Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Wismec Theorem rta atomizer

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda uzak tarafından 14 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

Wismec Theorem rta atomizer 5 5 2votes
5/5, 2 oy

Etiketler:
  1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    Merhaba öncelikle ilk defa böyle bir paylaşım yapıyorum. Herhangi bir hatam olursa baştan kusura bakmayın lütfen ..Bir süredir severek kullandığım wismec theorem rta hakkında ki düşüncelerimi ve kurulumunu şöyle bir harmanlayıp anlatmak istiyorum..

PhotoGrid_1463167425447.jpg

Tam kurulu gelen wismec theorem rta paketinde ek olarak
    ---Biri cam tüp diğeri metal kaplı cam tüp olmak üzere yedek iki tüp, yedek oringler ve vidalar, alyan ,dual hava kanalı ayarı aparatı ve bir adet yedek notchcoil bulunmakta

Wismec Theorem rta aslında kurulum olarak avacado rta ya benziyor.. Deck kısmı üstte altında ise 2.7 ml lik küçük sayılabilecek tankı mevcut.. Bobini bağlama noktaları velocty i andırıyor ve rahat bir kurulum sağlıyor. Clopton dahil olmak üzere istediğiniz kalınlıktaki telleri rahat biçimde bağlayabiliyorsunuz. :ThumbsUp.:

Sonrasında ise pamuğu geçirip aşağı doğru yerleştiriyorsunuz.. Rta ya kurulu gelen notchcoil de bence pamuk çok uzun ve arkaya kıvırıp bütün tabanı kaplaması sağlanmış. Muhtemel likit emiliminin daha iyi olması için.. Benim kullanımım ise pamuğun fazlasını kesip tabanla temas edecek boyuta indirmek.. Bu uzunluk gayet yeterli.. :ThumbsUp.:

sonrasında beğendiğiniz tüpü (cam yada metal tüpü ki metal kısmı camdan ayrılıyor bence avantaj.. cam boyutlar aynı olduğu için istediğinizde cam tüpün üzerine takabilirsiniz) yerleştirip likitle beslemeleri yapıyorsunuz.. kısa kesilen pamuk daha çok likit almasını sağlıyor.. :ThumbsUp.:

arka kısımda hem likit kanalını kapatan hem hava kanallarını ve driptip bağlantısını içeren parçayı yerleştiriyoruz.. :ThumbsUp.:

hava kanalı ayar parçalarından hangisini tercih ederseniz onu yerleştirip kapağı çevirerek kaptıyorsunuz.. :ThumbsUp.:

hava kanalı ayarını daha önceden yapmış olmanız gerekiyor.. fazlasını isteyen için dual parça normal hava akımı için diyelim tekli hava kanalı aparatı, biraz daha sigara içimi diyebileceğim içim tarzı için tekli hava kanalı ayarını arka açık olacak şekilde yerleştirmek daha iyi sonuç verecektir.. tabiki istendiği kadar kısılıp açılabliyor bütün yerleşimlerde..;)

PhotoGrid_1463168401714.jpg PhotoGrid_1463170954549.jpg PhotoGrid_1463167559876.jpg

Gelelim değerlendirmeye

Uzun zamandır keyif alarak kullanacağım bir tank arıyordum.. Şu an bulduğumu düşünüyorum.. Tad yoğunluğu buhar yoğunluğu benim için çok iyi.. Bunda notchcoilin etkisinin olduğunu düşünmüştüm.. sonrasında ni200 ve clopton ve kanthal denedim yakın sonuçlar aldım diyebilirim..;)

Notchcoil düşüncelerim

Muhteşem diyebilirim.. boş yere bir çok firma notchcoil içeren coiller çıkarmıyor.. 3.5 mm genişlik ve 0.25 ohm ss316 ısı ve wath kullanımına uygunluğu tartışılmaz güzel.. Zevkleri hiçbir zaman tartışmam beğenmeyen olacaktır ama benim için oldukça güzel..:ThumbsUp.:

PhotoGrid_1463170904907.jpg

En öneli özelliklerinden biri nasıl çevirirseniz çevirin yada tutun dökülme sızıntı olmuyor..:)
    PhotoGrid_1463168003651.jpg
    Belki merak eden olur fokurdama ile falan karşılaşmadım.. gerçi bunun kullanılan malzeme ve sarımla ilgili olduğunu düşünüyorum..
    single coil, duble coil yapılabilir.. üretken arkadaşlar daha farklı coil bağlama biçimleri bulacaktır :ThumbsUp.:

PhotoGrid_1463167768980.jpg
    PhotoGrid_1463168936298.jpg

Sonuç olarak: Demonte kolay takılıp sökülen, kolay temizlenen, küçük zevkli bir tank arayanlar için ideal olacaktır .. Rta ayrı bir tad veriyor tıpkı notchcoil gibi..

Dikkat edilmesi gereken husus: Atomizerin üst kapağını çıkarırken diğer elinizle cam tüpü tutmayı unutmayın..
    PhotoGrid_1463167952338.jpg

Tabiki bu kendi değerlendirmem ve düşüncemdir.. sorularınız olursa elimden geldiğince ve fırsat bulduğum zamanlarda cevap vermeye çalışacağım.. elimden geldiği kadar farklı fotolar eklemeye çalıştım..
    sabredip okuduğunuz için teşekkür ederim..
    İmkan ve zaman elverirse video paylaşımı yapabilirim..

PhotoGrid_1463167882048.jpg

• Beğendim x 32
    • Faydalı x 9
    • Samimi x 6
    • Beğenmedim x 1
    • Pıfffff:( x 1
  2. blue

blue
    Expand Collapse
    nutella
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,604
    Ratings:
    +7,275 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evolv DNA 30D+Troy 1x
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.03.2013
    Eline emeğine sağlık güzel inceleme olmuş :)

• Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 1
  3. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    Yardımınız için teşekkür ederim @blue hocam..

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  4. CagriOCAL

CagriOCAL
    Expand Collapse
    ๑ Ω ☇☁ ✔
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    1,705
    Ratings:
    +2,643 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rig V2 + Roughneck RDA
    17.01.2016
    Merak ettigim urunlerden birisi. Yoldakiler gelsin kesenin agzini acacagiz yine.

Inceleme, degerlendirme icin tesekkur ederim. Elinize emeginize saglik.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Jeesoon

Jeesoon
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ratings:
    +248 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    D.s.2k16-İda-Berserker
    22.10.2018
    Emeğiniz için teşekkürler çok güzel bir inceleme olmuş.Bir soru sormak istiyordum drip tip ısınması oluyormu?

• Beğendim Beğendim x 1
  6. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    Teşekkür @CagriOCAL hocam..

Driptip cam hocam.. Ben ısınma hissetmedim.. Dudaklar üst metal yüzeye değerse o zaman hafif ısı hissedersiniz.. Bobinle üst kapak arası mesafe var ve isterseniz başka driptip de kullanabilirsiniz..

• Beğendim Beğendim x 2
  7. starmaster

starmaster
    Expand Collapse
    DEATHPOOL
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,403
    Ratings:
    +8,684 / 82
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaptio n1 pro,zeus
    Bende almak istediğim rta ama 3.5 ml yetersiz gelir mi diye düşünüyorum

• Beğendim Beğendim x 1
  8. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    @starmaster hocam keyif alarak kullandığım bir rta.. Kapasite küçük evet .. İlerleyen zamanda büyük kapasiteli çıkma ihtimali var.. Yanında likit şişesi taşımak gerekir..

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  9. S.ersoy

S.ersoy
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    906
    Ratings:
    +995 / 3
    01.09.15
    Abi eline emegine saglik harika bir klavuzluk yapmissin cok aciliyaci bir tanitim olmus. Denemek sart oLdu artik

• Beğendim Beğendim x 1
    • İyimser İyimser x 1
  10. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
  11. bakomat

bakomat
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    453
    Ratings:
    +514 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    cloupor+taifun gt2
    01.02.2015
    Açıklayıcı yazı olmuş hocam. Paylaşım için teşekkürler.

12. Rackerz

Rackerz
    Expand Collapse
    61

Alınan Beğeniler:
    557
    Ratings:
    +887 / 28
    Inceleme icin tesekkurler

Tank altta degil cami biz takiyoruz ondan altta kaliyor sabit bir tank yok yani , bosaltma sikinti

Sorulara gelecek olursam ;
    Coil ustte kaldigi icin agza likit gelme durumu varmi?

Coil camdan göründüğü icin teli kirmizi goruyormuyuz:)
    --- Mesaj Birlestirildi, 14 Mayıs 2016, Orjinal Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2016 ---
    Birde likit tuketimi ne durumda ? Bende pamugu tanka sarkıtılan bi sistem kullaniyorum bende likit tuketimi fazla

• Beğendim Beğendim x 1
    • Yaratıcı Yaratıcı x 1
  13. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    Hocam istediğiniz şekilde bobin yapıp istediğiniz tel ile takabilirsiniz.. Önce coili yapıp üstüne cam yada metal tüpü takıyorsunuz.. Sonra arka tarafında likit için yuvası var oradan likit dolduruyorsunuz.. Zaten küçük bir tank.. Ve gayet güzel performansı var..
    Coil pamugu likitle islatinca kırmızı olarak göremezsiniz.. Kuru yanmada kızarır bobin.. Ancak buharlaşması camda görebiliyorsunuz
    .. PhotoGrid_1463168747556.jpg PhotoGrid_1463168700829.jpg PhotoGrid_1463168676207.jpg PhotoGrid_1463168600664.jpg PhotoGrid_1463170970346.jpg
    --- Mesaj Birlestirildi, 14 Mayıs 2016 ---
    İlk kez doldururken pamuk likiti emdiği için biraz bekleyip tekrar takviye yapmalısınız.. Likit tüketimi bana gore çok yüksek değil
    @Rackerz hocam

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  14. Rackerz

Rackerz
    Expand Collapse
    61

Alınan Beğeniler:
    557
    Ratings:
    +887 / 28
    Tesekkurler hocam
    Aziga likit gelme durumu varmi o sorumu unuttunuz

15. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    Üstten pamuğu aşırı ıslatıp tıpayı kapatmadan önce o haznede likit kalırsa o zaman olabilir.. Yada bütün atomizerlerde atomizerlerde olduğu gibi driptipi ara ara temizlemezseniz..
    Ben ilk kez bobin yaptığımda bile pamuğu ıslatmadan hazneye likit koyup pamuğun likiti emmesini beklerim.. Sonrasında bobinin üstü ve açıkta kalan pamuğu hafifçe likitle ıslatırım.. Ve sadece tanka likit koyarim.. Ağıza likit gelmesi problemi yaşamadım.. Ama bu yasamayacagim anlamına gelmez.. Deck kısmı nın en üst kısımları ağızlığın tam.altında .. O kısma likit bulaşırsa ağıza likit gelme ihtimali doğar..

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  16. mtol

mtol
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    40
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    CoolFireIV+LemoDrop
    10.01.2016
    video izlercesine okudum hocam ellerinize saglik cok guzel bir inceleme olmus. coili calisirken gormek cok eglencelidir eminim ama ayni zamanda karardigini gormek de var :( rda kullanimini pek iyi bilmiyorum herhalde cok sik pamuk degisimi yapiliyor.
    bugun rastladigim ikinci ato bu tanki altinda olan. o da bu da cok hosuma gitti dogrusu :) tekrar tesekkurler.

• Beğendim Beğendim x 1
  17. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    @mtol hocam teşekkür ederim.. Bobinin karardigini girmeyi istemiyorsanız üzerine yapabileceğiniz bir dışı metal içi cam bir tüpü var. Ama rta ve rba lafın ortak özelliği şudur ki pamuğu islatirken yada bobini değiştirirken mecburen görürsünüz..:)

• Faydalı Faydalı x 1
  18. Keskam

Keskam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    94
    Ratings:
    +116 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla Nano 60w, Troy 1x
    06.12.2015
    Ben de sevgili @uzak kardeşim sayesinde edindim Theorem'i. Youtube'dan takip ediyordum. Aslında uzun zamandır sadece Troy 1x, Expromizer, Kayfun gibi atomizerler kullanıyorum. Sarımlarım 1 ohm ve üzeri genelde. Subohm olayından baya uzaklaşmıştım. Ama bu vape dünyasındaki gelişmeler,değişimler, sıra dışı tasarımlar hep ilgimi çekmiştir. Bu atomizer de sıra dışı tasarımı ile listeme girmişti.

Theorem şık, hafif, küçük ve çok yüksek aromalı bir rdta. Gerçekten aroması çok yoğun. Notchcoil apayrı bir olay. 0.23 ohm'luk 5.5 mm çapında kocaman bir coil ama hemen tepki veriyor. 15-20 watt'ta bile hemen çalışıyor.

5 gün kadar kullandım notchcoil'i, dün gece 26 kanthal, 3mm çap, 7 tur 0.90 ohm açık sarım bir coil sardım. Hava kanallarını kıstım. Ilık bir buhar ve müthiş bir aroma verdi. Ego one vt modun üzerine taktım acaip hafif ve çok şık bir şekil aldı (foto yüklicem)

Eğer notchcoil ve 0.5 ohm altı kullanacaksanız, üzerindeki driptipi değiştirmeniz gerekiyor (bence) Ben biraz geniş ağızli delrin bir driptip ile kullandım çok daha başarılı buldum. Şu anki 0.90'lık sarımda kendi driptipi çok daha uygun oldu.

Hava kanalı halkaları tasarım olarak pek başarılı değil. Daha kullanışlı bir dizayn yapılabilirmiş. Ama performansı çok iyi. Tek taraflı halka eğer siyah peek hava ünitesine çevriliyse (o zaman hava direkt coilin arkasından geliyor) en yoğun aromayı alırsınız. Fakat bana biraz fazla sıcak geldi. Halka coilin üzerine çevrilirse aroma 1 tık azalıyor fakat baya soğuk bir buhar oluşuyor. Ben şu an dual halkayı iki tarafa da çok kısık şekilde kullanıyorum. Sigara içimi gibimsi :)

Likiti doldurmak için damlalık kullanmak en kolay çözüm. Ama dediğim gibi çok küçük bir ato, eğer dışarıda kullanacaksanız yanınıza likit almalısınız. Biraz fazla pamuk kullanıldığı için likitin büyük kısmını pamuklar emiyor, tam dolum yaparsanız aslında bir rda'nın 3-4 katı kadar (attım) likit alıyor. Altta likit kalmasa bile pamuklar baya bir likit aldığından çok uzun bir süre çekim yapılabiliyor aslında ;) Ben pamukları dibe kadar sallandırmadım, likit haznesinin yarısı kadar bir seviyede kesiyorum. Yeterli bence. Beslemede hiç ama hiç bir sıkıntı olmuyor. Aynı zamanda ters çevirseniz bile akma sızma falan hiç yok.

Ağıza likit sıçraması, fokurtu falan hiç yaşamadım ki zaten fokurtu yapacak bir dizaynı yok ürünün.

Problem olarak da cam tankı çıkartmak diyebilirim. Alttaki çift oring baya sıkı. Millet likitle ıslatıp kullanıyormuş ben sıkı olmasını tercih ettim. Fakat camı çıkartırken tırsmıyor diilim. Kesinlikle cama baskı ve açı vermeden sakince ve sabırla çıkartmak lazım. Camı kıran çok çünkü. Bu arada temizliği çok kolay.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Biraz daha kullanayım, yeni detayları paylaşırım sizinle.

• Beğendim Beğendim x 4
    • Samimi Samimi x 1
  19. uzak

uzak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Taifun GTIII, SMY SDNA
    @Keskam hocama çook teşekkür ederim...

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  20. ZiR0

ZiR0
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ratings:
    +135 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes ve Kayfun
    02.02.2016
    Bende ürünü 3 gündür deniyorum. İlk izlenim şu şekilde; ürünün tasarımı ve sunumu çok başarılı. Epey bir yedek malzeme ile geliyor. Toplamda 3 adet cam 8 adet vida fazlaca oring, 2 notch coil ve anahtar mevcut. Tek sıkıntısı şu: Likit haznesi yok denecek kadar küçük.

Notch coili denemedim henüz o konuda yorum yapamayacağım ama ürüne yaptığım ilk sarım dual 26g 0,40 ohm dikey coillerdi. Coiller cama çok yakın olduğundan ürün epey bir ısındı bende fazla vakit kaybetmeden yeni bir sarım yaptım. 2 coilin verdiği buhar ve aroma performansı muazzam bu arada.

Yeni sarımım 4 adet 28g 0.32mm teli twisted yaparak 2,5mm 6 tur 0,45ohm. 35 wattta muazzam bir buhar ve aroma sağlıyor. Hemde ısınma, likit sıçraması, patlama çatlama, dryhit olmadan. Pamugu epey kalın koyuyorum delikleri kapatıyor. Likiti koyduktan sonra mutlaka pamuğun üzerine de damlatın. Pamuk ıslandıktan sonra minik bir tornavida ile pamuğun hemen yanından(likit kanallarına inen delik) minik delikler açın. Bu şekilde likit beslemesi daha başarılı oluyor ayrıca likit doldururken bu deliklerden hava çıkacağı için likit arka tarafta toplanmıyor. Pamukları dibe kadar bırakmıyorum havada duruyorlar ve bence bu şekilde daha başarılı çalışıyor. 2 hava kanalını da %50 %50 açık şekilde kullanıyorum ve ürünü herkese tavsiye ediyorum.

• Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.