Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Vandy Vape Kylin II RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda Anton tarafından 4 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Vandy Vape Kylin II RTA 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Ratings:
    +6,069 / 34
    Çıktığı dönemin oldukça sevilen ürünlerinden olan Kylin RTA’in geçtiğimiz aylarda çıkan “Mini” modelinden sonra, şimdi de ikinci versiyonu yani “Kylin II RTA” bizlerle. Vandy Vape’in hatta daha doğrusu baş tasarımcıları Stefan Z.'nin önce Ammit Dual’de sonrasında ise Kylin RTA’de ortaya koyduğu belalı “sızdıran” tasarımın üzerine Kylin II RTA’de ortaya neler koyuldu açıkçası özellikle merak etmekteydim. Çünkü tüm denemelerime rağmen şanslı azınlıktan olamayıp sızdıran Kylin RTA’lerle baş ettikten sonra ürünün performansını ne kadar çok sevsem de emekli etme kararı almıştım. Bu bağlamda Kylin II RTA’in üzerine ekstra eğilerek sınırlarını oldukça zorladım.

İncelemeye geçmeden önce belirtmeliyim ki bu incelemeyi yapabilmem için bana atomizer’ını ödünç veren @sepet hocama çok teşekkür ederim.

1) Kutu İçeriği ve Ön İzlenimler

Vandy Vape firmasının ürünlerini kullananların bileceği üzere firma genelde oldukça dolu kutu içerikleri sağlar. Keza bu Kylin II RTA için de geçerli. Her ne kadar ilk Kylin’de olduğu gibi paket içeriği bir drip tip cenneti sunmasa da onun yerine daha işe yarar şeyler sağladığını söyleyebilirim.

Kutu içerisinde;

* Vandy Vape Kylin II RTA (üzerinde 5 ml kapasiteli tombalak cam ve 810 resin drip tip ile birlikte)
    * Ekstra 810 Delrin drip tip
    * Ekstra düz cam (3 ml kapasiteli)
    * Coil bacak kesme aparatı (Coily’nin bir tür klonu)
    * Yedek Paketi (vidalar, alyan anahtarı, oring’ler, 510 drip tip adaptörü)
    * Bir çift fused clapton coil

bulunmakta. Postless deck kurulumlarını oldukça kolaylaştıran ve acemi kullanıcılar için son derece faydalı olan coil bacak kesme aparatı her ne kadar “apartılmış” bir ürün olsa da işe yararlığından bir şey kaybetmiyor.

Atomizer daha ilk görüşte ağır bir ürün olduğunu düşündürürken bunu elinize aldığınızda da doğruluyorsunuz. Dolu dolu ve sağlam hissettiriyor. Yapısal özellikleri itibariyle tek pilli mod’larla kullanımı tercih edilmeyecek bir ürün olduğu için kendi ağırlığının da bir önemi kalmıyor tabi. Ayrıca çok şaşırdığım bir detay olarak, özellikle top cap bölümünde neredeyse tüm ürünlerinde bir marka logosu kullanan Vandy Vape, bunu Kylin II RTA’de es geçmiş. Sanıyorum Jai Haze’in isyanları bir sonuç vermiş, buradan bunu anlıyorum. :)

2) Fiziksel ve Mekanik Özellikler

Kylin II RTA tıpkı selefi olan Kylin RTA gibi taban noktasında ve AFC’de (hava yüzüğü) 24 mm bir çapa sahipken gövde bölümünde ise 26 mm bir çapa sahip. Bu 26 mm’lik gövdeye tombalak camı taktığınızda ise çap 30 mm’e ulaşıyor. Dolayısıyla pek küçük bir atomizer olduğunu söyleyemeyeceğimiz Kylin II RTA tabandaki 24 mm’lik ideal çapıyla pek çok mod’a uygunluğunu koruyor. Ancak ne var ki özellikle gövdedeki geniş çapa rağmen oldukça büyük bir yanma odası olduğundan ve boyu da pek uzun bir atomizer olmadığından ötürü tombalak camla bile 5 ml likit alabiliyor. Bu ideal sayılabilecek bir değer olsa da düz cam kullanmak istediğinizde kapasitenin 3 ml’ye düşmesi çok can sıkıcı. En az 3,5 ml olmasını beklediğim düz cam kapasitesi, maalesef ekside kalıyor ve kullanımını anlamsız kılıyor. Kısacası, kutudan da tombalak camla çıkan Kylin II RTA’i sadece bu şekilde kullanmayı planlamak en doğrusu olacaktır.

Ürünün firma tarafından tanıtımı ilk yapıldığında çok eleştirdiğim hatta bununla yetinmeyerek ürüne salladığım nokta kaydırmalı dolum kapağı olmuştu. Son dönem çıkan sub-ohm tank’lerin neredeyse tümünde kullanılan bu sistem, bir şekilde kilit mekanizması olmadan orta – uzun vadede sağlıksız sonuçlar doğuruyor, sızdırıyor ve/veya tank vakumunun bozulmasına, dolayısıyla beslemenin dengesizleşmesine ve bazen de akıtmalara neden oluyordu. İlk likit temasından sonra da tabiri caizse “şık şık” açılıp kapanabiliyor olmaları da cabasıydı.

Herhangi bir kilit mekanizması kullanılmadan öylece yapılmış bu dolum kapağı, yabancı incelemecilere gönderilen örnek versiyonların birçoğunda da tam tahmin ettiğim gibi oldukça gevşek haldeydi. Eleştirilerimde haklı çıkmak üzereydim. Gelgelelim, Vandy Vape bu örnek versiyonlardan ders çıkarmış olacak ki ürünün satışa sunulan versiyonunda bir şekilde bir düzenleme yapmışçasına şimdiye kadar görmediğim sağlamlıkta bir kayar dolum kapağı hazırlamış. Gerçekten, ama gerçekten şaşırttı. Tek parmağınızla alelade açamadığınız kapağı açabilmeniz için diğer parmaklarınızla atomizer’ın gövdesinden ya da mod’dan bir destek almak zorundasınız. Keza bu kapağın altına sızdırmazlığı sağlaması için koyulan büyük boy oring’de oldukça etli ve bir miktar sert. Bunu da mekanizma gibi oldukça olumlu buldum.

Ne var ki, hala daha böyle dolum kapaklarını çok tasvip etmeyen biri olarak bir eleştirim olacak: Kapağı sökmek mümkün değil. Bu şu demek: kapak altında özellikle açığa çıkmayan kısımlarda yüzde yüz temizlik sağlamak zor olacaktır. Yıkama esnasında o açığa çıkmayan bölümlere ne kadar su ya da temizlik malzemesi sızarsa o kadar bir temizlik demek bu. Ayrıca, kapak altı oring’e zarar gelmesi durumunda herhangi bir değişiklik yapılamayacak olması ve bu sebepten atomizer’ın atıl konuma düşecek olması da bir diğer negatif durum. Tabi, bu konuda deneyimli olmayan kullanıcıların aklına şu gelmesin: Bu oring 3 – 5 ayda kullanım dışı kalmıyor. Ancak elbet bir gün ömrü bitecek ve bu ömür bir metalin yivlerinin ömrüne kıyasla çok çok daha kısa.

Kaydırmalı kapak bahsettiğim üzere sökülebilir olmamasından ötürü yanma odası ve baca parçasıyla bir bütün. Kısacası ürünün çok fazla “sök – tak” durumu yok. Drip tip’i ve camı çıkardıktan sonra yanma odasını deck’ten ayırıyorsunuz ve atomizer tamamen sökülmüş, temizliğe hazır duruma geliyor.

Yine üst satırlarda bahsettiğim üzere yanma odası oldukça büyük olduğundan ve atomizer’ın boyu çok uzun olmadığından dolayı oldukça kısa bir baca mesafesi var. Baca çapı ise neredeyse bir 810 kadar geniş sayılabilir. Yine bu üst bölümün bir bütün olmasından ve dolum kapağını kaydırma nedeniyle uzun vadede oluşabilecek esnemenin baca yapısına zarar vermesini önlemek için ekstra bir metal boru ilave edilmiş durumda bacaya. İnce düşünülmüş, güzel bir detay.

Yanma odası içeriden hafif kubbeleştirilmiş ve oldukça pürüzsüz bir yapıda. Deck’i düşündüğünüzde bütün havayı rahatça toplayabileceğini görebiliyorsunuz. Peki ya bu yanma odasının bu kadar büyük olmasına sebep olan şey yani deck ne âlemde?

Teknik olarak postless deck tarzında bir deck tercih edilen Kylin II RTA bu bağlamda selefi Kylin RTA ya da Kylin Mini RTA’den daha farklı bir şey sunmuyor. Ek olarak her iki geçmiş ürünün bir tür karışımını buluyoruz deck’te. “Yarım boru” olarak adlandırılan hava akış sistemi ve çift coil için konumlandırılan post noktaları deck’in ana şablonunu ortaya koyuyor. Selefinden farklı olarak vidaların tele dik basacak şekilde konumlandırılmış olması özellikle clapton gibi yassı coil’lerin kurulumunu son derece kolaylaştırıyor ve montaj sırasında acemlilikten kaynaklanabilecek tel deformasyonlarını önlüyor.

Yarım boru hava akış sisteminin tam ortasında kalan noktada yani karşılıklı konumlandırılacak iki coil’in arasında kalacak olan boşluğa denk gelen bölüme bir tür engel koyulan sistemde havanın boşa akması engellenmiş. Bu şekilde akım kenarlarda konumlandırılan asıl hava akış noktalarına doğru yönlendirilmiş ve daha verimli olması hedeflenmiş. Benzer deck yapısına sahip diğer ürünlerde de (örn. CoilArt Mage V2 RTA) yapılan bu uygulamayı işe yarar bulduğumu belirtmeliyim.

Deck ile ilgili belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise deck’in oldukça büyük olması. Yani, nasıl diyeyim, büyük işte. Piyasada bulunabilecek pek çok RDA kadar büyük bir deck söz konusu ve oldukça büyük ebatlı coil’ler sığdırabiliyorsunuz. Ne var ki kazın ayağı öyle değil: Pamuk yuvalarıyla ilgili ciddi bir sorun mevcut.

Deck her ne kadar büyük coil’ler için uygun olsa da ne yazık ki pamuk yuvaları bir çift olarak takılmış 3,5 mm çapındaki coil’lerin pamuklarını bile almakta zorlanıyor ve sizi pamukları tıraşlamaya zorluyor. Bu denli hacimli bir deck tercih edilmişken pamuk yuvalarının bu şekilde bırakılmasına anlam vermek zor. Özellikle aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz üzere selefi Kylin RTA’in daha küçük bir deck’i olmasına karşın çok daha büyük pamuk yuvalarına sahip olması, üreticinin Kylin II RTA’deki bu kararını anlamayı güçleştiriyor.

(Deck'ler soldan sağa Kylin II RTA - Kylin RTA - Kylin Mini RTA. Her iki fotoğraf da @sepet hocamız tarafından sağlanmıştır.)

Bu sorunla nasıl başa çıkılabileceğini aşağıdaki kurulum bölümünde izah etmeye çalışacağım.

AFC Ring yani hava kontrol yüzüğü selef model Kylin RTA’den farklı olarak kademeli değil serbest olarak ayarlanıyor ve elbetteki başta ve sonda “stopper” mevcut. Çok sıkı, zor döndürülen bir yapıda olmayan bu yüzük kendiliğinden oynayacak bir yapıda da değil. Bu bağlamda bir sorun teşkil etmiyor.

Son olarak, hemen her Vandy Vape ürününde bulunan, hibrit bağlantıya da uygun ve ayarlanabilir 510 pin’i yine Kylin II RTA’de mevcut. Bu da her zaman için bir artı.

3) Kurulum ve Performans

Deck’in büyük olduğunu üst satırlarda söylemiştim. Buna istinaden normalde tercih etmediğim bir çift coil hazırlayarak denemelerime başladım. Coilology’nin tamamen Ni80 tel’den imal edilen 28x3+26 ölçülerindeki Fused Clapton makarasından 3,5 mm kılavuz çaplı 6 tur ve tam aralıklı coil’ler hazırladım. Fotoğrafta görebileceğiniz üzere bu açıklıktaki coil’i bile rahatlıkla alan hatta üstüne “daha yok mu” diyen bir deck yapısı mevcut. 4 mm kılavuz çaplı bir coil’i sığdırmak gayet olası. Çok ince çalışılırsa 4,5 mm kılavuz çapına bile hayır demeyecektir ancak kısa devre tehlikesi fazlasıyla artacaktır. Dolayısıyla bunu acemi kullanıcılara kesinlikle önermem. 3,5 mm sularında takılmak gayet yeterli olacaktır.

Yine üst satırlarda bahsettiğim üzere pamuk yuvaları sinir bozan bir detay olduğunu kurulum esnasında iyice ortaya çıkarıyor. 3,5 mm kılavuz çaplı coil’lerime uygun miktarda pamuğu yerleştirip, tiftmeden yerleştirmeye çalıştığımda ortaya oldukça sevimsiz bir görüntü çıktı. Tabiri caizse “ittire kaktıra” pamukları sıkıştırsam da yine de pamukların bir parçası arttı ve mecburen bu kısımları tıraşlamak zorunda kaldım.

Malumunuz, pamuğu yuvalara sıkıştırmak kesinlikle doğru bir şey değildir. Özellikle “Kendo” gibi tam performansla çalışmaya başlaması (break-in) zaman alan pamuklarla bunu yapmak çok net “dry hit”lerle sonuçlanır. Ben her zamanki gibi Cotton Bacon Prime kullandım ve böyle sıkış tepiş bırakarak neler olacağını görmek istedim. Tek dikkat ettiğim nokta, bu sıkıştırma esnasında liflerin yönünün bozulmamasıydı, bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

Prime işlemi, vs. derken, 6 tur oluşundan ötürü coil’ler her ne kadar watt istese de pamukların durumu biraz dikkat etmeye ittiği için 80 watt gibi bir düzeyle içim yapmaya başladım. İlk dikkatimi çeken nokta, oldukça pürüzsüz, türbülanssız bir hava akışı söz konusu olsa da hava akış sisteminin oldukça gürültülü çalışıyor olması oldu. Yani, nasıl desem? Gürültülü işte. Bas bir ses söz konusu. Muhtemelen deck altında, yani rahatça göremediğimiz yönlendirme noktalarındaki tasarımdan kaynaklanan gürültü neyse ki performansın gölgesinde kalabildi ve pek göze batmadan kenara çekildi.

Pek bir kısıtlama ve buna bağlı olarak basınç sunmayan içim oldukça ferah, havadar. Pürüzsüz bir hava akışıyla birleşen bu havadarlık kullanıcıyı oldukça memnun ediyor, bunu söyleyebilirim. Keza bu havadarlıkla ilintili olarak oldukça bol buharı olan Kylin II RTA, ilk etapta oldukça keyif veren bir atomizer olduğunu ortaya rahatlıkla koydu.

Atomizer’ın neler yapabildiğini kestirebilmek adına denemelere ilk olarak AFC ring’i yarım kapatarak başladım. Bu şekilde havadarlıktan yana değişen pek bir şey olmadı, sadece akan hava biraz azaldı. Ayrıca akım yine pürüzsüzdü. Fakat bir kısıtlama getirme durumu söz konusu olmadı. Bir de ses bir miktar azaldı. Devam ederek AFC ring’i %75 kapatıp çeyrek açıklık bırakınca ise çekime bir miktar kısıtlama geldi. Akan hava iyice azaldı ancak içim tatsızlaştı. Likit fazla ısınmaya ve rahatsızlık vermeye başladı, aroma ise şerbetleşti.

Kısacası atomizer’ın havadarlığından rahatsız olup bunu azaltmak isteyen kullanıcıların, bu iş için uygun olabilecek türde coil’leri tercih etmesi gerekiyor. Çünkü içimde herhangi bir basınç söz konusu olmadığından ve hava bir yarım boru ekseninde eşit dağıldığından, siz AFC ring’i kapattıkça coil’lere vuran toplam hava miktarı iyice azalıyor ve haliyle coil’ler soğumakta güçlük çekmeye başlıyor. Bu da aromanın şerbetleşmesi gibi negatif yan etkilere yol açıyor. Ancak bu atomizer’dan keyif almanın yolunun da bu olmadığını söylemeliyim. Tam açık şekilde içim fevkalade güzel çünkü.

İşin şaşırtıcı noktası ise, tüm bu deneme yanılma süreçlerinde o sıkış tepiş pamuktan bile bir kere teklemeden besleme yapabilmesiydi Kylin II RTA’in. Zincir çekimler, kısık hava akışları, vs. Hiç fark etmedi ve tempoma her şekilde ayak uydurabildi. Tank içi vakumun, kaydırmalı kapğa rağmen oldukça iyi ayarlandığını söylemeden edemeyeceğim bu yüzden. Pamuk yuvaları her ne kadar bir eksi olsa da ve işi sınıra götüren kurulumlarda her zaman probleme neden olacak olsa da olağan kurulumlarda gayet yeterli olacaktır.

En çok merak edilen husus olan aroma hakkında ise, tek kelimeyle “çok başarılı” diyeceğim sadece. Yani bu ürün herhangi bir kullanıcıyı aroma anlamında tatmin edemeyecek bir ürün değil. Ben oldukça fazla farklı tat barındıran mix’ler tüketirim örneğin ve her birinde, pastane – meyve falan fark etmeksizin çok net tatlar alabildim. Tüm o havadarlığa rağmen hem de. Kısacası bu ürünle ilgili sizi düşündüren şey aroma olmasın. Aroma nefis.

Son olarak ürünü bir farklı teste tabi tutup bir farklı konuda da sürekli gözlem altında tuttum. Test ettiğim şey, şu kaydırmalı kapağın ekstrem durumlarda ne kadar sızdırmaz kalabileceğiydi. Atomizer’ı tam doluyken yan bıraktım, ters bıraktım, saatlerce o şekillerde beklettim, vs. Sızdırma olmadı, açık söyleyeyim. Bu açıdan hakkını vermek gerekiyor. O kapak altına koyulan etli, büyük boy oring işini gayet iyi yapıyor.

Gözlem altında tuttuğum kısım ise, konuya vakıf olan dostların yüzünü güldüreceği üzere ürünün sızıntı yapıp yapmadığına dairdi. :) Ürünün sızdırmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Yaklaşık bir hafta sırf kendisiyle tüketim yaptım ve baya fazla likit yaktım ancak ona rağmen her şey olması gerektiği içerideydi. Ancak FT forumlarında bu konuyla ilgili şikayeti olan bir iki kullanıcının olduğunu da bir dip not olarak belirtmeliyim. Muhtemelen ellerindeki ürünlerle ilgili bir arıza yahut kurulum kaynaklı bir sıkıntı olduğu aşikar ama yine de kayıtlara geçti mi? Geçti. :)

4) Sonuç

Kylin II RTA, toplamda iyi ve keyifli bir atomizer olmuş. Herhangi bir DL severin tercih etmemesi için bir neden, teknik olarak yok. Buhar volümü yüksek, aroması güçlü bir DL atomizer. Eksikleri var mı? Eh, bahsettiğim üzere var ancak bunlar çoğu kullanıcı için dikkate alınmasa da olur eksiklikler. Ne istediğini bilen kullanıcılar zaten bu eksikleri göz önünde bulundurarak ürünü kullanıp kullanmamakla ilgili kararlarını verebileceklerdir ancak genel kullanıcı kitlesi açısından rahatlıkla tercih edilebilecek, doyasıya kullanılabilecek bir ürün Kylin II RTA.

• Faydalı Faydalı x 22
    • Beğendim Beğendim x 10
    • Galip Galip x 8
  2. BladeHunter

BladeHunter
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    322
    Ratings:
    +626 / 9
    Kısaca kylin ya da kylin mini elde varken alınmayacak bir atomizer olmuş ama sevenine güzel bir atomizer :)
    İncelemeniz fazlasıyla açıklayıcı hocam :)

• Samimi Samimi x 1
  3. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +400 / 2
    ustadım değerli yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Deck yapısı oldukça mini ile benziyor. Kylin 2 ile mini'yi single coil kullanımında karşılaştırma yaparsanız nasıl yorumlarsın merak ettim

• Samimi Samimi x 1
  4. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Ratings:
    +6,069 / 34
    Ne yazık ki tüm çabalarıma rağmen Mini'yi gümrükten geçiremedim ve vazgeçtim artık. :( Dolayısıyla bu karşılaştırmayı yapabilmem mümkün olamayacak hocam, kusuruma bakmayın lütfen.

5. ergün02

ergün02
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +74 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    fuchai
    benim elime bir hafta önce geçti eski versiyonu iki gün kulandım savunulacak tarafları akıtmanın çok zor olduğu yani kolay kolay akıtma yapması mümkün olmaz ikinci avantajı 6ml yedek cam ve aparatı 3cü ve son savunulacak yanı soğuk buhar sevenler düşünmeden kulanabilir buhar çok vasat ılık buhar almak neredeyse imkansız ben hiç sevmedim kısacası iki gün kulanımdan sonra hemde çok farklı sarım ve pamuklama çeşitleriyle beraber umduğumu bulamayıp hatta hayal kırıklığı yaşayarak kutusuna koydum alacak arkadaşların çok iyi incelemelerini dilerim

6. BladeHunter

BladeHunter
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    322
    Ratings:
    +626 / 9
    Hocam ben çift Fused Clapton ile ılık-sıcak buharı alıyorum kylin v1 de soğuk buhar henüz bana denk gelmedi...

7. ergün02

ergün02
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +74 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    fuchai
    kısaca demek istediğim izlediğim videolardaki performansı alamadım denediğim onlarca atomizer arasında en vasatı demek istedim hem buhar hem aroma olarak özeliklede boğaz vurumu olarak bende büyük bir hayal kırıklığı yaratı demek istediğim bu

8. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,750
    Ratings:
    +5,330 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Eline sağlık @Anton senden okumak huge pro :love.:
    Sence deck metalin yontulmuş doğal hali midir, finalde üzerine bir kaplama yapılmış olabilir mi ? Aklıma dremel eşiliğinde hain bir plan geldide.. :sneaky:

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  9. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Ratings:
    +6,069 / 34
    Hocam cansın, çok teşekkür ederim. Ancak önümüzdeki hafta çok yoğun olacağım. Aile büyükleriyle ilgilenme falan... Bir atlatayım da, konuşuruz yine müsait bir zamanda. :ThumbsUp.:

Çok teşekkür ederim hocam, senden bunu duymak harika. :sleep.:

Hm. Yuvaları biraz büyüteyim diyorsun. :love.: Muhtemelen doğal halidir ya. Altın kaplama falan olmadığından ekstra bir şey yapmış olduklarını sanmıyorum. Bence denemeye değer. :rolleyes:

• Beğendim Beğendim x 1
  10. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,750
    Ratings:
    +5,330 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Dremel bu işin hakkından gelir diye düşünüyorum, benim sabrım el verir mi emin değilim :)
    Pamuk ceplerini sağlı sollu vidalara kadar tıraşlasam ne kadar fayda sağlar veya değer mi bilemedim..

11. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Ratings:
    +6,069 / 34
    Aynen dremel çözüm olur sanırım ama onunla iş yapma sabrı bende de her zaman olmaz mesela. Anlıyorum yani.

Sen böyle bir dene abi, hoşuna giderse giriş bence. Aceleci davranmaya gerek yok yani. Sana fazladan bir şey vaat etmeyecekse uğraşmanın da anlamı olmaz.

12. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    603
    Ratings:
    +1,042 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    09.08.2016
    Single coil olarak kullanima da uygun gibi gorunuyor, fakat single coilde iyi performans verir mi acaba? Hic single coil seklinde kurulum denediniz mi?

13. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Ratings:
    +6,069 / 34
    Hayır denemedim hocam çünkü incelemede de bahsettiğim üzere deck'in tam ortasında bir hava akış engeli mevcut. Bu da single kurulumda coil'e merkez noktadan hava teması olmayacağı anlamına geliyor. Tatsız olacaktır yani.

Bir ihtimal, çok büyük bir coil hazırlayarak (4,5 mm +) performans alınabilir ancak ben de bunu bu atomizer için yersiz görüyorum açıkçası.

14. craver

craver
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,906
    Ratings:
    +3,139 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Kiss
    Eline sağlık Anton hocam, Kylin'i uzun süre kullanan bir DL'ci olarak 2. versiyonla ilgili tüm sorulara cevap ve samimi yorumlarla destekli incelemen için teşekkürler.

Mini gayet performanslı, kolay kurulumlu bir single coil olsa da, aromanın single-dual coil ilişkisinden bağımsız olarak bir aroma düşüklüğü hissetmiştim. Mini çok beklenti karşılayan bir ürün olmadı benim açımdan. Yine de single da olsa bottom air flow her şekilde candır. Uzun bir aradan sonra acaba top air flowlar gelişti mi derken, Intake faciası ile, top air flow defterini sonsuza kadar kapadım diyebilirim.

• Samimi Samimi x 3
  15. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +400 / 2
    @craver ve @Anton ustadlar kylin 2 nin deckini mage 2 nin deckine benzettim denemeden belki zor ama kiyaslamada sizce hangisi one cikar aroma acisindan yorumlamaniz mumkunmu

16. craver

craver
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,906
    Ratings:
    +3,139 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Kiss
    Hocam Kylin 2 tecrübem yok, Anton üstad en ince ayrıntısına kadar paylaşmış halihazırda. Mage 2 de uzaktan uzağa incelediğim fakat almaya değer bulmadığım bir atomizerdir.

Bahsettiğiniz 2 atomizerin de 1. versiyonlarını kıyaslarsak, uzun süre kullanım tecrübeme göre Kylin açık ara öndedir. Aroma, kullanım kolaylığı, temizlik kolaylığı vs. aklınıza gelebilecek tüm kriterlerde oyum Kylinedir.

Yalnız şunu da unutmamak gerekir; Kylini bir sonraki nesil olarak değerlendirmeye aldığımızda, Mage kendi zamanına göre ileride bir atomizerdi.

• Faydalı Faydalı x 1
  17. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +400 / 2
    Tesekkur ederim yorumunuz icin
    Ustadim single coil icin dl rta favorinizi merak ettim acikcasi

18. poshia

poshia
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    968
    Ratings:
    +1,866 / 1
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    16.02.2018
    Hali hazırda mage 2 yi severek kullanan biri olarak bende merak ettim aroma kıyasını :rolleyes: @Anton

19. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Ratings:
    +6,069 / 34
    Evet incelemede de belirttiğim üzere Mage V2 ile Kylin II özellikle deck tarafında bir hayli benzer taraflar taşıyor. Ancak aroma olarak hangisinin öne çıktığını net bir dille söylemek zor. Şöyle ifade etmeye çalışayım:

Mage V2 tıpkı Kylin V2 gibi eşit hava dağılımlı ve bol hava akımlı bir atomizer olsa da Kylin'den ayrıldığı iki nokta mevcut. Birincisi deck'in ve yanma odasının daha küçük olması, ikincisi ise baca açıklığının daha dar olması.

Mage V2 ile hava kanalları tam olarak çekim yaptığınızda aslında yapılmaması gereken bir şey yapmış oluyorsunuz bence. Çünkü baca açıklığı, deck'ten gelen havanın tamamını kullanıcıya iletebilecek kadar geniş değil. Dolayısıyla buharın ve haliyle aromanın bir kısmı deck'te kalıyor. Hatta bu şekilde uzun süre temizlik yapmadan kullanırsanız terleme oluşumu baş gösterebiliyor.

Ne var ki Mage V2'nun hava kanallarını yarıya indirdiğiniz zaman hava akışına biraz dur diyerek baca ile uyumlu bir hale getiriyorsunuz. Bu şekilde verim son derece artıyor ve atomizer kendini buluyor. Oluşan tüm buharı ve aromayı çekebildiğiniz gibi coil'ler gereksiz soğumadığından daha net tatlar alabiliyorsunuz.

Bunları Mage V2'yu uzun sayılabilecek bir süre severek kullandığım için söyleyebiliyorum. Reload RTA'e öykünen atomizer'lar arasında güzel bir yeri var bence Mage V2'nun. Ne var ki tasarımındaki bu bir iki ufak hata, Mage V2'yu daha geniş kitlelerle buluşturmaktan biraz alıkoydu diyebiliriz. Bu maalesef CoilArt'la ilintili bir durum. Azeroth RTA gibi fevkalade bir RTA bile bu tarz sıkıntılı küçük noktalardan ötürü hakettiği yere varamamış durumda.

Kylin II ile ilgili yorumlarım zaten ayrıntısıyla mevcut.

Asıl soruya cevap vermeye gelirsek, olay hangi atomizer'ın daha performanslı oluşunda değil sizin nasıl bir içimden daha çok keyif alıyor olduğunuzda gizli aslında. Kylin II havadar, hayli havadar ve bu havadarlığı yaşatabilecek teknik detaylara sahip. Mage V2'da havadar ancak biraz daha kısıtlı kullanıldığında kendini bulan bir atomizer. İkisi de optimum şekilde ayarlandığında kullanıcısına keyif verecektir, zaten yapısal olarak benzerler. Ama dediğim gibi, burada içim zevki önem taşıyor. Kimi kullanıcılar aşırı havadarlığı sevmezler ve daha kısıtlı içimle, kabaca daha "sulu" bir aroma keyfi ararlar. Kimi kullanıcılar tam tersi havadar olsun bol bol likit yakayım ağzım burnum aroma içinde kalsın derler.

Siz hangisini tercih ederdiniz? :) Seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
  20. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +400 / 2
    Ustadim harika bilgiler paylasiyorsunuz tesekkur ederim. Aslinda single coilli aromasi iyi ato arayisimdayim ama ne zaman bu arayisa.gecsem hep dual coiller cikiyor karsima ovgu ile bahsedilen. Top air flowlular hep husran oldu bende, sizin single coilli favorinizi de ogrenebilirmiyim

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.