ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Dr. Brown

Zamanda Yolcu
Caliburn severler müjdemi isterim :D

690 mah pil kapasiteli, kartuş takış yönü itibariyle hem kisitli dl hem mtl icise imkan sunan yeni Caliburn G 15 Eylül'de tanıtılıyormus.

Eski kartuşlarla uyumlu olmayacak sanırım ve tuşlu olduğu sürece benim için şansı yok fakat sevenleri için başarılı bir yükseltme olacaga benziyor. Fakat kabul edelim tipi Caliburn v1'den daha şık. Ama fotodan gördüğüm doğruysa ve kartuş yerine coil kullanmaya geçerlerse bu bence çok büyük bir eksi olur.

IMG_20200913_204806.jpg
authentic-uwell-caliburn-g-15w-pod-system-vape-starter-kit-black-690mah-20ml.jpg
IMG_20200913_205243.jpg
IMG_20200913_205255.jpg

olgunyildirimm

E-sigara Meraklısı
Çok az gidiyormuş 4-5 gün için değmez sarım yapmaya sanki. Yedek 4 tane orijinal coil de aldım cihazın yanında. Eğer dediğiniz gibi 25 gün gidiyorsa sarmaya gerek yok ya. Deneyip göreceğim bakalım. Teşekkür ederim.
Benim 2 ay oluyor bu cihazı arkadaşımın tavsiyesiyle aldım kutunun içinde 1 adet 1.2 ohm coil geldi onu 25 gün civarı kullandım herhangi bir yanık tadı vs gelmedi kafam rahat olsun diye değiştirdim. Birazda tabi kullanıma bağlı likitsiz bırakmamak lazım ben günde 3.5 - 4ml arası tüketiyorum coil konusunda uwell den çok memnunum.
bir önceki cihazım smok nord4 her hafta coil istiyordu :)

• Beğendim
Tepkiler: Komutan Logar

ozg

E-sigara Meraklısı
Çok az gidiyormuş 4-5 gün için değmez sarım yapmaya sanki. Yedek 4 tane orijinal coil de aldım cihazın yanında. Eğer dediğiniz gibi 25 gün gidiyorsa sarmaya gerek yok ya. Deneyip göreceğim bakalım. Teşekkür ederim.
G2 yi bilmiyorum ama 4-5 aydır Caliburn G kullanıyorum ben. Coil kesinlikle 1 ay civarı gidiyor. İçindeki likit tam olarak bitmeden dolduruyorum. Bir defa coil yaktım, o da ilk zamanlardaydı. Düzgün kullanımla 1 ay rahat gider coil. Günde 3 tank falan kullanıyorum bu arada...

Komutan Logar

Ceku <3 <3
G2 yi bilmiyorum ama 4-5 aydır Caliburn G kullanıyorum ben. Coil kesinlikle 1 ay civarı gidiyor. İçindeki likit tam olarak bitmeden dolduruyorum. Bir defa coil yaktım, o da ilk zamanlardaydı. Düzgün kullanımla 1 ay rahat gider coil. Günde 3 tank falan kullanıyorum bu arada...

Aynı coili kullanıyor galiba. Sizin kullandığınız likitin bileşenleri nedir vg-pg ve aroması? Ben de ona benzer bir likit hazırlayayım.

glttkn

E-sigara Meraklısı
Merhaba
Elimde uwell cliburn g cihaz var
İçindeki coil 0.8 ohm
Elimde aşağıdaki likitler var
The Man olan salt likit 60/40 25mg
Çok fazla boğaz yakıp öksürttü hiç kullanamadım.

Big boss olan 80/20 6mg bunu koydum içimi bir tık daha hafif oldu ama dolu nefes alınca buda boğazımı tıkayıp öksürtüyor, dumanı sıcak ve likit sıçratıyor

Saltana olanı açıp denemedim üzerinde oranlarıda yazmıyor)

Ayrıca duman bence çok sıcak ve ağzıma likit geliyor, aromada çok yoğun geliyor.
Sanırım coil ve likit uyumsuzluğu var
Coil olarak ne almalıyım, the man ve saltana likitleri kullanmak için.

Juuldan sonra hiç memnun kalmadım.

emrejone

E-sigara Meraklısı
G ve G2 modelini kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim; G modeli kronik sıkıntılı bir cihaz kartuş kapağı çok kısa süre içerisin de yapısı itibariyle yalama oluyor ve tutumuyor bu herkesin yaşadığı ve yaşayacağı bir problemdir. g2 modelin de uwell bu konuyu çözmüş ve daha sağlam bir mekanizma yapmış. onun dışında geriye pil kapasitesi ve hava kanalı ayarı kalıyor ve noktada da g2 modeli gerçekten öne çıkıyor araların da 100 tl gibi bir fark olması gerçekten g2 modelini daha da öne çıkartıyor. ara da kalmış arkadaşlara önerim kesinlikle bu fiyat farkı için g2 modelini tercih etmeleri olur.

pil performansı olarak arada 50 mah olması gerekiyor bildiğim kadarıyla aynı kullanımla g2 modeli yaklaşık 2 günü rahat çıkartıyor bir pod mod için süper bir pil performansı ancak g modeli de sizi üzmeyecektir 45 dakika içerisin de 2 cihaz da tam şarj süresine ulaşıyor.

Coil durumuna gelecek olursak aynoı coiller kullanılıyor her iki model için, sadece kartuş boyutları farklı.
coil ömrünü etkileyen iki şey var birisi kullanılan likitin kalitesi ve vg-pg oranı, ikinici ise sizin kullanım sıklığınız
eğer herşey yolunda giderse günlük 4ml yani 2 kere tam dolum yapıldığın da ve vg-pg olarak (50-50)-(60-40) oranları tercih edildiğinde sağlıklı olarak ortalama 12-14 gün arasın d bir coil ömrü sunuyor sizlere

En çok tartışılan konu ise salt likit mi? normal base likit mi? durumu. açık konuşmak gerekirse kesinlikle salt likit en büyük sebeplerinden birisi nikotin oranı yüksek olduğu için sizi çok kısa sürede doyuma ulaştıracaktır. ve bu da coil için güzel bir durum, normal likitlere göre puf sayısı düşeceğinden hem pil ömrü olarak hem de sizi yeterli nikotin doyumuna ulaştıracaktır.

Coil için son bir şey söylemek gerekirse ben DIY kit olarak sarım da gerçekleştirdim. fakat orjinal coil gibi olmuyor maalesef aroma ve içim sıkılığı olarak bir miktar performans düşüyor. maliyet düşünüldüğün de yarı yarıya belki günü kurtarmak için yapılabilir ama deneyecek arkadaşlara tavsiyem çok da fazla bir performans beklememeleri olacaktır.

Son düzenleme:

olgunyildirimm

E-sigara Meraklısı
Merhaba
Elimde uwell cliburn g cihaz var
İçindeki coil 0.8 ohm
Elimde aşağıdaki likitler var
The Man olan salt likit 60/40 25mg
Çok fazla boğaz yakıp öksürttü hiç kullanamadım.

Big boss olan 80/20 6mg bunu koydum içimi bir tık daha hafif oldu ama dolu nefes alınca buda boğazımı tıkayıp öksürtüyor, dumanı sıcak ve likit sıçratıyor

Saltana olanı açıp denemedim üzerinde oranlarıda yazmıyor)

Ayrıca duman bence çok sıcak ve ağzıma likit geliyor, aromada çok yoğun geliyor.
Sanırım coil ve likit uyumsuzluğu var
Coil olarak ne almalıyım, the man ve saltana likitleri kullanmak için.

Juuldan sonra hiç memnun kalmadım.

0.8 ohm coille salt likit kullanıldığı zaman boğazda yanma öksürük olur hocam bendede oldu aynısı kutudan çıkan 1.2ohm coille salt likit tüketmenizi tavsiye ederim. forum tedarikçilerinde 4 lü paket halinde satılıyor temin edebilirsiniz.

glttkn

E-sigara Meraklısı
0.8 ohm coille salt likit kullanıldığı zaman boğazda yanma öksürük olur hocam bendede oldu aynısı kutudan çıkan 1.2ohm coille salt likit tüketmenizi tavsiye ederim. forum tedarikçilerinde 4 lü paket halinde satılıyor temin edebilirsiniz.
Hocam 1.0 ohm var 1.2 ohm gormedim
Cihazım caliburn g

glttkn

E-sigara Meraklısı
Kafam iyice karıştı , ben soğuk duman seviyorum ama 1.2 ohm kullanarak likit beslemesinde sorun olmasınıda istemiyorum. 1.0 ohm soguk duman verirmi

emrejone

E-sigara Meraklısı
Kafam iyice karıştı , ben soğuk duman seviyorum ama 1.2 ohm kullanarak likit beslemesinde sorun olmasınıda istemiyorum. 1.0 ohm soguk duman verirmi
Sıcak-ılık-soğuk duman olarak şöyle özetleyelim 0.8 ohm=sıcak, 1.0 ohm= ılık, 1.2 ohm= soğuk duman ohm değeri arttıkça cihazın coile uyguladığı watt değeri düşecektir. 0.8 ohm 15-18 watt, 1.0 ohm 12-15 watt olacaktır.

• Beğendim
Tepkiler: glttkn

glttkn

E-sigara Meraklısı
Sıcak-ılık-soğuk duman olarak şöyle özetleyelim 0.8 ohm=sıcak, 1.0 ohm= ılık, 1.2 ohm= soğuk duman ohm değeri arttıkça cihazın coile uyguladığı watt değeri düşecektir. 0.8 ohm 15-18 watt, 1.0 ohm 12-15 watt olacaktır.
Ozaman benim 1.2 ohm almam daha mantikli hafif aroma soğuk duman ve beslemede sorun çıkarmaz ise 1.2 bana uygun olan gibi gorunuyor

Son mesajlar