Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

yeni başlayana tavsiyeler

'Bir Bilene Sor' forumunda xexeno tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. xexeno

xexeno
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Öncelikle herkese merhabalar.

Okuduğum bölüm, hobilerim dolayısıyla evde günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum. Ve bu süreçte adeta kuruyemiş yer gibi sigara içiyorum. Vücudumun sigaraya ihtiyaç duymasından daha çok bir alışkanlık ihtiyaç halini almış durumda. Ve bu durum hem sağlığıma hem de bütçeme ciddi zarar veriyor. Ayrıca beni sigaradan tat alamayacak iğrenecek hale de getiriyor.

Bu duruma bir dur deyip elektonik sigara kullanmaya başlamak istedim. Oldukça cahilim model, marka, likit, coil, atomizer hiç bir bilgim yok. Hatta zaman zaman gündemde yer bulan elektronik sigara patlamalarından bile çekinen biriyim. Sizin tarafınızdan bunları okuyunca ne kadar komik gelebileceğinin farkındayım :) Kendim araştırırken bir yandan da bu işin tecrübelerinden tavsiyeleri varsa almak istedim o yüzden buradayım.

Başlangıç için olabildiğince kaliteli, kullanımı kolay. Ve oldu ki elektronik sigaraya alışamama durumunda bütçemi zora sokmayacak bir şeyler arıyorum.

Ankara içi elden ya da internetten alabileceğim güvenli yerleri de benimle paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

2. Kiklonsun

Kiklonsun
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    120
    Ratings:
    +332 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Coilart Mage V2 + RX 2/3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.11.2018
    pico herkes herkese önerir ama sigarayı bırakıp esigaraya bağımlıolma ihtimaliniz de var bunun için mod+rta alma durumunuz ilerisi için daha faydalı olabilir.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. TS61

TS61
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    453
    Ratings:
    +677 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstick pico
    Benim naçizane tavsiyem madem günü bilgisayar başında geçiriyorsunuz o zaman bu forumu a dan z ye bir inceleyin bir gününüzü de bu foruma ayırın konu açmayı bırakın zaten aklınıza takılan ne kadar soru varsa hepsi bu forum kutularının içerisinde her türlü konuyu her türlü cevabı bu forumda bula bilirsiniz zaten bir günde bu forumu okusanız belkide prof olursunuz o yüzden konu açmak yerine açılan konulara odaklanın cevap bulamamak yerine cevaplanan konulara bakın en önemlisi de okuyun özümseyin. Sağlıklı buharlar :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  4. xexeno

xexeno
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0

Haklısınız ben de öyle yapmaya kendim araştırmaya çalışıyorum ama o kadar çok detay var ki pamuğu likiti coili insanların bunu kendi sardıklarını söylemesi daha dünyanıza girmeden gözüm korkuyor. Bir yandan kendim araştırırken bir yandan da birinci ağızdan bir şeyler duymak istemiştim sadece.

#4 xexeno, 17 Haziran 2019
    Son düzenleme: 17 Haziran 2019
  5. Kiklonsun

Kiklonsun
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    120
    Ratings:
    +332 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Coilart Mage V2 + RX 2/3
    01.11.2018
    Gram zorluğu yok aksine çok kolay ve zevkli. Sarım videoları izle ve kolayına kaçan birini seçip başla derim. 3 ayda hazır koile vereceğin para ile bir buçuk yıl sarım yapacak malzeme alırsın hemde içtiğinden tat alırsın

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  6. prensbattal

prensbattal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    39
    Ratings:
    +74 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    AUGVAPE V200 + BLİTZEN
    bırak hemen o sigarayı :eek: odan güzel koksun odan dumansız hava sahası olsun:LOL.::LOL.:

7. ResponseWrite

ResponseWrite
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ml class / spica pro
    01.05.2017
    merhabalar hocam yazınızı okudum hobileriniz ve ugraşlarınız olduguna göre el yatkınlıgınızda idare eder düzeyde olabilecegini tahmin ediyorum. Şimdi öncelikli olarak 2 adet seçeneginiz var 1 hazır coilli atomizerli kit olarak satılan ürünler 2.si ise kendiniz sarım yapabileceginiz atomizerler olarak ikiye ayrılıyor. Ben 2. örnegi size öneriyorum. İçim türü olarakta öncelikli olarak size tavsiyem DL( nargile türüne benzer direkt olarak cigere cekim yapılır ve bol buhar aroma verir. ) ciger çekimi bir atomizer değilde, Mtl atomizerleri öneriyorum. ( sigaraya en yakın olan türdür. Sigara içerken yaşadıgınız bogaz vurumu takılması hadisesini yaşatır. Daha az pil ve likit tüketimi yapmanızıda saglar tasarruf katkısıda vardır :) ) mtl atomizerleri araştırın tel sarımlarını forumdan araştırın bir çok bilgi edineceksiniz. atomizer olarak bütçenize göre fiyatlarına bakın forumda arama kısmından kullanıcı deneyimlerini karşılaştırın ve bir secenekte karar kılın. hazır hobilerinizde olduguna göre tel sarmak ve pamuklama yapmak sizin için zor olmasa gerek diye düşünüyorum cabucak alışırsınız. Atomizeri ayarladık şimdi bize bir adet mod lazım olucak bundada genel olarak tek pilli kücük bir mod almanızı öneriyorum. bu anlattıgım mtl atomizerlerdeki sarımlarınız yüksek ohm degerlerine sahıp olmasından dolayı modda kullanacagınız watt ayarlarının düşük olmasını ve haliyle daha az pil tüketimi gerçekleştireceginiz haline geldigi için hem taşıması kolay kucuk bir mod öneriyorum size örnegin eleaf firmasının pico isimli modu mtl için ideal bir moddur onun dısında tek pilli modlar ile ilgili araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum çift pilli modlarıda tercih edebilirsiniz fakat kaba ve büyük oluyorlar genelde. Şimdide gelelim likit konusuna :) en basit ve en cok secenek olan ve haliyle kafa kurcalıyan yeni tatlar vs vs durumları yasatan konuya burada sigara bırakmak istiyorsanız sizin için mtl atomizerlerde genel olarak kullanıcılar tütün içerikli likitleri tercih ederler mtl atomizerlerde genel olarak 6mg 9mg 12mg gibi nikotin degerleri tercih sebebi olur. benim size tavsiyem forumdaki konuları okuyup bu likit konusundada derin bir araştırma yapmanız tedarikciler vs bu konuda forum sakinleride oldukca yardımcı olucaklardır. baya bir yazdım bu konu yaz yaz bitmez :D takıldıgınız bir nokta husus olursa yine ben veyahut forumdaki dostlarımız mutlaka size bir fikir yardımcı olma konusunda elinden geleni yapacaklardır.

aramıza hoşgeldin dostum :ThumbsUp.:

8. RuBi

RuBi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +50 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapo… Luxe-S, Aromamizer+
    07.07.2016
    Siz de benim durumumuzdasınız. :) 7/24 PC başındaki kişi, sigara kullanıyorsa o şey artık nikotin bağımlılığı değil, dudak tiryakiliği haline geliyor. :) Üstelik bu durum, elektronik sigaraya başlarsanız tam bir avantaj. :) Çünkü PC başında bir iş ile uğraşırken, (bilinçaltımızda yer etmiş; otomatik pilot moduna geçerek elimizin gittiği) dumanı (ateşliyi) buhara (e-sigaraya) çevirdiğimizde, nikotin bağımlılığını çok basit bir şekilde yeniyoruz. :ThumbsUp.: Kısacası hiç zorlanmadan e-sigaraya geçip ateşliden kurtulabilirsiniz. :) Yeter ki iyi bir cihaz ve iyi bir likit kullanın. İlk günden itibaren sigaradan uzak duracak ve her geçen gün, ateşlinin kötü etkilerinden kurtulduğunuzu farkederek sağlıklı hissetmeye başlayacaksınız ve mutlu olacaksınız. Üstelik mis gibi de kokacaksınız (e-sigara, nargile kadar dahi kokmaz; koku duyamazsınız bile). Çok yerinde bir karar.

Ben Joyetech eRoll-C başlamıştım ama artık emekliye ayrılmış bir cihaz bu. Joyetech EGO AIO (All-In-One) ile de başlayabilirsiniz (daha uygundur - bu da benim ikinci cihazımdı), Vaporesso Swag ile de... Ve Pico dedikleri aletle de (fiziki yapı itibariyle Swag ile benzeşiyorlar ama coilini bilmiyorum). Ben başlangıç için sarım önermem. İlk önce başlangıç kiti ile başlayın siz. Sonrasında zaten merak salacak ve birkaç ay (belki 1 sene) sonra yeni heyecanlara yelken açmak isteyeceksiniz. Ben de sarım işine 3 yıl sonra başladım, hehe. :LOL.: Gerçi son 1.5 senedir hep istiyordum ama neyse...

Bir iki temel bilgi vereyim:

* Elektronik sigaranın kafasındaki şeye atomizer diyoruz. Atomizerlerin tipleri bulunur (RTA, RBA, RDA, RTDA). Altındaki de moddur. Fakat bazı cihazlar, atomizer ve mod ile bütünleşiktir. Atomizerin içinde de bir coil ya da atomizer head bulunur. Bunlar kah sarılabilen, kah hazır cinstendir (tel ve pamuk sistemi). Mod ise, sistemince bir pil kutusu diyebiliriz. Kimi modlar yerleşik pilli, kimisi harici olarak takılabilen cinstendir. Bunları ayrı ayrı da alabilirsiniz; kit olarak da. Kit; atomizeri modla uyumlu olarak çalışan (özellikle birbiri için üretilmiş) bir e-sigara setidir. Atomizer; moddan aldığı güç sayesinde, tankındaki likiti coile gönderir ve coil de tanktaki likiti buhara çevirir.

* Marka olarak bilindik bir kit alırsanız, patlama riski olmaz; korkmayın. Bu cihazlar mühendislerin elinden çıkıyor ve garantileri mevcut. O patlamalar, insanların kendi başlarına hazırladıkları cihazlar için geçerli. Bizim ülkemizde bunu açıklamadan, insanların başlamasına engel olmak amacıyla onu bir öcü gibi gösteriyorlar (çünkü gerçekten sigarayı bıraktırıyor). Ve hatta komiktir ki ( :ROFLMAO.: ) "daha zararlı" algısı yaratmaya çalışıyorlar (%bana göre %95 daha az zararlı ki siz de başladığınız ilk günden bu etkiyi vücudunuzda tecrübe edeceksiniz zaten). Aldırış etmeyin.

* Başlarken (başlangıç setleri için), cihazların çok bir önemi yok. Önemli olan şey, coildir. Çünkü likitin tadını veren asıl olay, coil(bobin)dir. Joyetech'in de Vaporesso'nun da hazır coilleri iyidir. Sizi bu işten soğutmazlar. Fakat hazır coiller, "kullan-at" cinsinden olduğu için, 3 haftada bir değişmenizi gerektirecektir.

* Başlangıç için (e-likit olarak) mutlaka 11, 12 MG nikotin ile başlayın; sigara ile e-likitlerin nikotin değerleri eş değildir. Şu an bir nikotin bağımlısı olduğunuz için bu kadar yüksek başlamanız, size ateşliyi aratmayacaktır. Sonra ay ve ay 9, 6, 3 düşersiniz. Ve günü geldiğinde eğer isterseniz 0'a düşersiniz; bu iş bir hobiye dönüşürse benim gibi e-sigarayı bırakmak istemeyeceksinizdir. Ki PC başındaki insanın konsantre olmasına yardımcı oluyor bu meret, biliyorum. Ama e-sigara ile mutlaka nikotinten de kurtulacağınıza garanti veririm. :ThumbsUp.:

* İlk etapta tütün ve kahveli likitler arayabilirsiniz (meyveli alarak, "bu ne ya" deme ihtimaline karşı ilk önce onları deneyin derim). Ama ilk etapta güzel gelirse elbette meyvelilere de ilgi gösterebilirsiniz. Fakat mutlaka kaliteli bir şey alın ya da (evyap) evde kendiniz yapın (tabii ilk etapta bu da karmaşık gelebilir). Yalnız belirtmeliyim ki; iyi bir likit biraz tuzlu olacaktır. Fakat evde yapmak çok çok fazla hesaplı (ve çoğu kullanıcı gibi bana göre de) "premium" adı altında satılan likitler kadar harika ve hatta ÇOK DAHA İYİ bir tat sunar.

Şimdiden bu dünyaya hoş geldiniz! Sağlıklı bir seçim. :love.:

9. UnbaLanceD

UnbaLanceD
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    254
    Ratings:
    +613 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Spica Pro
    Eğer nikotin ihtiyacı yanında bir de el ve dudak tiryakiliği varsa benim gibi sigara simülasyonu olacak bir alet seçmelisin. Nikotin ihtiyacını çok rahat karşılayabiliyorum atomizer ve el kadar moddan ama el ve dudak tiryakiliğine gelince iş değişiyor. Sigara yakma ihtiyacı oluşuyor ve yakıyorum. Şuan %80 sigara, %20 E-sigara devam ediyorum. Beklediğim bir ürün var. Joyetech Eroll MAC
    İnceleyin isterseniz ben tüm ümitlerimi buna bağladım sigarayı bırakmak adına. Bol şans..

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.