Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

VTC5 mi VTC6 mı?

'Elektronik Sigara Piller' forumunda AWESQME tarafından 21 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

VTC5 mi VTC6 mı? 4.5 5 4votes
4.5/5, 4 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. alkanhızal

alkanhızal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +33 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso ravenger X
    valla hocam bencede bir sıkıntı var şu anda kullanmıyorum zaten 2 takım vtc5 var mutluyum bidaha pil almam gerekirse LG nin pillerini denemek istiyorum ateşleme hızının daha farklı olduğunu söylüyorlar

2. Ozuma

Ozuma
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    177
    Ratings:
    +449 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    iKonn220 + Galaxies rdta
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.04.2018
    Lg h2 de kullanıyorum vtc5a da arada pek fark göremiyorum.

3. burakguldal

burakguldal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +8 / 0
    Pico da var mıdır hocam ?

4. easychamp

easychamp
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    41
    Ratings:
    +69 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag + Armor
    Evet vardır. Pilleri ters taktığında korur, 10 saniyeden fazla ateşlediğinde keser, atomizer kısa devre koruması vardır, aşırı ısındığında modu kapatır ve pillerin yeteri kadar gücü yoksa ateşleme yapmaz.

• Faydalı Faydalı x 1
  5. burakguldal

burakguldal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +8 / 0
    Teşekkürler hocam

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Berkyyy

Berkyyy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    1 adet vtc5 1 adet te vtc6 pilim var revenger e cift pil olarak bu 2 sini taksam olur mu acaba? Biri farkli biri farkli bir sorun olur mu?

7. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,547
    Ratings:
    +4,326 / 8
    Sorun olur. Çift pilli modlarda aynı marka, aynı model ve aynı anda alınmış piller kullanılmalı. Piller evli bir çift gibi olmalı. Beraber şarj edilmeli, beraber modda kullanılmalı. Beraber ölmeliler.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  8. Berkyyy

Berkyyy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Bir zaman sonra evli cifler gibi cocuklari da olsa harika olurdu :) aciklayici bilgi ve guzel orneginiz icin cok tesekkur ederim, sag olun. Tek pilli modlarda ayri ayri kullanacagim mecburen.

9. LegendPrime

LegendPrime
    Expand Collapse
    Legend
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    4,671
    Ratings:
    +6,051 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus V2 , Tokugawa Rda
    09.01.2017
    Mtl için Vtc6
    Dl için Vtc5a
    Amper çkkışlarından dolayı

• Beğendim Beğendim x 2
  10. mcsk

mcsk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +24 / 0
    Merhaba benimde aklıma bir şey takıldı
    2 yıldır kullandığım vtc5 ler ile şuan 0.25 ohm 30 35 watt civarı buharlıyorum 12 amper gibi bir değer olması lazım guvenlimidir? 20 max değer sanırım ama eski olduğu için piller merak ettim

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ratings:
    +6,303 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    selam
    kullandığınız değerlere göre pilden çekmeye çalıştığınız amper 14-15 amper civarındadır
    genel olarak güvenli bölgedesiniz lakin pilleriniz 2 sene önceki performansı veremez yani istesenizde tam doluyken aldığınız gücü alamassınız
    regüle olan modunuz bunu çekerken ayarlar ama bu seferde ya pilleriniz fazla ısınır yada piliniz çabuk biter.
    20 tl için bunlarada gerek yoktur.
    kullanma ve daha doğrusu performans için değişim zamanları gelip geçmiştir

• Beğendim Beğendim x 2
  12. mcsk

mcsk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +24 / 0
    Çok teşekkür ederim cevap için normalde 0.50 ohm kullanirdim ama tel bitince mecbur ohm düştü hemen pil siparişi veriyorum 1-2 gün idare edecegim artık

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Faydalı Faydalı x 1
  13. MGK

MGK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    490
    Ratings:
    +704 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    AmmitMtl, TroyV3, Nexus
    Mtl için LG HG2 yoksa Vtc6 (Hg2 nin amper çıkışı daha az olmasına rağmen mtl ato ları her şekilde kotaracağı için ve 300 döngüde Vtc6 ya göre yaklaşık %25-30 ömür farkı atacağı için, gerçi bende dahil çok azımız ömür sonuna kadar kullanıyoruz bundan dolayı Vtc6 olması da herhangi bir sorun yaratmaz)

Dl için yaklaşık 50watt a kadar Vtc5-Vtc6 , üstünde ise Vtc5a (Vtc5a yüksek amper ve aynı volt da daha uzun ve stabil dayanabildiği için)

• Faydalı Faydalı x 1
  14. TheMyth

TheMyth
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger - Merlin Mini
    01.07.2018
    İlk sayfadan son sayfaya kadar okudum, bazı yorumlar var ki insana bildiği hakkında tereddüt etmesine sebep oluyor. Pil modelleri hakkında konuşuyoruz VTC5 VTC5A VTC6, ne için kullanılacak bu piller ? İyi mi kötü mü diye mi soruyorsun, yoksa hangisi daha uzun süre gider diye mi soruyorsun, yoksa hangi amperlerde kullanmam gerekiyor diye mi. O kadar çok parametre var ki bu durumda.

Modun mekanik mi değil mi ? Mekanikse hangi ohm değeriyle kullanıyorsun ? Anlık 30 ampere kadar boşaltım yapması ile o pilin hangi ampere kadar desteklediği farklı şeyler. Mooch denilen arkadaş tüm pilleri test ediyor, bunlarla ilgili yorumlar yapıyor, nasıl kullanılması gerektiğini anlatıyor. Ancak sen pili regüle mod içerisinde kullandığın zaman senin için bir yere kadar önemli olan şey pillerin ne kadar hızla bittiğinden başka birşey olmuyor. Evet amper değerleri de önemli ancak senin istediğin daha uzun süre kullanabileyimden başka birşey olmuyor (hepimiz kolayı seviyoruz, uğraştırmasın yeter).

Bu tip değerlere dikkat edilmesi gereken kısım bence mekanik modlar üzerinde kullanacağınız piller. Çünkü direk olarak devreyi tamamlayan şey artı ve eksi kutup arasındaki ufak bir metal parça. Tetiğe bastığınız zaman akımı başlatan, sardığınız tel ile ohm değerini ayarlayan ve akımın ne kadar akacağını yaralayacak olan, ısınma durumunda önlemini (modu kenara bırakma, veya birkaç tane daha hava deliği açma gibi farazi konuşuyorum) alacak olan, dolayısıyla bir pilin ne kadarını desteklediğini bilmesi gereken sen oluyorsun.

Regüle modları o kadar araştırmadım, gittim aldım bir tane, bu işini görür dediler dedim tamam. Baktım içinde 2 tane pil var "Hee bu şekilde çalışıyormuş." dedim ve kapağını kapattım. Hala daha da kullanıyorum ancak temkinli olmak lazım, birkaç yorumda şu sorulmuş, VTC5 ile VTC6'yı aynı mod içerisinde kullanıyorum bir sorun olur mu ? Abi olur, nasıl olur biliyor musun, eğer sen regüle bir mod kullanıyorsan, cihazın özelliklerinde de orantılı pil kullanımı (yani eşit başla eşit bit) şeklinde bir şey var ise, VTC5'in 2600 VTC6'da 3000 mAh olduğundan dolayı VTC5 daha hızlı tükenmeye başlayacaktır. Senin modun da bunları eşitlemek için diğerine yüklenmeye başlayacaktır (buna kesin bir bilgi olmamakla beraber modumdaki pillerin ısınmasını, birinin erken birinin geç bitmesine bağlıyorum) ve evet bence bu bir sorun.

Yakın zamanda mekanik bir mod aldım, piller ile ilgili daha fazla okumaya başladım, VTC5 için 20A, VTC5A için 20A/30A*, VTC6 için ise 15A değerleri gözüküyor tabloda. Şimdi mekanik bir modun var ise, sarımınla alakalı olarak bu değerleri baz alman lazım, anlık olarak verilen 30 - 35lik değer senin için önemli değil, bu yukarıda veya Mooch'un tablosundaki değerleri açıklamaları okuman anlaman lazım (* 30A belli sıcaklığa kadar destekliyor detaylı olarak incelemek istersen aşağıdaki linklere bakabilirsin.) Optimal değerlere tablodan bakabilirsin.

Velhasıl kelam diyeceğim şu, nerede kullanacaksın ? Ne için kullanacaksın ? Ben regüle modumda VTC6 daha uzun süre dayandığı ve daha uzun süre kullanabildiğim ve belli amper değerlerini aşmadığım için kullanıyorum, ancak mekanik modumda ise VTC5 kullanıyorum istemeden de olsa düşük ohmlara düşersem bir sorun yaşamayayım diye. İşin özeti bu.

VTC6 Datasheet
    https://www.kronium.cz/uploads/SONY_US18650VTC6.pdf

VTC5 Datasheet
    https://www.powerstream.com/p/us18650vtc5-vtc5.pdf

Mooch's Battery Ratings
    https://www.e-cigarette-forum.com/attachments/2664ce0e-d02c-4cb3-829b-ac2f19b0311a-jpeg.761345/

• Faydalı Faydalı x 2
  15. todokalai

todokalai
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +36 / 0
    12.10.2016
    Sanırım yüksek watt düşük ohm için vtc5 almam gerek. Benim bir pilim 5 diğeri 6. Revengeri bu şekilde kullanıyorum.

16. tatzelwurm

tatzelwurm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smoant Charon-Spica Pro
    Bence Vtc5 düşünülüyorsa yerine Vtc5a almak çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Mtl için ise Vtc6ve Lg hg2 alternatifi Samsung'un 30Q model pilini de unutmamak lazım.

Ayrıca şu tabloda da Mooch'un en son tavsiye ettiği pilleri görebilirsiniz

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  17. izdiham

izdiham
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Stick Prince
    01.04.2018
    Elinize sağlık. Başlangıçtan beri okumaya çalıştım ve epey kafa karışıklığı oluşmuştu. Basit bir sorum olacak, bazı modlar üzerinde pil akımı için eşit ya da büyük 35A yazıyor, ancak çalışma aralığı olarak 1-40A gösteriyor. Bu durumda VTC6 kullanmak sorun teşkil eder mi?

18. TheMyth

TheMyth
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger - Merlin Mini
    01.07.2018
    VTC6 15A, bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum, yinede temkinli olmak lazım, cihazı fazla zorlayacak eylemler her halükarda pil üzerinden gerçekleşiyor, ne kadar koruma olursa olsun temkinli olmak lazım :)

19. todokalai

todokalai
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +36 / 0
    12.10.2016
    Tablo çok faydalı olmuş. Teşekkürler.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.