Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

StattQualm İnceleme Squape N [Duro] by StattQualm

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda denklem2a tarafından 21 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Squape N [Duro] by StattQualm 5 5 1votes
5/5, 1 oy

Etiketler:
  1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    25.11.2016
    Uzun bir sureden sonra merhaba arkadaslar, bugunku inceleme konusu Stattqualm un yeni atomizeri Squape N [Duro]

Henuz tanima firsati bulamayanlar icin StattQualm 2012 yilindan beri vape pazarinda faliyet gosteren isvicreli bir modor. Urunlerinin uretim proseduru oldukca modern, kullandiklari celik de bir o kadar kaliteli.

"Squape" StattQualm un urunlerine verdigi isim, bu kelimenin acilimi ise; Swiss Quality Vape. Islerini iyi yaptiklarini ve yeterince ciddiye aldiklarini soylemek yanlis olmaz. Son kullanici icin cok onemli olan satis sonrasi destek, yedek parca gibi konularda StattQualm ekibinden daha iyisi ile henuz karsilasmadim, urunleri ile sorun yasayan herkese, yasadiklari sorun ne olursa olsun, her zaman yardim etmeye hazirlar.

StattQualm, Squape N [Duro] dan once bir cok atomizer uretti, ikisinin inceleme konularini assagida bulabilirsiniz.
    Squape X ve Squape E. Bu iki atomizer disinda Squape V1, R, Rs, Xs, Xrda ve Ec nin yani sira bir de mekanik mod yaptilar.

Squape N [Duro] iki versiyon halinde cikti MTL ve DL, bendeki mtl vesiyonu.

Oldukca iyi bir iscilige sahip bu atomizer 24mm capa sahip, 24mm pek alisik olmadigimiz bir cap olsada gunluk kullanimda olumsuz bir etkisini gormedim. 316L celikten yapilmis, 48mm uzunlugunda boyu ile 5ml likit kapasitesi sunuyor, yanma odasi anodize (iletkenligi giderilmis) aluminiumdan yapilmis, yani tel yanma odasinda herhangi bir yer deyse bile kisa devre yapmasi mumkun degil, ayarlanabilir altin kaplama 510 pin ve ustten kolay dolum yapildigini da yazdik mi tamamdir.
    Paket iceriginde supriz yok; kullanim kilavuzu, yedek conta, allen anahtar, bir tane de kavrama bandi (grip band) cikiyor.

Oyle saniyorum ki Squape bu single coil atomizer ile gercek mtl zevkini tekrar yasatmak istemis, dl versiyonunu henuz denememes olsamda denemek icin sabirsizlandigimi soylemeliyim. Hazir dl versiyonundan bahsetmisken assagida dl ve mtl decklerini yan yana gorebilirsiniz.

Iki versiyondan birini alip deck ve ustundeki halkayi degistirerek atomizeri diger versiyonda cevirmek mumkun ama tahmin edebileceginiz uzere pahaliya mal olacaktir.

Telleme ve pamuklamanin cok kolay, yaptigim denemelere dayanarak tele en uygun pozisyonun assagidaki resimlerdeki gibi oldugunu soyleyebilirim. Tankin usten dolum oldugunu soylemistim, doluyken tele, pamuga ulasmak mumkun, az parcaya sahip ve kullanimi oldukca kolay.

Hava ayri yapmak oldukca kolay, 4 centigin tamami acik pozisyonda 1,8 - 2mm gibi hissettiriyor, sahsen ben 3 centik acik pozisyonda kullaniyorum. Teli tutan vidalarin etrafindaki cikintilar montaj sirasinda telin kaymasini engelliyor, oldukca kullanisli, vidalarin da cok iyi oldugunu soylemekte fayda var, malzeme kalitesini ozetlemem gerekirse "cami kirilmadigi surece torunuma bile kalabilir" dersem ozetlemis olurum. Denemelerim sirasinda 50/50 likitler ve sicaklik kontrollu teller de kullandim, ne akitma ne de yanlis ohm okumasi gibi bir sorunla karsilasmadim.

Aroma, buhar ve bogaz vurumundan bahsedecek olursam; sarim icin uygun pozisyonu bulduktan sonra aroma gayet guzel, likitteki her aromayi alabiliyorum, buhar tamamen saracaginiz telin ohmuna bagli mtl versiyondan "bulut fabrikasi" beklemeyin, eger oyle bir beklentiniz varsa dl versiyona yonelin, bu atomizerin en can alici noktasi sanirim bogaz vurumu, soyle ki; bogaz vurumu sevenler yanindan ayirmayacaklardir, bogaz vurumunu sevmeyenler ise yuzune bile bakmayacaklardir.

Iscilik, malzeme kalitesi, aroma, bogaz vurumu vs. buraya kadar her sey gulluk gulistanlik, bu atomizerin hic kotu yani yok mu derseniz; tabii ki var, bir kere cok tipsiz... Temizlik icin baca sokulup tank parcalarina ayrildiginda tankin altinda kalan, bacanin tank ile birlestigi yerde bicak kadar keskin bir cikinti oluyor, temizlerken parmaginiza dikkat edin. Deckin iki tarafinda likit kanallarinin ustunde duran iki kucuk conta var, bunlar o kadar kucuk ki dustuklerinde bulmak cok zor kaybolmaya cok el verisliler. Diger bir kotu yani ise cok pahali, ureticinin kendi sitesinde 159 Isvicre fraki fiyat etiketi var ki bugunun kuru ile 850 TL civarinda tutuyor. Son olarak cok tipsiz demis miydim? Ama gercekten cok tipsiz!

Ulkedeki ekonomik durumu goz onunde bulundurarak umit ediyor ve Cin Halk Cumhuriyeti nin nezih vatandaslarina sonsuz guvenim ile oyle saniyorum ki onumuzdeki gunlerde klonu cikacaktir.

StattQualm un Squape N [Duro] su ile ilgili ogrenmek istediginiz baska birsey olursa ne yapacaginizi biliyorsunuz.

Hepinize iyi forumlar :)

• Faydalı Faydalı x 23
    • Galip Galip x 12
    • Beğendim Beğendim x 9
    • Samimi Samimi x 1
  2. oXelight

oXelight
    Expand Collapse
    BUHARADAM
    ESF Hakem Heyeti ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,834
    Ratings:
    +8,508 / 104
    Kullandiginiz Cihaz:
    F/P cihazlar
    18.01.2014
    Eline, ağzına sağlık. Alt kısmın çok düz ve sade olması tipini kötü etkilemiş. Biraz aksiyon katsalarmış daha güzel görünürmüş.
    Şu konuda ki ( @Kınayan Adam ın paylaştığı ) resim insanı azıcık yanıltıyor :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  3. gurumac

gurumac
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    860
    Ratings:
    +1,216 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy 1x + Anatolian
    31.12.2014
    @denklem2a hocam eline sağlık. Çok güzel bir inceleme olmuş, özlemişiz.

Ama fiyatına bakınca, klon için bekleriz gibi duruyor :)

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Kınayan Adam

Kınayan Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,544
    Ratings:
    +4,534 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    #6, #8
    06.10.2015
    Valla ne yalan söyleyeyim, o fotoyu görünce “Eyvah! Gitti Euro’cuklar...” dediydim ilk. Ama asıl fotoları görünce, ne bileyim, beğenmedim ya...

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Komik Komik x 1
  5. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,794
    Ratings:
    +9,318 / 18
    Hocam eline sağlık. Kaçarı yok aldıracaksın sen bu atoyu bana. Yani boğaz vurumu ortalama de diye zorladım ama çıkmadı :)

Shenray klonunu yapmış, Aliexpress'de satışa koymuş bile :D

• Beğendim Beğendim x 1
  6. xXxLegendxXx

xXxLegendxXx
    Expand Collapse
    Legend
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    8,314
    Ratings:
    +10,970 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus V2 , Tokugawa Rda
    09.01.2017
    @denklem2a üstadım :) 24 mm olmasının aromaya veya boğaz vurumuna bir artı değer kattığını düşünüyor musunuz.

7. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Alttaki arkadasin yorumu yerinde olmus ;)

Zaten hic suphem yoktu, onlara sonuna kadar guvenebiliriz :D

Rica ederim abi, buyuk bir zevkle yaziyorum ama malesef her zaman, zaman bulamiyorum.

Yok, sanmiyorum, daha once de 24mm atomizer kullandim, bunun aroma ya da bogaz vurumuna bir etkisi olmuyor.

"Ben mtl ve bogaz vurumu severim" diyorsan ve ekonomik durumun elveriyorsa durma! :D

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  8. hasakcicek

hasakcicek
    Expand Collapse
    hasakaptaniccek

Alınan Beğeniler:
    9,266
    Ratings:
    +16,423 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    dicodes mini-dna250c

üstad güzel inceleme , ellerine sağlık :)

sence squape e ve 23 mm eagle varken, bu alınır mı ?

9. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Bogaz vurumu seviyorum dersen alinir, tilemahos armed var deseydin belki "almasanda olur" derdim ama en azindan klon alip deneyebilirsin

10. hasakcicek

hasakcicek
    Expand Collapse
    hasakaptaniccek

Alınan Beğeniler:
    9,266
    Ratings:
    +16,423 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    dicodes mini-dna250c
    heh, tam düşündüğüm gibi üstad :)

Çok parçalı değil, ve birbirlerinin hareketlerini etkileyen parçalarıda yok ( eagle gibi) shenray gibi bir firmada kaliteli bir clon yapar tahminim, shenray ı alınır bunun.

11. vosvos35

vosvos35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    752
    Ratings:
    +1,824 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico yine de pico
    Shenray’ın bu ürüne inancı tam ki 1000 adet stokla 160 tl bandında satışa sunulmuş

• Faydalı Faydalı x 1
  12. hasakcicek

hasakcicek
    Expand Collapse
    hasakaptaniccek

Alınan Beğeniler:
    9,266
    Ratings:
    +16,423 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    dicodes mini-dna250c
    kardeşim birde squape lerdeki şu özellik çok hoşuma gidiyor; bendeki emotion dan biliyorum, deck izole edilmiş aliminyumdan yapıldığı için, coili istediğin gibi deck e gömebiliyor, hava girişine yaklaştırabiliyorsun. Temas etse dahi şase olmuyor veya hotpoint oluşmuyor. Birde nispeten coiller deck e gömülüyor, boğaz vureumunda ve aromada bariz fark oluyor.

Bunda da aynı mantık var, değiştirmedikleri için çok memnunum :)

• Beğendim Beğendim x 1
  13. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016

Klon atomizerlerde dikkatli olmanizi oneririm zira uretimde ayni hassasiyeti gostermeyebilirler

• Galip Galip x 1
  14. vosvos35

vosvos35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    752
    Ratings:
    +1,824 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico yine de pico

Bahsettiğin özellik zaten efsane bir sey.Her ne kadar atomizer dış görünümü estetik olarak hoş olmasa da aslında firma bu konu da bilinen sınırlarının dışına çıkmıyor.( bu özellik mesela Volvo markasında da belirgindir).Adonize malzeme yapısı hem kullanım açısından istediğin gibi oynama imkanı veriyor, Regule-mekanik modlarda kullanımın daha keyifli hale gelmesini sağlıyor.Bakalım shenray bu kaliteye ne kadar yaklaşabilecek merak içindeyim

• Faydalı Faydalı x 1
  15. Kınayan Adam

Kınayan Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör

Alınan Beğeniler:
    1,544
    Ratings:
    +4,534 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    #6, #8
    06.10.2015
    Shenray değil de Marstech beklenebilir... İtinayla...:)

16. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Eagle kullanmadiysan pesine dusme en azindan denemek icin para verme, armed dan daha iyi degil ama duro yu bi dene, klon olsa da dene

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  17. vosvos35

vosvos35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    752
    Ratings:
    +1,824 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico yine de pico

Todd ve pbusardo’nun ürün ile ilgili incelemelerini linklerde bulabilirsiniz..

• Faydalı Faydalı x 2
  18. DnZhN

DnZhN
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    47
    Ratings:
    +119 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    mirage+mv2+dvarw mtl
    atomizeri flashla kıyaslarsak artıları eksileri nelerdir??

19. Orhan Abi

Orhan Abi
    Expand Collapse
    Geyikli Muhtarı

Alınan Beğeniler:
    6,988
    Ratings:
    +13,417 / 43
    Kullandiginiz Cihaz:
    E Sigara Tiryakisi
    İnceleme için teşekkür ederiz, elinize sağlık.

. Uzun süre squape x dream kullanmış biri olarak, malzeme ve işçilik kalitesinin üst düzey olacağından şüphem yok.
    . Bu markanın en çok sevdiğim yönü atomizerlerin tüm parçalarını ayrı ayrı satıyor olması.
    . X serisinde rta yı rda ya dönüştürmek mümkündü, bu seride henüz bu dönüşümü göremiyoruz.
    . X dream serisinde Single coil geçişi için 15 frank civarında deck satarak kullanıcı dostu ürün sunmuştu.
    . N serisinde kasa dostu bir tavırla 51 franka komple base satıyor
    . Boğaz vurumu yüksek atomizerlerde genelde çok kuru buhar geliyor. Bu da öyle ise evyap içilmez galiba.
    . Klonu sepete ekledim :)

• Beğendim Beğendim x 2
  20. denklem2a

denklem2a
    Expand Collapse
    ESF Veteran Adayı!

Alınan Beğeniler:
    5,168
    Ratings:
    +8,132 / 39
    25.11.2016
    Tabii ki, ekonomi bu kadar sallantidayken, mumkunse klon alinir, klon iyi performan sunuyor, sorunsuz calisiyorsa mutlu mesut yasanir :)

Merhaba, Fev in cirkinliginin siniri yok, tub moda fev takinca kavgaya girecek yer ariyormussun gibi gorunuyor duro biraz daha kibar :D Aslinda bir tek fev den daha kibar zaten.
    Aroma ve icim darligi konusunda fev oldukca iyi bir atomizer bende vs versiyonu var hallen kullaniyorum ama duro nun bogaz vurumu cok daha belirgin ve kullanimi fev den daha kolay

Rica ederim,
    Ben de uzun sure X nano kullandim ama tam anlami ile mtl yapmak cok zordu.
    E serisi de rda ya donmuyordu, bunun da donusturulecegini sanmiyorum
    Duro da bir versiyondan digerine gecis sadece 51 frank degil, 51 (deck) +20,5 (ust halka) bir de 12 frank drip tip var 83,5 frank tutuyor, hadi drip onemli degil dedik 71,5CHF... Dini imani para bunlarin.
    Buhar biraz daha sert ama evyap iciliyor, yuksek nikotinli likit icmek mesele

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.