ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

neuro

E-Sigara Tecrübeli
Öncelikle şunu söyliyim isimde bir yanlışlık yok. Anlatmaya çalışacağım şey bir Carto tankı değil. Ya da bir clearomizer değil.

Bu bir drpping atomizer tankı!!! Oha dedim ilk gördüğümde.

Bu esigara dünyasında her şeye atomizer dendiği için ben kavram karmaşasını gidermek adına dripping atomizerin bir resmini koyayım.

images

Bu atomizer direk pile takılır içine 4-5 damla damlatılır. Bu şekilde içilir. Yani devamlı damlatarak içerdeki atomizeri beslememiz gerekir. Dezavantajı budur. Diğer bir kötü yanı da sızdırır. Drip shield ile bir nebze bunun önüne geçilebilir.
Avantajı ise, en iyi clearomizer, cartomizer bile aroma yoğunluğu olarak bu atomizerlerin yanına yaklaşamaz.

Bu atomizerlerin içinde cartolardaki gibi pamukumsu bir madde yoktur. Dolayısı ile çok fazla sıvı koyarsanız ya batarya bağlantı yerinden likit akmaya başlar ya da aletler boğulur duman vermez. Dolayısıyla standart carto tankların içine sokulup kullanılamaz.

Aşşağıdaki videodaki tank ise bu anlattığım atomizerler için tasarlanmış özel bir tank. Aynı tank Pbusardonun sitesinde de var. Oradan da bakabilirsiniz yorumlara. Taste Your Juice | Can I Taste Your Juice?

PBusardo ürünü denemiş ve baya beğenmiş. Beğenmekle kalmamış her zaman damlatarak kullandığı atomizerden(HH357 ki dünyanın en iyi dripping atomizeri olarak gösterilir) tamamen aynı tadı tank içindeyken de almış ki can alıcı nokta bu zaten.

[video=youtube;c0x_k5x_3F0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c0x_k5x_3F0[/video]

Fiyatı daha belli değil, muhtemelen 100$ üzeri olacaktır ama klonları çıkacaktır düşüncesindeyim. Piyasada gördüğünüz en pahalısı 35$ olan AGA T, Phoenix A7, Cobra gibi RBA ların hepsi klondur.

Eğer bu sistem tutarsa bence devrim yaratır Ecig dünyasında. Clearomizerleri piyasadan silebilecek bir ürün varsa o da bu olur bence.

delicates

E-Sigara Kullanıcısı
Emeğiniz için teşekkürler, umarım bu yeni sistem randıman verir bizleri wick le wire la oksitlemeyle uğraştırmaktan kurtarır :)

tsunami

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
kardeşim bir harikasın yaa :)

bende böyle bir sey arıyordum :)

ne kadar olursa olsun almaya niyetim var :)

wick derdi , tel derdi , yanık kokusu derdinden kurtaracak herkesi :)

herkes kullandığı likitin tadını ve yoğunluğu anlayabilecek :)

bir CE6 - C & T - vivi ile likitlerin tadını nasıl alamıyorsak , inanın bu 510T serisi atolar ile o kadar alabileceksiniz

ben videoyu izleyeyim , direk konuya girdim :)

tekrardan teşekkürler

sonadam

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli

tsunami

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
birde bu tür ato'ların temizliğini nasıl yapıyoruz , bilgisi olan var mıdır ?

daha önce konu açmiştim fakat pek kullanan olmadığı için kimse cevap vermemişti

bymak

Müdür
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Web sitesi
www.bymak.com
HH357 kullandım bi aralar hala elimde mevcut. gerçekten tad buhar bir harika..ama her 4 puffta bir likit damlatmak adamı bitiriyor... :) umarım çıkıcak olan bu sistemin fiyatı uygun olur...

bymak

Müdür
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Web sitesi
www.bymak.com
birde bu tür ato'ların temizliğini nasıl yapıyoruz , bilgisi olan var mıdır ?

daha önce konu açmiştim fakat pek kullanan olmadığı için kimse cevap vermemişti

alkolde bekletiliyor..eczaneden saf alkol alıyosun. (steril amaçlı kullanılanlardan) bir 20-30 dk bekletip kurumaya bırakıyosun...

amaragambi

E-Sigara Acemi
Bu e-sigara olayı muhakkak çok gelişecektir, aklımızın alamayacağı bir pasta var, her gün yeni teknikler, kolaylıklar çıkacaktır. ?u an olduğumuz dönem resmen ilkel çağ, tel bul cam elyafa sar olmadı çelik hasır bul kızart soğut kızart soğut likiti 2 damla damlat tekrar kızart teli sar aman teller değmesin pil gümler, çivi çakamayan ben neler izliyorum okuyorum şaşırıyorum bazen.

bymak

Müdür
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Web sitesi
www.bymak.com

HAYDAR

Forum Abisi
Forum Abisi
zamanı gelince onu da öğretirim...:s3::s3:

neuro

E-Sigara Tecrübeli
Bu e-sigara olayı muhakkak çok gelişecektir, aklımızın alamayacağı bir pasta var, her gün yeni teknikler, kolaylıklar çıkacaktır. ?u an olduğumuz dönem resmen ilkel çağ, tel bul cam elyafa sar olmadı çelik hasır bul kızart soğut kızart soğut likiti 2 damla damlat tekrar kızart teli sar aman teller değmesin pil gümler, çivi çakamayan ben neler izliyorum okuyorum şaşırıyorum bazen.

Sonuna kadar katılıyorum.

Özellikle wicking dediğimiz şey inanılmaz ilkel şu anda. 150-200 dereceye kadar dayanabilen sıvıyı iyi emebilen daha iyi bir sistem geliştirmeleri gerekir.

Yanık tadlarını önlemek için tellerdeki ısınmayı homojen olarak dağıtabilen daha iyi bir resitans-bobin sistemi gerekiyor.

En çok beğendiğiniz cartomizerden-clearomizerden Z-Atty'e kadar hepsi daha çok ilkel.

Z-Atty demişken aklıma geldi. Bir de hava akım kontrolu olayı da var. Anladım ki çoğu sistemde bu olayı fazla önemsemişler ama bence bu da çok önemli. Z-Atty videosunu izlerken bunu farkettim. Zenesis alan bir arkadaş vardı onun konusunda var video.

Yani dumanın ilk oluştuğu yerden ağzınıza gelene kadarki izlediği yol çok önemli. Çıkış hızı, hava ile karışma oranı falan filan bunların iyi ayarlanması lazım.

Ve son şey kullandığımız şeyin içini açmadan, modlamadan bobinlere ne kadar sıvı gelmesi gerektiğini biz ayarlayabilmeliyiz. Artık çevirmeli mi olur düğmeli mi olur bilmiyorum ama bunu ayarlayabildiğimiz kolay bir sistem olmalı. Neden? Çünkü herkesin içtiği likitteki VG-PG oranı değişik.

Son mesajlar