Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Yeni başlıyorum yardım lütfen

'Bir Bilene Sor' forumunda VforVendetta tarafından 13 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. VforVendetta

VforVendetta
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Merhaba arkadaşlar , e sigara olayında yeniyim. Biraz araştırma yaptım ama konuya uzak olanlar için ciddi ciddi karışık bir durum bu sanırım. Aşağıda istediğim özellikleri yazdım , yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1 - Mtl mi Dl mi?

Başlama amacım sigarayı bırakıp e-sigaraya geçmek. Bu sebepten genel görüş mtl'nin daha uygun olduğu. Ama yoğun buhar olsun da istiyorum , mtl de buhar daha mı azdır / tatmin eder mi? Yada mtl bir atomizer dl için de kullanılabilir mi? Coil sarma vs. işleriyle uğraşabilirim , elim yatkındır bu tarz işlere ve severim de. O yüzden hazır coil yerine kendi sarabileceklerimden önerebilirsiniz.

2 - Mod için tavsiye.

300 - 350 TL civarı bir bütçe ayırdım. İsteğim ileriyi de düşünerek kaliteli bir cihaz almak. Marka / model tavsiye edebilirseniz , sıfır orta kalite yerine 2. el kaliteli bir mod almak istiyorum.

2. zekiylmz

zekiylmz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +214 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75nano-kayfun v4-troy1x
    merhaba , nacizane bildiklerimi aktarayım sana ,
    1 - umarım sigarayı bırakıp e-sigara ile devam edersin ve sonunda bunu da bırakırsın temennisi ile başlayayım.
    öncelikle bende ilk başladığımda bol buhar istiyordum fakat bir süre sonra bu olayın şov olduğunu ve ciğerimi fazlaca yorduğunu hissettiğim an direk mtl tarzı ürünlere geçtim. hem aromayı daha fazla hissetmeye başladım hemde sigaradan sonra boğaz vurumu ve doygunluğu bu atomizerlerde yaşadım.
    eğer bol buharda mtl değil.ama sigara hissiyatı ise mtl kullanmalısın.

atomizerini kendin sarman en güzeli elin yatkınsa bence bu şekilde ilerlemelisin. sonuç olarak benim tavsiyem MTL. hem mtl hem dl ürünlerde MTL ile sıkı bir içim sağlayamayacağın kanısındayım.

2 - 300-350 bir çok mod alabilirsin. gene kendi tecrübemden sana yardımcı olmaya çalışacağım. ben joyetech , wismec , smok , eleaf , vaporesso ürünleri kullanmış birisi olarak Hcigar VT75 Nano aldıktan sonra diğerlerine el sürmedim. hem ateşlemesi hem tepkime hızı hemde chipli bir mod olmasından dolayı tavsiyem bu yöndedir. nacizane kendi fikirlerimdir. umarım yardımcı olur.

• Faydalı Faydalı x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. Father's Son

Father's Son
    Expand Collapse
    hayat mı çok pahalı, ben mi çok fakir...
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    10,152
    Ratings:
    +19,471 / 165
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo-Major-TroyV3-Doggy
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    12.10.2016
    Selamlar :)
    sorduğunuz sorulara cevap verebiliriz forum olarak ama maalesef kesin size uyar diye bir şey yok :( çok kişisel bir olay esigara.
    Amaç sigarayı bırakmak ise DL de iş görebilir Mtl'de.
    DL bol buhar ve aroma verir doygunluk hissi yaşatır ama bir yerden sonra yoracaktır hem ciğerleri hem de modunuzu :)
    Mtl'de buhar DL'e nazaran daha azdır ama yüksek mg nikotinli likitlerle daha yüksek doyum yaşarsınız. Aroma ise göreceli, ben mesela Mtl atomizerlerde daha düşük buhar yoğunluğuna rağmen daha yüksek aroma hissiyatı yaşıyorum. bu başkasında farklı olabilir.
    Mod olayı ise tamamen size kalmış, kullanacağınız içim şekline göre tek yada çift pilli bir mod tercih edebilirsiniz.
    Pico, Pico Dual, Joyetech Vtwo Mini, Swag vs. modlara bakabilirsiniz.
    Mtl kararı verirseniz Yerli Atomizerlere şans verin derim.
    Major Rta, Penodat Rta, Fakirs ürünlerinden Troy V3 rda, Troya M veya L, Spica Pro değerlendirebileceğiniz atomizerler.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  4. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    88
    Ratings:
    +236 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X Mod + Zeus RTA
    05.02.2017
    1. direk MTL ye geçme, MTDL denilen yeni yeni ortaya çıkan bir içim çeşidi var. Nispeten MTL ye göre daha çok buhar, DL ye göre ise daha az buhar sağlar. Yorulmazsında içerken . Bunu yapabileceğin atomizerler var ben şahsen MTDL tarzı bir kullanıcıyım Zeus RTA işimi görüyor hava kanalını kısıyorum ve ciğerleri yormadan buharlıyorum. Zeus RTA nın 2. elini 100 lira civarlarında forumdan bulabilirsin.

2. Mod ise o fiyatlara çeşit ürün çok. Çift pilli bir mod işini görür. Bu konuda sana sadece forumda mod incelemelerine ve sonrasında yazılıp çizilenleri okuyup en az problemi kronik sorunu olan modu tercih etmen olacaktır.

3. Kendin tel sarmaya uğraşma, hazır sarılmış clapton tellerden al. Pamuklamanı falan kendin yaparsın.

4. Kesinlikle kendi likitini kendin yap. Bu konuda hazır mix aromalı DIY kitler var bu konu ile ilgilide @Efterian ile iletişime geçip istediğini sorabilirsin. Her türlü yardımcı olacağına inanıyorum. Nbase falan tedariği terchine ve içim zevkine kalmış. Onuda forumdaki nbaseler ile ilgili yorumlara göre tercih edebilirsin.

5. Forumda kendine bir hedef belirle ve o hedefin sinirsiz ve bol vakti olduğu anda merak ettiğin herşeyi özel mesaj yoluyla sor öğren :)

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Samimi Samimi x 1
  5. VforVendetta

VforVendetta
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Herşeyden önce forum sakinlerinin ilgisi bile gerçekten çok hoş. Söylediklerinizi dikkate alıcam
    Bunu öğrendiğim de iyi oldu bu yönde biraz araştırayım ben , umarım nokta atışı beni tatmin edicek seti ayarlayabilirim :)

6. Physicing

Physicing
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +97 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1xV3
    17.10.2016
    Arkadaşların dediklerine katılıyorum ama sizin için iki yol da geçerli. Açıkçası işin en dibinden başlayıp coil sarar zahmet edersiniz, öğrenirsiniz zevkli olur ya da ara geçiş formlarıyla biraz daha kendinizi alıştırırsınız seçim sizin.
    Ama ben 1 yıl DL kullandıktan sonra MTL ilaç gibi geldi. DL'nin tadı başka hala 3 atomizerim var DL ama çok dezavantajı da var, likit tüketimi, gaz yapması gibi. Kendiniz coil yapacaksanız MTL atomizerlerin deckinin daha dar olduğunu unutmayın işiniz daha ince iş olacak DL'ye göre. Umarım bu yoldan vazgeçmezsiniz sigarayı bırakıp düzgün bir hayat yaşarsınız. :)

• Beğendim Beğendim x 1
  7. Dwarkelf

Dwarkelf
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,038
    Ratings:
    +2,363 / 1
    09.09.2017
    Yanlış biliyor olabilirim ama zeus tam dl atomizerdir, onunla da mtdl yapılır ama bence sanki olmaz. Mtdl örneği penodat'tır, skyline'dır, kayfun prime'dır. Penodat yerli olması, her daim destek alınabilmesi, klon fiyatına orjinal alınması ve özellikle kolay sarımı nedeni ile başlangıç seviye bir kullanıcı için gayet yeterlidir. Bir hafta 10 güne, v2'si çıkacak. V1'i 2.ele düşer illa ki....
    Mod zevk meselesi olmakla birlikte, pico veya vismec vicious p80 gibi arctic fox ile firmware yüklenebilecek bir tek pilli mod, hafif, cep boyu bir mod her daim yedekte olmalıdır. Bunun yazı, kışı, cepte taşırken pantolonu, şortu, montu o yöne doğru çekiştirmesi var :ROFLMAO.:
    Eğer, hazır coil olmayacaksa, tel temco, pamuk cotton bacon v2 her daim iş görür. Teli 26GA alırsanız, her daim kullanabilirsiniz.
    Bir ince tornavida, bir seramik cımbız, bir kaliteli tırnak makası sarım için yeterlidir. 3-5TL'ye alınacak bir saatçi tornavidası seti buhar hayatınız boyunca işinizi görür, coil jig almanıza bile gerek kalmaz.

Siz yatırımınızı likite yapmalısınız. Smoke Hunter, Orion, Heisenberg gibi forum tedarikçilerinden likit tester seti alıp, öncelikle likit damak tadınızı akabinde size yetecek nikotin oranını keşfedin. Mtdl için 9 gayet yeterlidir, 6 bile olabilir. Ancak bence, yüksek mg ile başlamak doygunluk sağlayacağından, sigaradan uzak kalmak için başlangıçta daha doğrudur.

Keyifli buharlar

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  8. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    88
    Ratings:
    +236 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    05.02.2017
    Yok hocam Zeus ile DL den çok MTDL yapıyorum iş yerinde kullanıyorum. Devlet dairesi işte. Ne pamukta ne telde bi sıkıntı olmuyor. Zeusu önermemin nedeni ise orta segmentin üst sevyelerinde akıtması kokutması olmayan bir atomizer olmasıydı. Saygılar...

• Samimi Samimi x 2
  9. Dwarkelf

Dwarkelf
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,038
    Ratings:
    +2,363 / 1
    09.09.2017
    Olur hocam, tabi ki kullanılır; eşimde ilk dl denemesinde "asıl buhara" dememe rağmen pharoh rda'dan spica pro 3 pin kadar buhar çıkartarak beni şok etmiştir :eek:. Ben sadece, zeus'un orjinal kategorisinin dl olarak geçmesi ve başlangıç seviyesindeki arkadaşımızın aklına doğru yer etmesi için yazmıştım .
    Bu arada, bu kadar sakin ve naif yanıt verebilecek olgunlukta olduğunuz için ayrıca takdir ettim sizi. :love.:
    Keyifli buharlar

10. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    88
    Ratings:
    +236 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    05.02.2017
    Estafurullah efendim o sizin nezaketiniz. Hörmetler...

• Samimi Samimi x 1
  11. Ozuma

Ozuma
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    177
    Ratings:
    +449 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    iKonn220 + Galaxies rdta
    23.04.2018
    sıfır orta kalite bir mod al ikinci elden daha iyidir. atomizerde ikinci ele sıcak bakarım da modda ben hiç güvenemem açıkcası.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. VforVendetta

VforVendetta
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    O zaman atomizerim zeus olsun , zaten zamanla atomizerleri çeşitlendiririm. Bu atomizerlerin moda bağlantı yeri standart mı acaba? Mod konularında insanlar işlevinden çok fiziksel görüntüsünün güzel olup olmadığıyla ilgilenmiş de.

13. kilicli

kilicli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +50 / 1
    Standart 510 pin kullanır modlar atolarda buna uyumludur. Extra mod yada atomizer yok mu var elbette ancak nadir. Alırken 510 olduğumdan emin ol yada satıcıya sor.

#13 kilicli, 15 Eylül 2018
    Son düzenleme: 15 Eylül 2018
  14. kilicli

kilicli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +50 / 1
    Bir de üstad dl ben de seviyorum nefesi ayarlarsan dl ato ile bile mtl çekim yaparsın ama yılların tiryakisi dl denettiğim adamlardan hala öksüren var :) mtl başla çift pilli bir mod al bir de Zeus alırsın dl için ama benim düşüncem dl nargile gibi yani sürekli takılacağın bir şey değil. pod var bende genelde onu kullanıyorum. Evde mtl. Extra keyif zamanı dl.

15. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    88
    Ratings:
    +236 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    05.02.2017
    Hele bi yavaş adam elektronik sigaraya giriş yapsın. Atomizerdi moddu, ayardı, teldi pamuktu uğraşırken tiksinmesin bu işten, basitten ve kolaydan zora dogru gidelim :)

16. kilicli

kilicli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +50 / 1
    Pardon üstad gaza gelmişim. Mtl bir ato ve uygun gördüğün bir mod al. Likite para ayır sevdiğin tatları bul.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.