Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yamaha - Honda

'Motorlu Araçlar (Otomobil, Motosiklet)' forumunda onrtufekci tarafından 30 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. spitemre

spitemre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +22 / 0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    20.04.2017
    Rica ederim..şimdi henüz cok cok yenı oldugun ıcın malesef anlayamzsın yanı motorun soguk ve sıcakken sesını dınlemen bınıp en azında vıtes gecıslerı kemıklımı yoksa lackalasmısmı tabı bunlar sadece tecrube ıle yapılacak deneyımlerdır..Senın yerınde olsam buldugum temız makıneyı bılhare servıs bakımlı olsun servıse verecegın ufak bır meblag ıle checkup sok zıncır dıslı yag vs herseyıne baksınlar makıneye baglayıp herhangı bır arıza verıp vermedıgını km kontrolu vs yaptırabılırsın..Ama suna emın ol zaten yenı makınlerın hepsı fabrıka rodajlı gelır yanı sedece 1000 kmde yag degısımı ısterler ..bunuda her kullanıcı harfıen yapar cc hacmı kucuk olunca rodajıda cok problemlı olmaz

• Faydalı Faydalı x 1
  2. onrtufekci

onrtufekci
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    133
    Ratings:
    +198 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    HCIGAR WW + Troy 1x v3
    Tesekkur ederim yorumlarinizi degerlendirecegim :) Bu bilgiler cok isime yaradi

3. spitemre

spitemre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +22 / 0
    20.04.2017
    Rica ederim aklına takılan herseyı sorabılırısn nacızene aktarırım bıldıklerımı

4. SALGIN

SALGIN
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +30 / 0
    R25= çiğer çekim CBR= sigara içini gibi düşün

R25= çift slindir CBR= tek silindir
    R25= yedek parça pahalı CBR= yamahaya göde daha ucuz yedek parça
    R25= daha çok tork hız CBR= yamahaya göre daha az tork daha az hız
    R25= yakıt daha çok CBR= büççe dostu az yakıt

ikisinede bindim ama maddi durumun iyi ise R25 e bin derim şekil olarakta daha iyidir

• Faydalı Faydalı x 1
  5. solas38

solas38
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    88
    Ratings:
    +242 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75 Nano+SQuape Reloaded
    Takip.
    Honda goldwing custom da akıyor yani çok para :)

6. spitemre

spitemre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +22 / 0
    20.04.2017
    Sonucta kalbur üstü makıneler ..:):)

• Beğendim Beğendim x 1
  7. onrtufekci

onrtufekci
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    133
    Ratings:
    +198 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    HCIGAR WW + Troy 1x v3
    Guzel bir karsilastirma olmus tesekkurler.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. serkan06

serkan06
    Expand Collapse
    info@sigaramo.net
    ESF Tedarikçi ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,237
    Ratings:
    +1,809 / 13
    8 Mart 2013
    R25 performans olarak daha üstün. Kasa çok yakışıklı. Bu yüzden bende r25i tercih edenlerdenim :)

• Beğendim Beğendim x 1
  9. Yavuzyuxell

Yavuzyuxell
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    37
    Ratings:
    +58 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vtc min+taifun gt2 hotcig
    02,01,2017
    12 yaşimdan beri bir motosiklet sürüyorum. 22 yaşımdayım. Dedem babam hepsi biner makinecidir yani. Övüneyim diye değil yazacaklarim anlaşılır olsun diye söylüyorum.
    Bence başlangıç motoru skuterdir. Herkes sevmeyebilir tabi ama trafiği çok daha rahat öğrenirsiniz. 12 yaşimda skuterle başladım ehliyetimi alana kadarda hep skuter sürdüm. Vitesli motosiklete geçtiğimde alişmam çok kısa sürdü. Ama yeni başlayan biri vitesliyle başlarsa şunların baskısı olacak.
    Motorla iletişimim gelişmek üzere motorumun tepkilerine yeni yeni alişiyorum, trafikğin üzerimde yarattığı stres , trafiği okumayaca çalişiyorum aynı zamanda, kritik durumlarda napacağim.
    Genelde yeni başlayanlarda böyle olur sonra panik anında fren yapmayi bilmediğindende kritik bir anda böyle motorun sol grenajlar çizilir çatlar sürüklenir sıcak ve güzel bir yaz günü. Servise gidilir gözler yaşlı :(
    En iyisi skuter alip az yaktıkça mutllu olmak sadece gaz ve frenle kafa rahatken trafiği okumayi çözmek motor bindiğinde artık tam kendine güveniyor olmak. En az bi 10 15 bin kmden sonra 250 ccye geçmek en güzelidir. Azımsanıyor olsada 250 cc makinlerde piç makinelerdir r25 gibi.

Honda mı yamaha mı konusu tartişilir. Zevk renk meselesi :D
    Ben cbr 250 yi konfor ve yakıt konusunda tercih ederim. R25i Tasarım ve performans. Hiç bilmeyen ve az bilen adam karşısında r25 kazanir.
    Bide tekere gelir yanlar tam bi piçtir kısacası. Ama cbr daha ağir başli iyi çocuktur. Kalite açısından çok bi fark yok. Fiyat açısından hiç yorum yapmak istemiyorum çok üzücü. Ve kaç yaşında olduğunuzu bilmiyorum ama sizde gençsiniz sanırım. Benden bi tavsiye hiç bir zaman aceleci davranmayin. Yaşımız daha çok genç 125 250 sıklasındaki motorlar insanı daha mutlu eden motorlardir. İleride tecrübeniz arttıkça fark edersiniz. Ben bizim hanede iki motosiklet var yamaha xj6 ve nmax125
    beni en çok mutlu eden nmax 125. Herkese iyi gazlamalar. Tekerinize taş değmesin :):oops:

10. Shinza

Shinza
    Expand Collapse
    忍び

Alınan Beğeniler:
    47
    Ratings:
    +58 / 4
    Başlangıç motorunuz olacaksa vitesliden hariç scooter ve maxi scooter ile başlamanızı tavsiye ederim.Yok ben az çok biliyorum artık çıtırdan vitesliye geçeyim derseniz honda ile başlangıç yapmanız daha isabetli ve sağlıklı seçim olur.Her ne kadar selefi yamaha kadar karizmatik,bıçkın ve hatlı olmasa da tipik honda sürüş konforu ve rahatlığı,yedek parça ve bakımlarının nispeten yamaha’ya göre daha uygun ve bulunabilir-erişilebilir olması honda’yı bir tık önde kılıyor.15 yıllık ss kullanıcısı olarak honda bizim camia’mız da sütçü beygir olarak adlandırılır :) ve esnaf motoru diye geçer :) yamaha maalesef her daim sürüş dinamikleri suzuki,honda gibi hatta son jenerasyon kawa’lar gibi hata tolere eden bir cihaz değildir,en ufak hata veyahut dalgınlıkta üstünden kaldırır atar buna mukabil yamaha’lar ss’den tutun cross/enduro,naked,scooter’larına kadar sürüş ve oturuş pozisyonları her daim amca oğulları (honda-suzuki-kawasaki) nazaran daha konforsuz ve bıçak üstüdür.Keza seçtiğiniz honda sınıfı yamaha’ya nazaran daha ekonomiktir (yakıt olarak).Her ikisininde 2.el kaygısı pek yoktur,pazarda alıcıları her daim hazırdır (mt,r ve cbr serileri)..

11. Ckubilay

Ckubilay
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    61
    Ratings:
    +116 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    ML class + Spica pro
    Ikisini de kullanmis biri olarak r25 daha narin parca kalitesine sahip diyelim honda biraz daha dayanikli bu konuda. Ama gidis yol tutus performans r25 acik ara onde. Ani hizlanmalar cbr daha iyi uzamaya gelince r25 gene onde. Ama ben avatarimdakini tercih ettim neticede :)

12. sungurmete

sungurmete
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +216 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso revenger
    honda candır,uzun vadede üzmez..

13. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse
    bir Provari kadar değerin yok bebeğimm
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,582
    Ratings:
    +8,758 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    10.09.2015
    racing olsun diyorsanız r25 tabiki
    cift silindir şekil şemalde iyi
    2011 cbr vardı çakma racing bile değil satmıştım
    R25 bence baya yakışıklı

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  14. eastblood

eastblood
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    257
    Ratings:
    +378 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lost Vape Therion
    Motosiklete ilk MT 07 ile başlayan birisi olarak 250 cc için tavsiyem R25 olabilir...

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.