Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

TC Mod Dinamikleri ve Başlangıç

'Elektronik Sigara Genel' forumunda Redoxa tarafından 21 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. bahaerbey

bahaerbey
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    432
    Ratings:
    +556 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape mirage + prime
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.01.2019
    ohmu kilitlemeden çektim birkaç puff ohmda oynama olmadı sonra kilitledim evet hocam biraz daha iyi oldu biraz daha içeyim şimdi vaktim olmadığı için deneyemedim akşam 2.5 çap 6 tur denerim 3 mm 5 tur denerim 200 derecenin üstünde zararlı maddeler salınıyor diye çıkmadım

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. asaricam

asaricam
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +8 / 0
    Tc modu yaklaşık 3 haftadır deneyimliyorum ama bazı problemlerim var modum sx mini sl class tc modda coil soğukken ohmu kitlediğimde mesela 0.43 ohm değerini alıyorum çok güzel bir içim yakalıyorum, yaklaşık 20 dk sonra yeniden çekim yapmadan önce bakayım ohm değeri ne göstericek diye bir daha ohmu okutuyorum bu sefer 0.42 ohm değeri alıyorum (ilkinden 0.01 düşük) yeniden kitlediğimde bu değerde atonun daha soğuk buhar verdiği bariz belli oluyor ama 210 derece için çok soğuk bence 0.01 ohm bile içimi ciddi manada değiştiriyor, bu normalmidir? Ama mod ile dikkat ettim ilk bi kaç çekimden sonra soğumaya bıraktığımda aldığım ohm değeri ile daha sonra soğukken aldığım ohm değerleri arasında 0.01 ohm fark oluyor her zaman açıkçası Veya atomizeri söküp yeniden taktığımda aldığım ohm değeri yine çok farklı oluyor, stabil bir içim yakalayamıyorum. Biraz uzun oldu ama tavsiyeleriniz nelerdir?

3. mse

mse
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    389
    Ratings:
    +910 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lost Vape Epetite DNA60
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    06.02.2017

Muhtemelen direnç kilitleme işlemini telin oda sıcaklığında olabileceği en düşük sıcaklığı beklemeden yapıyorsunuz. Malum TC için kullanığımız teller her ısıda direnç değiştiriyor. Kurulumu yaptıktan sonra 5-10 dakika beklemekte fayda var.

Gene muhtemelen atomizeri söküp takma sürenizde oldukça kısa. Yeni ateşlenmiş bir telin soğuması da biraz süre alıyor. Eğer yine yeterince beklerseniz makul bir içim yapacak şekilde cihanızı kullanabilirsiniz.

Ufak dediğiniz direnç değişimi kullanılan telin materyaline göre yani TCR değeri yüksek olan teller genellikle düşük direnç değerlerinde kullanılabildiği için TCR çarpanı büyük olan tellerde pek de küçük bir değişiklik olmadığı söylenebilir.

Örnek olarak oda sıcaklığında 0,14 Ω dirençli bir Zivipf Nife30 200 ℃'de 1.91 ile çarpılacağı için 0,2674 Ω değerine ulaşıyor. Eğer cihaz aynı sarımı 0,13 Ω olarak okursa 200 ℃'de 0,2483 değerine çıktığında ateşlemeyi kesmeye başlıyor.

Dolayısıyla küçük sanılan değer kullanılan telin TCR değerine göre ve yapılan sarımın direncine göre bayağı bir fark yaratıyor.

#83 mse, 3 Mart 2019
    Son düzenleme: 3 Mart 2019
    • Faydalı Faydalı x 3
  4. Ufukemre1

Ufukemre1
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +79 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok X-Priv KİT
    Tfv12 nin hazır coilleriyle yapabilir miyiz ısı kontrolünü ?

5. cs875

cs875
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,578
    Ratings:
    +4,084 / 16
    Kullanılan tele göre yapılabilir fakat tam hakim değilim ama tc teli olsada 3/4 lü sarımlı coiller ise düzenli çalışmaz

6. SnowVape

SnowVape
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    148
    Ratings:
    +391 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Macro+Siren v2
    Tvf12 nin hazir coilleri icerisinde kullanilan telin cinsine ve modunuzun stabilitesine gore elbette yapilabilir.. tvf12 hazir coillerine tam hakim olmasamda eger coil icin kullanilan teller ss nickel titanium gibi tcr kontrolu yapilabilen teller ise tabikide gonul rahatligiyla kullanabilirsiniz.. ama kantal gibi tellerde isi kontrolu yapilamamakta ve stabil calismamaktadir.

7. Haned12

Haned12
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +4 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperesso tarrot nano kit
    Vaperesso tarot nano cihazımda euc coil ile ss de 100c ayarında tcr ayarı yapmıştım dün gece hayat güzel çalışıyordu ato hiç ısınmadı soguk buhar aldım hep ama şuan çalıştıramıyorum tcr yi arttırdım birden yüksek ısılı buhar veriyor makinayı sıfırladım gene aynı ( coil tcr için uyumlu değili biliyorum lakin dün cidden sağlıklı bir şekilde çalıştı) konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.