ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Paixlost

E-Sigara Tiryaki
Fasttech’te MAP kodu ile brushed versiyonu 39,51 dolara geliyor. İlgililere duyurulur.
103CDC10-0DB1-4A51-BA8B-4D95E30F88BF.png

Johann

Banlandı
Klon herhalde. Exvape kendi sitesinde 49 Euro'ya satıyor çünkü.
Clon değil hocam.
Çinliler büyük bir çoğunluğunu stoklarına eklediler.(FT ve AE) Hatta stokladıkları ürün o kadar fazlaydı ki expro’nun kendi sitesinde 3-4 gün boyunca ürün stokta yok olarak gözüküyordu.
Ayrıca 39$’a clon nerede görülmüş 😃
Saygılar.

• Beğendim
Tepkiler: luddite

Paixlost

E-Sigara Tiryaki
Arkadaşlar merhaba bir çoğunuzun tanıtımlardan gördüğü Expromizer V1.4 rta yı dilimin döndüğünce tanıtmaya çalışacağım.
7777 adet sınırlı sayıda üretilen, 23mm çapında 2ml,4ml ve 6ml tank kapasiteleri ile kullanılabilen üstten dolum, farklı delik çaplarında (0.8-1.0-1.2-1.5-1.8-2.0mm) hava pinleri ile Siyah ve Ss olarak iki farklı renk seçenekleri ile satışa sunuldu.
266436 eklentisini görüntüle
Kutu içeriğine gelirsek öncelikle çok güzel kullanışlı ve zarif bir ahşap kutusu var. Büyüklük olarak orjinal taifun gt2 ahşap kutusunun neredeyse iki katı Exvape nin bu fiyat bandında ve sınırlı sayıda üretmesi kazançtan ziyade daha çok önceki ürünlerinin bir kombinasyon sunumu izlenimini veriyor.
Kutu içerisinde ;
-Üzerinde 2 ml pc tank takılı atomizer
-Bir adet 4 ml pc tank
-Bir adet 2 ml ss tank
-Bir adet 4 ml ss tank
-Bir adet dönüştürücü tank(4 ve 6ml için)
-İki adet tank uzatma parçası
-Bir adet pc drip tip
-Bir adet siyah pom drip tip (Bunlar ss drip tipe vidalı geçme sistemi ile monte oluyor)
-6 adet hava pini
-Yedek oring ve post vidaları
-Bir adet pamuk
-Ve hepimizin rengine aşina olduğu iki adet tornavida...
266437 eklentisini görüntüle
V1 serileri ile kısaca farklarına değinirsek;
-Üstten dolum
-Post vidaları çevresinde teli tutmayı, vidalamayı kolaylaştırıcı parçalar
-Hava yüzüğü, bildiğiniz gibi ilk serilerde hava ayarını değiştirmek için deck altı sökülüp yayı çok hareketlendirmemek adına çaba gösteriliyordu
-Chimney bacasında küçük bir değişiklik
-Yaysız bir post pini
-Hava pinleri
-Drip tip ler
-Değiştirme tankları diyebiliriz...
266438 eklentisini görüntüle
266439 eklentisini görüntüle
266440 eklentisini görüntüle
Kuruluma gelince; 28 ga temco khantal teli 2.5 mm klavuzla 6 tur aralıklı sarım yaptım genel bir fikir versin diye 4 ml tankı kullandım. Likit dolumunda üst kapak aynı taifun gtr gibi çeyrek turda açılıp kapanıyor oldukça basit, aroma ile boğaz vurumu deck ve chimneyin 1 serileriyle aynı olduğundan dolayı yine gayet tatminkâr ve kadifemsi bir içim sunuyor. Sıkılık ise gayet iyi ,en büyük olan 2.0mm delikli hava pini taktım onda bile tek delikte gayet sıkı. Ses konusunda da V4 gibi sessiz bir atomizer. Malzeme işçiliği v4 v5 ayarında. Drip tip ler önceki serilere nazaran biraz ince diyebilirim. Genel olarak v1 serisinin devamı olduğundan beklentilerimi karşıladı ben beğendim
Alma imkanı olanlara tavsiye ederim bildiğiniz gibi piyasada v1 serileri elden ele dolaşmasına rağmen neredeyse bunun iki katına halen satılıyor. Yurt dışı satış fiyatları Çin merkezli satıcılarda 35-40 usd Avrupa sitelerinde 50 euro civarlarında satılıyor bana maliyeti 340 tl + 60 tl vergi ile 400 tl ye mâl oldu.
266441 eklentisini görüntüle

Atomizeri nereden temin ettiğime gelirsek;
Aliexpresin ön sipariş satışında (bildiğiniz gibi normalde vape ürünlerinin neredeyse tamamı ülkemize gönderime kapatılmıştı) ürünü incelemek için mağazasına girdiğimde Tr ye ücretsiz kargo ile satışı açıktı. Peşin vergi ile gönderilen ürünlerin gümrük süreçleri ve sonra ki belirsizliği ayrıca oldukça büyük ahşap kutusundan dolayı geçme ihtimalinin düşük olduğunu farkında olmama rağmen bu boşluktan yararlanarak yinede tüm riskleri göze alarak siparişi verdim. Çindeki fabrika öngörülen tarihten yaklaşık 2-3 hafta gecikme ile mağazalara teslim edebildi daha sonrası hepinizin bildiği gönderim ve gümrük süreçleri. Muhtemelen x-ray den geçerken kutunun içi hınca hınç dolu olduğundan ya bist takımı gibi bir şey zannedilerek açılmadı yada arada kaynadı çünkü kutunun jelatini açılmamıştı satıcı ne olur olmaz diye yinede folyo ile sarıp açıklamasına araba parçası yazmış. Aras kargo ile ertesi gün geldi daha çok uzatmadan zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim sürçü lisan ettiysem af ola hepinize hayırlı günler dilerim...
Özcan Bey, aroma yorumu nasıl? Doğru yorumluyor mu? Kısıyor mu, değiştiriyor mu? Tütünde, pastanede ve meyvede nasıl?

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Özcan Bey, aroma yorumu nasıl? Doğru yorumluyor mu? Kısıyor mu, değiştiriyor mu? Tütünde, pastanede ve meyvede nasıl?
Aroma yorumu v1 serisi gibi dar ve kubbeli chimney yapısından dolayı sadece tutünlü likitleri biraz yumuşatabilir gerçi ben tütünlü likitleri fev 4.5s te kullandığımdan denemedim. Pastane ve meyvelilerde daha keyifli. Kısa tanklarda taifun gtr, 6 ml tankta içim sıkılığını ayarladığınızda taifun gt nin içimini andırıyor. Ayrıca bazı atomizerlerde bulunan buhar sıcaklığı, seslilik ile aroma ve vurumda ortalamanın altını verme gibi dezavantajı yok diyebilirim. Doğru sarım ve pamuklamada içtiğiniz likitin tüm notalarını veriyor...

Paixlost

E-Sigara Tiryaki
Aroma yorumu v1 serisi gibi dar ve kubbeli chimney yapısından dolayı sadece tutünlü likitleri biraz yumuşatabilir gerçi ben tütünlü likitleri fev 4.5s te kullandığımdan denemedim. Pastane ve meyvelilerde daha keyifli. Kısa tanklarda taifun gtr, 6 ml tankta içim sıkılığını ayarladığınızda taifun gt nin içimini andırıyor. Ayrıca bazı atomizerlerde bulunan buhar sıcaklığı, seslilik ile aroma ve vurumda ortalamanın altını verme gibi dezavantajı yok diyebilirim. Doğru sarım ve pamuklamada içtiğiniz likitin tüm notalarını veriyor...
Çok teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı oldu.

• Beğendim
Tepkiler: ozcan bursa

-RagnaR-

E-sigara Meraklısı
Hocam everzonda kargo ile 40€ gibi bir fiyata geliyor. Sizce almaya değer mi?

Epek

E-Sigara Kullanıcısı
Almanya adresine sipariş edeceğim hocam. Yılbaşında arkadaşım gelecek. Gelirken getirir. Eğer almaya değer derseniz hemen sipariş geçeceğim 😁

Ihtiyaclarini karsilama noktasini bilemem ( aroma, vurum, sıkılik gibi ) ama ben sahsen alirim. Icerik olarak cok zengin bir kutu icerigi var.

EquaLizer

I Care A Lot
Aliexpress ülkemize kapatmamış olsaydı en fazla 600 lira idi bu atomizer. Evet görsel güzel, sunum pazarlama güzel. Keşke bütün atolarda bunun gibi seçenekler koysa kutularına. Alıp denemek isterdim herkes gibi fakat, durumlar malüm. Bu arada driptip olayıda kötü olmuş bence.

• Beğendim
Tepkiler: ozcan bursa

kursadustundag

E-sigara Meraklısı
Ülkemizde malesef çoğu kişi arz talep olayını suistimal edebiliyor hele birde yasaklı ürünse kafalarına göre fiyat koyuyorlar diğer gruplarında aşağı kalır tarafı yok hobi amaçlı biraz papağan tarzı kuşlara ilgim var papağan,kedi,köpek gibi üretici, satıcılar burdan kat ve kat daha fahiş fiyatlarla sahiplendirme adına satış yapıyorlar .Bahsettiğin fb deki paylaşımı bende görmüştüm hatta incelemeye fiyat yazmamın sebebide oydu.
Su an Euro 15,50 . Almanya'da 50 Euro'ymuş TR'de 775 Tl yapıyor . 125 TL'de bunu ülkeye getirebilen insana helal olsun derim ben .

Yarın Ukrayna'dan fiyat soracak arkadaşım . Eğer 50 Euro'nun altında olursa bir tane aldırtacağım . Fiyatlar normal bence ülke şartlarına göre .

-RagnaR-

E-sigara Meraklısı
Su an Euro 15,50 . Almanya'da 50 Euro'ymuş TR'de 775 Tl yapıyor . 125 TL'de bunu ülkeye getirebilen insana helal olsun derim ben .

Yarın Ukrayna'dan fiyat soracak arkadaşım . Eğer 50 Euro'nun altında olursa bir tane aldırtacağım . Fiyatlar normal bence ülke şartlarına göre .
Hocam ben dün siparişi verdim. 40.35$ = 552 TL’ye geldi kargo dahil

ozcan bursa

E-Sigara Kullanıcısı
Aliexpress ülkemize kapatmamış olsaydı en fazla 600 lira idi bu atomizer. Evet görsel güzel, sunum pazarlama güzel. Keşke bütün atolarda bunun gibi seçenekler koysa kutularına. Alıp denemek isterdim herkes gibi fakat, durumlar malüm. Bu arada driptip olayıda kötü olmuş bence.
Evet drip tip biraz ince geldi banada üç farklı malzeme kullanım imkanı veriyorken biraz daha et kalınlığı olaydı çok daha iyi olurdu ben çoğunlukla farklı drip tiple kullanıyorum

YALAN

E-Sigara Acemi
Birde 6ml yapıp bir foto atarmısnız . Nasıl duruyor acaba :)
O konuda da ben yardımcı olayım

Ben de ilk ciktiginda ftden soyleyenlerdenim daha dun alabildim kargoyu. Direk 6 ile kurdum denedim vurumu içimi sıklığı (hic daraltma takmadan bile) çok hoşuma gitti. Malzeme kalitesi de pc tanklar dışında çeliği, yivleri vs kaliteli hissettiriyor. Tütün severlerin seveceği bir ato olmuş benim düşüncem