• -Forumdan satın alınan 2. el ürünler forum içinde veya dışında üzerine kâr eklenerek satılamaz. Bu durumun tespiti halinde üye forumdan 1 hafta süre ile uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişleri 3 ay süre ile yasaklanır. Bu ihlalin tekrarı halinde üye forumdan 1 ay uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişi 6 ay süre ile yasaklanır. Bu kuralın 3. kez ihlal edilmesi halinde üye forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

gkhnforce

E-Sigara Tecrübeli
Katılım
2 Eyl 2017
Mesaj
156
Tepkime puanı
1,603
Yaş
40
Şehir
istanbul
Merhaba Arkadaşlar,
BpMods un 2023 te ürettiği Labs adlı mtl rta atomizerini anlatmaya kişisel deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım.Ürünün boyutları, ağırlığı gibi teknik konuları es geçip kullanıcıya içim olarak neler sunuyor,artıları-eksileri gibi konulara değineceğim.Sizin de katkılarınızı bekliyorum.
Ürün italyan tasarımı olup çinde üretilmiş. 2.7 ml dolum kapasitesine sahip 22mm üstten dolum bir atomizerdir.Malzeme kalitesi oldukça iyi oringleri gayet kaliteli.Nerdeyse her bağlantıda oring kullanılmış gayet sıkı içim deneyimi sunan saf mtl atomizer.Tasarım olarak hiçbir atomizerin muadili değil bu konuda gayet yaratıcı ve güzel bir iş çıkarmışlar.

IMG 1131

Kutunun içeriğinde ;
1x Labs RTA Atomizer (SS or DLC BLACK COLORS)

1x Drip Tip 510

6x Air Pin

4x Bells

1x Bell Removal Tool

1x Replacement Accessories (O-Rings and Screws)

1x User Manual


IMG 1155

Kendine has farklı tasarımı ile son zamanların tam bir inovasyon ürünü diyebilirim.Geliştirici& yaratıcı ekibi tebrik ediyorum.Atomizer öğelerinin sayısının çokluğu ve çeşitliliği bütünlüğünü bozmamış bütün parçaları birbirine gayet güzel oturuyor.Atomizer geçmeli yapıda olmasına rağmen parçaları kolay kolay birbirinden ayrılmıyor.

unnamed 2pic


Yedek vida olarak 2 adet düz başlı vidanın yanı sıra 2 adet yıldız başlı vida koymaları da güzel bir detay olmuş.Toplamda deck in üzerindeki dahil 6 kutup vidası var. Yedek poşetinde yeteri kadar oring var.Aynı zamanda 3 adet coil eklemişler. 2 si A1+Ni80 karışımı clapton (0.85-0.55 ohm) ,1 i Ni70 26Ga (0.7ohm) düz coil.Burada gözlerim 1 adet ultem tank aradı yada aynı pei malzemenin buzlu beyazı eklenebilirdi.SS rengine de siyah pei tank konulabilirdi.Burada Oringlerin konumları detaylıca verilmesi kullanıcıyı büyük dertten kurtarıyor.
unnamed

Labs mtl rta 'da likit akış kontrolü var fakat akış kısılamıyor, ya tam kapalı pozisyonda yada tam açık durumda olmak durumunda.Üst kapak likit kontrolü ile beraber dönüyor.Likit akış delikleri açıkken dolum kapağını çıkaramıyorsunuz.Likit dolumu için kapağı açtığınızda,likit akış kapanıyor kapak çıkıyor ve likit dolumu gerçekleşiyor.Dolumu yapıp kapağı kapatınca likit akış açılıyor ve pamuklara çubuklar aracılığı ile likit iniyor. Bu sistem sayesinde isterseniz mevcut likiti boşaltıp farklı bir likit koyabilirsiniz. Yanlız kapağı tam kapattığınızdan emin olun.
IMG 1160

Baca ile likit kontrol ünitesi yekpare şeklinde. Pei tank gövdeye oturtulurken, dişleri yenmeye çok müsait yedeği olmadığı için ki bence büyük eksiklik burada çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu yüzden temizlik sırasında gövdeden camı sökmeden yıkayıp kuruluyorum.
R7xkq4Y
Labs mtl rta'da 6 adet hava pini mevcut fakat üzerine hangisinin kaç mm olduğunu yazmamışlar.1.0 - 1.1 - 1.2 gibi kullanışlı 3 pinin aralarında 0.1 mm olduğu için ne kullandığınızı anlamak için sırayla masaya dizip gözünüzle ayırt etmeniz gerekiyor. Bence büyük eksiklik.
IMG 1157

Hava pinlerinin değişimi ve chimney bells 'lerin değişimi için tool kullanılıyor. Air pinleri gayet yeterli sıkılıkta MTL deneyimi veriyor. 0.8mm - 1.0mm bana çok sıkı geldi 1.1mm ve 1.2mm gayet ideal 1.5 havadar gelirken 2x0.8 beni memnun etti. Tankın tabanında ayarlanamayan 3 hava girişi olmasına rağmen türbülans yok. Atomizer ayrıca Pinsiz kulanılıp mtdl ye yaklaştırılabilir. Labs in kurulumu oldukça basit. Kutup vidalarının her iki tarafında teli tutan bariyerler var tel bir yere kaçmıyor. Deck'in kutup başlarının aralığı 3mm - 3.5mm veya clapton coilleri kaldırabilecek seviyede müsait. Pamuk havuzları da bol bol pamuk alabilecek seviyede geniş ve derin.

unnamed XC


Chimney disc 'ler likit akış çubuklarından geçirilerek gövdeye oturtuluyor.Likit besleme çubuklarının kesik yapısı sayesinde beslemede asla sorun olmuyor.Pamukları deneme aşamasında sıklıkla kontrol ettim hep ıslaktı. Dry hit olasılığı olmayan bir atomizer. Şimdi gelelim asıl merak edilen konuya.Chimney Bells...
c3DAEEd
Başta aroma chimneylerin uydurma olacağını düşünmüştüm fakat her biri işe yarıyor.Şaşırtıcı derecede likitlerin yapısını değiştiriyor
unnamed (1)

Chimney disc ler sayesinde içim zevkine göre sanki 4 farklı tank sahibi oluyorsunuz. Şimdi bütün chimney'lerin karakteristik özelliklerini,neler sunduğunu anlatacağım. Hepsi genel olarak çok nemli olmayan ve az şekerli buhar performansı sunuyor.Bu özelliğini sevdim.
1 numara en üstteki Chimney;
Aralarında en şekerli ve en nemli buhar performansı sunan chimney. Diğerlerine göre en az vurum bu chimney bell 'de var. Tatlı ve Meyveli likitlerde kullanmanızı tavsiye ederim.Meyveli ve tatlı liktlerde iyi iş çıkarıyor.Pastane ve tütün aromlarını da denedim ama bence uygun değil pek performans vermiyor. En üst kısmının kübbeli yapısı sayesinde şekerli ,yuvarlak hatlı,nemli bir buhar performansı var. Kubbenin hemen altındaki çentiğine kubbeye doğru yukarı yönlü 45 derecelik açı vermiş olmaları da aromalara ayırt edici özellik vermiş. Ayrıca hafif bir vurum katmış. Buhar karakteri olarak bir miktar Penodat v2 ye benzettim.

2 numara soldaki Chimney;

Bu chimney 'e tobacco chimney desem yeridir.Tütün performansı gerçekten harika.Tütün aromlarını birbirine karıştırmadan keskin ve net şekilde veriyor.En fazla vurum bu chimneyde mevcut. Keskin merdivenli yapısı sayesinde aromalara odaklanıyor ,buharı kuru ve şekersiz alıyorsunuz. Pastane,krema ile karışık tütün aromlarında tütünü ön plana çıkarıyor.Bu yüzden sek tütün aromlarını bu chimney de kullanmayı tercih ediyorum.

3 numara sağdaki Chimney ;

En sıradışı chimney bu. Farklı ve şaşırtıcı bir deneyim sunan bir chimney yapmışlar.Pastane ile karışık tütün aromaları, baharatlı tütün aromaları ve karışık yapıdaki aromalar ile çok iyi iş çıkarıyor. Aromaları hem ayırt ederek hemde birbiriyle dengeli bir şekilde harman yaparak veriyor. Mesela bu chimney ile Castle Long denediğimde az hissedilir olan karamelize esmer şekerin tadını aldığımda çok şaşırmıştım. Hiçbir aromayı birbirinin önüne geçirmiyor ve birbirine karıştırmıyor ama detaylı şekilde uyum içinde sunuyor. Buhar yapısı kuruya yakın,şekersize yakın. Vurum olarak 2 numara tobacco chimney kadar olmasa da gayet tatminkar.

4 numara alttaki Chimney ;

Pastane ve kremalı aromalarda çok başarılı performans sunuyor.Genelde krema tonlarını ön plana çıkarıyor ama diğer aromaları da baskılamıyor.Muzlu kremalı puding tarzı bir likitte muz aromasını baskılamadan krema tonunu ön plana çıkarıyor ama muz tadı kesinlikle arkadan net şekilde geliyor. Aynı likiti 1 numaraya koyduğumda da muz ön plana çıktı, ama krema kayboldu diyebilirim. Kubbeli yapısına ,sert köşeli ekstra merdiven geçiş koymaları ,pastane olarak kullandığım kayfundan daha fazla vurum verdi açıkçası.Buharı şekersize yakın ,kuru yapıda.Yormayan, bütün gün içilebilir,dengeli bir chimney.


FPaK6GL
Şablondaki vaad ettikleri genel içim niteliklerini kesinlikle karşılıyor.
IMG 1142

Genel Düşünceler :

Labs Mtl Rta genel yapı itibari ile high end kategorisine girebilecek malzeme kalitesine sahip, opsiyonları ile uzun süre sıkılmadan kullanılabilecek ,çoğu kişinin içim zevkine hitap edecek nitelikte bir ürün olmuş.Kurulum kolaylığı ,sessizliği konusunda da başarılı.Ara ara coil çatırdamaları duyulsada sarımla üstesinden bir miktar gelinebiliyor. Ama asla ağza likit sıçratmıyor.
Tank cepte 360 derece dönse yan yatsa bile asla akıtmıyor yada likit dolum sonrası likit kontrolü sayesinde basınç görüp akıtmıyor.Kullanım sırasında gün içinde likit guruldaması gibi bir sorunla karşılaşılmıyor.
Driptipini çok başarılı buldum. Boğumlu yapısı ile ısınmıyor. Malzeme olarak pei tank ile aynı malzemeden üretilmiş. Ağız genişliği ve uzunluğu çok ideal ölçülerde.
Buhar kalitesi kuru,şekersiz. Buhar yeteri kadar pürüzsüz ama kadife gibi değil , buharın pürüzsüz olması konusunda Bishop ,flash, kayfun gibi atoların çok az gerisinde. Buhar sıcaklığı soğuğa yakın. Buhar yoğunluğu tatminkar. Tank nerdeyse hiç ısınmıyor.
Aroma olarak üst seviyelere oynayan bir atomizer. Aromayı yorumlama kabiliyeti olarak kullandığım birçok atomizerden daha üst seviyede olduğunu söyleyebilirim. Aroma konusunda son dönemin tanklarının ilk 5 ine girebilecek kadar iddalı. Aromalara odaklanarak, bishop gibi karıştırmadan net şekilde verebiliyor. Vurum konusunda bir flash,alberich vurumu olmasa da bishop'tan daha fazla vurum aldım. Ortlamanın üzerinde bir vurumu var.
Çok yönlü yapısı sayesinde aromasını, vurumunu kişiselleştirme imkanı yaratıyor.

Not : Adı geçen atomizerlerle belli yönlerden karşılaştırma yapılmasının nedeni kullanacak arkadaşlara fikir vermek içindir. Bu atomizerleri hali hazırda dönüşümlü bende severek kullanmaktayım. Bir atomizer diğerinden daha iyidir demek değildir. Her ürün kendine has kuvvetli özellikleri, yorumlamaları ile diğerinden ayrılır ve değişik karakterleri ile bize farklı içim keyifleri sunarlar.

IMG 1253

Son olarak Chimney yapısı kapalı olduğu için pamuk ve tel çabuk kararıyor. Bu konuda kayfun'a benziyor.


Vakit ayıran, okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Sürçi lisan ettiysem affola. Umarım yararlı olur .Labs Mtl Rta hakkında eksiklik bırakmamaya çalıştım eksiklik varsa lütfen belirtin. Ürün hakkında düşüncelerinizi fikirlerinizi bekliyorum. Sağlıklı buharlamalar. Saygılar...
 

MeTaL

"V" for Honor!
ESF Tecrübeli
Katılım
24 Tem 2016
Mesaj
320
Tepkime puanı
1,669
Yaş
40
Şehir
Antalya
Web sitesi
esigara07.blogspot.com.tr
Gayet ayrıntılı bir inceleme olmuş elinize emeğinize sağlık ...
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

Börteçin

E-sigara Meraklısı
Katılım
7 Nis 2019
Mesaj
3
Tepkime puanı
172
Yaş
22
Şehir
Kocaeli
Tecrübelerinizi forumdaşlarla paylaştığınız için teşekkürler üstad eline sağlık
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

Sipahi07

E-Sigara Tecrübeli
Katılım
25 Mar 2022
Mesaj
161
Tepkime puanı
3,319
Şehir
Antalya
Bu güzel, detaylı inceleme yazısı ve emeğiniz için, çok teşekkürler. Kendine özgü bir yapısı / tasarımı, birbirinden farklı chimney ile de her aromaya göre yorum katabilmesi, güzel bir işçilik olmuş.

Her ne kadar önceliğimi şu an için, kumadan yana kullanmış olsam da; ilerleyen zamanlar içerisinde hem koleksiyonda bulunması amacıyla, hem de 4 farklı chimney’i deneyimlemek adına almak isterim.

Tekrardan bu, güzel emeğiniz ve inceleme yazınız için, teşekkür ederim.
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

TsarTr

Banlandı
Katılım
31 Eki 2022
Mesaj
165
Tepkime puanı
2,550
Yaş
31
Şehir
Uşak
Çok iyi bir inceleme olmuş. Son kullanıcıya yönelik kafaya takılabilecek soruların %80i cevaplanmış. Tebrik ederim hocam.
 

viceee

E-Sigara Acemi
Katılım
27 Eki 2016
Mesaj
51
Tepkime puanı
129
Şehir
istanbul
nemli buhar için 2 numaralı chimney uygun deniyor içinden çıkan kitapçıkta ama siz 1 numara demişsiniz. one hit wonder tarzı likitler için hangisi daha uygundur?
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

Tiriath

E-Sigara Acemi
Katılım
1 Ara 2022
Mesaj
61
Tepkime puanı
1,207
Yaş
26
Şehir
Denizli
Güzel bir inceleme olmuş hocam, benim gibi arada kalanlar için aydınlatıcı nitelikte.
Cam pei olduğu için ne kadar dikkat etsekte dişleri zamanla yemesi çok muhtemel keza Penodat v2'de de benzer problem oluyordu metal topcapi takarken. Tabi aynı zamanda bu fiyat bandında satılan bir atomizerin kesinlikle malzeme kalitesi kıyaslanamaz derecede iyidir diye düşünüyorum.
Farklı chimney alternatifleri içimi çeşitlendirmek ve atodan uzun vadede sıkılmamak için güzel düşünülmüş :) Ayrıca tasarım olarakta orjinal bir iş ortaya çıkmış.
İnceleme ve diğer atomizerlerle kıyaslama için teşekkürler hocam.
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

Foxbat

E-Sigara Tecrübeli
Katılım
7 Mar 2022
Mesaj
193
Tepkime puanı
2,971
Yaş
24
Şehir
İstanbul
Teşekkürler, güzel inceleme bishop ile arada ki farkı merak ediyordum aydınladım :D kuma gelene kadar bununla takılırım ben.
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

STan

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Katılım
12 Eki 2019
Mesaj
453
Tepkime puanı
8,726
Şehir
Sakarya
Merhaba Arkadaşlar,
BpMods un 2023 te ürettiği Labs adlı mtl rta atomizerini anlatmaya kişisel deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım.Ürünün boyutları, ağırlığı gibi teknik konuları es geçip kullanıcıya içim olarak neler sunuyor,artıları-eksileri gibi konulara değineceğim.Sizin de katkılarınızı bekliyorum.
Ürün italyan tasarımı olup çinde üretilmiş. 2.7 ml dolum kapasitesine sahip 22mm üstten dolum bir atomizerdir.Malzeme kalitesi oldukça iyi oringleri gayet kaliteli.Nerdeyse her bağlantıda oring kullanılmış gayet sıkı içim deneyimi sunan saf mtl atomizer.Tasarım olarak hiçbir atomizerin muadili değil bu konuda gayet yaratıcı ve güzel bir iş çıkarmışlar.

IMG 1131

Kutunun içeriğinde ;
1x Labs RTA Atomizer (SS or DLC BLACK COLORS)

1x Drip Tip 510

6x Air Pin

4x Bells

1x Bell Removal Tool

1x Replacement Accessories (O-Rings and Screws)

1x User Manual


IMG 1155

Kendine has farklı tasarımı ile son zamanların tam bir inovasyon ürünü diyebilirim.Geliştirici& yaratıcı ekibi tebrik ediyorum.Atomizer öğelerinin sayısının çokluğu ve çeşitliliği bütünlüğünü bozmamış bütün parçaları birbirine gayet güzel oturuyor.Atomizer geçmeli yapıda olmasına rağmen parçaları kolay kolay birbirinden ayrılmıyor.

unnamed 2pic


Yedek vida olarak 2 adet düz başlı vidanın yanı sıra 2 adet yıldız başlı vida koymaları da güzel bir detay olmuş.Toplamda deck in üzerindeki dahil 6 kutup vidası var. Yedek poşetinde yeteri kadar oring var.Aynı zamanda 3 adet coil eklemişler. 2 si A1+Ni80 karışımı clapton (0.85-0.55 ohm) ,1 i Ni70 26Ga (0.7ohm) düz coil.Burada gözlerim 1 adet ultem tank aradı yada aynı pei malzemenin buzlu beyazı eklenebilirdi.SS rengine de siyah pei tank konulabilirdi.Burada Oringlerin konumları detaylıca verilmesi kullanıcıyı büyük dertten kurtarıyor.
unnamed

Labs mtl rta 'da likit akış kontrolü var fakat akış kısılamıyor, ya tam kapalı pozisyonda yada tam açık durumda olmak durumunda.Üst kapak likit kontrolü ile beraber dönüyor.Likit akış delikleri açıkken dolum kapağını çıkaramıyorsunuz.Likit dolumu için kapağı açtığınızda,likit akış kapanıyor kapak çıkıyor ve likit dolumu gerçekleşiyor.Dolumu yapıp kapağı kapatınca likit akış açılıyor ve pamuklara çubuklar aracılığı ile likit iniyor. Bu sistem sayesinde isterseniz mevcut likiti boşaltıp farklı bir likit koyabilirsiniz. Yanlız kapağı tam kapattığınızdan emin olun.
IMG 1160

Baca ile likit kontrol ünitesi yekpare şeklinde. Pei tank gövdeye oturtulurken, dişleri yenmeye çok müsait yedeği olmadığı için ki bence büyük eksiklik burada çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu yüzden temizlik sırasında gövdeden camı sökmeden yıkayıp kuruluyorum.
R7xkq4Y
Labs mtl rta'da 6 adet hava pini mevcut fakat üzerine hangisinin kaç mm olduğunu yazmamışlar.1.0 - 1.1 - 1.2 gibi kullanışlı 3 pinin aralarında 0.1 mm olduğu için ne kullandığınızı anlamak için sırayla masaya dizip gözünüzle ayırt etmeniz gerekiyor. Bence büyük eksiklik.
IMG 1157

Hava pinlerinin değişimi ve chimney bells 'lerin değişimi için tool kullanılıyor. Air pinleri gayet yeterli sıkılıkta MTL deneyimi veriyor. 0.8mm - 1.0mm bana çok sıkı geldi 1.1mm ve 1.2mm gayet ideal 1.5 havadar gelirken 2x0.8 beni memnun etti. Tankın tabanında ayarlanamayan 3 hava girişi olmasına rağmen türbülans yok. Atomizer ayrıca Pinsiz kulanılıp mtdl ye yaklaştırılabilir. Labs in kurulumu oldukça basit. Kutup vidalarının her iki tarafında teli tutan bariyerler var tel bir yere kaçmıyor. Deck'in kutup başlarının aralığı 3mm - 3.5mm veya clapton coilleri kaldırabilecek seviyede müsait. Pamuk havuzları da bol bol pamuk alabilecek seviyede geniş ve derin.

unnamed XC


Chimney disc 'ler likit akış çubuklarından geçirilerek gövdeye oturtuluyor.Likit besleme çubuklarının kesik yapısı sayesinde beslemede asla sorun olmuyor.Pamukları deneme aşamasında sıklıkla kontrol ettim hep ıslaktı. Dry hit olasılığı olmayan bir atomizer. Şimdi gelelim asıl merak edilen konuya.Chimney Bells...
c3DAEEd
Başta aroma chimneylerin uydurma olacağını düşünmüştüm fakat her biri işe yarıyor.Şaşırtıcı derecede likitlerin yapısını değiştiriyor
unnamed (1)

Chimney disc ler sayesinde içim zevkine göre sanki 4 farklı tank sahibi oluyorsunuz. Şimdi bütün chimney'lerin karakteristik özelliklerini,neler sunduğunu anlatacağım. Hepsi genel olarak çok nemli olmayan ve az şekerli buhar performansı sunuyor.Bu özelliğini sevdim.
1 numara en üstteki Chimney;
Aralarında en şekerli ve en nemli buhar performansı sunan chimney. Diğerlerine göre en az vurum bu chimney bell 'de var. Tatlı ve Meyveli likitlerde kullanmanızı tavsiye ederim.Meyveli ve tatlı liktlerde iyi iş çıkarıyor.Pastane ve tütün aromlarını da denedim ama bence uygun değil pek performans vermiyor. En üst kısmının kübbeli yapısı sayesinde şekerli ,yuvarlak hatlı,nemli bir buhar performansı var. Kubbenin hemen altındaki çentiğine kubbeye doğru yukarı yönlü 45 derecelik açı vermiş olmaları da aromalara ayırt edici özellik vermiş. Ayrıca hafif bir vurum katmış. Buhar karakteri olarak bir miktar Penodat v2 ye benzettim.

2 numara soldaki Chimney;
Bu chimney 'e tobacco chimney desem yeridir.Tütün performansı gerçekten harika.Tütün aromlarını birbirine karıştırmadan keskin ve net şekilde veriyor.En fazla vurum bu chimneyde mevcut. Keskin merdivenli yapısı sayesinde aromalara odaklanıyor ,buharı kuru ve şekersiz alıyorsunuz. Pastane,krema ile karışık tütün aromlarında tütünü ön plana çıkarıyor.Bu yüzden sek tütün aromlarını bu chimney de kullanmayı tercih ediyorum.

3 numara sağdaki Chimney ;
En sıradışı chimney bu. Farklı ve şaşırtıcı bir deneyim sunan bir chimney yapmışlar.Pastane ile karışık tütün aromaları, baharatlı tütün aromaları ve karışık yapıdaki aromalar ile çok iyi iş çıkarıyor. Aromaları hem ayırt ederek hemde birbiriyle dengeli bir şekilde harman yaparak veriyor. Mesela bu chimney ile Castle Long denediğimde az hissedilir olan karamelize esmer şekerin tadını aldığımda çok şaşırmıştım. Hiçbir aromayı birbirinin önüne geçirmiyor ve birbirine karıştırmıyor ama detaylı şekilde uyum içinde sunuyor. Buhar yapısı kuruya yakın,şekersize yakın. Vurum olarak 2 numara tobacco chimney kadar olmasa da gayet tatminkar.

4 numara alttaki Chimney ;
Pastane ve kremalı aromalarda çok başarılı performans sunuyor.Genelde krema tonlarını ön plana çıkarıyor ama diğer aromaları da baskılamıyor.Muzlu kremalı puding tarzı bir likitte muz aromasını baskılamadan krema tonunu ön plana çıkarıyor ama muz tadı kesinlikle arkadan net şekilde geliyor. Aynı likiti 1 numaraya koyduğumda da muz ön plana çıktı, ama krema kayboldu diyebilirim. Kubbeli yapısına ,sert köşeli ekstra merdiven geçiş koymaları ,pastane olarak kullandığım kayfundan daha fazla vurum verdi açıkçası.Buharı şekersize yakın ,kuru yapıda.Yormayan, bütün gün içilebilir,dengeli bir chimney.


FPaK6GL
Şablondaki vaad ettikleri genel içim niteliklerini kesinlikle karşılıyor.
IMG 1142

Genel Düşünceler :

Labs Mtl Rta genel yapı itibari ile high end kategorisine girebilecek malzeme kalitesine sahip, opsiyonları ile uzun süre sıkılmadan kullanılabilecek ,çoğu kişinin içim zevkine hitap edecek nitelikte bir ürün olmuş.Kurulum kolaylığı ,sessizliği konusunda da başarılı.Ara ara coil çatırdamaları duyulsada sarımla üstesinden bir miktar gelinebiliyor. Ama asla ağza likit sıçratmıyor.
Tank cepte 360 derece dönse yan yatsa bile asla akıtmıyor yada likit dolum sonrası likit kontrolü sayesinde basınç görüp akıtmıyor.Kullanım sırasında gün içinde likit guruldaması gibi bir sorunla karşılaşılmıyor.
Driptipini çok başarılı buldum. Boğumlu yapısı ile ısınmıyor. Malzeme olarak pei tank ile aynı malzemeden üretilmiş. Ağız genişliği ve uzunluğu çok ideal ölçülerde.
Buhar kalitesi kuru,şekersiz. Buhar yeteri kadar pürüzsüz ama kadife gibi değil , buharın pürüzsüz olması konusunda Bishop ,flash, kayfun gibi atoların çok az gerisinde. Buhar sıcaklığı soğuğa yakın. Buhar yoğunluğu tatminkar. Tank nerdeyse hiç ısınmıyor.
Aroma olarak üst seviyelere oynayan bir atomizer. Aromayı yorumlama kabiliyeti olarak kullandığım birçok atomizerden daha üst seviyede olduğunu söyleyebilirim. Aroma konusunda son dönemin tanklarının ilk 5 ine girebilecek kadar iddalı. Aromalara odaklanarak, bishop gibi karıştırmadan net şekilde verebiliyor. Vurum konusunda bir flash,alberich vurumu olmasa da bishop'tan daha fazla vurum aldım. Ortlamanın üzerinde bir vurumu var.
Çok yönlü yapısı sayesinde aromasını, vurumunu kişiselleştirme imkanı yaratıyor.

Not : Adı geçen atomizerlerle belli yönlerden karşılaştırma yapılmasının nedeni kullanacak arkadaşlara fikir vermek içindir. Bu atomizerleri hali hazırda dönüşümlü bende severek kullanmaktayım. Bir atomizer diğerinden daha iyidir demek değildir. Her ürün kendine has kuvvetli özellikleri, yorumlamaları ile diğerinden ayrılır ve değişik karakterleri ile bize farklı içim keyifleri sunarlar.

IMG 1253

Son olarak Chimney yapısı kapalı olduğu için pamuk ve tel çabuk kararıyor. Bu konuda kayfun'a benziyor.


Vakit ayıran, okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Sürçi lisan ettiysem affola. Umarım yararlı olur .Labs Mtl Rta hakkında eksiklik bırakmamaya çalıştım eksiklik varsa lütfen belirtin. Ürün hakkında düşüncelerinizi fikirlerinizi bekliyorum. Sağlıklı buharlamalar. Saygılar...
Hocam emekleriniz için teşekkür ederim.Elinize sağlık.🙏
 

gkhnforce

E-Sigara Tecrübeli
Katılım
2 Eyl 2017
Mesaj
156
Tepkime puanı
1,603
Yaş
40
Şehir
istanbul
Güzel bir inceleme olmuş hocam, benim gibi arada kalanlar için aydınlatıcı nitelikte.
Cam pei olduğu için ne kadar dikkat etsekte dişleri zamanla yemesi çok muhtemel keza Penodat v2'de de benzer problem oluyordu metal topcapi takarken. Tabi aynı zamanda bu fiyat bandında satılan bir atomizerin kesinlikle malzeme kalitesi kıyaslanamaz derecede iyidir diye düşünüyorum.
Farklı chimney alternatifleri içimi çeşitlendirmek ve atodan uzun vadede sıkılmamak için güzel düşünülmüş :) Ayrıca tasarım olarakta orjinal bir iş ortaya çıkmış.
İnceleme ve diğer atomizerlerle kıyaslama için teşekkürler hocam.
ben teşekkür ederim hocam.Camın bağlandığı gövde keskin yivli bir yapıda gerçekten camın yenmesi an meselesi ,çok dikkat etmek lazım bu yüzden camı sökmeden temizlik yapmak en mantıklısı
 

gkhnforce

E-Sigara Tecrübeli
Katılım
2 Eyl 2017
Mesaj
156
Tepkime puanı
1,603
Yaş
40
Şehir
istanbul
nemli buhar için 2 numaralı chimney uygun deniyor içinden çıkan kitapçıkta ama siz 1 numara demişsiniz. one hit wonder tarzı likitler için hangisi daha uygundur?
benim koyduğum resimdeki 2 numara yani tobacco chimney buharı en kuru veren chimney. Üst 1nolu ve alttaki 4 nolu chimneyler ortalama nem ile devam ediyor.One hit wonder tarzı likitler 1 numara hariç hepsi kullanıma uygun damak zevkinize göre değerlendirme yapabilirsiniz tabiki. Dün muffin man koydum tanka ilk defa ben 3 numara ve 4 numara ile keyif aldım. 3 numara çok delikli olan bana daha uygun geldi açıkçası.
 

Börteçin

E-sigara Meraklısı
Katılım
7 Nis 2019
Mesaj
3
Tepkime puanı
172
Yaş
22
Şehir
Kocaeli
Atomizer yeni elime ulaştı ilk deneyimlerime göre sigarayı yüzde 90 oranında taklit ediyor. Hocamızın 2 numaralı dediği chimney ve 1.1m hava pimi ile denedim. Sek olarak tükettiğim nbase de ares2 ile kullanırken boğazda tahriş bırakıyordu (hava kanalları açık iken dahi). BP mods labs hem kuruya yakın hem tad olarak nasıl tabir edilir bilemiyorum kuru bir tad veriyor ve çok hoşuma gitti. Boğaz vurumu gayet yeterli geldi. Elektronik sigara deneyimimi çok farklı yerlere taşıdı. Almayı düşünen arkadaşlar büyük ihtimal bu atomizerden pişman olmaz.
 
  • Beğendim
Tepkiler: gkhnforce

gkhnforce

E-Sigara Tecrübeli
Katılım
2 Eyl 2017
Mesaj
156
Tepkime puanı
1,603
Yaş
40
Şehir
istanbul
Herkese değerli yorumları için çok teşekkür ediyorum.
Kuma rta yı çok duyuyorum bu ara bishop tan pek fazla bir farkını göremedim açıkçası. İçimini bilmiyorum tabi ama malzeme kalitesi olarak, Bishop çok daha önde duruyor.Piyasada az bulunan atolar bazen böyle hype yapabiliyor .Umarım balon olmaz.
 
  • Beğendim
Tepkiler: kokari34