• Platin Uyelik Hakkinda!!

Tüm üyelerimizin dikkatine!. Platin üyelik sistemini devre dışı bıraktık. İkinci el bölümünde satışlarınızı üyelik almadan gerçekleştirebilirsiniz. 3 ay ve daha uzun süredir forumda üye olanlar stoksuz sıfır ya da ikinci el ürünlerini satmak amacı ile bir ay içinde 2 adet ilan açabilirler.

Forumda herhangi bir urununu stoksuz olarak satisa cikartan uye bu urunu forum disinda hicbir mecrada satisa koyamaz. Forum ikinci el bolumunde satista olan bir urunun forum disina satilmasi ve magduriyet yaratılması durumunda uye 3 ay satis forumlarina girememe ve 1 hafta forumdan uzaklastirma cezasi alir. Ayni olayin tekrar etmesi durumunda yaptirim iki kati sure ile uygulanir.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

cs875

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
C6A67C00-9853-4A60-A000-D77177699458.jpeg
Birkaç konu var ama genel sohbet ve bilgi paylaşım amaçlı olsun;
Gus atomizer, mekanik modları kullanan veya almak isteyenler için görüş ve önerileri buradan paylaşalım
@Mordor Buharcısı @Şahan marka fanatikleri olarak ilgili arkadaşlara haber edersiniz :)
İlk anlıkta benden gelsin bakalım :ThumbsUp.:

@Şahan : kardeşimden alıntı

İlk bildiğimiz Lite grubu atomizer, yüzük de karşılıklı 1.2mm den 6 delik, coil altı 2x1.0mm ve 1x0.8mm totalde 3 delik.

İkincisi zest grubu, yüzük delikleri aynı coil altı 2x1.0mm. İlk grup zest üstte iğne deliği kadar yerden dolum olur, ikinci zest v2 ur denilen modelde likit kontrolü ile kapatalıp açıldığından üstten geniş dolum deliklidir.

Üçüncüsü zest v2.2 urs 5p denilen modeldir. Bu modelin coil altı zest ile aynı 2x1.0 mm ama yüzük de ekstra dan 2 şer adet 1.0mm ufak delikler vardır, dolayısıyla hava girişi bu deliklerle kısılabilir.

Diğeri zest v2.3 denilen yani diğer adıyla 2X0.8mm coil altı delikleri olan modeldir. Bu modelin yüzüğünde karşılıkı 3er deliği olan 3p, ekstra küçük 2 tane 1.0mm deliği olan 5pdir. Coil altı 0.8 olduğundan yüzükteki ayar işlevsizdir ve oldukça sıkıdır.

En yeni gruptan olan minimo 775 coil altı 2x0.77 deliklere sahip ve 5p yüzüklüdür.

Yine yenilerden olan et9 ise 5p yüzüklü ve coil altı 2x0.9 mm dir.

Tbc chimney denilen chimney, gus dışından bir firmanın yapmış olduğu bir chimneydir ve gus ın şekerli yorumlamasını engeller. Türkiye de adı tobacco olarak geçer ama alakası yoktur hocam.

Minimo atomizeri küçülten bir tiny settir, aromada artış sağlanırken buhar sıcaklaşır. Yeni tiny setin aroma yorumlaması değişiktir.

Sıkılık istenirken aromadan fedakarlık etme durumu söz konusudur gus ekibinde, ama boğaz vurumu kanthal vb tellerle mümkün değildir hocam. Tüm atoları aroma odaklıdır.

Başka sorularınız varsa yardımcı olurum zevkle :) konu hayırlı olsun

Benim favorim fotodan da belli olduğu üzere momentous :) bu arada minimo 775 ve momentous v2 harici tüm modelleri kullandım.
0bc655b0d46cdcf057f978f6af5b14e2.jpg

Son düzenleme:

brus77

E-Sigara Kullanıcısı
Birbirinden çok farklı kararkterde atolar.
Sadece aroma ve bogaz vurumu anlamında karşılaştırmak bir şey ifade etmez.
İcim karakterleri tamamen farklı. Burada da kişisel zevkler devreye giriyor.
Buna aynen katılıyorum. Mesela bana hiçbir Kayfun içim olarak keyif vermedi.
*Not: v2.3-3P deck ihtiyacım var. :)
Saygılar.

Johann

Banlandı
Birbirinden çok farklı kararkterde atolar.
Sadece aroma ve bogaz vurumu anlamında karşılaştırmak bir şey ifade etmez.
İcim karakterleri tamamen farklı. Burada da kişisel zevkler devreye giriyor.
Bende o farklılıkları merak ediyorum zaten. Neyi farklı, örnek olarak havadarlığı mı? Aromayı yorumlaması mı? Merak içerisindeyim. 🙃
Mesela KL’yi en havadar ayarda kullanıyorum. Aroma olarak %70 memnunum. Gus Momentous’un aroma canavarı ama bir o kadar da havadar olduğunu biliyorum. Temel olarak +’sı -‘si nedir?

Mordor Buharcısı

Haklısın hocam
ESF Tecrübeli

a3m0la

E-sigara Meraklısı
Menelaus için topcap'in alt kısmına koyulan, boy ayarlayan yuvarlak plastik şeyi kaybettim. Kullanıma etkisi yok ama asimetrik oldu. Topcap minik bir şekilde gözüküyor. Şeffaf olunca da kaybettikten sonra bulması imkansız bir şey bu meret..

GüvenD

E-sigara Meraklısı
Menelaus için topcap'in alt kısmına koyulan, boy ayarlayan yuvarlak plastik şeyi kaybettim. Kullanıma etkisi yok ama asimetrik oldu. Topcap minik bir şekilde gözüküyor. Şeffaf olunca da kaybettikten sonra bulması imkansız bir şey bu meret..
bende kaybetmiştim ismini de bilmiyorum lanet şeyin :(

a3m0la

E-sigara Meraklısı
bende kaybetmiştim ismini de bilmiyorum lanet şeyin :(

Tedarik etmesi imkansız gibi bir şey zaten :) Yeni görünüşüne bu şekilde alışacağız gibi gözüküyor. Üretim yapılırken öyle bir parçaya ihtiyaç duyma sebepleri ne idi çok merak ediyorum. Uzatın işte, ne gerek var o saçma parçaya. :)

• Katılıyorum
Tepkiler: GüvenD

Redrascal

E-Sigara Kullanıcısı
Tedarik etmesi imkansız gibi bir şey zaten :) Yeni görünüşüne bu şekilde alışacağız gibi gözüküyor. Üretim yapılırken öyle bir parçaya ihtiyaç duyma sebepleri ne idi çok merak ediyorum. Uzatın işte, ne gerek var o saçma parçaya. :)
Valla o parçaya dikkat ediyorum her sarimda. Yftk klonu menelaus var 3 yıldır kullanıyorum o kadar orijinal ato aldım daha yanına yaklaşan olmadı ama artık pamuklamasi tellemesi zor geliyor. İnce işçilik isteyen bir ato. Bu gidişle satacağım gibi.Eğer pamuklama fotonuz varsa atarmisiniz bir bakayım.

a3m0la

E-sigara Meraklısı
Valla o parçaya dikkat ediyorum her sarimda. Yftk klonu menelaus var 3 yıldır kullanıyorum o kadar orijinal ato aldım daha yanına yaklaşan olmadı ama artık pamuklamasi tellemesi zor geliyor. İnce işçilik isteyen bir ato. Bu gidişle satacağım gibi.Eğer pamuklama fotonuz varsa atarmisiniz bir bakayım.
Daha straight forward bir pamuklamasi var Zest veya Lite a göre. Bu benim fikrim tabi. Alışması çok kısa sürdü ve daha pratik geldi. Hazne onu bulunan çıkıntı işi daha basitlestiriyor, likitlemeden önce pozisyonu ayarlayıp fazlalıkları kolayca kirpabiliyorum. Tellemesi her Gus da olduğu gibi alan nedeniyle dikkat istiyor tabi. Gün içerisinde tekrar sizi etiketleyerek bir pamuklama yüklerim hocam. Saat dolayısıyla su an zor.