Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Wifi kopması ve tekrar bağlanmama sorunu

'Teknoloji (PC, Akıllı Telefonlar,saatler vs.)' forumunda rebula34 tarafından 8 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. rebula34

rebula34
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    281
    Ratings:
    +656 / 13
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.10.2016
    Selam,

Wifiye bağlı cihazlarımdan tv box ve playstation'da sık sık bağlantı kopması ve tekrar wifiye otomatik bağlanmama sorunu yaşıyorum. Her seferinde ağa girip tekrar seçmem gerekiyor (playstation her seferinde wifi şifresi soruyor) belli bir süre sonra tekrar kopuyor. Cep telefonlarında ise herhangi bir kopma veya bağlanamama sorunu yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

2. İskeletor

İskeletor
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    296
    Ratings:
    +736 / 28
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico-İda-nautilus-smok
    16.10.2017
    Hocam, tv box ve playstation kullanmadım. Ama çözüm olarak modem ile ilgili bilgi verebilirim. Şifresiz olarak 2. SSID oluşturun. Kullanıcı sayısını 2 yapın. Koptuğunda Wifi açık olduğu için ve şifresiz olduğundan, otomatik bağlanması gerekiyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Yavuzoz

Yavuzoz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    171
    Ratings:
    +373 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sbody Macro DNA75
    01.11.2017
    Tt net wi-fi ile siteye de girilemiyor. Telefondan girdim ben de.
    --- Mesaj Birlestirildi, 8 Kasım 2018, Orjinal Mesaj Tarihi: 8 Kasım 2018 ---
    Düzelmiş pardon hem dizin konuyla da ilgili değilmiş yazdığım. ))

4. nactrem

nactrem
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X + Medusa
    Sorun bağlantı nokatanızdaki sınırlandırmalar olabilir. Bilgisayarınızdan (Sorun yaşadığınız cihaz ana modem ise) 192.168.1.1, (Sorun yaşadığınız cihaz router veya ara bağlantı aracı ise) 192.168.0.1 adresine gidin ve oradaki mac adresi sınırlandırmalarını kontrol edin. Bazı modemlerin firmwareleri basit altyapısı olan cihazlara (Çamaşır makinesi, Buzdolabı, Tv gibi sizin drumunuzda Tv Box ve PS bu listeye dahil.) sınırlandırma koyuyorlar ve belli bir süre sonra erişimi engelliyorlar. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu adreslere girdiğinizde sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Çok yüksek ihtimal ikisi de "admin"dir eğer yanlış derse internetten cihazınızın varsayılan arayüz bilgilerini araştırıp bulabilirsiniz.

• Faydalı Faydalı x 1
  5. Manjaro

Manjaro
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Jwell La Carte
    Bu tip sorunlar modemi fabrika ayarlarına aldıktan sonra tekrar kurulumla çözülüyor. Modemin yazılım sorunu oluyor genellikle yani. Hatta DSL modemler gibi yazılım güncelleyebilme imkanınızın olduğu bir modeme sahipseniz öncelikle cihazın yazılımını güncelleyin daha sonra fabrika ayarlarına dönün mutlaka.
    Düzenleme: Superonline gibi firmalar, fiber hizmetinde özellikle wifi'den alıcı (client) kısıtlaması getiriyorlar internet paylaşımını engellemek için. Onlara göre bir evde 5'den fazla kablosuz cihaz olamaz. Eğer superonline kullanıyorsanız @nactrem 'inde belirttiği gibi sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Müşteri hizmetlerini arayarak bu kısıt sayısını arttırabiliyorsunuz.

#5 Manjaro, 9 Kasım 2018
    Son düzenleme: 9 Kasım 2018
    • Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.