ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Dr. Brown

Zamanda Yolcu
Herkese selamlar. Bugün Voopoo'nun Argus Air'i ile ilgili yaklaşık bir haftalık kullanımım sonrası yorumlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

IMG_20201007_230700-01.jpeg

Argus Air 900 mah dahili bataryalı, kartuş takış yönü itibariyle hem MTL hem DL içim tarzında kullanıma imkan veriyor. Hem kapalı kartuş, hem hazır coil, hem de RBA ile kullanım seçenekleri olduğu için, hemen bir tane yapıştırdım ve kullanmaya başladım.

IMG_20201009_094237.jpg

Öncelikle kutudan çıkan 0.8 ohm kapalı kartuşu yorumlamak istiyorum. Kesinlikle MTL değil, Caliburn civarında bir sıkılığı var. Bant vs gibi yollarla sıkılığı arttırılabilir fakat buna hiç gerek yok. Nedenini aşağıda açıklayacağım. Bu arada kartuşun aroması çok başarılı. Fakat içim esnasında oluşan hava sesi keyif bozabilir.

IMG_20201009_094243.jpg

Evet kapalı kartuşa neden ihtiyaç yok, açıklıyorum. 1.2 ohm C1 coil. Mükemmel bir sıkılık sunuyor MTL tarafına takarsanız kartuşu. Hani şu sıkı mtl atomizerler kadar sıkı bir içim öyle söyleyeyim. Aroma kapalı kartuşa göre biraz zayıf fakat sıkılık nedeniyle gayet keyifli bir içim sunuyor. Ayrıca çok sessiz çalışıyor.

IMG_20201009_094156.jpg

Bunun haricinde bir de RBA denemem oldu. Hatta şu an da RBA ile kullanıyorum. Fakat bu orijinal RBA'sı değil. Mechlyfe'ın mucizevi RBA'sı. Orijinal RBA'da hem hava girişi çok büyük hem de postless deck mantığında olduğu için kurulum biraz meşakkatli. Mechlyfe atomizer benzeri bir deck yapısı ve rba'nın altına yerleştirdiği 510 pin sayesinde daha rahat bir kurulum imkanı veriyor. RBA ile yapılan sarımlarda aroma 0.8 kartuş kadar iyi, sıkılık 1.2 kartuştan çok hafif daha gevşek. Fakat yine sessiz ve yeterli sıkılık sağladığını söylemem gerek. Mechlyfe RBA ile kesinlikle şahlanıyor bu pod. Orijinali ile denemedim fakat gerek de duymuyorum.

IMG_20201009_094311.jpg

Finalde özetlerden Argus Air, kompakt boyutu, type c şarj girişi, 900 mah pili, nefes sensörü barındırması, neredeyse kartuş altında sıfır terleme yaratması nedeniyle beni kendine çekti, elden çıkarılması için herhangi bir sebep göremiyorum şu an yani. Ayrıca bugüne kadar kullandığım en "şık" elektronik sigara ürünü olduğunu da söylemek isterim.

IMG_20201009_094506.jpg

Hem MTL hem DL içim yapayım, ister tuşla ister sensörle kullanayım, terlemesin akmasın, cebimden de taşmasın diyen bir kullanıcıysanız Argus Air'e mutlaka bi bakın derim :) Fakat tedarikçilerimizden rica ediyorum Mechlyfe RBA ve boş Argus Air kartuşu getiriniz, zira ihtiyaç olacak :)

IMG_20201007_203115.jpg

Dosya Eklentileri

• IMG_20201009_094322.jpg
    IMG_20201009_094322.jpg
    45.1 KB · Gösterim: 338

LiquidMan

Sovyet Sosyalist Buharcılar Birliği Başkanı
Merhaba, arkadaşıma da argus air aldırmıştım, bir sorunla karşılaştık. Daha önce deneyimleyen varsa sebebini merak ettiğim için sormak istiyorum. Cihazla gelen hem sabit coilli kartuşa likit doldurmuş hem de diğer kartuşa coili takıp likit doldurmuş. Bir süre sadece sabit coilli kartuşu kullanmış, diğeri içinde likit dolu vaziyette öyle durmuş. Bekleyen kartuşu taktığında buhar gelmiyor. Ben de baktım nefes çektim buhar yok. Sebebi nedir acaba?
Kartuşun coil tabanında bir temassızlık söz konusu olabilir veya likit içerisinde uzun süre beklemesinden kaynaklı çok düşük ihtimal de olsa tel iletkenliğini kaybetmiş olabilir.

• Beğendim
Tepkiler: inflames

Ahmet Sid

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar bir sıkıntı ile karşı karşıyayım. Bu cihazın içini açmış olan vs var mı ? Cihazın arka yüzünde pil tarafında bir şişme var gibi. Başına gelen yada pil değişimi yapmış kimse var mı ? Yorum ve önerilerinizi bekliyorum
Rd9EUP.jpg
VCX8YR.jpg
VCX6V0.jpg

oyazici

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar mavi kapaklı yani içi değişmeyen kartuşu diğer kartuş gibi içi değişebilir hâle getirdik. Sonraki yaptığımda foto çekerim. Kısaca anlatayım.
Bıçak ucu ile coilde ortadaki artı pulu çıkartıyoruz. Karga burun ile coili çevirerek yerinden alıyoruz. Coili yıkayıp temizledikten sonra yaklaşık 3mm'den kesiyoruz. İçteki kalın kısma kadar. Dıştan inceltme işlemi yapıyoruz. Sonra coile uygun hale gelen bu parçayı kartuşa takıyoruz.Coili söküyoruz. Parça içeride kalıyor. Kartuşumuz kullanıma hazır. Bütün bu işlemleri ben evdeki matkap ucuna sıkarak yaptım. Dönerken kestim. Dönerken metali incelttim, zımparaladım, havşa açtım. Keserken bıçak, inceltirken ince törpü kullandım.
Belki birilerine faydamız olur.

mrsilver

E-sigara Meraklısı
PNP RBA oldukça iyi sonuçlar veriyor
"Mechlyfe Compact RBA OCCVINCI" bundan daha ne kadar iyi olur bilemedim
Kişisel tahminim piyasada olmadığı için bu kadar merak ediliyor, aşırı iyiymiş te tükenmiş izlenimi oluşturuyor.
PNP RBA doğru tel ve pamuk ile gayet yeterli.

Seckinsahin

E-Sigara Acemi
Herkes nefes sensörü sorunu yaşıyor. Benim cihazın tuşu gidip geliyor. İlk zaman ki keyif de yok.

Koilleri söylendiği kadar kalitesizmiş. Cihazın içinden çıkan koilli kartuşun keyfini yakalayamadım. Koillerin ilk ikisi hemen yandı. Bir tanesi uzun süre gitti ama içi simsiyah oldu beni de hasta etti. 4. Koil aynı gün iğrenç daha önce almadığım bir tat verdi attım. Baca simsiyah is oldu. Peçeteyle silerken şok oldum.

Likitler skyvape'di. İğrenç. Gerçekten beş para etmez bir likit. Mahvettiler beni. 5 ayrı likit almıştım. Beni tekrar elektronik sigaradan tiksindirdi bu anlattıklarım. İçesim gelmiyor. Sigara içmek de istemiyorum. Kaldım böyle.

tuncaysahin

E-sigara Meraklısı
merhaba herkese, ben voopoo argus air'ı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve coil artık çok ısınıyor ve şuan kullandığım tek kullanımlık coil. acaba bu eskimiş olduğu anlamına mı geliyor yeni coil'e geçiş yapmakta kararsızım.

Octaine

E-sigara Meraklısı
Herkes nefes sensörü sorunu yaşıyor. Benim cihazın tuşu gidip geliyor. İlk zaman ki keyif de yok.

Koilleri söylendiği kadar kalitesizmiş. Cihazın içinden çıkan koilli kartuşun keyfini yakalayamadım. Koillerin ilk ikisi hemen yandı. Bir tanesi uzun süre gitti ama içi simsiyah oldu beni de hasta etti. 4. Koil aynı gün iğrenç daha önce almadığım bir tat verdi attım. Baca simsiyah is oldu. Peçeteyle silerken şok oldum.

Likitler skyvape'di. İğrenç. Gerçekten beş para etmez bir likit. Mahvettiler beni. 5 ayrı likit almıştım. Beni tekrar elektronik sigaradan tiksindirdi bu anlattıklarım. İçesim gelmiyor. Sigara içmek de istemiyorum. Kaldım böyle.
İcilebilir likit bulabildiniz mi turk yapimi acaba

Ahmet Sid

E-sigara Meraklısı
Dostlar cihazın bataryası şişmişti, tehlike arz eder boyuta gelmişti dış demir aksamında eğilme görünüyordu. Hatta iç kısımdan da pcb baskıyı yukarı doğru baya bi esnetmişti. Yine de cihazın bataryasını 950 mah lık 3.7 v luk başka model bir batarya ile değiştirmeyi başardım. Batarya yurt dışında bol miktarda satımı olan bir ürün. Yurtiçin de ise Ankarada şubesi bulunan Tunelsan dan tedarik ettim. Bununla da yetinmeyip askeri kamuflaj deseni yerine siyah ve ince bir suni deri alıp onu yapıştırdım. Yeni cihazla devam ediyormuş gibi şuan sıkıntısız kullanıyorum.

Şunu diyebilirim cihazın bataryası ölse de yeni bir batarya ile artık cihazı ölümsüz olarak kullanabiliriz 😂

YouTube da tuş değişimi videosuna da denk geldim, sensör için ise mikrofon yardımıyla çalışıyor zaten, onu da değiştirmek mümkün olacaktır. Batarya pil değişimi ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar varsa buradan olduğu kadar anlatmaya çalışabilirim. Zaten müsait bir vakitte hangi batarya modelini seçtiğimi, cihaz içerisine nasıl konumlandırdığımı anlatan bir yazı daha yazacağım şimdiden herkese iyi buharlar..

Argus Air candır 💪🥇🏆🎖️

benv

E-sigara Meraklısı
Web sitesi
vicil.name.tr
Coili yıkayıp temizledikten sonra yaklaşık 3mm'den kesiyoruz. İçteki kalın kısma kadar. Dıştan inceltme işlemi yapıyoruz.
üstad sen kesme ve inceltmeyi tam olarak nereye yaptın? bunla alakalı görsel bile paylaşsan benim gibi 2 haftalık Argus Air kullanıcısına çok yararı dokunacak.

Bununla da yetinmeyip askeri kamuflaj deseni yerine siyah ve ince bir suni deri alıp onu yapıştırdım.
ben de söküm videolarını izledim ama dış kaplamayı nasıl yaparım diye düşünüyordum. aslında bir ara hobi olarak deri ile uğraşmama rağmen aklıma kaplamak gelmemişti. bilgilendirme için teşekkürler. hazır sökmüşken vidaları da 3 koldan yıldıza çevirseydiniz :)

benv

E-sigara Meraklısı
Web sitesi
vicil.name.tr
Tüm bu mucitliklerden ben de nasibimi alayım diye biraz kurcalamaya karar verdim coili. alttaki videodaki uygulamayı standart 0.8 ohm coil için uyguladım. en alt parça dıştaki bacadan ayrıldı. mesh olanı ve pamukları temizledikten sonra 27ga kanthal teli 3mm 5/4 tur Caliburn'daki gibi dikey konumlandırıp pamukladım, üstten gelen teli iç boşluktan geçirerek ortaya aldım. Cihaza takınca 1.0 ohm olarak gördü. şimdi likitleyip denemek kaldı. İşçilik biraz yorucu ama sonuçlara bakacağız.

• Beğendim
Tepkiler: DODANLI

benv

E-sigara Meraklısı
Web sitesi
vicil.name.tr
Tüm bu mucitliklerden ben de nasibimi alayım diye biraz kurcalamaya karar verdim coili. alttaki videodaki uygulamayı standart 0.8 ohm coil için uyguladım. en alt parça dıştaki bacadan ayrıldı. mesh olanı ve pamukları temizledikten sonra 27ga kanthal teli 3mm 5/4 tur Caliburn'daki gibi dikey konumlandırıp pamukladım, üstten gelen teli iç boşluktan geçirerek ortaya aldım. Cihaza takınca 1.0 ohm olarak gördü. şimdi likitleyip denemek kaldı. İşçilik biraz yorucu ama sonuçlara bakacağız.
Buradan sonuç alamadık ve pamuk yandı. belki de yeterince besleme yapmadım ondan oldu. Tekrar denenebilir.

Arkadaşlar mavi kapaklı yani içi değişmeyen kartuşu diğer kartuş gibi içi değişebilir hâle getirdik. Sonraki yaptığımda foto çekerim. Kısaca anlatayım.
Bıçak ucu ile coilde ortadaki artı pulu çıkartıyoruz. Karga burun ile coili çevirerek yerinden alıyoruz. Coili yıkayıp temizledikten sonra yaklaşık 3mm'den kesiyoruz. İçteki kalın kısma kadar. Dıştan inceltme işlemi yapıyoruz. Sonra coile uygun hale gelen bu parçayı kartuşa takıyoruz.Coili söküyoruz. Parça içeride kalıyor. Kartuşumuz kullanıma hazır. Bütün bu işlemleri ben evdeki matkap ucuna sıkarak yaptım. Dönerken kestim. Dönerken metali incelttim, zımparaladım, havşa açtım. Keserken bıçak, inceltirken ince törpü kullandım.
Belki birilerine faydamız olur.
Abi dediğini aynen yaptım ve sonuç harika. elimde 27ga Kanthal tel vardı sarınca 0.8 ohm aldım. PnP RBA almıştım. Sardım, pamukladım, besledim ve ateşledim. Harika sonuç. Zihnine sağlık.

Demon_Soulz

E-sigara Meraklısı
Argus air almayı düşünüyorum. Mtl icim icin içinden çıkan 0.8 ohm coil yeterli olur mu yoksa 1.2 coillerinden mi almalıyım yanında . Likit olarak 0.8 veya 1.2 ohm olnı alırsam 70/30 6 mg veya 50/50 6 mg hangisini kullanmam gerekir