Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Tesla Tesla WYE 85W Box Mod

'TC Sıcaklık Kontrollu Modlar' forumunda benimadimcagri tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Kadirturhan

Kadirturhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,334
    Ratings:
    +2,991 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye 85 penodat
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.12.2016
    Siz söyleyince denedim....

Normal kullanımda bir şey yok ama sağa sola çok hızlı sallayinca hafiften pil oynuyor. Ama baya bi sallamak lazim:)

Güle güle kullanın

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. DemonizeD

DemonizeD
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    536
    Ratings:
    +756 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fakirs Troy 1x
    Kapak kısmını mıknatıslı yapsalarmış keşke. Hafifliğin b*kunu çıkartmak için oraya da hiç bir eklenti yapmamış mübarekler

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,338
    Ratings:
    +3,533 / 26
    WYE85 kullanıcılarına selamlar,

Sizlere iki sorum bulunmakta. Aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Lütfen bir kişi cevaplamış diye es geçmeyin siz de kendi fikrinizi belirtin.

1) Isı kontrol ne durumda. Stabil çalışıyor mu? Titanyum gibi teller vasıtasıyla deneyenlerin görüşleri nelerdir?

2) Pil sarfiyatı tek pilli bir mod'a göre ne durumda? Nasıl kurulumlar ile ne kadar içim yapabiliyorsunuz?

Çok teşekkürler şimdiden tüm cevaplayacak olanlara.

4. tekkral

tekkral
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    402
    Ratings:
    +643 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fx22 v2 + Spica Pro
    13.07.2018
    @Anton üstadım ısı modu kullanmadım kullanmıyorum sevemedim titanyum teli :)

Pil spica pro ile kullanıyorum 1,10 ohm 12,5 - 13 watt 2 güne yakın gidiyor .

• Beğendim Beğendim x 2
  5. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    706
    Ratings:
    +1,287 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico candır
    01.01.2017
    Isı modu pek iyi değil hocam. Djlsb gibi grafikler çıkartıyor olsam eminim ki oynak bir grafiği olurdu. Kuru pamuk testi fena değil yani doğru okuyor diyebiliriz ama likit bittikten sonra ateşlemeyi kesmeyeceğinden de eminim.

• Faydalı Faydalı x 2
  6. Kadirturhan

Kadirturhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,334
    Ratings:
    +2,991 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye 85 penodat
    01.12.2016
    @Anton hocam ısı kontrol için bir şey diyemem ama kanthal tel hep 1 ohm üzeri 9 ile 12 watt aralığında 1.5 günü çok rahat çıkarıyor ..2 günede dayanır..

Piller 4 aylık filan:)

• Beğendim Beğendim x 2
  7. OmurG

OmurG
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +6 / 0
    Merhaba,

Benim Tesla da ciddi bir sorunum var. Öncelikle düştüğü için ato yu görmemeye başlamıştı, bir süre kullanmadım ve sonra bir şekilde gördü. Fakat sonrasında şarj tutmamaya, şarja takınca 3-5 dk sonra ekran gelip %100 göstermekte(şarjdayken ateşlemiyor) fakat şarjdan çıkarınca da direk kapanıyor. Pil den mi kaynaklı mod dan mı ? Ne yapmamı önerirsiniz ?

8. abbas720

abbas720
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +30 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Not3
    Dun aldim tesla wye85'imi ;) ne kadar hafif bir mod, arcticfox yazilimli pico kullanıyorum ondan cok daha iyi ateslemesi kiyaslanmaz bile ;)

9. cs875

cs875
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    2,008
    Ratings:
    +3,152 / 10
    3BF0B82A-8458-40D4-98E5-F1D01C489134.png
    Tam tersi 200w için grafikler gayet stabil
    pili değiştirip aynı sonucu alırsanız mod ile alakalı .. ato görmeme 510 bağlantı altında tersten somun var gevşekse yapabilir .. ato taktığınızda sallanma varsa tabi

10. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    706
    Ratings:
    +1,287 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico candır
    01.01.2017
    Vay, gerçekten stabilmiş grafiği. ye 85 de aynı chipsetmiş. Bilgi için teşekkürler.

#310 Frantikk, 9 Ekim 2018
    Son düzenleme: 9 Ekim 2018
    • Samimi Samimi x 1
  11. Altuggenc

Altuggenc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf ikonn 220
    Şu pil gösterge sorununa çözüm bulanınız var mı arkadaşlar? Mod pili doğru okumuyor bende..

12. OmurG

OmurG
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +6 / 0
    Hocam ATO yu takınca herhangi bir sallantı vs olmuyor. Pil de akma vs de olmadı. Birden bire bu sorunla karşılaşmış olmam sorun, yazılımsal birşey olabilir mi ?

13. egesamed123

egesamed123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger 220W
    Arkadaşlar sizce bu mod mu yoksa yılların cihazı pico mu? Yani az daha fiyat farkı verip Tesla almaya değer mi yoksa picodan abartı bir farkı yok mu? Yorumlarınızı bekliyorum...

14. abbas720

abbas720
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +30 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Not3
    Bugun ısı modu test ettim gayet stabil ;) cok hosuma gitti beğendim keske daha önce alsaymisim bu cihazı.

15. tooBerk

tooBerk
    Expand Collapse
    ESF Veteran

Alınan Beğeniler:
    462
    Ratings:
    +748 / 9
    13.08.2012

Biraz gec oldu ama bende araniza katildim.
    Nasil gozden kacirmisim anlamadim. Harika bir mod.
    Hafifligi muhtesem. Rebel 3Dprint modumla ayni hatta daha hafif.
    Atesleme dugmesinin boyutlari -buyuk olusu- cok keyif katiyor.
    Cihazin atesleme sekli cok guzel. DNA chipten daha cok hosuma gitti.
    Uzerindeki kaplama bazi kisilerde zamanla asinma/silinme gostermis. Bu eksi bir durum ama cihazin diger artilari yaninda lafini etmem.
    Ben sadece watt modunda kullaniyorum, TCR olarak nasil birsey diyemem.
    Ozetle, surpriz guzel bir mod. Memnun olanlarin yedek olarak bir tane daha alip kenara atmasini tavsiye ederim.
    +
    Arkadasimiz pico'mu yoksa bu mod'mu diye sormus;
    Bendeki pico 2,5 senesini bitirdi ve tas gibi duruyor. Her turlu eziyeti gordu ama kendisinden 6-7 kat pahali modlarin gosterdigi yipranmayi gostermedi.
    Pico 75w her sekilde alinip kenara konmasi gereken bir moddur. Tesla WYE85'te oyle!

Sevgiler

• Beğendim Beğendim x 2
  16. egesamed123

egesamed123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger 220W
    deneyimlerinizi çok güzel aktarmışsınız elinize sağlık. öğrenciyim picoyla arasında absürt bir fark yoksa boş yere üstüne para vermeyeyim diyorum benim asıl derdim o hocam :)

17. florence

florence
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    882
    Ratings:
    +1,405 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Breeze 2, Bo+
    Sanırım yaklaşık 6-7 aydır kullanmıyorum benimkini. Bir kere kısa mesafeden düşüp atomizer görmemeye başlamıştı. Içini açıp ufak bir ameliyatla hayata döndürmek için internetten tornavida seti aldım fakat içindeki en küçük uç t4 yıldız olduğundan boşuna para verdik.

Vidalar için t3 tornavida ucu gerekiyor. Bir gün ihtiyaç hasıl olursa diye yazayım dedim.

• Faydalı Faydalı x 4
    • Galip Galip x 1
  18. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,338
    Ratings:
    +3,533 / 26
    Yakın zamanda ortaya çıkan tek pilli mod ihtiyacımı gidermek üzere belirlediğim seçeneklerden ikincisiydi Tesla. İlkine erişmek mümkün olmadığı için Tesla'yı aldım bende. Başlığa katkı açısından görüşlerimi paylaşayım...

Ben bir mod'da en hafif olması ya da en küçük olması gibi gibi parametreleri arayan biri değilim hatta aksi gibi en küçüğün kesinlikle ergonomik olmadığını düşünüyorum. Bu bağlamda Tesla ortalama yetişkin bir insan eli düşünüldüğünde oldukça güzel boyutlara sahip. Ne büyük, ne küçük. Olması gerektiği gibi. ABS plastik ve polikarbon malzemeden üretilmiş kasasının pilsiz ağırlığı da 56 gram kullanma kılavuzunda yazdığına göre. Ortalama bir 18650 pilin de 50 gram olduğunu düşünürsek mod +/- 106 gram çekmiş oluyor ki oldukça hafif. Bu hafifliği beni rahatsız etmedi değil. Şu an üzerinde pek de ağır olmayan bir atomizer kullanıyor olmama rağmen ağırlık merkezi hemen yukarıya doğru taşınıyor. Neyse ki ayakta durması anlamında pek bir sıkıntısı olmadığından bu bir sorun olarak geri dönmüyor kullanıcıya ancak @Kadirturhan hocanın başlık altında bahsettiği gibi daha ağır ato'larda sorun yaşamak olası.

Mod'un kenar çizgileri yuvarlatıldığı için kullanım sırasında eli rahatsız etmiyor. Hem baş parmak ile hem işaret parmağı ile rahatlıkla ateşlenebiliyor. Pil kapağı seyrettiğim pek çok videonun aksine bende rahat açılıp kapanabilir bir durumda. Şikayetçi değilim ancak uzun vadede ne olur çok kestiremiyorum. 510 adaptörü güzel konumlandırılmış ve kasaya sıfır halde. Ancak yivleri çok düzgün açılmamış ve atomizer takıp çıkarırken minik çapakların törpülendiğini hissedebiliyorsunuz.

Kaplama "ben çıkacağım" diye bağırıyor birde. Halbuki kadifemsi hissiyatı çok hoş. Bunun kaybolacak olduğunu görmek üzücü. Siyah renk bu arada cihazım bilgi olması anlamında.

Plastik bir mod'a göre "inanılmaz sağlam" hissiyatı uyandırmıyor ancak yabana atılacak gibi bir durum da yok ortada. Örneğin bir başka plastik mod olarak Vandy Vape'in Pulse BF 80'ini her türlü daha sağlam olarak niteleyebilirim.

Bu mod'u tercih ederken özellikle Tesla Nano 120w ile hayatımıza giren Tesla çipinin "düzgün" olarak nitelenişi büyük rol oynadı. Sanırım o zamandan beridir çip pek bir değişim görmeden kullanılmaya devam ediyor. Hemen her şeyin tek ekrandan çözülmesi hoş, kolaylık getiriyor. Ancak çok temel bir şey eksik mesela: Ekranı döndürmek. :) Bulamadım bunu. Onun dışında ohm kilitleme, pre-heat ayarlarına erişme falan her şey çok kolay ve hızlıca halloluyor.

Watt modu ateşlemesi kayda değer şekilde başarılı. Aşırı hızlı değil (olması da gerekmiyor zaten bence) ama derli toplu gayet. Benim önemsediğim tabi ısı kontroldü özellikle. DNA çipli bir mod'da çalıştırmakta olduğum dual coil SS430 kurulumlu bir ato'yu denedim ilk olarak. Fevkalade bocaladı. Şansımı fazla zorlamadım ve bunu bir başka zamana bıraktım. Bir MTL ato'ya standart bir titanyum kurulumu yapıp denemeye başladığımda ise oldukça güzel bir tabloyla karşılaştım. Orta seviyede bir ısı kontrol cihazı diyebiliriz. Vezir etmez ama rezil de etmez. Bence gayet yeterli bir durum bu da.

Dikkatimi çeken bir husus çipin direnci bir iki tık fazla okuyor oluşu oldu. Watt modu için çok anlamlı bir durum olmasa da ısı kontrolcülere saç baş yoldurabilecek bir durum. O yüzden direnci takip etmeleri ve gerekirse elle müdahale etmeleri gerekebilir (çip buna imkan veriyor evet ancak ölçülen direncin sadece belli bir yüzdeyle altına ya da üstüne çıkabiliyorsunuz, bir garip).

Toparlarsak, orta seviyede bir mod olduğunu söylemek yanlış olmaz. Alınır mı? 2x700 pil destekleyen bir şey arıyorsanız ve ağırlık sizin için bir ölçüt değilse alınmayabilir, orta seviyede güzel bir rakibi var (Vaporesso Armour Pro). Ancak hafif olsun, derli toplu bir çip olsun diyorsanız o zaman doğru adrestesiniz.

Son olarak, başlık altında okuduğum Pico durumlarına gelince... Pico güzel bir mod'dur, basittir, akmaz kokmaz, sevenine saygım sonsuzdur ancak geride kalmış, nostaljik bir üründür ne yazık ki. Sunduğu performans basittir. Isı kontrol falan doğru düzgün yapamaz, size güç eğrisi yapma imkanı vermez, vs. Kısacası daha "gelişmiş" bir şey için Tesla'yı elbette ki tercih etmelisiniz.

Ekleme: Görüş bildireyim demiştim ama incelemeye doğru gitmiş bu post. :) O yüzden okuyanlara teşekkürler.

Ekleme 2: Pilinizi güvenle %0'a ya da içim yaptığınız watt'a göre "Low Battery" uyarısını görünceye kadar tüketebilirsiniz. 15 watt'lık içim ile %4 seviyesinde Low Battery uyarısı aldım ve pili çıkarıp ölçtüğümde gerilimi 3.13 volt'tu. Bu tamamen güvenli bir seviyedir, bilginize.

#318 Anton, 12 Ekim 2018
    Son düzenleme: 12 Ekim 2018
    • Faydalı Faydalı x 11
    • Beğendim Beğendim x 4
  19. Rookie|TR

Rookie|TR
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    262
    Ratings:
    +684 / 29
    Armour pro mu wye85 mi derken bi baktım elimde sbody macro var :) imkan olsa da hepsini alıp deneyebilsek ama çok zor :) Çok güzel yazı elinize emeğinize sağlık.

Ama armour pro nun o laciverti beni bitiriyor çok yakışıklı namussuz :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  20. egesamed123

egesamed123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger 220W
    Çok güzel faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.