• -Forumdan satın alınan 2. el ürünler forum içinde veya dışında üzerine kâr eklenerek satılamaz. Bu durumun tespiti halinde üye forumdan 1 hafta süre ile uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişleri 3 ay süre ile yasaklanır. Bu ihlalin tekrarı halinde üye forumdan 1 ay uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişi 6 ay süre ile yasaklanır. Bu kuralın 3. kez ihlal edilmesi halinde üye forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

traeumt

Banlandı
Hocam Beyerdynamic dt 990 pro da 250 ohm ve 80 ohm seçeneği var hangisini tercih etmeliyim?
Üstad şimdi ohm olayı karışık ama basitçe özetlersem: Driverin yani ses veren her unitenin alt oynar kısımları ne kadar detaylı hareket edebilirse o kadar iyi ses alırız.Sadece ohm hiç anlam ifade etmez fakat teorik olarak 2 aynı kulaklıktan yüksek ohm olanı düşük olana göre daha detaylı ses verecektir sebebiyse dediğim gibi arkadaki hareket eden kısım yüksek ohmlu kulaklıklarda hafif oluyor ve daha detaylı hareket edebiliyor haliyle.Şimdi düzgün bir kulaklık amfisi olmadan 2 sinide almayın derim ne telefonla besleyebilirsiniz ne de pc den.Öncelikle amfilerede bakınız 250 ohm besleyebilecek bir kulaklık amfisi edindikten sonra 250 ohm a yönelmeniz tabiki çok iyi olur.Şunu unutmayın bu kulaklığı telefonda dinlerken performans alamazsınız ve bataryanın anasını ağlatır.Mobil olarak da dinlemek istiyorum derseniz cep amfisi şart."CMOY" kavramını bir araştırın derim.Çooook uzun konu olabildiğince özetledim.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Tepkiler: Comanche34

Comanche34

E-sigara Meraklısı
Hocam Beyerdynamic dt 990 pro da 250 ohm ve 80 ohm seçeneği var hangisini tercih etmeliyim?
Ses kartınız var ise veyahut kaldırıyor ise 250 ohm. Ancak sisteminiz yok ise 80 ohm. Dt 990 açık bir kulaklıktır ama. Ev dışında kullanamazsınız, daha çok mix yapmak için kullanıldığı için referans hoparlör görevini görür. Dt 990 yerine dt 770'e bakabilirsiniz. Dt 770 izolasyonlu kapalı kulaklıktır dışarı ses vermez. Onun yerine daha makul fiyatlı ath m30x alabilirsiniz. Bende hem 50x hem 30x var ikisinden de memnunum. 30x'in tek sıkıntısı kulaklığın kablosunun çıkıyor olmaması :)

Rick

E-Sigara Acemi
Üstad şimdi ohm olayı karışık ama basitçe özetlersem: Driverin yani ses veren her unitenin alt oynar kısımları ne kadar detaylı hareket edebilirse o kadar iyi ses alırız.Sadece ohm hiç anlam ifade etmez fakat teorik olarak 2 aynı kulaklıktan yüksek ohm olanı düşük olana göre daha detaylı ses verecektir sebebiyse dediğim gibi arkadaki hareket eden kısım yüksek ohmlu kulaklıklarda hafif oluyor ve daha detaylı hareket edebiliyor haliyle.Şimdi düzgün bir kulaklık amfisi olmadan 2 sinide almayın derim ne telefonla besleyebilirsiniz ne de pc den.Öncelikle amfilerede bakınız 250 ohm besleyebilecek bir kulaklık amfisi edindikten sonra 250 ohm a yönelmeniz tabiki çok iyi olur.Şunu unutmayın bu kulaklığı telefonda dinlerken performans alamazsınız ve bataryanın anasını ağlatır.Mobil olarak da dinlemek istiyorum derseniz cep amfisi şart."CMOY" kavramını bir araştırın derim.Çooook uzun konu olabildiğince özetledim.
Ses kartınız var ise veyahut kaldırıyor ise 250 ohm. Ancak sisteminiz yok ise 80 ohm. Dt 990 açık bir kulaklıktır ama. Ev dışında kullanamazsınız, daha çok mix yapmak için kullanıldığı için referans hoparlör görevini görür. Dt 990 yerine dt 770'e bakabilirsiniz. Dt 770 izolasyonlu kapalı kulaklıktır dışarı ses vermez. Onun yerine daha makul fiyatlı ath m30x alabilirsiniz. Bende hem 50x hem 30x var ikisinden de memnunum. 30x'in tek sıkıntısı kulaklığın kablosunun çıkıyor olmaması :)
Hocam zaten alma sebebim pikabım için kullandığım amfiye bağlayıp kullanmak istiyorum, akşamları sesi hoparlörlere vermek biraz sorun oluşturuyor bu yüzden güzel bi kulaklık almayı düşünüyorum, zaten bu kulaklığı dışarda rahatça kullanamam sanırım :D

Rick

E-Sigara Acemi
Burda şöyle bir sorun var ama amfim 8 ohm kulaklığı kaldırabilir mi?

Logic

19 Mayıs 1919
Paylaşım için teşekkürler ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Yazar üşenmemiş dağarcığındaki bilgileri yazıya dökmüş, bizlerde okuyup faydalanıyoruz. Onun bu emeğine bir saygı gereği, kopyalayıp paylaştığımız kaynağın neresi veya kime ait olduğunu belirtmeliyiz diye düşünüyorum.

Logic

19 Mayıs 1919
Audio-Technica ATH-M50x. Bu kulaklığın Limited Edition modeline sahibim ve oldukça memnunum. Web de onunla ilgili araştırma yaparken Amerika'da bir kaç audio mühendisinin bir araya gelip bu alanda butik ürünler yaptıklarını öğrendim. Bu kulaklık için Bluetooth ünitesi yapmışlar. 2 tane sipariş verdim 10 günde geldi. Özel kalıpla hazırlanmış, herhangi bir alet edevat kullanmadan fişi taktığımız yuvaya oturuyor. Bahçede, evin içinde dolaşırken oldukça işe yarıyor, bu kulaklığa sahip olanların incelemesinde fayda var.

https://eastbrooklynlabs.com/products/east-brooklyn-labs-bal-m50x-version-2

Bir de seyahat için bu taşıma çantasından edindim;

https://www.amazon.com/Audio-Techni...X2/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

• Beğendim
Tepkiler: Comanche34

Jesushasbeenbannedinkorea

E-sigara Meraklısı
Bu Konunun Açılmasına Çok Sevindim Çünkü Bende Bir Odyofilim. Babam Sürekli Bana Kızardı, Neden Bu Kulaklıklarla Bu Kadar Para Veriyorsun Diye. Çünkü Aylardır Biriktirdiğim Parayı Tek Bir Kulaklığa Harcıyordum.

Matadoria

⚜ Rest In Peace ⚜
Öylesine tıkladım konuyu okuyayım dedim ama sanırım bu hastalıktan az çok bende de var. Hiç bir zaman sesten tatmin olmuyorum ve sürekli farklı ekipman arayışlarındayım. Hatta bazen şarkılar bana ızdırap gibi geliyor, işkence çekiyormuşum gibi. Her şarkıyı farklı kulaklıkta dinlemek istiyorum bazende. Yeni bir hastalığım daha olduğunu öğrendim teşekkürler. starmaster :sick.:

Archerdos

E-Sigara Tecrübeli
Bu kadar usta bir arada bir sorum olacak.

2. el bir oto aldım üstünde pionner kolonlarla geldi. 95 liraya piranha oto teyp aldım. Bassları fena vermiyor, beklediğimin çok üstünde ya da ben anlamadığım için bana öyle geldi. Pionner teyp alsam bass yüksekliğinde, kalitesinde çok fark eder mi?

saint76

E-Sigara Tecrübeli
Ben kz zs 10 pro aldım. Fiyat performans diyorlar. Umarim kargo çabucak evime gelir.
elimdeki kulaklıklardan biri zs10 pro. genelde (yine kz nin)aptx hd bluetooth aparatı ile kullanıyorum.baterist olduğum için bana uygun sert ve güçlü çalıyor(sahnede monitör olarakta kullanıyorum).
yumuşak sound arıyorsanız belki üzebilir.

saint76

E-Sigara Tecrübeli
Bu kadar usta bir arada bir sorum olacak.

2. el bir oto aldım üstünde pionner kolonlarla geldi. 95 liraya piranha oto teyp aldım. Bassları fena vermiyor, beklediğimin çok üstünde ya da ben anlamadığım için bana öyle geldi. Pionner teyp alsam bass yüksekliğinde, kalitesinde çok fark eder mi?
hocam yıllar önce ses yarışmalarında koştururken oto ses forumu için video çekmiştim.sizin işinize yarayacaktır.

• Beğendim
Tepkiler: Archerdos

Logic

19 Mayıs 1919
Benim de en büyük sıkıntım çok sevdiğim bir çok sanatçı yada gurubun stüdyo kayıtlarının berbat ötesi oluşu. Elimde böyle binlerce parça var, atmaya kıyamıyorum ama dinleyesim de gelmiyor. Bu konuda epey araştırma yaptım, dünyada kabul görmüş pek çok FM radyo istasyonunun tonlamada kullandıkları aletler var. Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, bu kaliteli radyo istasyonlarında müziğin tonu ve ses seviyesi hep aynı neredeyse. Limitter lerden bahsetmiyorum, olay kaynağın tekrar yazılımla tonlamasının yapılması. Tabi doğal olarak bu ekipmanların fiyatları dehşet derecede pahalı.

Bilgisayarda kullanabileceğim benzer yazılımlar aradım ama denediklerim istediğim sonucu vermedi. Bilemiyorum, bu istasyonlar ana çok kanallı kayıtları alıp öylemi sentezliyorlar yoksa gerçekten bu kadar iyi iş çıkarabilen donanım olduğuna göre yazılımlarda var mı? Hani şöyle tüm arşivi vereceksin programa o tek tek hepsinin tonlamasını arzu ettiğiniz şekilde ayarlayacak :cool:

John Doe

"A lifetime of loneliness ..."
Böyle bir konuyu açmanıza sevindim @starmaster hocam. Lakin odyofil bir hastalıksa bu forumdaki çoğu kişi hasta zaten; Ben 3 yıl boyunca onlarca ato, mod ve likit denedim, binlerce lira para döktüm (güya sigaradan ucuza gelecekti :D) ama hiçbiri beni gerçek manada tatmin etmedi :(. İki olayda da "Mükemmeliyetçilik" hastalığı söz konusu olan :). Haa, şu an mı; Elimde YiHi SX Mini ML ve üzerinde klon SXK GT3 Mini ile evyap buharlıyorum. Bıraktım artık aramayı çünkü sonu yok bunun :(.

saint76

E-Sigara Tecrübeli
  • Beğendim
Tepkiler: Sarıdayı