Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Yurtiçi kargo internet şubesi indirimi

'Esf Dayanışma' forumunda UgurD tarafından 23 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. UgurD

UgurD
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +151 / 1
    Yurtiçi kargo internet sitesine giriyoruz. Sağ üst köşede "bireysel- kurumsal" seçenekleri var. Bireysel seçeneğine girip öncelikle üye olmamız lazım.

Bireysel kısmına girdiğimizde giriş ekranı açılıyor. Buradan üye olabilirsiniz. Üye olurken gönderi yapacağınız ev adresini de kaydedin. Bireysel giriş ekranı da bu şekilde

Üye olduktan sonra mail ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. karşınıza gönderim ekranı çıkacaktır.Bu arada daha önce bir gönderi yaptıysanız, adres otomatik olarak kaydoluyor. Gönderilerinize isim verebilir pratik olarak aynı yere kargo gönderimi yaparken 15 25 saniyede işleminizi halledebilirsiniz. Yeni gönderi yap seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni gönderi yap dediğinizde öncelikle bir alttaki ekran karşımıza çıkıyor. Burada " Gönderici adresi" zaten üye olurken sizim tanımladığınız kendi adresiniz. Buna bir isim verin. Ben " ev " yaptım. Ev olarak seçtiğinizde adresiniz otomatik olarak gelecektir. Gönderi yapacağınız kişiyi ise " yeni alıcı" seçeneğine tıklayarak ekleyebilirsiniz.

Yeni ekranımızda ise adres bilgileri giriyoruz. Normal kargo şirketinde zarfın üzerine yazdığımız gibi. Tek fark burada adres girmeye başladığımızda otomatik tanımlama var. Sistemde ekli zaten türkiyenin tüm mahalleleri. Siz yazmaya başladığında otomatik tamamlar. Ben uzak bir gönderim seçeneği seçtim fiyatın net olarak anlaşılması için. Gönderimizi istanbuldan karsa yapacağız. Adres bilgilerini girdikten sonra sağ alt kısımdaki "ileri" butonuna tıklıyoruz.

(Bu arada seçmiş olduğum adres bilgileri eksik olduğundan daha sonra adresi kars havaalanı olarak değiştirdim.
    Neredeyse bitti, bu ekranda ise sizin ve alıcının adresi teyit amacı ile tekrar karşımıza geliyor. İleri seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni ekranımızda ise size iki seçenek sunuluyor. Dosya poşeti yada baloncuklu zarf. Standart gönderilerde dosya poşeti kullanılıyor ve ücretsiz. Eğer baloncuklu zarf seçeneğini tıklarsanız ek zarf ücreti alacaktır. Ki genelde şubelerde bu zarf yok. O nedenle ürünleri poşet içerisinde konulduğunda kırılmayacak şekilde hazırlayın.

Yeni ekranımızda ise zaten kargo bedelini görebiliyoruz. Bu bedel standart kargo bedeli. Kars gibi yerlere olmasa da, izmir, istanbul, ankara gibi büyük şehirler arası aynı günde teslimat seçeneği var. Bunun için öğlen saatlerinden önce kargonuzu vermeniz gerekiyor.Sabah verdiğiniz kargo akşam farklı şehirdeki alıcısına ulaşabiliyor. Elbette ona göre bir ücret alıyorlar. Örneğimizde standart diyerek bir sonraki adıma geçiyorum.

Geldik fiyattan önceki son sayfamıza. Burada çeşitli hizmetleri ve bedellerini sunuyor. Zaten bazılarını seçmek zorundayız. Gönderiyi daha da ucuza getirmek için ev yada iş yeri adresi yerine direkt olarak şubeye de gönderebilirsiniz.

Bu da kod vermeden önceki son kısım. Toplam ödeyeceğimiz tutar ve bazı uyarılar karşımıza çıkıyor. Sağ alt kısımdaki " tamamla" butonuna bastığımızda bir kod verecek. Kargo poşedinin üstüne yalnızca bu kodu yazmanız yeterli. Bu kargo şubelerinin bir nevi atmsi. İş yükünü hafifletmek için kullanılıyor. Çünkü şubeye gittiğinizde personel yalnızca kodu girecek ve diğer her şey sistem tarafıdnan otomatik olarak yapılacak.

İstanbul-Kars gönderisi şubeye teslim 12 TL kadar tuttu. Bu arada 24 saat içerisinde bu kodu kullanmalısınız yoksa geçerliliğini kaybediyor. Yeni bir kod almanız gerek. Çoğu kargo çalışanı dahi bu durumdan habersiz. O nedenle bu kod ne diye sorduklarında " bireysel internet şubesi gönderim kodu" demeyi unutmayın.

Aynı zamanda yoğunluk sebebiyle gönderinizi aynı gün kargolamayabiliyorlar. Üzerinde de isim soyisim yazmadığı için o kargo mecburen şubede kayboluyor. Bu nedenle poşetin üzerine kendi iletişim bilgilerinizi yazmanızda fayda olacaktır. Uzun oldu toparlayamadım. Sabah da işe gideceğimden ötürü çok ayrıntıya giremiyorum. ama bence herkes anladı.

#1 UgurD, 23 Ocak 2018
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Ocak 2018
    • Faydalı Faydalı x 22
    • Beğendim Beğendim x 12
    • Galip Galip x 6
    • Samimi Samimi x 1
  2. whisper

whisper
    Expand Collapse
    Ω ッ
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    4,919
    Ratings:
    +6,929 / 70
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    21.03.1907
    Konuyu sabitledim, burada daha faydalı olacaktır, forumdan arkadaşlarımız, ilgili kargo firması ya da diğer şirketler için bu bölüme konu açarsa veya bize ulaşırsa dayanışmaya daha fazla katkımız olur, teşekkür ederiz.

• Beğendim Beğendim x 5
    • Samimi Samimi x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Galip Galip x 1
  3. Hazar

Hazar
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    213
    Ratings:
    +592 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Lemo1/Kayfun Prime
    01.01.2018
    Peki mesela ben buradan üyelik aldım. Forumdaşımdan bir şey aldığım zaman ucuza gönderebilsin diye ona kod verebilme şansım var mı? Yani ben yollarken ucuz oluyor da karşı taraf da yollarken aynı şekilde ucuz olabiliyor mu? Yoksa her gönderici üyelik mi almak zorunda?

4. Rackerz

Rackerz
    Expand Collapse
    61

Alınan Beğeniler:
    519
    Ratings:
    +729 / 22
    Ortalama %25 indirim oluyor.Her ağırlık ebat için geçerli mi?

5. UgurD

UgurD
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +151 / 1
    Pratikte hiç denemedim. Göndericinin adresini alarak onun adına kayıt olup kendinize gönderim için kod alabilirsiniz. Ama çok teferruatlı bir işlem oluyor. Kendisini üye yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Aslında şube çalışanı ile iletişiminiz varsa isterseniz koli gönderin yine sizin hazırlamış olduğunuz poşet barkodu üzerinden gönderim yapacaktır. O poşet taşacak kıvama gelmediyse kimse alıp tartmaz. Ama dosya poşet seçimi ekranında sağ üst köşede " koli" seçeneği var. Oraya ağırlık desi bilgileri girip ona göre fiyat bilgisi de öğrenebiliyorsunuz.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Tyfun0733

Tyfun0733
    Expand Collapse
    Mr. Nbase
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,481
    Ratings:
    +2,505 / 65
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ipv8 Phenomenon
    10.01.2017
    Birde o kargolar şubede kalmasa tadından yenmez. Geldik evde yoktunuz muhabbetini çok yapıyor yurtiçi. Teşekkürler paylaşım için.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. UgurD

UgurD
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +151 / 1
    Bu konuda kesinlikle türkiyenin en kötü kargo şirketi. Ben neredeyse tüm kargo şirketleri ile çalıştım. 3 sene kadar e ticaret ile uğraşmıştım. Yurtiçi kargonun filosu güçlü, dağıtım personeli azdır. Gönderinizin mutlaka gönderdiğiniz adrese ulaşmasını istiyorsanız ptt ile gönderin.

8. TİESTO

TİESTO
    Expand Collapse
    Tebessüm Fabrikası
    Platin Üye ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    12,198
    Ratings:
    +14,081 / 45
    13 yıldır pek çok kargo firması ile çalıştım..Hepsi de sağolsun işimi görmüştür..Nadir de olsa gecikme yaşamışımdır canları sağolsun..Kayıp,krılma falan filan hiç başıma gelmedi.
    Tüm kargo firmalarında çalışan kuryelere sorduğumda en iyisinin ups sonra yurtiçi dediklerine şahit oldum..
    Ne kadar doğru tartışılır..
    Her kargo gönderiminde koşulsuz "sadece mobil uygulaması" sayesinde indirim veren yurt içi kargo olduğunu biliyorum.
    Sağolsun @UgurD buhardaşımız konuyu açmış bu ek bilgiyi de konuya bırakmak isterim..
    UYGULAMAYI İNDİRİP ÜYE OLUNUZ VE PROFİLİNiZE GİDİNİZ

kargo 1.PNG

BANA ÖZELE GİDİNİZ

kargo 22.PNG
    MOBİL KAMPANYA KODUNUZ İLE GÖNDERİNİZİ %30 İNDİRİMLİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

akrgo3.PNG

*Adet sınırlaması olmadan istediğiniz adet gönderim yapabilrsiniz tek kod ile.

Sevgiler ♥♥♥

#8 TİESTO, 24 Ocak 2018
    Son düzenleme: 24 Ocak 2018
    • Beğendim Beğendim x 4
    • Faydalı Faydalı x 3
    • Galip Galip x 2
  9. sonson

sonson
    Expand Collapse
    Yönetici
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    257
    Ratings:
    +667 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok G 80-OBS Engine Nano
    Bu arada Antalyada bulunduğum sırada bir cumartesi günü yurtiçi kargo şubesi öğle 12:00 de kapatmıştı.Geçen sene Mevlana Cd.üstünde bulunan şube.Çok şaşırdım.Yurt içi kargo saat 17:00 ye kadar açık burada.(Daha önce Ali Çetinkaya cd.üzerindeydi )Acaba şehirden şehire farkılılık var mı şubeler arasında.Varsa da 5 saat fark olabilir mi?

10. y£a

y£a
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    924
    Ratings:
    +2,346 / 70
    Kullandiginiz Cihaz:
    İpv6x Aromamizer supreme
    15.03.2013
    Bazen şubenin pervasızlığından olabiliyor, ben şikayet ediyorum böyle durumlarda ki bir başkasının başına gelmesin ScreenHunter_144.jpg

11. sonson

sonson
    Expand Collapse
    Yönetici
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    257
    Ratings:
    +667 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pervasızlık aklıma gelmedi değil ama nasıl bir cesaret örneğidir akıl almıyor.O şehirde yaşıyor olsaydım mutlaka şikayet ederdim.Tekrarı'nın yaşanmaması adına şikayet etmek gerekli elbette.

12. y£a

y£a
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    924
    Ratings:
    +2,346 / 70
    Kullandiginiz Cihaz:
    İpv6x Aromamizer supreme
    15.03.2013
    Kargo firması bazlı değil ama şube çalışanları bazen sıkıntılı olabiliyor , kolileri taşımamak için kapısı açık dükkanın kapısına geldik yoktunuz kargonuz şube de diye not bırakmak nasıl bir dangalaklıktır hemde güvenlik kamerasında mal gibi seyir ederken :)

13. sonson

sonson
    Expand Collapse
    Yönetici
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    257
    Ratings:
    +667 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Var gerisini sen düşün diyorsun.Ben de evimin 500 M ötesinde ki Yurt içi ile yaşadım.Balkonda kargo bekiyorum.Tüm kargo firmaları geldi gitti Yurt içi yok.Öğleden sonra bir baktım adreste bulunamamışım.Site yazıyor.500 Metreyi araçla gittim.O arkadaşı buraya istiyorum diye diretip ortalığı ayağa kaldırdım.Aylardır kargo öğle saatlerinde elimde oluyor.Çok uzattım.Kusura bakma.Hakkını aramayınca aynı şeyler devam ediyor.Keşke yetiştiremedik deselerdi de bir nebze haklı olsalardı.Dediğin gibi Kargo firması değil,Kargo firması'nın şubesi sorun olan.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
  14. mahmut45

mahmut45
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    100
    Ratings:
    +215 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico-İda-Troy1xv3-troya M
    16.04.2017
    Yararlı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık.

15. Mordeaur

Mordeaur
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien+ Pheno lite v2
    05.11.2016
    Büyük kolaylık sağlayan, cep dostu bir paylaşım olmuş. Ellerinize sağlık.

16. YeniHayat

YeniHayat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    74
    Ratings:
    +125 / 1
    özel kargolar daha pahalı diye düşünürüz her zaman ama indirim kodu olmasa bile ptt kargodan daha ucuz aras olsun yurtiçi mng kargo olsun. 16.50 tl istiyor ptt kargo en ufak pakete bile. diğer özel firmalar 10 tl civarına gönderiyor. ptt ye kötü demiyorum ama anlaşmasız kargolarda özel kargolara kıyasla iki kat fiyat istiyorlar. paylaşım içinde teşekkürler. faydalı olmuş.

• Samimi Samimi x 1
  17. merber

merber
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    128
    Ratings:
    +280 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico-TroyV3,Nautilus2
    Çok güzel bir konu olmuş ellerinize sağlık. Karşı ödemeli olarak bu şekilde kod ile gönderim yapabiliyor muyuz?

18. Atsizz

Atsizz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    122
    Ratings:
    +287 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Warwolf - eXpromizer v3
    Mobil ındırım koduyla karsı odemeli yollanıyor , internet subesinden yollarken sıkıntı cıkmıstı eleman becerememişti bir türlü.
    Kısacası mobil indirim koduyla yollamak daha rahat :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
  19. tunc@y

tunc@y
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    167
    Ratings:
    +350 / 8
    19.11.2014
    Kargo anlaşması olmayan arkadaşların kullanmasını tavsiye ederim. Kargo bedelini alıcı ödeyecekse, max. 10-TL ücret çıkar. Böylelikle alıcılara kargo parası sürprizi yaşatmamış olurlar.

20. yusufogut

yusufogut
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +126 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Therion Dna 75w/Troy1xv2
    21.09.2016
    Uygulama da iyi site kullanımı da. Zamandan kar sağlarız. Tesekkurler

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.