• Platin Uyelik Hakkinda!!

Tüm üyelerimizin dikkatine!. Platin üyelik sistemini devre dışı bıraktık. İkinci el bölümünde satışlarınızı üyelik almadan gerçekleştirebilirsiniz. 3 ay ve daha uzun süredir forumda üye olanlar stoksuz sıfır ya da ikinci el ürünlerini satmak amacı ile bir ay içinde 2 adet ilan açabilirler.

Forumda herhangi bir urununu stoksuz olarak satisa cikartan uye bu urunu forum disinda hicbir mecrada satisa koyamaz. Forum ikinci el bolumunde satista olan bir urunun forum disina satilmasi ve magduriyet yaratılması durumunda uye 3 ay satis forumlarina girememe ve 1 hafta forumdan uzaklastirma cezasi alir. Ayni olayin tekrar etmesi durumunda yaptirim iki kati sure ile uygulanir.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

E.Özdemir

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Bu yazıyı yazma amacım; tarafınızdan taktir görmeye çalışmak değil, tüm grubun emeklerine ve gelen teşekkürlere bir teşekkür niteliğindedir.

?u zamana kadar yabancı dili olmayanlar için Türkçeye elektronik sigara hakkında bir çok bilgiyi kazandırdığımıza inanıyorum. Kazandırmaya da devam edeceğiz. Yani insanlar karşımıza gelip "Onu içme kanser yapıyormuş" dediğinde "Bunlar kartellerin oyunu" gibi göreceli bir cümle yerine cebimizden çıkardığımız bir telefon ile araştırma sonuçlarını gösterip "Okuduğun her şeye inanır mısın?" diye sorabiliriz artık.

Tam tersi olarak da forum dışı bazı satış sitelerindeki "Tamamen zararsızdır" diye attığı palavraları da çürüttük burada.

Grubu kurma amacımız Türkiye'deki elektronik sigara kullanıcılarını bilinçlendirmekti. Sigara kullanırken elektronik sigaraya geçen bir vatandaşın "kaynımın kaynı kullanmış ciğerleri su toplamış zor kurtarmışlar" lafı üzerine sigaraya dönmesini önlemekti. Sigara kullanan annemize babamıza Ntv'deki bilmemne prof'unun hiç bir dayanağı olmadığını kanıtlayabilmekti. Bu tip şeyleri hepimizin yaşadığını düşünüyorum. Biraz olsun bu gibi yararlar sağlayabildiysek bu topluluğa ne mutlu bize... Ne mutlu oğluyla, kızıyla, annesiyle geçireceği dakikaları ve saatleri bilgisayar başında çeviri yaparak geçirenlere...

orhan rufat

Dreamer
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Ne demek "katki saglayabildiysek!" En buyuk katkilardan birini siz sagliyorsunuz ustadim.

Konuya bodoslama girmis oldum biraz ama nedeni su:

Kimse dediginiz gibi e-sigaranin zararsiz ya da zararli olduguna inanmak zorunda degil. Fakat herhangi bir kisi bu cevirileri okuyor, ya da en azindan gozu ilisiyorsa bu demektir ki e-sigarayla muhatap bir insan ve bu forumda bulunuyor. E foruma giris sebebi bir yakinina almak/bakmak veya kullanmadan sadece bilgi almak amacli girenleri cikalim, yuzde 99 luk bir rakam cikar karsimiza. Bir insan e-sigara kullaniyorsa yuzde 100 sizin o bahsettiginiz sorularla en az on kere karsilasmistir: "Kanser yapiyormus/Bu zararliymis" Sirf bu sorulara verilecek cevabi olmasi adina bile bu ceviriler degerli!

Forumun ilk zamanlarinda c6 lar hakkinda bilgi almaya calisirken bugunlere geldik. Su anki durumuna gelene kadar kafasinda 20-30 sorudan asagi soru bulunmayan hic bir profesyonel kullanici yoktur burada. Simdi ise hersey elimizin altinda forumda. Akla takilacak hemen hemen tum sorularin cevabi... Likitler... Dunyadaki en son teknoloji aletler/edavatlar... Yani demem o ki bu forumu boyle guzel bir hale bu arkadaslar getirdi.

Hayatta herseyin bir karsiligi vardir. Beklentisiz vermek dostlara mahsustur. Dosttan gelen hediyenin dost icin en mutlu kismi icten bir tesekkurdur. Ya hu arkadas bir tesekkur edin bari! Dost bunu beklemez. Bunu duydugunda "Ben karsilik beklemiyorum ki" der ezilerek ama bunu bile dedirtmeyeceksin!

İngilizceye hakim oldugum halde hep bu ceviriler gozumde buyumus, hic yaklasmamisimdir. O kadar da kolay degil ve zaman ister. Cevirinin disinda bu bilgileri bulup damitmak da ayri bir is tabi!

Ben kendi adima tesekkur ediyorum cok sizlere ustadim. Sagolun, varolun.

ELEGANCE

Elegance
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Ne demek "katki saglayabildiysek!" En buyuk katkilardan birini siz sagliyorsunuz ustadim.

Kimse dediginiz gibi e-sigaranin zararsiz ya da zararli olduguna inanmak zorunda degil. Fakat herhangi bir kisi bu cevirileri okuyor, ya da en azindan gozu ilisiyorsa bu demektir ki e-sigarayla muhatap bir insan ve bu forumda bulunuyor. E foruma giris sebebi bir yakinina almak/bakmak veya kullanmadan sadece bilgi almak amacli girenleri cikalim, yuzde 99 luk bir rakam cikar karsimiza. Bir insan e-sigara kullaniyorsa yuzde 100 sizin o bahsettiginiz sorularla en az on kere karsilasmistir: "Kanser yapiyormus/Bu zararliymis" Sirf bu sorulara verilecek cevabi olmasi adina bile bu ceviriler degerli!

Forumun ilk zamanlarinda c6 lar hakkinda bilgi almaya calisirken bugunlere geldik. Su anki durumuna gelene kadar kafasinda 20-30 sorudan asagi soru bulunmayan hic bir profesyonel kullanici yoktur burada. Simdi ise hersey elimizin altinda forumda. Akla takilacak hemen hemen tum sorularin cevabi... Likitler... Dunyadaki en son teknoloji aletler/edavatlar... Yani demem o ki bu forumu boyle guzel bir hale bu arkadaslar getirdi.

Hayatta herseyin bir karsiligi vardir. Beklentisiz vermek dostlara mahsustur. Dosttan gelen hediyenin dost icin en mutlu kismi icten bir tesekkurdur. Ya hu arkadas bir tesekkur edin bari! Dost bunu beklemez. Bunu duydugunda "Ben karsilik beklemiyorum ki" der ezilerek ama bunu bile dedirtmeyeceksin!

İngilizceye hakim oldugum halde hep bu ceviriler gozumde buyumus, hic yaklasmamisimdir. O kadar da kolay degil ve zaman ister. Cevirinin disinda bu bilgileri bulup damitmak da ayri bir is tabi!

emeği geçen bütün arkadaşlara şahsım ve ESF adına çok teşekkür ediyorum...

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

emeği geçen bütün arkadaşlara şahsım ve ESF adına çok teşekkür ediyorum...

derya

Sucuklu Yumurta
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Bu yazıyı yazma amacım; tarafınızdan taktir görmeye çalışmak değil, tüm grubun emeklerine ve gelen teşekkürlere bir teşekkür niteliğindedir.

?u zamana kadar yabancı dili olmayanlar için Türkçeye elektronik sigara hakkında bir çok bilgiyi kazandırdığımıza inanıyorum. Kazandırmaya da devam edeceğiz. Yani insanlar karşımıza gelip "Onu içme kanser yapıyormuş" dediğinde "Bunlar kartellerin oyunu" gibi göreceli bir cümle yerine cebimizden çıkardığımız bir telefon ile araştırma sonuçlarını gösterip "Okuduğun her şeye inanır mısın?" diye sorabiliriz artık.

Tam tersi olarak da forum dışı bazı satış sitelerindeki "Tamamen zararsızdır" diye attığı palavraları da çürüttük burada.

Grubu kurma amacımız Türkiye'deki elektronik sigara kullanıcılarını bilinçlendirmekti. Sigara kullanırken elektronik sigaraya geçen bir vatandaşın "kaynımın kaynı kullanmış ciğerleri su toplamış zor kurtarmışlar" lafı üzerine sigaraya dönmesini önlemekti. Sigara kullanan annemize babamıza Ntv'deki bilmemne prof'unun hiç bir dayanağı olmadığını kanıtlayabilmekti. Bu tip şeyleri hepimizin yaşadığını düşünüyorum. Biraz olsun bu gibi yararlar sağlayabildiysek bu topluluğa ne mutlu bize... Ne mutlu oğluyla, kızıyla, annesiyle geçireceği dakikaları ve saatleri bilgisayar başında çeviri yaparak geçirenlere...

Forever Like :gi2::gi2::gi2:

mamçakoğlu

İstihbarat Uzmanı
ÇeviriTİM Maaşa bağlanmalı, sigortaları en yüksekten ödenmeli, 65 yaşı beklemeden Tez vakitte emekli edilmeli. Teklif mi Dua mı ben de anlayamadım doğrusu :s5:
Her çevirisine beğeni yaparak ve kısa/öz yorum yaparak teşekkürlerimizi zaten dile getiriyoruz. Lakin bu vesile ile o çevirilerin altında geyik yapılmasının bırakılmasını da şiddetle rica ediyorum.
1- Çeviriyi OKU
2- Beğen
3- Okuman bitti-Teşekkür ettin mi ? geç bu tarafa https://www.esfvape.com/konu-disi/e-s-f-s-o-h-b-e-t-9610-sayfa131.html sohbetine muhabbetine çılgınlar gibi devam et.

:gi2:
Tekrar Teşekkürler ÇeviriTİM
:gi2:

not: Benim Kuzuyu Özelden gönderiyorum, çevirirsek bir zahmet, Buhar Buluşmasına yetişirse sevinirim. KuzuÇeviriTİM

HAYDAR

Forum Abisi
Forum Abisi
Az önce son çeviriye yazmıştım hissettiklerimi... Yüreğinize Emeğinize sağlık..

NOT: Eğer, ÇeviriTİM den bizim aromalarımızı denemek tatmak isteyen olursa pm atsın..Çam sakızı çoban armağanı paketlerinizi hazır varsayın.. Ayrıca [MENTION=632]mamçakoğlu[/MENTION] nun kuzuyu çevirince sağ ön kolu bana ayırmayı unutmayın..:s3:

drerkal

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Emeğiniz ödenmez. Sadece bu foruma değil tüm insanlığın yararına hizmet ediyorsunuz, varolun.

bugrea

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Arkadaşlar sonsuz teşekkürler, bizim teşekkürümüz sizin emeğiniz karşısında biraz ufak kalıyor biliyorum ama elden gelen de bu napalım..

Çok teşekkürler vakit ayırıp, hayatınızdan fedakarlık yapıp bize bu hizmeti hiçbir çıkar beklemeden sunduğunuz için..

Allah razı olsun..

kingofvoid

E-Sigara Kullanıcısı
öncelikle çok teşekkürler. başlarda bende el atayım diyordum ama cidden çok zaman, dikkat ve emek isteyen bir iş. mevcut yoğunluğumda bir iki deneyince anladım ne kadar zor bir iş olduğunu. emekleriniz, hakkınız ödenmez.

mehmatt

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Zaman; en değerli şey; kimse inkar edemez. En değerli şeyinizi bizimle paylaştığınız; üzerine de forumumuzda yayınladığınız için müteşekkiriz. Eksik olmayın. Var olun !

superas

E-Sigara Tecrübeli
Teşekkürler güzel paylaşımlarınız için. :)

sg888

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
aklımıza gelmeyen bu konuda önayak olduğun için öncelikle sana teşekkürler [MENTION=3466]E.Özdemir[/MENTION] , elimizden geldiğince bilgilenmek ve bilgi dağıtmak için büyük fırsat oldu,

bilgi gerçekten paylaştıkça çoğalıyor, bazen yeni kullanıcılar arıyor, inan vaktim varsa yarım saat konuşuyorum , onlardan da birşeyler öğreniyorum - bu işin yaşı tecrübesi - önemlisi - önemsizi yok, hayat bana şunu gösterdi "neyi nereden öğrenebileceğimiz belli olmuyor" , çok şey bildiğini sanan 'dan hiçbirşey - birşey bilmediğini sanandan ise çok şey öğrendiğim oluyor.. bu sebeple her konuyu önemsemek - ciddiye almak ve paylaşmak çok önemli.. teşekkürler tüm arkadaşlara.. ve tabii teşekkürlerini esirgemeyenlere..

Sgn

You know nothing Jon Snow
ESF Tecrübeli
Sağolun, varolun çeviri grubu :gi2:

seceton

E-Sigara Kullanıcısı
Emekleriniz gerçekten ödenmez. :gi2: Bir çok kişi (bu gruba bende dahilim) İngilizcesi yeterli olmadığında sınırlı bilgiye erişe biliyor. Sizlerin ve sizin gibilerin sayesinde bilgileniyoruz. :gi2:

luxar81

E-Sigara Güru
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
sayenizde bircok bilgi edindik Saolun varouln arkadaslar..

drog

☾✰ 2die4 ☾✰
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Sevgili Dostum sanki azıcık Sitem var gibi. Ama ne demişler.
İyilik yap, denize at, balık bilmezse, Halik bilir.
Kıymetinizi ve faydalarınızı bilen biliyor.
Siz devam edin.

Bu atasözünün nerden geldiğini de yazayım da. Bilgi bilgidir. Bulunsun.

Birgün Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri "Kuddise Sirruh" bir deniz kenarına gitmiş. Bir mecusi bol miktarda yem almış, denizdeki balıklara
yem atıyormuş. Cüneydi Bağdadi Hazretleri "Kuddise Sirruh", ne yapıyorsun, demiş. Mecusi; yem atıyorum, sevap kazanacağım demiş.
Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri, senin sevap kazanman için, evvela iman etmen lazım. Sen Müslüman değilsin, hangi sevaptan bahsediyorsun,
demiş. Mecusi; peki benim bu balıklara yem verdiğimi o bahsettiğin ALLAH görüyor mu, demiş.
Cüneydi Bağdadi Hazretleri; Vallahi Billahi görüyor, O' nun bilmediği, O' nun görmediği bir şey yoktur ki, demiş.
Mecusi, bu da bana yeter, demiş.

Aradan seneler geçmiş. Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri Hacca gitmiş, tavaf ederken bakmış, Mecusi de tavaf ediyor, gözyaşı döküyormuş.
Cüneyd-i Bağdadi Hazretleri, burada ne işin var, demiş. O beni gördü demiş. Nasıl gördü deyince, sen gittikten sonra içimde bir nur parladı.
baktım balıkların hepsi Kelime-i ?ehadet getiriyor, ağaçlara baktım, Kelime-i ?ehadet getiriyor, ben de Kelime-i ?ehadet getirmeye başladım.
Senin Rabbin beni gördü, O gördüğü için de buraya geldim ve sana bir nasihat vereceğim:
"İyilik yap, denize at, balık bilmezse, H?lık bilir." işte H?lık bildi ve beni Mecusi iken Mümin yaptı." demiş.

Halik --> ALLAH' ın 99 İsminden biridir ve yoktan var eden, yaratan anlamını taşır.
Mecusi --> Ateşe tapan, Zerduşt veya Pagan lara verilen genel isim.

• Beğendim
Tepkiler: zangetsu

zangetsu

E-Sigara Acemi
Drog çok iyi özetlemişsin eline sağlık,emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler...

• Beğendim
Tepkiler: drog