ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

hsunu

E-Sigara Acemi
Kebapcidan çıkarken elinize döktükleri kolonyayi koklarken vücuda aldığınız alkol, likit'in içindekinin misli misli.
Herşey de var alkol. Adamlar içerik paylaşırken %0.001 alkolü yazmış diye AAAaAaaaaa alkol var bunda demek çok zorlama..

sule

E-Sigara Tecrübeli
ESF Tecrübeli
Web sitesi
www.kendinleilgilen.com
likitteki alkol ele sürülen kolonyadan daha fazla alkol etkisi göstermez bence çünkü bildiğim kadarıyla moleküllerin birleşmesini hızlandırmak için eser miktarda kullanılıyor

Menna

Ya da kullandığımız parfümlerden daha fazla kesinlikle değildir.

alejandro

E-Sigara Acemi
Merhabalar bugün balmumcudan vg ve pg aldım. Velabuhardanda TFA 4 adet aromamı sipariş verdim .

1. Stawberry ripe ,
2. Sweet cream ,
3. Graham cracker ,
4. Mango.

Bu http://e-liquid-recipes.com/ sitesinden reçetelere bakarken aroma oranlarının hep %10 ile %20 arasında olduğunu gördüm ama forumlarda %1 ile %5 arası koyulması konuşuluyor. Nedir ne değildir ben şöyle bir reçete oluşturdum sizce çokmu az tatsızmı gelir ? http://tjek.nu/r/96Ay

AcemiTiryaki

E-sigara Meraklısı
Dinde içki haram alkol değil bu yazdığımı idrak edemiyecek insanlar için şunu açıklayayım hasta olduğunda içtiğin ilaç varya hah o alkol içeriyor

makyel

E-sigara Meraklısı
Benim anlamadiğim konu arkadaşlar herkez çatir çatir doğal aroma satiyo forumda yani bilgisi olan arkadaşlar oraya yazarsa alan arkadaşlar en azindan bunlari bilerek alirlar

lavavv

E-Sigara Acemi
Bilgilendirici faydalı bi baslik olsun emeklerinize saglik. Tesekkurler.

promethe

E-sigara Meraklısı
E sigara likitleri için üretilen veya profesyonel kişi ve kurumlarca önerilen aromalar dışında yeni arayışlara girmek maceracılık. Bu denemeleri,fikirleri forum v.s gibi araçlarda paylaşmakta bilgi kirliliği oluşturuyor.Evyap larda likit oranlarını düşük tutma gibi bi şansımız var,biraz tatsız olsa da en azından daha sağlıklı. Çevreye de daha az rahatsızlık veriyoruz.

buharboncuk

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar elektronik sigara için kalite sıralamasına göre aroma markalarını ve bu aromaların orjinallerini nerelerden temin edebileceğimiz hakkında bilgisi deneyimi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardım.herkese faydasının dokunacağını düşünüyorum bu bilgilerin. Herkese iyi buharlamalara ceryancılar :))

Sagoo

E-Sigara Kullanıcısı
sa sitede yer alan reklamdaki sitede klon aromalar var kullananlar var mı önerirmisiniz acaba

PasqueLy

E-Sigara Acemi
Hep yurt dışı aroma aldım hiç türkiye'den almadım her zaman az miktarda koyarım ve çokda güzel aromanın tadını alıyorum puflarken abartmanın manası yok sağlığımızıda düşünmek lazım :)

reactive

E-sigara Meraklısı
Düşününce doğal aroma bana da mantıklı geliyor ama araştırmalara karşı bir şey idda edemiyorum. Sonuçta yaptığımız şey doğal bir eylem değil. Doğal olmayan maddeler de gerektirmesi mantıklı.

Bu alkol furyasına da anlam getiremiyorum. Yeni mi türedi yoksa var mıydı onu da bilmiyorum. Likitlerde alkol olsa bile emin olun elektronik sigara içindeki %0.1 lik bilmemne alkolü (normalde tüketilen etil alkoldür ki içine bundan koysalar da fark etmez) Müslümanlığınıza dokunmaz. Ayrıca alkolün etkilerini görebileceğin kadar likit tüketebilmen için sanırım en aşağı 20 kere kadar ölecek kadar nikotin alman gerekir.

Kardeşim Likit içerisinde eğer %0.1'i bırak zerre kadar bile alkol girse dinen içemessin yasak, he ben göze alıyorum dersen oda senin bileceğin iş.

Gelelim doğal aromaya BURASI ÇOK ÖNEMLİ %100 Doğal aroma diye bir şey yok eğer dalından koparıp sıkıp suyunu çıkarmıyorsan.

Doğal diyenlerin hepsi yalan konuşur Fakat bir konu var ki Dünya Helal Konseyinin Belirlediği Normlarda tüketime uygun hammaddeler ile üretim yapıyorsa onlara Helal sertifikası alıyor. Sağlıklı tüketime uygun kimyevi maddeler ile üretim yapıp sertifikayı alıyor. Ve bu sertifikayı almak gerçekten çok zor. Türkiyede bu işin tartışmasız en ciddi ve bağımsız kurumu GİMDES araştırın Devlete bağlı olmadığı için hiçkimse tarafından emir almazlar.

Yakında bildiğim piyasaya girecek bir aroma şirketi de olacak türkiyede %90 ürünleri helal sertifikaya sahip birkaç kalem üründe sadece yok oda elektronik sigaracıları bağlamayan hammaddeler.

evomas

E-Sigara Acemi
Gıda aromaları kullanılmaz diye yaygın bir yanlış bilgi olduğuna kesin kanaat getirdim.
Gıda aromalarının çeşitleri var gidip pasta için olan gıda aroması zararlı ama yapay aroma artık doğala özdeş aromalar nasıl yapay değil onuda anlamış değilim ama bunlarda zarasızlar tabi içlerinde diacetyl ve pentanedione gibi zararlı madde olup olmadığı kesinse.

evomas

E-Sigara Acemi
Genellikle C oluyor hocam

Hocam siz likit yaparken kendi aromanızı kendiniz mi yapıyorsunuz, mesela çilekli likit yapmak için önce çilek aromasını imal ediyorsunuz sonra nik+pg+vg ile likit yapıyorsunuz doğru mu anlaşıldı ?

Piyasda ki her likit yapan bu şekilde yapıyor mudur yoksa "genellikle"nin dışında doğala özdeş aroma kullanıyorlar mıdır ?

Her 30 tl ye satılan likitler 0 dan imal edilen aromalarla yapılıyorsa ucuzmuş...Aksi takdirde cayır cayır gıda aromaları kullanılıyor derim.

PSDN915

E-Sigara Acemi
Merhabalar,
Baya hararet yapmış burası :D
Bestbuhar "doğal aroma" diye aroma satıyormuş bir ara, @oXelight ın bir videosunda izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam. O aromalar noldu da şuan yok? Doğal diye sıkıntı falan mı çıktı? Videoya da yorum yazmıştım fakat alta cevap gelmemişti burada bilen varsa sorayım.

oXelight

BUHARADAM
ESF Hakem Heyeti
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Web sitesi
www.youtube.com
Merhabalar,
Baya hararet yapmış burası :D
Bestbuhar "doğal aroma" diye aroma satıyormuş bir ara, @oXelight ın bir videosunda izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam. O aromalar noldu da şuan yok? Doğal diye sıkıntı falan mı çıktı? Videoya da yorum yazmıştım fakat alta cevap gelmemişti burada bilen varsa sorayım.

Ben doğal demedim hocam :) Kim doğal dedi? Doğala karşıyım ben.

PSDN915

E-Sigara Acemi
Son düzenleme: