ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Yasarbaykalz

E-sigara Meraklısı
Merhaba
pnp rba coil aldım 24 ga ni80 tel ile 2.50mm 5 turda 0.30 ohm alıyorum pamuklamayı düzgün yapıyorum ama 3-4 dumanlamadan sonra yanık tadı geliyor ne yaptıysam çözemedim sorunu çözebilecek varmı aceba ?

Son düzenleme:

valance67

E-sigara Meraklısı
Pnp rba coilin yanma odası hazır coile göre daha küçük ve bu alan hard mtl tarzı atomizerlerin yanma odası kadar.Orada 0,50 ohm altında bir değer sararsanız daha doğrusu 15-20 watt gibi değerlerin üzerine çıkarsanız verim sağlayamazsınız elbet bir yerden patlak verir.Ya hazır coil kullanın, yada rba ile 0,60 civarı sarım yapıp 15 watt tekabülüne takılın derim

• Beğendim
Tepkiler: Skef

c.utkucan

İzmir Vaporu
ESF Tecrübeli
Pnp rba gibi beslemesi zayıf rbalarda 26ga ve ya üzeri telleri kullanmak daha doğru. 24ga ni80 fazla kalın gelmiş olabilir. Ayrıca, pamuğu komple inceltmeyin. Sadece pamuğu uçlara doğru inceltin.

valance67

E-sigara Meraklısı
Paketin içerisinden çıkan coili takarsanız eğer bacaklar yanlış konumlandırılmış bana göre, pamuğun yolunu gereksiz şekilde uzatıyor.Coilin delikleri pamuk tıkama yerlerine dik bakacak şekilde bir sarım yapın ki likitin pamuktaki yolu çok uzun olmasın en azından besleme sorununu bir kademe düzeltecektir burası da.İçerisinden çıkan coil ile pamuğun uçlarını yana doğru kıvırarak boşluklara tıkamak zorunda kalıyorsunuz bu da durumu epey zorlaştırıyor

Yasarbaykalz

E-sigara Meraklısı
Pnp rba gibi beslemesi zayıf rbalarda 26ga ve ya üzeri telleri kullanmak daha doğru. 24ga ni80 fazla kalın gelmiş olabilir. Ayrıca, pamuğu komple inceltmeyin. Sadece pamuğu uçlara doğru inceltin.
Dediğiniz gibi 28 ga ni80 tel 5 tur da 0.60 ohm da şuan dl mtl karışımı birşey oldu pamukta sıkıntı yok

• Beğendim
Tepkiler: c.utkucan

Piloté

E-sigara Meraklısı
Söz konusu RBA inceleme yazımı okumanızı tavsiye ederim.

• Beğendim
Tepkiler: Skef