• -Forumdan satın alınan 2. el ürünler forum içinde veya dışında üzerine kâr eklenerek satılamaz. Bu durumun tespiti halinde üye forumdan 1 hafta süre ile uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişleri 3 ay süre ile yasaklanır. Bu ihlalin tekrarı halinde üye forumdan 1 ay uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişi 6 ay süre ile yasaklanır. Bu kuralın 3. kez ihlal edilmesi halinde üye forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Özellikle Avrupalıların ve Amerikalıların çok yakından tanıdığı, Türkiye’nin ise henüz son birkaç yıldır tanıştığı Netflix ile ilgili hazırladığımız içeriğimiz dopdolu. Günlük yaşantımızda çok sık rastladığımız, televizyon reklamlarında, radyo yayınlarında bir anda karşımıza çıkan Netflix nedir sorusuna yanıt arayanları usulca bu tarafa doğru alalım. Netflix nedir, nasıl kullanılır, Netflix ücretli mi gibi sorular kafanızı sürekli kurcalıyor ve bu karışıklığa artık bir son vermek mi istiyorsunuz? E hadi o zaman bounty hunterınızı alın, anlatmaya başlıyoruz…:p

Netflix Nedir?
Netflix nedir sorusunu webde aradığınızda karşınıza çıkan ilk açıklama “İnternet üzerinden medya içerik sağlayıcı” olacaktır. Bu ifade sizde hiçbir şey uyandırmayabilir, sakin olun başlıyoruz… Netflix; filmleri, dizileri, belgeselleri ve diğer programları reklamsız, kesintisiz şekilde izleyebileceğiniz online platformdur. Netflix aslında internet erişimi olan cihazlardan kullanıcısına yayın hizmeti sağlıyor. Yani, öncelikle bilmeniz gereken şey Netflix’i kullanabilmenizin ilk adımı internet erişimi olan bir cihazınızın olması. Peki, internet erişimi olan cihazlar hangileri? Bilgisayarlar, akıllı televizyonlar, tabletler, akıllı telefonlar, medya oynatıcıları… vs. Bu saydıklarımızdan en az iki tanesine sahip olduğunuzu biliyoruz… İnternet erişimi olan cihazınız hazır ise ikinci adıma geçebiliriz. Netflix bir uygulama üzerinden çalışır. Bu uygulama bazı cihazlarda önceden yüklenmiş olabileceği gibi bahsettiğimiz cihazlara da kolaylıkla yüklenebiliyor.

Netflix Ücretli Mi?
Netflix-%C3%BCcretli-mi.png

Netflix nedir sorusuna doyurucu bir yanıt verdikten sonra sıra en merak edilen soruya geldi. İnternet erişimi olan akıllı bir cihazımız var ve Netflix uygulamasını da indirdik. Peki şimdi Netflix aracılığıyla dizileri, filmleri izleyebilir miyiz? Ne yazık ki hayır! Bu keyifli hizmetten faydalanabilmeniz için bir ücret ödemek zorundasınız. Zaten elin Amerikalısının böyle güzide bir hizmeti bedava sunacağına da ihtimal vermiyorsunuz sanırım… Üç ayrı paket fiyat şeklindeki hizmetlerden birini satın alarak Netflix dünyasına adım atabilirsiniz.

En İyi Netflix Dizileri
Netflix-nedir.png

Global internet televizyonu olarak da adlandırılan Netflix, 2016 yılında adım attığı Türkiye pazarında da beklenen çıkışı yakalamışa benziyor. 2016’da Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı 130 ülkede varlık göstermeye başlayan şirket, şimdilerde 190 ülkede 130 milyon üyesi olan dev bir platforma dönüşmüş durumda. En çok da dizi severleri takipçi olarak peşine takmış görünüyor. 2018 popüler yabancı diziler ve mutlaka izlenmesi gereken yabancı filmler listelerinde birçok diziye ve filme ev sahipliği yapan Netflix, erişilmesi zor bir rekora da imza attı. En iyi Netflix dizilerine örnek vermek gerekirse;

House of Cards

Stranger Things

Black Mirror

Mindhunter

Narcos

Netflix’in ilk Türk orijinal yapımı dizisi olan The Protector de (Muhafız) Aralık ayı içerisinde izleyicilerle buluşacak. 200’ yakın ülkede aynı anda izleyiciye sunulacak dizinin başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy var. Geçtiğimiz günlerde Çırağan Palace Kempinski’deki lansmanda tanıtılan dizinin diğer önemli oyuncuları; Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş. “İstanbul’dan fantastik bir hikâyeyle karşınızda olacağız” diyen Çağatay Ulusoy, dizinin yayın tarihi yaklaştıkça daha da heyecanlandıklarını söyledi. Bir kahramanlık hikâyesinin anlatılacağı dizi bakalım eleştirmenlerden kaç puan alacak…

Yapay Zekâ Ayrıcalığı
Netflix-nas%C4%B1l-kullan%C4%B1l%C4%B1r.png

Beğendiği diziler final yapan takipçilerine de önemli bir jest yapan Netflix, gelişmiş teknolojik altyapısı ve yapay zekâ noktasındaki önemli adımları sayesinde izleyicisinin beğendiği dizi ya da filmlere benzer özellikteki yapımları izleyicisine öneriyor ve takipçisinin işini çok kolaylaştırıyor. Kişiye özel içerik olarak adlandırabileceğimiz bu uygulama pek çok kesim tarafından tam puan almış.

Netflix Yatırımcısı Zararda!
Netflix-zarar.png

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olarak yine Amerikan endüstrisi tarafından tüm dünyaya sunulan ve ihraç harikası bir değer olan Netflix ile ilgili yılın son aylarında ortaya atılan iddialar hiç de yenilir yutulur cinsten değil. Youtube gibi bir devle rekabet edebilen bir konumda olan markanın, yatırımcılarına zor günler yaşattığı söylentileriyle başı dertte. Ekonomistler markanın gelirlerini artıramadığı takdirde bu sorunların daha da büyüyeceğini ve bu gidişata olumlu anlamda herhangi bir müdahale gelmez ise Netflix’in, yatırımcılarını daha fazla üzeceği bilgisini paylaşıyorlar.

Netflix nedir, sorunuza son olarak şöyle yanıt vermek isteriz; Netflix kullanımı son derece kolay ve yasal olan bir online platformdur. Rahat rahat kullanın efendim, içiniz rahat olsun.

Photographer

E-Sigara Acemi
Merak edip geçen ay üye oldum ama pek fazla istediklerimi bulamadım üye olmadan önce çok fazla kişi ve kişiler tarafından abartılan övüle övüle anlatılan bir yer olmadığını üye olduğumda anladım şimdi iptal etme kararı aldım

E-sigara Meraklısı
Copy paste olmus ama eline sağlık. Netflix burda karşıma çıkmasa şaşırdım.

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
İyidir netflix dışı içerikleri arttırması ve daha güncel tutması gerekir, şuan güncel olmayan diziler mevcut. :)
Evet bunuda telif ücreti gerekiyor
Friends için 100 milyon dolar vermiş
Merak edip geçen ay üye oldum ama pek fazla istediklerimi bulamadım üye olmadan önce çok fazla kişi ve kişiler tarafından abartılan övüle övüle anlatılan bir yer olmadığını üye olduğumda anladım şimdi iptal etme kararı aldım
4 kişi girince genede uyguna gwliyor

Copy paste olmus ama eline sağlık. Netflix burda karşıma çıkmasa şaşırdım.
Evet doğru
Hatta geçenlerde gruplaşma konusu vardı
Bende ordan haberim oldu

mert.e

E-Sigara Acemi
Geçtiğimiz günlerde bozulan televizyonu yenileyince içinde netflix kurulu halde geldi.Bir aylık ücretsiz denemesini başlattım şimdi.

İlk olarak söyleyeceğim şey görüntü kalitesi internetten açıp izlediklerimiz gibi değil çok çok daha iyi. Her dizi yok malesef yine de içerik zengin. Altyazı ve ses kalitesi güzel. Türkçe dublaj seçeneği de varmış bu arada. Kullanımı da bayağı pratik.

Şuanlık memnunum, tv’nin kendi uydusuyla beraber netflix’e 40 lira vermek gayet mantıklı görünüyor.

Sadece iki cihazdan bağlanacağımız için ben de beleş günlerimin sonuna doğru gruplaşma konusunda yerimi alacağım :D Bana ayda 20 liraya gelmiş olacak, çok makul bir fiyat hele ki yerel dijital yayın firmalarını düşünürsek..

Son yorumum bayağı olumlu. Keşke daha önceden deneseymişiz :)

Ekremseyfi

E-sigara Meraklısı
Boş vakti çok olan insanların uğrayabileceği bişey zaten günlük 1 film izliyorum 2 saat forumda takılıyorum 1 saat
ailemle çocukla ilgileniyorum 2 saat
Yemekti filan derken bazen filme bile vaktim olmuyor daha bunun misafiri var Atomizer kurulumu var var oğlu var o yüzden vakti geniş olan kitle için çok güzel bi uygulama

mtechnic

E-sigara Meraklısı
Netflix in artısı nasıl bir sıkıştırma kullanarak içerikleri yayınlıyorsa artık 5 MBPS de dahi takılmadan donmadan izlenebiliyor. Mevcut içeriği ileri geri farklı sürelere getirsem de yok abi çatır çatır oynatıyor takılmadan. Diğer atısı ise reklam vs yok nette site site dizi server arayışına girmiyorsunuz. Biraz daha bünyesine yabancı dizileri katabilseler daha da iyi olacak.

mtechnic

E-sigara Meraklısı
Narcos
Narcos Mexico
Peaky Blinders
Black Mirror
Ozark
Blacklist
Sense8
La casa de papel
Queen of the South
Distrito Salvaje Netflixin yapımcılığını üstlendiği yeni dizilerden. Başladık bakalım.Değişik bir havası var dizinin.
Bana kalırsa Tr deki Digital yayın platformlarının artık pek bir popüleritesi yok. Şahsen milli maçlar harici futbolu aramam. Digiturk Dsmart mı kaldı abi. Yıl olacak 2019. Herkes net üzerinden istediği içeriğe ulaşabiliyor zaten. Netflix gibi platformlarda tam bu noktada devreye girerek bir çok içeriği bizlere sunuyor. Apple TV de var ama ne kadar tercih edilmekte. Bir ara Netflix ' i satın almayı düşündüler. Artık siz düşünün ne kadar kullanıcısı mevcut. Populer yapımları kendi bünyesine almakla kalmıyor, yapımcılığını da üstleniyor. En önemlisi de kullanıcısına yolunacak kaz gözü ile bakmıyor. 1 ay ücretsiz dene. Beğendin mi devam. Beğenmedin mi direk iptal. Müşteri temsilcileri çözüm odaklı. Sonuç netflix iyidir iyi. 4 kişilik ortak hesap ile paşalar gibi kullanılır.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Tepkiler: AlienTR

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
1 Ocak
images (5).jpeg
2 Ocak
4 Ocak
10 Ocak
11 Ocak
15 Ocak
IMG_0512.jpg
18 Ocak
IMG_0504.jpg

24 Ocak
25 Ocak
29 Ocak
Çok Yakında

• Beğendim

AlienTR

Search assistant ©
Talihsiz serüvenleri ekledim dün akşam listeye, filmini beğenmiştim diziyi yeni gördüm, netflix pek takip etmezdim bir aylık deniyorum bakalım ne olur sonunda.

Eticon

Öğretmen olmak ne büyük onur.
Eylülde girmiştik forumda netflixe. Öyle binlerce film falan yok, diziler sınırlı. Tabiki telif ödemek zorundalar ancak Türk versiyonu gerçekten içerik olarak fakir.

• Beğendim
Tepkiler: starmaster

livormortis

E-sigara Meraklısı
"Bandersnatch" ile olay çok başka bir boyuta doğru gidiyor, heyecanlandırdı beni ihtimaller... Senaryosu bir black mirror bölümüne yaraşacak kadar güçlü değil belki ama, olaylar olaylar...

livormortis

E-sigara Meraklısı
Bandersnatch adlı Black mirror bölümünü izleyen var mı ? Kafayı yedirtti bana şahsen :) Sırf bu dizi için netflix e ödedeğim her kuruşa helal olsun diyorum...

Hocam yukarıda ben de değindim, bu interaktif dizi/film mevzusunun evrilebileceği yerler beni de çok heyecanlandırdı gerçekten. Senaryo konusunda da fikrinizi alayım; ben black mirror'a yaraşacak derecede güçlü olmadığını düşündüm izlerken. Normalde tekme tokat dayak yemişim hissiyle kalkardım bölümlerin başından...

• Beğendim

mcanart

E-Sigara Acemi
Web sitesi
www.artstation.com
Hocam yukarıda ben de değindim, bu interaktif dizi/film mevzusunun evrilebileceği yerler beni de çok heyecanlandırdı gerçekten. Senaryo konusunda da fikrinizi alayım; ben black mirror'a yaraşacak derecede güçlü olmadığını düşündüm izlerken. Normalde tekme tokat dayak yemişim hissiyle kalkardım bölümlerin başından...

Kesinlikle katılıyorum hocam, black mirrorın en ortalama bölümü bile senaryo anlamında bu bölümün üzerinde kalır fakat ortaya konulan emek ve yapmak istedikleri şey bana şapka çıkarttırmayı başardı. 4 saate yakın bir sürede tüm sonları görmeyi başardım ama forumlarda okuduğum kadarıyla gizli birkaç farklı son daha mevcutmuş :)

• Beğendim
Tepkiler: livormortis