• Platin Uyelik Hakkinda!!

Tüm üyelerimizin dikkatine!. Platin üyelik sistemini devre dışı bıraktık. İkinci el bölümünde satışlarınızı üyelik almadan gerçekleştirebilirsiniz. 3 ay ve daha uzun süredir forumda üye olanlar stoksuz sıfır ya da ikinci el ürünlerini satmak amacı ile bir ay içinde 2 adet ilan açabilirler.

Forumda herhangi bir urununu stoksuz olarak satisa cikartan uye bu urunu forum disinda hicbir mecrada satisa koyamaz. Forum ikinci el bolumunde satista olan bir urunun forum disina satilmasi ve magduriyet yaratılması durumunda uye 3 ay satis forumlarina girememe ve 1 hafta forumdan uzaklastirma cezasi alir. Ayni olayin tekrar etmesi durumunda yaptirim iki kati sure ile uygulanir.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

cs875

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
C6A67C00-9853-4A60-A000-D77177699458.jpeg
Birkaç konu var ama genel sohbet ve bilgi paylaşım amaçlı olsun;
Gus atomizer, mekanik modları kullanan veya almak isteyenler için görüş ve önerileri buradan paylaşalım
@Mordor Buharcısı @Şahan marka fanatikleri olarak ilgili arkadaşlara haber edersiniz :)
İlk anlıkta benden gelsin bakalım :ThumbsUp.:

@Şahan : kardeşimden alıntı

İlk bildiğimiz Lite grubu atomizer, yüzük de karşılıklı 1.2mm den 6 delik, coil altı 2x1.0mm ve 1x0.8mm totalde 3 delik.

İkincisi zest grubu, yüzük delikleri aynı coil altı 2x1.0mm. İlk grup zest üstte iğne deliği kadar yerden dolum olur, ikinci zest v2 ur denilen modelde likit kontrolü ile kapatalıp açıldığından üstten geniş dolum deliklidir.

Üçüncüsü zest v2.2 urs 5p denilen modeldir. Bu modelin coil altı zest ile aynı 2x1.0 mm ama yüzük de ekstra dan 2 şer adet 1.0mm ufak delikler vardır, dolayısıyla hava girişi bu deliklerle kısılabilir.

Diğeri zest v2.3 denilen yani diğer adıyla 2X0.8mm coil altı delikleri olan modeldir. Bu modelin yüzüğünde karşılıkı 3er deliği olan 3p, ekstra küçük 2 tane 1.0mm deliği olan 5pdir. Coil altı 0.8 olduğundan yüzükteki ayar işlevsizdir ve oldukça sıkıdır.

En yeni gruptan olan minimo 775 coil altı 2x0.77 deliklere sahip ve 5p yüzüklüdür.

Yine yenilerden olan et9 ise 5p yüzüklü ve coil altı 2x0.9 mm dir.

Tbc chimney denilen chimney, gus dışından bir firmanın yapmış olduğu bir chimneydir ve gus ın şekerli yorumlamasını engeller. Türkiye de adı tobacco olarak geçer ama alakası yoktur hocam.

Minimo atomizeri küçülten bir tiny settir, aromada artış sağlanırken buhar sıcaklaşır. Yeni tiny setin aroma yorumlaması değişiktir.

Sıkılık istenirken aromadan fedakarlık etme durumu söz konusudur gus ekibinde, ama boğaz vurumu kanthal vb tellerle mümkün değildir hocam. Tüm atoları aroma odaklıdır.

Başka sorularınız varsa yardımcı olurum zevkle :) konu hayırlı olsun

Benim favorim fotodan da belli olduğu üzere momentous :) bu arada minimo 775 ve momentous v2 harici tüm modelleri kullandım.
0bc655b0d46cdcf057f978f6af5b14e2.jpg

Son düzenleme:

promessa

E-sigara Meraklısı
Ben de bugün aranıza klon GUS ile katılacağım büyük ihtimalle, bakalım becerebilecek miyim pamuklama işini
Ben de yeni başladım sayılır sarıma. Sen her türlü yaparsın. Gözlerim bozuk olmasına rağmen iyi sarıp pamukluyorum. Hatta arkadaş hazır fused kullanıyor bana pamuklama yaptırıyor. Benim sıkıntım vertex hellvape ile istediğim aromayı yakalayamıyorum. Gus için aroma canavarı diyorlar. Önümüzdeki ay ben de bir klon alacağım nasipse. Ancak hangisini alayım kararsızım. Ürün eline geçince tecrübeni paylaşırsan sevinirim.

• Beğendim
Tepkiler: src

src

E-sigara Meraklısı
Az önce sardım, deck ufak, biraz zorlayabilir başta dedim ama sorun yaşamadım. Çok havadar bir atomizermiş. Ben de Trio havadar sanıyordum :)
Likit doldurması işkence gibiydi. Alışırım zamanla umarım. Bendeki Phenomenon ilk versiyon klonu. Alttan doldurdum, biraz likit taşırdım. Ama ilk seferin günahı olmaz derler.
Aroma Trio'ya göre daha baskın geldi. Farklı likitlerle de deneyeceğim. Tütünde nasıl merak ettim doğrusu

• Beğendim
Tepkiler: promessa

blackk

E-sigara Meraklısı
klon; gus lite ve gus zest kullanıyorum özellikle Zest’in arıma performansını çok seviyorum. Son serisini de almak istiyorum clon veya orjinal Gus nereden tedarik edebilirim?

ByMERZiFONLU

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
klon; gus lite ve gus zest kullanıyorum özellikle Zest’in arıma performansını çok seviyorum. Son serisini de almak istiyorum clon veya orjinal Gus nereden tedarik edebilirim?
Sıfır yurt dışında, ikinci el ilanları takip edin hocam.. Gus tedarikçi yok şuan malesef.

• Beğendim
Tepkiler: blackk

ByMERZiFONLU

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Aralıksız sarım yapmama ve besleme kapalı olmasına rağmen illa patlama sıçratma yapıyor ? Pamuk fazlayken de öyleydi

Bitişik sarımda çıtçıtlı ateşler, normal sarıp parmakla sıkıştırma yapın, cımbızla sıkmadan dry burn yapın yeterli.
Pamuk kararı önemli, sıkı olmayan ama bobin i dolduran yoğunluk olmalı

Techman

E-Sigara Acemi
Bitişik sarımda çıtçıtlı ateşler, normal sarıp parmakla sıkıştırma yapın, cımbızla sıkmadan dry burn yapın yeterli.
Pamuk kararı önemli, sıkı olmayan ama bobin i dolduran yoğunluk olmalı
Binlerce kez herşeyi denedim. Elektroniğe başladım başlayalı deniyorum zaten. Bir mevzuyu daha netliğe kavuşturabilmiş değilim :)
Emiş tarzımla alakalı olabilir diye düşünüyorum. Fazla mı güçlü çekiyorum acaba

Redrascal

E-Sigara Kullanıcısı
Binlerce kez herşeyi denedim. Elektroniğe başladım başlayalı deniyorum zaten. Bir mevzuyu daha netliğe kavuşturabilmiş değilim :)
Büyük ihtimalle pg si yüksek likit kullanıyorsunuz.

• Beğendim
Tepkiler: Techman

ByMERZiFONLU

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Büyük ihtimalle pg si yüksek likit kullanıyorsunuz.
60 40 pg kullanıyorum aroma ile pg 40+ başka bir yerde sorun vardır.

Yeni hazırlanan bir tel pamuk resmi yükler seniz sorun varsa herkes yardımcı olur.

gselcuk

E-Sigara Acemi
Web sitesi
www.selcuklugroup.com
son 2 senedir çıkan mtl leri denememekle birlikte ki en son vaporgiant m5 i denemiştim. MTL için top nokta diyebileceğim marka. Boşa başka maceralara gerek yok 2 senedir kullandığım mtl atomizer.