Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Mod + Ato Vaporesso Revenger X Kit

'Elektronik Sigara Başlangıç Setleri (Starter Kit)' forumunda AntonKrowley tarafından 14 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

Vaporesso Revenger X Kit 4.8 5 36votes
4.8/5, 36 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (36)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. hypercapnia

hypercapnia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IJust S, Luxe S
    Hocam yaklaşık 1 haftadır forumu delik deşik ettim. Çok araştırdım, insan araştırdıkça aklı daha çok karışıyor. Tecrübenize ve naif kişiliğinize ithafen size de danışmak istedim. Etiketlemeyi bilmediğim için bu mesajınızı alıntılıyorum. iJust s kullanarak elekrtonik sigaraya başlamıştım. Kusa süre sonra ateşliye geri döndüm. Yıllar geçti, artık adam gibi bir kit alarak uzun vadede kullanmak istiyorum. Fakat kafam çok karışık. Luxe almayı istiyor bir tarafım kit yeni bir kit olduğu için. Diğer taraftan başta akıtma olmak özere birkaç sorun duydum ve akıtma benim için çok çok önemli bir konu. Bir yandan revenger x almak istiyorum ama cihaz çok eskidi bu saatten sonra uzun vadede kullanmak için almak mantıklı mı bilemiyorum. Çift pilli bir kit alacağım ama yüksek güçlü kitlere de ihtiyacım yok fakat düşük güçte çalışan cihazlar da hep tek pilli. Çok arada kaldım. Mümkün olan en sorunsuz cihazı almak istiyorum tabii bu da şansımıza kalmış bir durum. Luxe s acaba luxe cihazının sorunları çoktu da bunu telafi için mi çıkarılmış bir cihaz diye düşünüyorum şayet vaporessonun sitesinde de luxe kit yerine luxe s kit var sadece tankı gerçekten sorunlu sanırım. Yardımcı olursanız ve bana bir kit önerirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar dilerim...

2. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,981
    Ratings:
    +6,446 / 35
    Merhaba. Kusura bakmayın dikkatimden kaçmış bu mesajınız, şimdi fark ettim.

Öncelikle çok naziksiniz, teşekkür ediyorum.

Vaporesso Luxe Kit ve Vaporesso Luxe S Kit arasında iki adet fark mevcut. Bunlardan bir tanesi yazılım farkı. Luxe S Kit'te gelen Luxe Mod daha güncel bir yazılımla geliyor. Ancak ilk Luxe Kit'te gelen Luxe Mod'a da bu yazılım güncelleme ile yüklenebiliyor. Kısacası bunu bir farktan saymak bile gereksiz.

İkinci fark ise atomizer tarafında. Luxe S Kit ile gelen SKRR-S Tank'in dolum kapağı bölümü Luxe Kit ile gelen SKRR Tank'ten farklı. SKRR-S Tank'te yivli bir top cap mevcutken SKRR Tank'te kaydırmalı bir top cap mevcut.

Bu saydığım iki durum dışında bir fark mevcut değil. Muhtemelen kaydırmalı dolum kapağı ile ilgili bir takım şikayetler olmuş ki Vaporesso bu tarz bir revizyona gitmiş. Belki de bahsettiğiniz akmalara sebep olan şey de bu kapak sistemidir kim bilir. Ben, ne yazık ki her iki tankı da deneyimleyememiş olduğum için bu konuda size net bir açıklama yapamıyorum.

Revenger X mi alsam Luxe S mi alsam sorusunun bendeki karşılığı "kesinlikle" Luxe S almanız yönünde olur. Dediğiniz gibi Luxe S daha güncel bir cihaz. Mutlak suretle performans anlamında geliştirmeler söz konusudur. Üstelik Luxe S ile birlikte gelen SKRR-S Tank'in coil seçenekleri çok daha fazla.

Görüşmek üzere.

• Faydalı Faydalı x 2
  3. hypercapnia

hypercapnia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IJust S, Luxe S
    Şükür ki kafamda luxe s kit oturdu ve sizin de yorumunuzla sağlamlaştı. Kararım luxe s yönünde, umarım ki bana uzun vadede başka bir mod ihtiyacı doğurmaz belki mtl içim için bir atomizer alabilirim ilerleyen zamanlarda. Skrr-s tank için coil uyumlarını nereden bulabilirim acaba ve bahsedilen coillerin %100 uyumlu olduğundan emin olabilir miyiz? Forumda sanırım bununla ilgili bir konu vardı fakat aramama rağmen ana konuyu bulamadım.

4. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,981
    Ratings:
    +6,446 / 35
    SKRR-S Tank, kendi için özel olarak üretilmiş olan QF coil'lerini kullanabildiği gibi Vaporesso'nun bir önceki coil serisi olan GT coil'lerini de kullanabiliyor biliyorsunuzdur.

GT coil'leri, Smok'un meşhur TFV-8 Baby coil'leri ile de birebir uyumludur. Yani teknik olarak GT coil'lerinin takılabildiği herhangi bir tank'a TFV-8 Baby coil'leri de takılabilir.

SKRR-S Tank'te de GT coil'leri kullanılabildiğinden TFV-8 Baby coil'lerinin de kullanılabileceğini düşünüyorum. Bunun için %100 çalışır garantisi veremem çünkü bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi kişisel olarak SKRR-S Tank'i deneyebilmiş değilim.

Ancak düşündüğümde, olmaması için bir sebep göremiyorum. :ThumbsUp.:

Not: GT coil'lerinin tek muadili TFV-8 Baby coil'leri değil aslında. Hemen her hazır coil'li atomizer üreten firmanın TFV-8 muadili coil'leri mevcut. Eleaf, vs. Aslında pek çok uyumlu coil bulabilirsiniz çünkü TFV-8 Baby coil'leri bir anlamda geçen neslin endüstri standartını belirlemişti popülaritesinden dolayı.

Ne var ki GT coil'lere Türkiye'de TFV-8 coil'lerinden hariç bir muadil bulabilmek neredeyse imkansız olduğundan bunları pek söz konusu edip kafa bulandırmıyorum.

• Faydalı Faydalı x 1
  5. hypercapnia

hypercapnia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IJust S, Luxe S
    Tekrar teşekkür ediyorum hocam söylediğiniz coilleri de deneyeceğim cihaza sahip olduğumda. Orjinal qf coillerin daha uzun ömürlü olduğunu okudum. Eğer gerçekten arada ciddi bir fiyat/performans farkı olursa bu coillerle devam etmeyi düşünebilirim. Sanırım tecrübe ederek öğrenebileceğimiz bir konu bu. Detaylı ve ilgili yaklaşımınız için ayrıca teşekkürlerimi sunarım...

• Samimi Samimi x 1
  6. efendy06

efendy06
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    335
    Ratings:
    +1,086 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo & Dvarw 22 MTL
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    13.08.2019
    Hocam bir süredir merak ettiğim bir çok sorunun cevabını bulabildiğim güzel ve detaylı bir inceleme olmuş. Öncelikle verdiğiniz bu bilgiler için teşekkür ederim.

Sormak istediğim şey şu; expro V3 atomizerde 0,8 ohmluk sarım ile kullanıyorum. Mode menu üzerinde VW-Normal modda kullanıyorum. Açıkçası diğer ayarları hiç denemedim. Sizce kullanım konusunda işime yarar mı?

7. krkc18

krkc18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger-x
    merhabalar öncelikle , yaklaşık 1 haftadır Revenger-x kullanıcısı olarak yeni alacak arkadaşlara yararlı olabilmesi için izlenimlerimden bahsedeceğim..
    1) Çok şık bir görünüme sahip, ele oturusu ve masa tarzı sert cisimlerde devrilme riski az duruşu cok saglam ve şık,
    2) Cihaz içinden çıkan gt8 coil oldukca başarılı, aromayı cok üst seviyede veriyor, Can sıkıcı olabilecek durum su ki minimum 60 watt ile güzel bir içim saglanabiliyor bur da yüksek bir watt oldugu icin vtc5 lerde pil sıkıntısı olabiliyor. ama ben bu durumu vtc6 ile çözdüm sayılır .
    3) Cihazın arka kapağında çok büyük rahatsızlık vermeyen bir oynama mevcut. bu belki sorun olarak ele alınmayabilir ama takıntı yapabilecek arkadaşlar için bu sorun forumun bir bölümünde dile getirilmiş ve çözüm bulunmuş.
    4) İstick pico, tesla cigs gibi modlarla dl ve mtl olarak kullanım saglamıs biri olarak revenger-x mod bu modlara göre kat ve kat daha iyi diyebilirim. özellikle picoyu tamamiyle geride bırakır.
    5) Aldıgınızda verdiginiz parayı hakeden bir cihaz , ufak tefek bahsettigim sorunlara takılmıyorsanız ve DL içim yapıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum .

8. Agestry

Agestry
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso luxe s
    Vaporesso gen hakkında bilgisi olan ya da kullanan var mı? Luxe s ve gen arasında kararsız kaldım.

9. izmirpandasi

izmirpandasi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ratings:
    +178 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Luxe + Spica Pro
    21.09.2019
    Valla hocam buralarda Vaporesso ve Smok'a karşı biraz alerji gözlemledim (özellikle Smok) ama Revenger X ve Luxe-S kullanıcısı olarak beni üzmediler diyebilirim. Sadece iki mod'un da parçalarının birleşme tarzından dolayı atomizeriniz akıtırsa şayet ekrana ve pil kapağından içeriye likit girmesi kaçınılmaz. Akıttığı anda görürseniz kurtarırsınız. Siz görmeden aktıysa geçmiş olsun, içeriye ulaşacaktır.

Bu arada Luxe-S benim masa cihazımdır. Pilleri taktığınız zaman gülle gibi oluyor. Pantolona koyduğunuz zaman da pantolonu aşağı çekiştiriyor. E söylemesi ayıp biraz da şık bir cihaz olunca (silver) sokağa çıkarmaya kıyamıyor insan :)

Ama Gen Kit'in mod yüzeyi daha fazla mesela. Sarım yaparken üzerinde çalışmak daha kolay olacağı için almayı düşünmüştüm. Kullanmadım ama pilli de pilsiz de hafif diyorlar.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. Agestry

Agestry
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso luxe s
    Bir korkumda şu ; çok sık likit değiştiriyorum. 2-3 günde bir farklı aroma kullanıyorum. Griffin 25 ato kullandığımdan, pamuk değiştiğimde eski likitin aroması olmuyor tabii.
    Acaba hazır coilli vaporesso kullandığımda aromalar çok mu karışacak birbirine?

11. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    746
    Ratings:
    +1,266 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    Alttan alttan önceki aroma da baskın olanı verebilir, heleki efektör varsa tamam hiç bırakmaz coili.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. hypercapnia

hypercapnia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IJust S, Luxe S
    2-3 aroma geçişinde çok aşırı fark olmuyor. Ama geçiş sayısı arttıkça sanırım kalıntılar daha çok birikiyor ve alttan gelen eski aroma tatları artıyor ama sorun edilecek düzeyde değil bence ana aromayı çok net alabiliyorsun yine de...

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.