ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

iSmile

E-Sigara Kullanıcısı
Mesaj attım kendisine haberim yoktu benim bakalım haber bekliyorum. Biz kedimizi kaçırdıktan sonra çok aradık ilan astık ama bulamadık artık insaflı insanların bulmuş olması için dua ettik. Bu travmayı ailecek atlattık artık yeni bir aile üyesine kucak açacağız inşallah
Kedisinden çok güzel haberler aldık. Yeni aile ferdimiz olacak :D

sepya

E-Sigara Kullanıcısı
Mesaj attım kendisine haberim yoktu benim bakalım haber bekliyorum. Biz kedimizi kaçırdıktan sonra çok aradık ilan astık ama bulamadık artık insaflı insanların bulmuş olması için dua ettik. Bu travmayı ailecek atlattık artık yeni bir aile üyesine kucak açacağız inşallah
Ondaki bebeklerin hepsi harikaydı. Bir erkek, iki dişi bebek vardı, hâlâ süt emiyor olmaları lazım. :)
O travma kolay atlatılmıyor, onlar da aile bireyi oluyor çünkü. Umarım bu kez daha uzun yaşarsınız birlikte.

aybrkpkgz

E-sigara Meraklısı
Bunu da yeni duydum hocam. Memnun musunuz? Ben hâlâ mama arayışındayım. Sağlık durumları nasıl, kediler kaç yaşında, tüy dökme oranı nedir gibi bilgiler verebilir misiniz?
Tüy dökme oranı değişmedi önceden Purina friskies kullanıyordum ondan da memnundum açıkçası ama cat chow biraz daha lezzetli geldi daha iştahlı yiyorlar. Arada sırada Purina yaş mama alıyorum. Haşlanmış tavuk ve et veriyorum yaş mama olmadığı zaman. 3'ü de gayet sağlıklı aynı fiyat bandında daha kaliteli markalar önerecek olan arkadaşların tavsiyesine açığım.
Birisi 3 yaşında erkek, diğeri 1,5 yaşında dişi diğeri 7-8 aylık dişi :)

Son düzenleme:
  • Beğendim
Tepkiler: sepya

sepya

E-Sigara Kullanıcısı
Tüy dökme oranı değişmedi önceden Purina friskies kullanıyordum ondan da memnundum açıkçası ama cat chow biraz daha lezzetli geldi daha iştahlı yiyorlar. Arada sırada Purina yaş mama alıyorum. Haşlanmış tavuk ve et veriyorum yaş mama olmadığı zaman. 3'ü de gayet sağlıklı aynı fiyat bandında daha kaliteli markalar önerecek olan arkadaşların tavsiyesine açığım.
Birisi 3 yaşında erkek, diğeri 1,5 yaşında dişi diğeri 7-8 aylık dişi :)
Aldığınız mama çok pahalı değil mi hocam? :( Bir de üç çocuk olunca... Bir de kumları, aşıları var; eyvah eyvah... :D
Maşallah, sağlıkla yaşasınlar :)

• Beğendim
Tepkiler: aybrkpkgz

EaudeVint

E-sigara Meraklısı
gittigidiyor>orga kitty pelet yazınca cıkar hocam 25 kg 58 tl civarı satın alıyorum yaklasık 5 ay Götürüyor bizi

sepya

E-Sigara Kullanıcısı
gittigidiyor>orga kitty pelet yazınca cıkar hocam 25 kg 58 tl civarı satın alıyorum yaklasık 5 ay Götürüyor bizi
İnceledim de çok acayip bir şeymiş bu yao_O Kumdan buna döner mi ki? Benimki, rutininin değişmesini pek sevmez. Elekli kap lazım sanırım. Enteresan...:ThumbsDown.: Teşekkürler hocam

• Beğendim
Tepkiler: wersss

EaudeVint

E-sigara Meraklısı
İnceledim de çok acayip bir şeymiş bu yao_O Kumdan buna döner mi ki? Benimki, rutininin değişmesini pek sevmez. Elekli kap lazım sanırım. Enteresan...:ThumbsDown.: Teşekkürler hocam

idrarını yapınca ince kuma dönüşüyor, dışkıyı alıp direkt atıyorsunuz hocam klozete vesaire. benim ki ilk seferde alıştı. elekli kap yada kürekle poşete elenebiliyor

sepya

E-Sigara Kullanıcısı
idrarını yapınca ince kuma dönüşüyor, dışkıyı alıp direkt atıyorsunuz hocam klozete vesaire. benim ki ilk seferde alıştı. elekli kap yada kürekle poşete elenebiliyor
İdrardan sonra tozlaşıyorsa elekli kap mantıklı gibi duruyor. Güzel bir ürün, beğendim. Teşekkürler.

• Beğendim
Tepkiler: EaudeVint

moothy

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
evdeki sarmanimiza arkadas olsun hemde yeni gelenin bir yuvasi olsun diye ön ayaklari yavruyken hasar gormus bir kedi sahiplendik,ancak ikiside birbiriyle asla anlasamiyor yeni geleni 1 aydir odada tutmak zorunda kaldigimiz bir surec yasadik ve cok uzuluyoruz,tuvalet egitimi olan kisir erkek 4 yasinda olan yeni oglumuzu sahiplendirmeye karar verdik,isteyenler mesaj atabilir yer istanbul umraniye.

ataytac

E-sigara Meraklısı
@EaudeVint gibi bende çam peleti öneririm, benim kedimde geçiş sorunu yaşamadık ama her can başka. Hem kumda hem pelette ilk aldığım delikli/elekli plastik küreği kullanıyorum, sorun yaratmayacaktır, fiyatı 5 10 lira arası küreklerin.

Kumun tozundan hem biz, hem kedim hapşırıyorduk her temizlikte ve yenilemede ya da kedimiz her kazdığında çam peleti bunu ortadan kaldırdı. Birde ben kokusunu daha çok beğendim.

• Beğendim

garez

E-Sigara Acemi
Mamalara baya zam geldi o yüzden sokak kedileri için yeni mama arayışındayım. Şimdiye kadar temizmama veya mamaplusin en ekonomik mamalarından alıyordum, şimdi evdeki mama bitmek üzere ve her yer kar, kediler avlanamaz muhtemelen bu karda kıyamette. Hangi mamayı önerirsiniz sokak kedileri için?

• Beğendim

sepya

E-Sigara Kullanıcısı
Mamalara baya zam geldi o yüzden sokak kedileri için yeni mama arayışındayım. Şimdiye kadar temizmama veya mamaplusin en ekonomik mamalarından alıyordum, şimdi evdeki mama bitmek üzere ve her yer kar, kediler avlanamaz muhtemelen bu karda kıyamette. Hangi mamayı önerirsiniz sokak kedileri için?
Temizmama'yı Twitter dahil her yerden protesto ediyorum. Yerliydi, sokaktaki dostlar için 3 ayda bir 15 kg mama alıyordum ama sağ olsunlar(!) artık alamıyorum. Hepsi zam şampiyonu olduğu için hiçbirini alamıyorum ben! Arada tavuk parçaları alıp çorba yapıyorum, ekmek doğrayıp veriyorum.

Ne hâle geldik, şaştım kaldım. Son 3 aydır maaş gününe kadar hiç para kalmıyor ve stokladığım mama + kum bitince evdekilere ne vereceğimi kara kara düşünüyorum. Sesimizi duyan yok ama zamlar geri çekilmeli, derhal!

• Beğendim
Tepkiler: garez

saint76

E-Sigara Tecrübeli
@sepya mesajınızdan sonra temizmama müşterisi olarak son siparişlerime baktım.kısırlaştırılmış kedi maması, 30 ekim kg fiyatı 2.29 dolar(1 dolar 9.58 tl)
15 aralık kg fiyatı 2.11 dolar(1 dolar 14.54 tl)
29 ocak kg fiyatı 2.22 dolar dan almışım.(1 dolar 13.54 tl)
en son micho yu 5 ekimde 15 kg lik paket almışım kg fiyatı 1.4 dolar.(1 dolar 8.85 tl) şu an baktım kg fiyatı 1.5 dolar olmuş.
kısaca tepkiyi firmaya değilde başka yere göstereceğim. . . de silivri soğuktur şimdi.gerçi evde soğuk doğalgazda malum.
yanlış anlaşılmasın mama fiyatları için temizmama ve diğer firmalardan kesinlikle fedakarlık bekliyorum.hem evdeki 4 kedim için,hemde her iş gidiş dönüşü arabayı tanıyıp yanıma gelen mahallenin kedi-köpeği için.

• Beğendim
Tepkiler: NÖKER

sepya

E-Sigara Kullanıcısı
@sepya mesajınızdan sonra temizmama müşterisi olarak son siparişlerime baktım.kısırlaştırılmış kedi maması, 30 ekim kg fiyatı 2.29 dolar(1 dolar 9.58 tl)
15 aralık kg fiyatı 2.11 dolar(1 dolar 14.54 tl)
29 ocak kg fiyatı 2.22 dolar dan almışım.(1 dolar 13.54 tl)
en son micho yu 5 ekimde 15 kg lik paket almışım kg fiyatı 1.4 dolar.(1 dolar 8.85 tl) şu an baktım kg fiyatı 1.5 dolar olmuş.
kısaca tepkiyi firmaya değilde başka yere göstereceğim. . . de silivri soğuktur şimdi.gerçi evde soğuk doğalgazda malum.
yanlış anlaşılmasın mama fiyatları için temizmama ve diğer firmalardan kesinlikle fedakarlık bekliyorum.hem evdeki 4 kedim için,hemde her iş gidiş dönüşü arabayı tanıyıp yanıma gelen mahallenin kedi-köpeği için.
Hesaplamanız doğru ancak 1 kg almadığımız için fark uçurum oluyor. Sadece o firmayı değil, diğerlerini de eleştiriyorum. Sorun şu, her şeye olmaması gereken zamlar yapıldı ve yapılıyor. Önceden rahatlıkla alabildiğimiz şeyleri şu an alamıyoruz. Elektriğe, suya, benzine yapılan zamlar tüm ürünlerin fiyatını etkiliyor. Sadece mama zamları değil, her şeye yapılan zamlar geri çekilmeli ki millet alışveriş yapabilsin, para akışı olsun.

Çok şükür(!) her şeyin fiyatı anormal arttığı için mamaya paramız kalmıyor. İnanın çok öfkeliyim, çok doluyum. Bir ağız dolusu küfür ediyorum her gün.

Bu arada evdeki iki kedime Temizmama'nın mamaları hiç yaramadı. Anormal tüy dökülmesi ve kusma yapıyor. Çok mama denedim ama en son aşırı memnun kaldığım tek ama olan Advance almak zorundayım. Onun fiyatını hiç söylemeyeyim... Ne desem boş...

Mgla

E-sigara Meraklısı
9 senedir türlü denemeden sonra her seferinde n&d'ye döndüm. Kediler mutlu, tüyler parlak, bok kokusu minimum. 10 kiloluk paket, iki kediye 2.5 - 3 ay kadar gidiyor.

• Beğendim
Tepkiler: garez ve sepya

mrbars

E-sigara Meraklısı
2 senedir Orijen ve Acana.
Orijen 17 kg'luk alınca kg fiyatı makul olabilecek bir yerlere gelmeye başlıyor.

Benim salak kedi oldukça uzun tüylü. Diğer tüm mamalarda tüy dökme sorunu vardı. Orijen ve Acana'da nerdeyse tüy dökmüyor. Kaka kokusu da yok gibi. Bu arada enteresan bir olay; Whiskas ile benim kadar kaka yapıyordu. Bir gece uyku sersemi kum havuzuna baktım, dedim herhalde biri yetişemedi tuvalete de kedinin kabına yaptı. Ne zaman Orijene geçtim, şimdi kedi boku kadar dediğimiz boyutta. Diğer mamalara göre de göreceli olarak daha az yiyor.

• Beğendim
Tepkiler: sepya ve garez

ArL

Halo Turkey Reseller.
Scottish cinsi kedimiz var , n&d tavuklu narlı kullanıyoruz çok memnunuz . Ancak fiyatlar inanılmaz oynak bir ay aldığımız mama diğer ay %10-20 arası zam görüyor .

• Katılıyorum