Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yeni başlayacağım yardin eder misiniz?

'Bir Bilene Sor' forumunda chuckmak tarafından 9 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Murcix

Murcix
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +29 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sinious P80
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    28.02.2019
    Sizin onerilerileriniz bu ise gonul verecek, hobi tarzinda mesgale arayan ve gercekten ve gercekten sigarayi birakmaya karar vermis cikis arayan tiryakiler icin gecerli bence. aslinda gayet acik ve olmasi gereken bir yol haritasi cizmissiniz. Fakat;
    bana gore yeni baslayacak kisilerin ucuz ve hedefe yonelik (flint vs. gibi) bir cihaz alip kendilerini test etmeleri. sayet devam etme isigi goruyorsa kendinde o zaman sizin onergeleri yerine getirmeli.
    ben ablama ve cok sevdigim bir arkadisima gayet tatmin edici set-up hediye etmeme ragmen cok kullanmadilar ve biraktilar. ( Nat 2S + grandmaster-tribeca-real cig likitleri + mod (birine 2200mah kalem tip, digerine aspire speeder) )
    bu iste istek ve merak cok onemli. Tembel insan isi degil. Hazir coili bile degistirmek zor geliyor onlara, kaldi ki sarim yapacak tel-tur-cap-pamuk hesaplarina girecek vs. zor yani.... herkes sizin yada benim gibi degil malesef.

2. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,256
    Ratings:
    +3,428 / 96
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Podu bir sigara içen arkadaşa denettim salt likitli. Ne yaptıysak olmadı, seyrelttik de bayağı yani 15 mg lara düşmüştür nikotini. Sonuç hep öksürük krizi... Salt likit bana da yaramadı mesela. Şimdi bana yaramayan şeyi başkasına nasıl önereyim, değil mi ama... Hani bahsettiğim bu arkadaş 12 mg freebase likiti benim Zest'te çatır çatır içiyordu oysaki... Şimdi podun içine normal likit koysak CE4 alalım daha iyi zaten. Ama poda geçen üstatlardan bazıları çok da memnun hallerinden, orası ayrı konu.

Hocam esigaraya ilk başlangıç çok önemli. Zaten devlet esigaraya düşman. İnsanımız bilinçsiz, onu içeceğine sigara iç diyor. E haliyle yeni başlayan da sürekli endişe içinde kalıyor. En ufak öksürükte hemen çekiniyorlar.

Aroması iyi cihaz olmalı, teşvik etmeli. Akıtma olmamalı ve coil masrafı da can sıkıcı. Coil yandı mı anlamıyorlar, coili değiş dediğinde e daha takalı 2 gün oldu deyip, maliyet analizine giriyorlar. Halbuki kendi sarsa, pamuğu değiştirmesi maksimum 5 dakika, masrafı da göze gelmeyecek... Expromizer v4, Penodat gibi cihazların aroması fena değil hem de diğerlerine göre uygun fiyatlılar. Yeni başlayana para harcatabilsek direk Gus der geçerim. 3 yılın sonucu bende Zest mesela.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,256
    Ratings:
    +3,428 / 96
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Dediklerinize katılıyorum ama başta bu işle uğraşmayacak biri iseniz hiç başlamayın diyorum. Bana soranlara 1000 lira ve çok uğraşacaksın dememe rağmen, tamam bir yol göster ne dersen kabulüm; gerekeni yapacağım diyen kişiler sigarayı bıraktılar. Kararlılık çok önemli. Ben de bundan bahsediyorum hocam. Yoksa Zelos 2 set gayet iyi, yanına da al iki tane 30 ml likiti forum tedarikçisinden. Kitin iki coili ile devam et sonuan kadar, baktın kafana yattı al bir coil seti. Ama o cil setine sıra gelse de ikinci sete sıra gelmeyecek. Bu işe direk doğru elemanlar ile başlamak önemli. Demek istediğim bu.

4. jaguar07

jaguar07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    46
    Ratings:
    +114 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico v merlin mini rta
    01.08.2019
    hocam kendim içinde mtl single coil atomizer önerize bir öm kadar uzağım :)
    yakın zamanda aegis solo alıcam üstüne böyle yakışıklı bir mtl özellikle siyah olursa tadından yenmez ::9

• Samimi Samimi x 1
  5. Vapour of İzmir

Vapour of İzmir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    260
    Ratings:
    +714 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elektrikli buharlaştırıcı
    31,12,2019
    Evet maliyet konusu madem bu kadar ısrarlı bir tartışma buyrun şöyle bir hesap yapalım.
    Arkadaş daha yeni başlayacak olur mu olmaz mı bilmiyor daha.
    1-Pico alarak başlayabiliriz olaya pil dahil temiz cihazlar 150 TL civarında bulunabilir.
    2-Natilius alsak bir tane coil falan 180 TL desek.
    3-Biraz da değişik likit deneyelim.Şu an jvaper 30 ml likitler indirimli olarak 14-20 TL arası değişiyor.
    4-Son olarak pil şarj cihazı tekli (Ben eski powerbanktan kendim yaptım çok basit yapılıyor) 25 TL

Toplam da ne oldu bakalım. 400 TL +- 50 olabilir bu rakam.
    Ama 1000 lira başlangıç ne demek arkadaşlar lütfen kendimize gelelim biraz başlangıç yapacak adama 250 ml likit 5 çeşit aroma Dna cihazlar falan filan atolar önermek mantıklı gelmedi bana
    300 lira diyen arkadaşlar bir nevi o fiyata başlanır ama bir hafta sonra cihaz çekmede gün ışığı göremeden bozulmaya terk edilir.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Murcix

Murcix
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +29 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sinious P80
    28.02.2019
    cok haklisin da iste dedigim gibi herkes bizim gibi ilgili degil.
    flint gibi mamuller freebase de kullanabiliyor. kisiye gore nic ayari yapilabilir. buhar yogunlugu dolayisi ile zaten ilk deneyen hemen herkes oksuruk krizine giriyor. 1-2 gune alisiyor cigerler.
    tel sarmak elektronik hakkinda bilgisi olmayan, yeni ve ilgisiz kisilere gore degil, kiminin el becerisi sifir, sabri yok. benim arkadasim mesela daha icine taktigi hazir coilin ohm degerine bakip ona gore watt vermekten aciz :) ustelik videolarini, forum basliklarini, kac ohm a kac watt verilir bilgilerini bile gondermisken yapamiyor/yapmiyor bunlari.
    ben 10 aydir kullaniyorum ve ilk basladigim cihaz smok resastick DL. haliyle hicbir sekilde beni tatmin etmedi ve sigarayi birakamadim. sonra bu is nasil oluyor diye arastirirken forumu buldum, sonra her bos kaldigimda surekli okudum. youtube videolari izledim ve 2 ay sonra ne istedigime emin olarak karar verip siparislerimi gectim. Ehpro true MTL, 28 ga kanthal, 30 ga SS, CB v2, vape alet cantasi, 2-3 cesit drip-tip. inan atonun geldigi gunun ertesi biraktim sigarayi. kurulumda bile sikinti yasamadim cunku o kadar cok kurulum videosu izledim ki. daha haftasinda isi modunda bile kullanir olmustum.

sadede gelecek olursam baslayacak insan mumkunse sosyal medyaya ayiracagi zamani vape hakkinda bilgi edinerek hazirlik yapmali. ve hatta cok guzel bir imkan; bulusmalara katilmak ve gercekten isin piri insanlarla tanisip denemeler yapmak.

• Beğendim Beğendim x 2
  7. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,256
    Ratings:
    +3,428 / 96
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Şu forumda onlarca ilan açtım ikinci el, 1 tane sadece 1 gün deneme amaçlı kullandığım, temizliğine inandığım bir mod haricinde hiçbir modu satmadım. Satmam da (kullanmadığım 4 tane modum var). İkinci el mod almam, alınmasını da tavsiye etmem, edemem. Hele hele 2inci el pil hayatta olmaz, ben satarsam benden de almayın. 4 pili döünüşüm kutusuna attım. Mod ve pil konusunda sıfırından şaşmamak lazım.
    Nat 2 sorunlu 2s almak lazım. Bu adam 30 ml likiti 1 haftada harap eder, akıtır kokutur. Ben bir ayda 5-6 şişe tüketiyorum. Bu adam 2 günlük denemek için alacaksa, tavsiye vermeyin hocam. Gitsin bir ecig dükkanına denetirler. Kargo paralarını da ekleyin siz. Bu işe ilk 2 ay olarak bakın. Coil masrafı çıkacak illa ki. 80 lira ekleyin. Yani yapacak bir şey yok ben biraz marjinal geldim buralara. :)
    Danışmak isteyen olursa bir öm kadar uzağım. Sadece bunu bilin yeter. Keyifli forumlar.

8. Vapour of İzmir

Vapour of İzmir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    260
    Ratings:
    +714 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elektrikli buharlaştırıcı
    31,12,2019
    Danışmak değil de mutlaka tanışmak için olabilir.Şimdi baktım da bir öm değil bir otobüs kadar uzaksınız :)

9. chuckmak

chuckmak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 1
    Arkadaslar o zaman konuyu su sekilde daraltalim.. Mtl kullanim şeklinde ve vg likitli (agiz burun kurulugu yaratmayan halk arasinda organik gliserin diye tabir edilen) sarimli olması tercihen becerebilirin yönünde ancak esigara alisana kadar hazir coilli bi kac ay bu sekilde kullanip alistiktan sonra sarima geçme yönünde tercih yapayim..

Hizli bi soru daha bu aroma mevzusu atesli nargile gibi ortama lezzetli bir koku yayiyor mu yoksa sadece damak zevki mi? Sadece damak zevki icinse cokta sart degil aroma zift gibi atesli sigarayi yillarca aromasiz icmisiz bize koymaz :D

Sonuc olarak mtl icim organik gliserin likit kullanabilcegim düşük maliyetli f/p seti coilinden piline kadar söylermisiniz gidip hepsini alip takip kullanayim.. Bi sure geçiş asanasi için beni yormicak uvrastirmicak sekikde esigara alisip daha sonra keyfe keder fantezi dünyasına dalarim :) ayrica 2.el mantikli mi mantikiysa nerden alabilirim forumda var mi satan bu islere bakan.. Hatta sifir set icin bile nerden almam lazim ne almam lazim kalem kalem yazarmisiniz..

Simdi düşündüm de hazir coil de olsa sarimda olsa yanip yanmadigini bike ayirt edemeyebilirim.. Sarim yaparım yaptim sanar icerim begenmem halbuki sarim basarisiz olmustur.. Ya da gazir coil takarim ama kullanma seklinden yanar farkedemem yine tadi yetersiz gelir bunu cozmekte ayri bir dert.. Yakin zamanda toplanti varmi.. Istanbuk sancaktepede yin buralarda kullanici varsa bi cay ismarlayabilirim de :)

Edit: atesli sigarayi kesin birakacagim sirf kotu koku ve elde diste sararmadan dolayı.. E sigaraya kesin gecicem bi sekilde alisicam kararim bu yönde yani.

#29 chuckmak, 9 Ekim 2019
    Son düzenleme: 9 Ekim 2019
  10. dontsmokedont

dontsmokedont
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +57 / 0
    Çeşitli mod atomizer ve pod başlangıç kitleri olarak bir çok cihaz önerisi gelmiş bunlara ek olarak Smoant Pasito'yu da deneyebilirsiniz.Ben kullanmadım buhar performansı,coil ömrü ve aroma performansı hakkında size bilgi veremeyeceğim ama kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler.Smoant Pasito hem hazır coil hem de kendi coilinizi sarabileceğiniz bir cihazdır ama sarılabilen coil kısmının biraz küçük ve uğraştırıcı olduğu internette çeşitli yerlerde yorumlarda görülüyor.Pod cihaz denen cihaz türündedir ve hava akışı ayarlaması vardır ve hazır coilleri de DL(ciğer çekimi) ve MTL(sigara içimini taklit eden) şeklinde bulunabilmektedir.

11. nanometre

nanometre
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +194 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    penodat,spica pro, sxmini
    13.08.2019
    ben 13.08.2019 da sigarayı bıraktım. bayram tatilinde baktım kayınbilader buharlıyor, ver bakiim şunu dedim. hoşuma gitti. direk ciğere çekilenden, ama yarım saat elimden düşmedi nargile gibi. şöyle sigaraya yakın cihaz var mı dedim. pod alacan ozaman dedi. hatta nord kit al dedi. dayanamadım bayramın son günü internet falan derken. ilk aldığım cihaz justfog 601 di tavsiye ederim. o bir hafta dayandı. bir arkadaşım kaça aldıysam verdi parasını aldı. sonra nord kit aldım. fazla havadar geldi. onu da 1 hafta kullandım. tarla komşum onu da elimden aldı. bakındım internette tam bu sırada forumda gezinmeye daha fazla mesai harcamaya başladım. flint kit aldım. en güzeli flintti bunların arasında. wat ayarı, hava ayarı falan, onu da komşuma okuttuktan sonra, kendime kit yaptım. galaxies, relaux mini tel falan, tabi salt likit 50 mg, 35 mg derken, şimdi nikotin de düştü 12 mg a ama zevk alarak içiyorum ve bu süre içinde sadece 2 dal sigara içtim. özetle, başlangıcı doğru yapmak çok önemli, forum internet piyasasından daha ucuz, kafan karışık olabilir, en azından benim gibi cebin karışık değil. bu bir bakıma hobi maddi bir şeyler kaçacak, hata yapacan, tecrübe kazacan sonra keyfine bakacan. ikinci el satılan ya da klon olan ucuz atomizerler var, 300-350 ye çok rahat ikinci el bir kit yapabilirsin. ama pod alacaksan benim sıralamam, 1 flint, 2 justfog, forumda weik airo var o da tutuluyor. flinti bir süre mod olarak kullanabilirsin. ama en ekonomik başlangıcın justfog olacaktır. 15 günü geçtikten sonra zaten değiştirecen.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. chuckmak

chuckmak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 1
    Arkadaşlar sarim videolarini izledim oyle aman aman bisey degil yapabilecegime inaniyorum.. Şimdi 300 liraya flint alip 1 ay sonra sarimli kitlere gecmek istemiyorum sonra o filintte elimde kalicak tekrar sifirdan maliyetle yeni setup yapmam gerekecek o yuzden suan dusuncem direk sarimli mtl bir setup kurmak.. Sizden ricam maliyeti yukseltmeden bulabilecegim en mantikli en makul f/p urununu yazarmisiniz.. Birde bu turkiyede urunler neden bu kadar pahali aliekspresde 250 tl olan urun burda 500 tl.. Nerden bakip almaliyim bu ürünü.. Tesekkurler

Edit: arastırmalarım sonucu mod güç kaynağı oluyor ve ebatları destekliyorsa sarımlıyı da sarımsız atomizeride çalıştırıyor.. O halde geriye atomizer ne olacak o kalıyor.. fıyatları araştırdım 3 coil 70 tl gibi rakamlar gördüm ve beni en fazla 1 ay götürücek o da eğer yanmazsa.. maddi açıdan bakınca rta (sarımlı) daha mantıklı geldi.. şimdi anlamadığım diğer bir olay ise şu mod kitler atomizersiz mi satılıyor ?
    sonuç olarak konuyu bağlayalım bence artık kafam daha fazla bulanmadan :D

tavsiyeniz nedir ;mod, pil, atomizer(sarımlı),coil , likit max 300-400 tl bütçe 1 ay sonra yeni likit pamuk vs alırım.. marka model ve nerden alacağım şeklinde yazarsanız sevinirim çok teşekkürler..
    not: eğer ilk etapta sarımlı atomizer pahalıya gelir diyorsanız ilk seti hazır coilli olandan yapar bi kaç ay sonra sarımlıya geceriz eğer mod ve normal atomizer set halinde satılıyorsa ilk etapta gidip sarımlı almama gerek yok maliyeti düşürmek açısından

@neyzen , @Paixlost @nanometre ve ismini yazmadığım değerli arkadaşlar

#32 chuckmak, 9 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  13. Wantuz

Wantuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX MİNİ G CLASS & V9 MAX
    25.08.2019
    Kendine bir tane hazır set up al (herşeyi ile birlikte cihaz) yanınada bir tane RDTA atomaizer al (videolarına bak) senin dediğin gibi hem coil hemde sarımlı bir atomaizer yok hepsi ayrı ayrıdır bunların birde likit al tamam işte en az bu deklerim için 500 tl gider ama tadına vardıktan sonra likit yapma tel sarma v.s onlara sonra bakarsın ilk başta bir başla bu olaya zaten araştırarak öğreniceksin set up olarak vaparesso markasına bak güzel ve sağlam cihazdır set up olarak işini görür RDTA atomaizer içinde modellere bak hoşuna giden veya sarması kolay olana bak fikir olucak ise ben aromamaizer plus rdta kullanıyorum cihazım pahalı ama örnek olucak ise sadece mod benimki sx mini g class bu ikisi benim vazgeçilmezim bana maliyeti likit pamuk tel derken 1500 tl mahal oldu bizim sana dediğimiz ilk başta işi bilmiyorsan bukadar para harcamaman ilk başta bir başla zaten ister istemez diğerleri gelicek.

#33 Wantuz, 9 Ekim 2019
  14. nanometre

nanometre
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +194 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    13.08.2019
    ikinici el pico, vtc mini bakabilirsin 100-150 tl bandında geziniyor. bir de piconun rakibi olan 76wattlık sıfır bir mod var 150tl diyor satıcı. mutlaka harici pilli mod al. sonra ikinci el satışlarında klon atolar var 100-150tl bandında. dwarv, gus menelaus, kayfun lite 2019 (120-180), tayfun gtr (170-180 ) tl., doggy 2k16 (100tl alt ama genelde camı problemli oluyor), geçende penodat satıldı 140 tl ye spica v1 ler 100tl biraz havadar ve dikkatli sarım istiyor ama bence A kalite ato, hatta bugün 100 tl ye expromizer v4 gitti ki bugünlerin en gözde atosu. 200tl ye çıkabilirsen zaten sıfır bir sürü ato var ama,spica pro, troya s, m gibi yerli A kalite bulabilirsin. zaten spica pro,penodat, troya mv2 bunları buldun mu başka arama. 150-180 arasında tayfun gtr klon, troya ve spicaların klonları var. 26-27-28 ga kantal a1 tel al. ssl, nicr falan bakma. 2,5mm tornavida bul. zaten sarımların hemen hemen hepsi bu ölçüde, bulabilirsen yandan ağızlı tırnak makası,iyi kesen bir küçük makas, seramik cımbız iyioluyor ama elzem değil, pense ya da karga burun, muji pamuk en ucuzu,sony vtc 5-6 pil, xtar 1 ant şarj cihazı(45tl sonra alsanda olur). modla şarj edebiliyorsun ama ömrü azalıyor.aroma sigarayı yeni bırakacağın için tütün olsun forum tedarikçilerinden brand no35 alcoly, the one smoke hunter dan da tribeca C çok iyiydi bana göre. hiç saltnic olayına girme bana kalırsa 15-12mg. freebase likit al 45 tl.bir iki ay sonra kendi likitini demlemeye başlarsın. yukarıda yazdığım ato ve modlardan zarar etmezsin forumda her zaman alıcısı var. senin zararın tel, pamuk ve şarj cihazı olur. o da toplasan 100tl. şimdi setup maliyetine bakalım mod 100-150, ato 100-200, tel pamuk 50, pense makas evde tırnak makası evde var. tornavida 20 tl. pil, 40tl, kargo 50tl ( bu kadar olur mu deme en ucuzu ptt kargo 16,25tl. toplam= 400-550tl. daha aşağısına da mal edebilirsin. 125-150 tl arasında ikinci el kitler de satılıyor. başka bir konuda yardım istersen özelden mesaj atabilirsin.

15. Gantep27

Gantep27
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +21 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zero
    Tamamen şahsi fikrim. Eğer teldi pamukçu uğraşsaydım ve 500 tl üzerine çıkacak olsaydı ben sigarama devam ederdim. (Bu benim için geçerli tabi) bence al bir pod cihaz 2.el de bulursun 150-250 civarı bir de hazır orjinal likit 50-150 civarı en fazla 3 lü kartuş 80 civarı . Örnek zero 200tl , tribeca 120 tl , 3 lü kartuş 80 tl total 400 tl.

16. nanometre

nanometre
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +194 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    13.08.2019
    13 ağustostan bu yana 56 gün geçmiş, bu süre zarfında her gün 1 paket kısa tekel 2000 içen birisi olarak, 56*14= 782 tl lik sigara harcamam olacaktı. 190 tl mod, 235 tl ato 100 tl civarı tel pamuk vs. almışımdır. günde 3,5 ml likit tüketimim var. kendim demlemeye başladım. stokta 200 ml likit var. anlayacağınız önümüzdeki ay başabaş noktasına gelecem. hatta kara geçecem. dünyada hiç bir iş yok üç ayda kara geçebileceğiniz. ben e sigaraya başlarken sigarayı bırakacam diye başlamadım. nikotin alışkanlığımı değiştireceğim diye başladım. zamanla azalır tamamen bırakır mıyım bilmiyorum.

17. chuckmak

chuckmak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 1
    full setlerde hazır coıl atomizer yokmu.. bi süre bu şekil kullanıp sonra sarımlıya geçsem mod desteklemez mi.. atıyorum 200 300 liralık full set alıp 2 ay sonra atomizerini sarımlı olarak değiştiremez miyim?

18. Ekremseyfi

Ekremseyfi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    190
    Ratings:
    +525 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico expromizer v3
    08.20.2018
    Reçeteyi veriyorum hocam

1 Bir adet Pico - Sağlamdır hor kullansanda tık demiyor maşallah
    2 Expromizer v4 yada Penodat -Sarımı kolay aroması iyi boğaz vurumu orta üzeri atomizerlerdir forumdada pek sevilirler üzmez
    3Lg Hg2 pil (pilsitesinden temin edebilirsiniz 3000 MAH olsun)-
    İsteğe bağlı olarak pili 2 adet alıp yanına aynı siteden xtar marka 20-30 liralık bi pil şarj aleti alıp dönüşümlü kullanabilirsiniz ki ben bunu tavsiye ederim

Likit olarakta 9 yada 12 mg likitle başlayabilirsiniz duruma göre arttırır yada azaltabilirsiniz jvaper arion gibi sitede bir çok değerli tedarikçi var ordan kafanıza göre alabilirsiniz daha sonra evyapa geçersiniz

• Beğendim Beğendim x 2
  19. J.vaper

J.vaper
    Expand Collapse
    Firma Yetkilisi
    ESF Tedarikçi

Alınan Beğeniler:
    584
    Ratings:
    +1,396 / 11
    Selam

Bence flint gibi bir kıt ile başlayın
    1 ayda kendini amorti edicekdir zaten.

Yani başlangıç kiti e verdiğiniz parayı fazla düşünmeyin.

3 ay sonrada biriktirdiğiniz para ile sarım seti kurabilirsiniz.

İlk başlangıç olarak sarım setleri insanı çileden çıkarıp u dönüşü yaptırabilir. Yakınınızda bu tarz atomizerler kullanan yok ise

Siz setinizi yapıp bana bir özel mesaj atın.
    Ben size ücretsiz olarak bir paket hazirlatip göndereceğim.

Görüşmek üzere...

J. Vaper

• Beğendim Beğendim x 2
    • Galip Galip x 2
    • Samimi Samimi x 2
  20. Gorgorot

Gorgorot
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +107 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drop
    İlk kriterler kesinlikle bunlar olmalı!

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.