Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Efkâr Likitleri - İncelemeler

22 Eylül 2016
Efkâr Likitleri - İncelemeler
 • inceleme
  Inceleyen: Morpheus  UdI1nN0.jpg

  Efkar markası adı altında satışa sunulan el yapımı likitler şu an için 7 çeşit olarak sunuluyor.
  Bunlar,

  • 216
  • Hayat
  • Kısrak
  • Mırra
  • Reis
  • Samyeli
  • Yaban

  Olmak üzere toplamda 7 alt başlıkta toplanıyor.

  ESF Forum'dan aşina olduğumuz @yabani karışımları ayarlayıp likitleri içime hazır hâle getirdikten sonra, @Nasreddin Hoca ise bu likitlerin pazarlamasını yapıyor.

  Lokasyon olarak Ankara'da bulunan bu ekip, tedariği ve satışı da internet kanalı yoluyla, özgurbuhar da satışı başlanılan daha sonra bayilik sistemine geçerek yayına soktukları www.sigaramo.com ve www.buharligunler.com alan adresinden hizmet vermeye çalışıyorlar.

  Efkar'ın iddiası ve sloganı "sigarayı iyi derecede taklit edebilecek" bir simülasyon olarak doğmuş durumdaydı başlarda.
  İlk etapta -sigara simülatörü sloganlı- "Hayat" likitinden sonra, aroma/kıvam olarak daha kompleks çeşitler de üretilmeye başlandı. Böylelikle "Hayat" 6 kola daha ayrılarak kendi başına bir tür oldu.

  Deneme paketlerinden 5'er ML olarak satın alma seçeneğinizin bulunduğu likitlerin karışım oranları "Hayat" (%75 VG - %20PG - %5 AROMA) hariç, %95 VG - %2 PG - %3 AROMA bileşiminden oluşmakta.
  Bu oranlar yüksek oranda likit buharlaşmasına olanak verdiği gibi daha az olarak kullanılmış PG ise daha az alerjik irrite yaratmasıyla avantajlı bir durum doğuruyor gibi.

  Şu an için şişeleme, şişe ambalajlamasının yetersizliğinden dolayı büyük miktarlarda olamadığından, ekip şişe stoğunu eksiksiz hâle getirinceye kadar meraklı müşterilerini geri çevirmiyor ve 5ML olarak satışları devam ettiriyor.

  Ne yazık ki ekibin belirlediği sabit değer, 15 miligram dışında farklı kombinasyonlar şu an için üretilmiyor. Bu yüzden 15MG seçeneğini seçmek dışında başka alternatifiniz bulunmuyor.

  Efkar likitlerinde kullanılan gliserol ev/el yapımı likitlerin kaderi olan kendine has gliserol kokusunu barındırmıyor.
  Bu yönüyle rahatsız edici bir kokusu olmayan likit, içim sonrası boğazda da rahatsızlık verici bir durum oluşturmuyor.
  12MG kullanan içiciler, 15MG'yi rahatsızlık yaşamadan tüketebiliyorlar bu yönüyle.

  @yabani 'nin notlarından satır başlarıyla Efkar hakkında üretim aşamalarıda şöyle:

  • Vanilya/tarçın gibi aromalar toksik riskten ötürü tercih edilmiyor.
  • Aromalara kıvam verebilmek için daha çok baharat türevi karışımlar tercih ediliyor.
  • Likitler alkol ihtiva etmiyor. Titiz kullanıcıların tercihlerine dikkatle, özellikle kapaklar açık bırakılıyor.

  Oldukça yardımsever ve sıcakkanlı olan ekip, likitleri kabul edilebilir fiyattan amatör hevesleriyle tüketicilerle buluşturuyor.

  Üretici, likitlerini kullanan tüketicilerden özellikle geribildirim ricasında bulunuyor. Böylelikle tüketici piyasasına hitap edebilecekleri daha net likitler üretebilecekleri gibi, mevcut likitlerin PG/VG/AROMA dengelerini de değiştirebileceklerini ima ediyor.
  Ekibin neşeli karakteri Hoca Nasreddin'le söyleşirseniz sizden ürünlerin fiyatına KDV'nin dahil olmadığını söylemesine şaşırmayın. Çünkü bu istekte geribildirim ricası taşıyor.

  Ayrıca likitlerin şişelerine iliştirilmiş imajlarda oldukça isabetli. Özellikle Yaban imajındaki karakterin, Yeşilçam'ın emektarlarından ve aynı adlı sinema filmiyle tanınan aktörün tiplemesinin yapıldığı (bk. yalan söylüyorsun repliği) sit-com dizisini hatırlayanların yüzünde tebessüm bıraktıracağına da söylemek gerek.

  Paketleme işinide şansa bırakmayan @Nasreddin Hoca , masrafran çekinmeyip, likitleri sert bir koruma kabına koyup öyle kargoluyor. Arada küçük hediyeler iliştirmeyi de ihmal etmiyor.

  Ve son satıra kadar sabırla okuyanlara bir sürpriz!
  Efkar - Yaban likiti; HHV - Heavenly Army sevenleri şaşırtacak...

  Tüm bu anlattıklarımdan sonra, favori tercihimin ise "Mırra" olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

  Yapımda emeği geçenlere teşekkürler...

  Üretici: @yabani
  Pazarlama: @Nasreddin Hoca
  Internet satış adresi: www.sigaramo.com & www.buharhane.com
  Toplam çeşit: 7 (216, Hayat, Kısrak, Mırra, Reis, Samyeli, Yaban)

  Küçük bir ayrıntı:
  Bu yazı bir tatil süreci yazısıdır; ve cep telefonu ekranından yazılmıştır.
  Haricen, ilgili kişi/kişilerle ticari ve menfî herhangi bir bağım bulunmamaktadır.
  Yazı tamamen kişisel yoruma dayalı, ürün değerlendirme amaçlıdır.
  inceleme
  Inceleyen: lutherx


  Efkâr Meyve serisi İncelemeleri

  Evet arkadaslar, @Nasreddin Hoca ve @yabani ustadin bilinen likit markasi EFKAR in yeni meyvelileri ile ilgili bir inceleme hazırladım.

  Bu likitleri merak edenler, almak isteyip teredut edenler izleyip fikir sahibi olabilir.
  Soru ve yorumları bana bildirebilirsiniz.  inceleme
  Inceleyen: yabani


  Hayat mat Tütün'dür ve Efkar'ın ilk üretimidir. Üretim amacı elektronik sigaraya yeni geçen kişilerin aradığı sigara lezzetini ve doyumunu verebilmek, aynı zamanda yumuşak bir içim sağlayabilmektir. Açıkçası üretimi en zor likittir de, buharında çemen kokusu alan birçok arkadaşımız mevcut fakat aynı zamanda stoğu bitse kapımıza gelip bizi taşlayacak birçokta kullanıcısı mevcut, ki bu arkadaşlarımız hayat ile dönüşümlü likitte kullanmıyor. Hayat likitine tad sağırlığı oluşması uzun bir süreçtir, kısa sürede tad sağırlığı oluşturmaz. Bu likitin üretimi formülde değişiklik olmaksızın devam edecek.

  Samyeli, Hayat'ın bir tık üzeri diyebiliriz fakat bu likit buharında da çemen kokusu alan arkadaşlar var, genel kullanıcısı sınırlı olduğundan bu likitin üretimi sona erdirildi.

  Kısrak, bu likitin buharında susam benzeri koku alan arkadaşlarımız mevcut, keza bu kokuyu alamayan arkadaşlar da var, geniş bir kitlesi olmadığından bu likitte sonlandırılacak, yerine aynı isimde geliştirilmiş bir varyasyonunu çıkaracağız yorumlara göre ya yeni varyasyonu ile devam edecek yada nihayete erecek.

  Bir inci, tütün ve karamel aromalı bir likittir ve dünyada genel karşılığı ry4 (ruyan 4) olarak geçer, sevilen halo tribeca'nın daha soft hali denilebilir.

  Silahlı Kuvvetler mat Tütün'dür fakat ilk içimde oldukça sert gelebilir. throat smoother gibi eklentiler kullanılarak bu sertlik alınabilirdi fakat bu tip eklentilerin kullanımını sakıncalı bulduğumuzdan kullanmıyoruz, eğer ilk nefeslerde bu likit sert geliyorsa dudak arasından hava ile karışık çekim yaparak deneyin derim, birkaç nefes sonrasında sertliği azalacak, bünye adapte olacaktır, asıl keyfi bu noktadan sonra çıkar.

  Mango, Tütünlü likitleri yaptık ama meyvelileri becerebilirmiyiz kısmının ilk ciddi denemesidir, öncesinde de birkaç meyveli denememiz oldu, kimi arkadaşlar beğendi kimisi beğenmedi, kendi çizgimizde doğal lezzet olması kararı ile yaptığımız ilk meyveli likitimizdir, becerdiğimize inanıyorum, henüz beğenmeyen arkadaşımız çıkmadı fakat bu tad'a birçok kişi kısa sürede tad sağırlığı oluşturuyor. yenileri elbette gelecek, ama çok kısa vadede değil. yakın vadede sonlandırılacak tütün lezzetlerinin yerine yenileri çıkarmayı düşünüyoruz. Arada fantezi lezzet denemelerimiz de olacak, yavaş yavaş lezzet çizgimiz belirginleşmeye, tarzımız ortaya çıkmaya başlıyor.

  Efkarın ortaya çıkışındaki çekincelerden birisi isim idi. herşeyin İngilizce yada çarpıtılmış Türkçe veya atmasyon isimlerden oluşan markaların tercih edildiği, Türk markalarının pek tercih edilmediği bir ülkede bariz Türk yapımı olduğu belli olan, şişesi etiketi pek iç açıcı olmayan bir markayı kimler tercih edebilirdi ki? Fakat ne olursa olsun dedik ve şişeye etikete markaya takılmayan, sadece içeriğe bakan birçok kullanıcımız, arkadaşımız oldu. bizd, bizi tercih eden arkadaşlarımıza mümkün olabilecek en düşük fiyat ile sunmaya çalışıyoruz. fiyatımızın düşük olması kullandığımız materyallerin ucuz olduğu anlamına gelmez, çok yüksek kalitede materyaller kullanıyoruz ve kullandığımız tüm materyallerin halal/kosher sertifikaları mevcut (aromalar dahil). gittiği yere kadar hepbirlikteyiz diyelim :D
  inceleme
  Inceleyen: Nasreddin Hoca  Bana göre gruplandırmalar.

  1. Grup : Kısrak, Samyeli, Hayat, Tiryaki, Silahlı Kuvvetler, Rahvan (Mat Tatlar)
  2. Grup: 216 (Mayhoş tütün) Bunu içenler pek başka likit içmiyorlar.
  3. Grup: Birinci ve İkinci (Çok hafif meyve karışımları var)
  4. Grup: Barbaros, ASK, Oruç, Alp, Reis (Meyve vs. ile karıştırılmış tütün) Fakat kimse tütün içtim demez.

  Silahlı Kuvvetler, Tiryaki, Hayat, Samyeli, Rahvan, Kısrak ve 216 şeker içermez.
  Benim favorilerim 1. gruptakiler.

  Soru : Hocam senin onerebilcegin likit varmi en cok sevdiklerin hangisi ?

  Cevap: Sigarayı aratmasın derseniz, Silahlı Kuvvetler, Tiryaki, Hayat, Boğaç, Rahvan
  Tütün olsun ama hafif tatlı olsun: Birinci, İkinci,
  Tütün/Mayhoş, 216
  Çeşitli Grubunda, Barbaros, Oruç, Alp, ASK
  Bu gruplardan şöyle 10 ml seçim yapılabilir. Tiryaki, İkinci, Barbaros

  inceleme
  Inceleyen: bur8k
  @yabani ve @Nasreddin Hoca ilk önce emeklerinize sağlık bu kadar çok kişinin zevklerine hitap edebilmek kolay bir şey değil. Ben de son siparişimle alakalı yorumları yapmak istedim burada esigaraya ve efkara yeni başlayan birisi olarak..

  Öncelikle ciğer çekimi yaptığım için likitler 0-6 mg arasında.

  Hayat: Bu heralde kullanıcı yorumlarına bakıldığında klasik efkar notaları arasında. Günboyu içilebilir diye tabir edilen bir likit. Ben sevdim gayet güzel. Hergün yoğun aromalı içmekten gına gelenlere ilaç bence

  Barbaros: Çok iyi. Hayatı içtikten sonra biraz daha aromalısı, neşelisi yok mu derken tamamdır dedim. Fazla söze gerek yok.

  Kırmızı Elma: Buram buram elma. Nargile'de elma çok tutulur ama çok çok nadir yerde iyi bi elma içilir. Nargilenin elmasıyla alakası pek yok daha güçlü ama daha farklı bi elma.

  Muz: Muzlu oralet tadı hissettim ben. Aromalı tatlar seviyorum bunu da sevdim. İleride yeni fikirleriniz var mıdır bilmiyorum muz adına ?

  Cezve: Yine hoş bir kahveli likit.Ancak yukarıda da belirtmişsiniz kahveli sütlü çıkartacakmışsınız heralde ,o büyük ihtimalle favorim olur hem kahve hem süt daha yumuşak bi içim de cabası.
  Nazendeyi henüz deneyemedim sıra gelmedi.

  Hepsini ayrı ayrı beğendim. Mango'yu, Nadide'yi ve Güldeste'yi özellikle merak ediyorum. Bir sonraki siparişimde onları da dener memnun kalırım umarım. Yeni likitler çıkmaya devam etsin diyelim : ) Efkar, tütün harici likitleri de çok iyi yaptığını gösteriyor bence.

  inceleme
  Inceleyen: eboraz
  Bugün elime geçen likitleri gün boyu denedim. Yorumları sizinle paylaşayım. Kullandığım pamuk koh gen do, Atomizerler steam clave aromamizer-bellus-tfv4-velocity. Teller ud kanthal a1 ve clapton v2 0.6
  *Kırmızı elma'yı subohm da çok sevdim. Gün boyu içebilirim. Baymayan bir meyve olmuş. Aroması çok az arttırılabilir. Bana elma suyu içiyor hissiyatını verdi.

  *
  216 sigara içimi modunda (tütün aromalı likitler sigara içiminde tercihim) benim için 3. sıraya yerleşti. Sıralamam ise 1 birinci,2 scamel. Birinci hepsine açık ara fark koyduğu için onu geçecek bir likit uzun süre olmayacak benim için. Birinci=biricik

  *
  Muzun şekeri az geldi bana. Azıcık daha şeker :)

  *
  Barbaros'un tarzı başlı başına farklı. Beni alttan gelen tatlı aromalar hoşnut ediyor. Ev arkadaşım çok baharatlı hissettiği için sevemedi. Benim için barbaros günlük olarak değil, kahve-viski-çay yanında güzel gidecek bir likit olarak yerini aldı. Yanıma aldığım yedek tankta barbaros bulunacak bundan sonra :)

  *
  Mango 1> Mango 2
  *Geldik çok değişik bir tada. Boş kola şişesine gül yaprakları, su ve şeker atarak içen bilir el yapımı çocukluk içeceğimizi. Size direk güldeste hitap edecektir.

  *
  Nadide tek başına hoşuma gitmedi. Ama karışım olarak kullanabilirsiniz. 216 ile karıştırıp denedim hoşuma gitti.

  Buharınız eksik olmasın.

  inceleme
  Inceleyen: ccaslan  Ayaz Ata - Ben un kurabiyesi kokusu almıştım. Detaylı bilgisi olan açıklarsa daha iyi olur.
  Güldeste - Gül aroması olmayan ancak gül lokumu tadı alınan bir likit.
  Nadide - Tatlı nane. Nadide şekeri gibi.
  Şehzade - Sütlü Türk Kahvesi


  inceleme
  Inceleyen: gokduya  Benim de katkım olsun :)

  Tiryaki; bir gün biter de bulamam diye litrelerce stok yapmak istediğim favori likitim. Çok hafif tatlı harika bir tütün aroması. Sevmediğim likitlerle karıştırınca onların tadını bile güzelleştiriyor :clapping:

  Muz; yemekten nefret ettiğim muzun likitini aldım güzel yorumları gördükten sonra. Gerçekten başarılı bir likitmiş. Bundan sonra her daim elimin altında bulunacak.

  Barbaros; güzel bir tütün aroması.

  Nazende; bu da hafif tatlı bir tütün aroması. Beğendiklerim arasında.

  Cezve; 10 ml almıştım ilk başta. Çok beğendim diye 30luk aldım sonradan. Coili titanyum ile değiştirdiğimden midir nedir ikinci kere aldığımda çok kötü geldi tadı :cry: içemiyorum bir kenarda duruyor. Aromayı bilmeyenler için; türk kahvesi tadında bir likit.

  Mırra; sütlü nescafemsi bir tad aldım ben, kahveli likitleri beğenenler deneyebilir.

  Nadide; sigaramo'daki saçma sapan yorumlara aldanıp almayacaktım nerdeyse. Aroması az geliyormuş, tadı yokmuş vs vs.. Bir şans vereyim diyip aldım naneyi sevdiğim ve esigaradan önce mentollü sigara kullandığım için. 5 mllik atomizerımın içine 5-6 damla bile yetiyorda artıyor. Bana göre çok yoğun bir aroması var. Eti'nin naneli diye bir şekeri var aynı ona benziyor tadı. Çok lezzetli!

  Güldeste; güllü reçel severim diyip aldım bunu da. Tam gül aromalı bir likit. Aroması ne az ne çok. Ama benlik değilmiş..

  Silahlı Kuvvetler; beğendiğim tütün aromalı likitlerden bir tanesi. Baharatı az, aroması ideal.

  Reis; tanımadığım biri denetmişti benimde elimde esigarayı görünce. Aroması çok geliyormuş ona %50 seyreltmiş likiti. O haliyle bile çok lezzetliydi. Rda ile denemek için alacaklarım arasında :thumbsup:

  Merak ettiklerim; birinci, ikinci, oruç ve hayat. Sırada deneyeceklerim bunlar olacak :) elinize sağlık @Nasreddin Hoca :ThumbsUp.:


  inceleme
  Inceleyen: thermo  Kavun: Mangoya yaklaşan meyveli benim gözümde başarılıdır. Bu kavun mangoya toz attırır. Tadı kavun meyvesinden ziyade kavunlu sakızlar gibi. Rakının neyim yanında gitmez :ROFLMAO.: Gün boyu ferah ferah içilir bu. Damacanayla üretilebilir.
  Kavunun aroması artırılsa daha güzel olur, @yabani çürük kavun tadı verir diyecektir ama bir tık artırılabilir.

  Hindistan cevizi: Aslında almayacaktım, piyasadaki hindistan cevizi likitleri sevemedim gitti(castle long hariç). Hepsinin ortak noktası insanın içini bayması. İçimi bayacağını bile bile "amaann küçücük şişe, beğenmezsem evyap denemelerinde kullanırım" dedim. İyi ki de alışım. Cidden çok başarılı, kesinlikle baymıyor. Bir çok tütüne yakışacağına eminim, tek başına da keyifli keyifli içiliyor. Kavunun çok güzel olduğunu söylemiş miydim :)

  Ayaz Ata: Adı köy sütü olsa cuk otururmuş. Köy sütünü içmemiş olan sevmez, içmiş olan... sever mi bilmem :whistle.: Sevilir sevilmez orası herkesin damak tadı, çoğunluk sevmez. Amaaa bugüne kadar içtiğim en orjinal likit. Nevi şahsına münhasır :ThumbsUp.: Graham crackerli tarçını, üzümlü elmalı tütünü herkes yapar ama bu likiti ortaya çıkarmak her babayiğidin harcı değil. Muzlu eyvapların içine çok yakışıyor. Milkili filkili likit isteyen aroma niyetine ayazata alsın bassın içine çileği muzu... Yeri değil belki ama kavun şahane :handok:
  Ananas da aldım ama kavun çok güzel olduğu için ona yarın bakarız.
  inceleme
  Inceleyen: BeyBaba
  Yeni deneme likitlerim hızlı bir şekilde geldi Buradan @serkan06 ya teşekkürler Hizmet standartı son derece yüksek Tebrik ve teşekkür ederim

  Troy 1x 0,97 Ohm 16 watt (3,84 Volt) Kanthal 0,32 ve Rayon kullanarak yaptım tüm denemeleri

  Ananas : Muthiş olmuş Böyle bir likitten aşırı şeker tadı almamak büyük başarı Her türlü içilir karıştırılır Deneme sonralarında hindistan cevizi kattım biraz Harika oldu

  Hindistan Cevizi : Tek başına içilir mi içilir Güzel mi güzel Ama karışımlarda Efso olacaktır bence

  Kavun : Bildiğin kavunu çiğere çekiyorsun Kavun sevenler için harika bir likit Yanında beyaz peynir ve ayran hertürlü gider :)

  Ayaz Ata : Immmhh Yanık süt tadında sonra ağızda fena olmaz bir tad bıraksada Her mideye gitmez PArdon ciğere :) Benlik değil

  Cezve : yeni denedim ben daha Bildiğin kahve Tam boşnaklara göre :) Bana değil :)

  Baltacı : İkinci denemiştim bir ara tam hatırlamasam da tadını Bana onun yoğun aromalısı gibi geldi Ben beğendim Gideri var her türlü Şu an troy da çekmeyi bekliyor :)

  Ve Hayat evet biliyorum biraz fanatiğim bu konuda galiba Ama hangi likiti denersem deneyeyim, marka gözetmeksizin Tekrar Hayat içmek Bana her seferinde yaaa iyi ki varsın dedirttiriyor :)
  inceleme
  Inceleyen: Alper Tan  Bende aranıza yeni katıldım, başlarda yabancı likitlerde aradigimi bulamadım ve Efkar likitlerini denemeye karar verdim. Buhar oranı ve boğaz vurumu olarak çok beğendim.
  Birkaç denememi paylaşmak istiyorum.

  Silahlı kuvvetler: En sevdiğim Efkar likiti. İlk deneme siparisimde 10mli 2 günde bitirmiştim yeni 30ml sipariş verdim ancak 10mldeki tadı alamadım ne yazıkki demlemeye bıraktım.

  Mango: Yorumlar uzerine aldim, Çok beğendim aroması tam kivamında.

  Barbaros: ilk ictigimde baharat tadı çok geldi ama inatla alismaya calistim ve su anda begenerek iciyorum.gerçekten kaliteli bir likit

  Reis: Barbarosun dusuk aromalisi oldugunu bilmiyordum surpriz oldu beğenerek iciyorum.gun boyu içilebilir yormayan bir likit.

  216: Silahlı kuvvetlerden sonra 2. favori likitim. Tütün tadı ve aroması süper.

  Şehzade: Valla ne desem bilemiyorum sütlü yağlı tadı bana ağır geldi icemiyorum.

  Cezve: Turk kahvesi tadında hafiften gelen acı bir kahve çekirdegi tadı var çok beğendim.

  Hayat,Aşk,Bir inci ve İkinciyi de merak ediyorum likitlerim azalınca sipariş vereceğim.


  inceleme
  Inceleyen: er2


  Şimdiye kadar denediğim likitlerin yorumları ve puanlamalarım. Yeni başlayacaklar için faydalı olur diye düşünüyorum.

  Barbaros: Bu likiti tarif etmek çok zor. Baharatlı meyve karışımı şeklinde özetleyebilirim. Ancak hangi meyvelerin karışımı olduğunu tahmin etmek çok güç. Formülü gizli sanırım :) Ancak tadı gerçekten çok güzel. Fakat baharat sevmeyenler beğenmeyebilir. Puanım: 9/10

  Tiryaki: Neredeyse birebir sigara tadı. Sigarayı yeni bırakanlar kesinlikle bu likitle başlamalı e-sigaraya. Kesinlikle çok başarılı. Puanım: 10/10

  Hayat: Başta Tiryaki'ye çok benzettim. Fakat sonradan farkettim ki bu likit sigara yanınca ortaya çıkan tattan çok tütün yaprağının tadı/kokusunu içeriyor. E-sigara'ya Yeni Başlayanlar için Tiryaki'nin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Puanım: 7/10

  Birinci: Daha önce başka markaların RY4 tütünlerini denememiştim. Diğer RY4lerle karşılaştıramam ama bu likit başarılı. Karamel ve tütün karışımı şeklinde özetleyebilirim. Ağızda bıraktığı tat çok hoş. Ama aroması biraz daha fazla olsa daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Puanım: 8/10

  Hindistan Cevizi: Kesinlikle kusursuz. Çok ferah bir tadı var. Birebir hindistan cevizi. Hindistan cevizini çok sevmememe rağmen bu likite bayıldım. Puanım: 10/10

  ASK: Bu likiti ya çok seversiniz ya hiç sevmezsiniz. Öyle bir likit. Ben pek sevemedim. Özellikle temiz çoraplarımı giyip denedim :) Çorap tadı söz konusu bile değil fakat bana çok ağır geldi. Çok şekerli gibi. Puanım: 4/10

  Oruç: Barbaros'a benziyor deniyor fakat benim için maalesef Barbaros'un yanına bile yaklaşamadı. Kesinlikle kötü değil ama beğendiğimi de söyleyemem. Puanım: 6/10

  Baltacı: Tadını çok fazla beğenmedim ama kesinlikle ferah bir likit. Frambuaz tadı alıyorum yoğun olarak ama belki içinde frambuaz bile yoktur. Herkes her likitten farklı bir tat aldığı için siz aynı tadı almayı beklemeyin. Çok iyi değil ama yine de başarılı diyebilirim. Puanım: 7/10
  inceleme
  Inceleyen: tusman

  Uzunca bir süredir severek içtiğim efkar likitlere yeni çeşitleride ekleyerek kısa bir görüş bildirimnde bulunmak istedim.

  Tüm denemeler 0.8 ohm coil sarılı Cyclone RDA- Evic VTC mini ile 20 watt da yapıldı.

  1- Elma : Kırmızı elma zaten güzel bir likit, ona kardeş olarak çıkarılan Elma da abisi gibi kaliteli. Aroması kırmızı elmaya göre biraz daha fazla ve bence biraz daha tatlı. İlandaki yeşil elma resminin oluşturduğu Granny smith ekşiliği mevcut değil. Benim tüm gün içebileceğim bir likit.

  2- Kırmızı Elma : Efkar serisinin bence en başarılı meyve likiti. Tadı, şekeri ve buhar doygunluğu harika.

  3- Yeşil Armut : Armut u meyve olarak da sevmezdim. Likitini de pek beğenmedim. Tad değişikliği için arada bir tüketilebilir.

  4- Muhallebi : Klasik custard tadı değil. Daha çok Türk usulü muhallebi. Sanki damla sakızı tadı da aldım içerikte. Tek başına değil ama karışımlar için güzel bir alternatif. Örneğin çilek ile 50/50 karışım güzel oldu.

  5- Ananas : Meyveden tüm beklentileri içeren başarlı bir likit. İçerken tad ve koku olarak ananası eksiksiz hissedebilirsiniz.

  6- Çilek: İlk kez denedim. Bu likitte olmuş. Hem tek başına hemde karışımlar için son derece uygun.

  7- Aşk : Tütün sevmeyen bana bile kendisini içirten bir likit. Tütüne has rahatsız edici tad ve koku kesinlikle yok. İçerikteki bal aroması ziyadesiyle güzel.

  8- Oralet : Portakallı likitleri çok severim. Ama halen yerli üreticilerde aradığım tadı bulamadım maalesef. Bu likiti tek başına değilde yabani nin önerdiği şekilde 70% oralet/ 30% ananas olarak çok daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim.


  Ellerinize sağlık @yabani @Nasreddin Hoca .
 • Yükleniyor...
Father's Son ve 12oktay12 bunu beğendi.
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.