Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Wotofo Wotofo Serpent Mini İnceleme

'Atomizerler' forumunda blue tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Wotofo Serpent Mini İnceleme 5 5 4votes
5/5, 4 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. serdark39

serdark39
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Serpent Mini
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    27.08.2017
    teşekkürler hocam, bende ud kanthal 26 ga ile başlarım diye düşünüyorum, sarımı yaparken bitişik mi yapıyorsunuz, yoksa hafif boşluk bırakıyor musunuz?

2. See Was Lee

See Was Lee
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    324
    Ratings:
    +546 / 2
    aralıklı sarım denedim kanthalla ama hep çatırdamalar oldu ato.da o yüzden pek sevemedim. düz saracaksan bitişik sar derim hocam

• Faydalı Faydalı x 1
  3. serdark39

serdark39
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Serpent Mini
    27.08.2017
    hocam son sorum kusuruma bakma lütfen,

2,5 mm mi sarıyorsun?

4. See Was Lee

See Was Lee
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    324
    Ratings:
    +546 / 2
    estağfurullah hocam ne kusuru
    evet genelde 2,50 mm sarıyorum. pamuklama bana daha kolay geliyor

5. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    45
    Ratings:
    +128 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    vaporesso swag kullananlar için serpent mini önerisinde bulunayım, belki biri görür de yararı olur.
    Cihazı ilk aldığımda biraz kurcaladım, yanlışlıkla bazı ayarları sanırım bozmuşum.
    Serpent mini'yi taktığımda bende yanık tadı alıyordum pamuğu ve teli değiştirmeme defalarca dry burn vs.. herşeyi denememe rağmen.

Ayarlardan Cihazı Default'a getirdim hiç bir sorun kalmadı. Pamuklamayı ve likitlemeyi doğru yaptığını düşünüpte hala yanık tadı alanlara önerimdir.

Bu arada cihazın içinden çıkan pamuk ve tel bayağı kalitesiz. @Aslanhan 'dan aldığım Fussed clampton teller ve Kanthal A1 tel + Muji pamuk (likitleme sonrasında 2-3 kere ıslatıp yakmanızı öneririm o şekilde pamuğun tadı neredeyse hiç gelmiyor) sayesinde ilk kullanımlarda soğuduğum serpent'e tekrar ısındım.

bu arada, hava girişlerinden biri pil kapağına yaslanıyor. Dolayısıyla hava emişini zorladığını düşünüyorum. Bu konuyla ilgili bir geliştirme yapan var mı? Araya conta vb.. Tarzı birşey koymayı düşünüyorum ama fotoğraflara baktığımda pico ve swag'da herkesin ki aynı şekilde duruyor.
    Biraz gevşetip yan hizaya getirince ohm değeri 0.35'den 0.60'a yükseliyor. sorun olacağını düşünüp hep tamamen sıkıyorum.

#1785 gurolbaban, 18 Aralık 2018
    Son düzenleme: 18 Aralık 2018
    • Samimi Samimi x 1
  6. See Was Lee

See Was Lee
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    324
    Ratings:
    +546 / 2
    heatsink kullanabilirsin

7. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    580
    Ratings:
    +989 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    09.08.2016
    Heatsink kaba durur diyorsan kagit havlu gibi birseyi yuvarlak kesip ortasini da delerek kullanabilirsin, yarim tur az dondurse yeter zaten, gerci hava akisini engelleyecegini dusunmuyorum, serpent zaten sıkı bir icime sahip. Hava akisindan ziyade tam pil kapaginin altina terleme yapabilir hava kanali pil kapagina denk gelirse.

8. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    45
    Ratings:
    +128 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    Aynen öyle bir terleme sorunu yapıyor malesef kağıt peçete mantıklı geldi teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    45
    Ratings:
    +128 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    peçetenin nem aktarımı yapacağını düşünerek elektrik bandı kullandım, tam conta şeklinde kestim ve sıktım geçirgenliğini de test ettim bantın etrafı nemleniyor ama içeriye nem girmiyor atomizer girişini de böylelikle koruma altına aldım.

Hemde hava girişi daha çok rahatladığı için hem buhar fazla çıkmaya başladı (psikolojik olabilir) hemde daha rahat ciğer çekmeye başladım.

10. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    580
    Ratings:
    +989 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    09.08.2016
    Bana da psikolojik gibi geldi, zira zaten tam dl gibi havadar degil serpent. Banti pil kapagina mi cektiniz?

11. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    45
    Ratings:
    +128 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    serpent'i söküp, vida olan kısma çember, ortası delik olacak şekilde bir elektrik bandı kestim ve yapıştırdım. Şimdi taktığımda pile değilde biraz daha dışarı doğru bakıyor. Yanlara tam simetrik olmasa da dediğim olayı engelliyor. Yani bir hava deliği ateşleme butonuna, diğeri pile bakmıyor. Aynısını az önce forumda gezerken başkasının swag'ında başka bir atomizerle gördüm. Sanırım o da aynı sorundan ötürü arasına kağıt koymuş( birde özellikle mavi kağıt koymuş cihaz mavi olduğu için :D ) çözüm bu şekilde kalıcı oluyor sök tak yaparken bant kaymadığı için.

12. THeRaPY

THeRaPY
    Expand Collapse
    10HaGi10
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +31 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    kiwi ce6, vivi nova
    11.10.2012
    Çok uzun zamandır birşeyler almadığım, dört senedir aynı eski modla idare ettiğim esigara dünyasına swag ve serpent mini alarak geri döndüm.Serpent mini ile biraz cebelleştim.Bizim eski sarımlar dinozor olmuş.Nette biraz araştırınca 26 ga twisted 5 tur sarmaya karar verdim fakat ateşlemeye her basışımda ohm değişiyordu.Meğerse teli vidaların altına sıkıştırdığım için temazsızlık yapıyormuş.Tam vidaların üzerine sabitlediğimde sorun çözüldü.Çok şükür akıtma veya dry burn yok şimdiye kadar.

13. crushhh

crushhh
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso revenger
    Guzel atomizer. Aroma yogunlugu gayet yerinde. Buhar uretimi ise hava kanallari orta segment bir atomizerden bekledigimden baya fazla. Baya baya buhar uretiyor. Likit tuketimi ise sarima gore degismekte hali ile. Elimde medusa, blitzen gibi performans atomizerleride mevcut ama uzun zamandir en gozde atomizerim. Kurulumu , dolumu, temizlemesi son derece kolay. Akitma sizdirma derdi yok. Yanma odasi disardan dar gibi dursada , suan 3mm capta 6 yada 7 tur kanthal 22 ga tel kullaniyorum. Guzel guzel kaldiriyor. Sadece tek sikintisi , disarida kalan telleri dipten yada onceden kesmek. Cunku yanma oda direkt ustune geciyor ve kisa devre uyarisi veriyor. Revenger ile kullaniyorum. Malum revenger dual sarim atomizerlerde cok pil harcayan bir mod. Ama single coil atomizerde kendine geldi. Suan 1 2 gun arasi gidiyor sarji. Kisacasi revengerin performansini single coil atomizerde daha cok begendim mod kendine geldi ben buyum dedi.

14. arvelo

arvelo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    146
    Ratings:
    +345 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    İmzadaki kalın yazılanlar
    dün sıfır olarak edindim uygun bir fiyata bulunca.
    beklediğimden daha dar çıktı hava kanalları denilen kadar yoktur diyordum da. mtl atomizer almama gerek yok bu bile iyi bence.
    ilk kuruluş içindeki teli taktım ama pamuk xfkm kullandım içindeki muji yerine. bi 0.1 okudu bi 0.7 uğraştım biraz 0.63 de kaldı :D alyan ve yandan oluşu biraz zormuş

15. metalfield

metalfield
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +157 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+Reload+Serpent
    14.04.2017
    20ga kanthal sarıp içiyorum. Tek coile göre aroma güzel. Ama 24 ve daha ince tellerle aroması zayıf kalır. 20 biraz kalın geliyor. 22ga tel bu atomizer için biçilmiş kaftan. Clapton türevi kullanmaya gerek kalmıyor. Tek coil olmasına rağmen çift coilli reload'a yakın bir likit sarfiyatı sözkonusu. 22ga kanthal ile 0,20-0,30 ohm arası harika sonuç veriyor. Buhar ve aroma anlamında bence gayet başarılı. Tek coil ve çap küçük olduğu için pico ile de vazgeçilmez dl ekipmanı. Pil sarfiyatı da biraz düştüğü için çift pilli modunuzla iki günü zorlarsınız. 40-50 liraya bulunabiliyor piyasada

• Beğendim Beğendim x 1
  16. ranegade95

ranegade95
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şuan yok
    Önceden hep kanthal düz sarım yapıyordum değişik bir pamuğumsu tat geliyordu. Clapton tel aldım ona sarmaya başladım o tat claptonda olmuyor. Burdan okuyunca ilk defa twisted sarım yaptım on numara oldu fakat sanki o pamuk tadı gibi değişik bir tat geliyor dipten ben anlamadım bunun sebebini. O tat neyden geliyor tel mi sorunlu benim yada pamuklama mı yanlış anlamadım.

Ama cidden bu ato twisted sarımın hakkı

Edit: Tekrar pamuklama yaptım tat gitti sanırım emin değilim çünkü hala önceden gelen o tuhaf tat var ağzımda midemde. Midemi bulandırdı neyin tadıysa o. Ama kesinlikle dry hit tadı değil

17. arvelo

arvelo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    146
    Ratings:
    +345 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    bugün kendisi iyi ki almışım dedirtti valla. kolay kurulum + içim sıkılığı benim için yeterli. hava kanalını neredeyse kapatıyorum, 3mg tütünlü likit koydum mtl içimi yapıyorum. boğaz vurum sıfır ki istemiyorum artık, çok hoş bir içim sağlıyor 21w 0.62 ohm

18. ranegade95

ranegade95
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şuan yok
    Aromayı fazla almam için öneriler nelerdir. Twisted sarım 26 ga 2.5mm 4 veya 5 tur sarıyorum. Teli hava kanalına olabildiğince yakın tutuyorum. Başka herhsngi bir şey var mı çünkü yeterince aroma hissedemiyorum gibi

19. arvelo

arvelo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    146
    Ratings:
    +345 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangi vidayı sipariş etmeliyiz? link var mı acaba? serpenti yeni aldım, 1-2 kurulum yaptım ama üstündeki alyan mesela tutmuyordu yedeğiyle değiştrdim. nolur nolmaz buluunsun diye almayı düşünüyorum

20. zincir

zincir
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    286
    Ratings:
    +555 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85+serpent mini
    14.02.2017
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.