Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Smok Nord Kit hakkında?

'Bir Bilene Sor' forumunda ernac tarafından 4 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

Smok Nord Kit hakkında? 5 5 2votes
5/5, 2 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. sphene

sphene
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso revenger
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    27.03.2013
    Smok Nord ve Geekvape Filint'i etkin bir şekilde kullanıyorum

Smok Nord 0,6 ohm Mesh coil ile %50 VG %50 PG ve 6 mg nikotin içerikli likit ile kullanıyorum. Buhar ve aroma performansı oldukça iyi ama MTL kullanıma çok uygun değil. Pil Kapasitesi gün boyu kullanımda gayet yeterli, sık aralıklarla çekimde kartuş tabanından sızdırmakta sızan likit pil haznesinde biriktiğinden zaman zaman temizlenmesi gerekmektedir.Sızıntı likit haznede toplandığından ancak kartuşu çıkardığınızda fark ediliyor onun için rahatsız edici bir duruma sebebiyet vermiyor.

Geekvape Flint'i 1,6 coil ile %50VG , %50 PG ve 35 mg Salt nikotin içerikli likitle kullanıyorum. Buhar ve aroma performansı Smok Nord kadar iyi değil, tabi burda kullanım amacı daha ön plana çıkıyor, nikotin ihtiyacını hızlı bir şekilde giderdiğinden buhar performansı daha geri planda kalıyor. Uzun periyotlarla kullanıldığı için likit tüketiminizde oldukça azalıyor.

Ateşliyi yeni terk edip yeni E sigaraya geçtiyseniz ateşliyi flintin daha iyi simüle ettiğini ve kullandığınız süre boyunca ateşliyi hiç aramayacağınızı ama uzun vadede de kullanıcıyı tatmin etmeyeceğini düşünüyorum.
    Ateşliyle ilişkimi zaten sonlandırdım sonlandırdım, ben bir keyf insanıyım buharımda bol olsun aromadan da üst seviyede faydalanayım aynı zamanda taşımasıda kolay olsun diyorsanız smok nord tam size göre.
    Coil sarfiyatına gelince kullandığınız likitin türü burda devreye giriyor, ağırlıklı sek nbase tüketen ben smok nord'un coilini abartısız 2 ayın üzerinde kullandıktan sonra değiştirdim. Flintin coilini ise bir aydır kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı olmadı.

Özetle geekvape filint ile ateşliyle yaşadığım aşkı sonlandırdım, smok nord ile de yeni aşklara yelken açtım bakalım hangi limana demirleyeceğim .

• Faydalı Faydalı x 2
  2. Hypnotic34

Hypnotic34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV4.5 + Flint
    12.03.2019
    Bende hiç salt kullanmıyorum. 1.6 ile normal likit tüketiyordum. 1.2 ye geçince şerbetli tatlı gibi oldu likitler :) anlamadım. bir kaç gün daha kullanayım coilini kendim sarar denerim. büyük olasılıkla içerisindeki pamuk etkiliyor tadını. Başka mantıklı bişi düşünemedim açıkçası.

3. mallbora

mallbora
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +20 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    joyeteck eroll
    29.10.2013
    Bakalım bugün satıcının bahsettiği coilden aldım durumdan haberdar ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Hypnotic34

Hypnotic34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV4.5 + Flint
    12.03.2019
    Hocam yorumunuz çok güzel olmuş. nbase hiç denememiştim. Zaten şu noktada bende hemfikirim. Fazla aroması olan likitlerde pamuk çok daha hızlı yanıyor. Tütünlü likitler ile pamuğun ömrü biraz daha uzun oluyor. Demekki nbase kullansak sorun yaşamayacağız. Hemen nbase likit alasım geldi :)

Peki bu 2 ay süresince coilin içini açıp baktınız mı durum nedir, pamukta kararma, yanma var mı diye?

5. sphene

sphene
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso revenger
    27.03.2013
    Kullanım şeklinden bahsetmem sanırım daha anlaşılır olacak. Yüksek nikotinli likit kullanıyorum uzun aralıklarla 4- 5 dk buharlıyorum amacım nikotin ihtiyacını minimize etmek. 1 kartuşu ortalama 1,5 günde tüketiyorum.
    zamanla renk değişiyor ama dikkate almadım buhar tadı bozulmaya başladığında değiştirdim.

6. kirkhammett

kirkhammett
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    78
    Ratings:
    +168 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    ammit mtl rta
    Valla öğlen 4 de elime ulaştı. 12 mg 40/60 evyap likitimle içiyorum herhangi bir sigara isteği gelmedi. Ha kesiyor mu hayır. Ateşli veya mtl isteği geliyor mu ona da hayır. Şimdilik fena değil.

7. Hypnotic34

Hypnotic34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV4.5 + Flint
    12.03.2019
    O zaman teziniz saglam bir tez degil hocam. Bende de suan tamamen seffaf bir likt var (ezduzitone). ve ikinci yedek katuşta bu likit. Devamlı eşim kullanıyor bu kartuşu ki oda sadece akşamları kullanıyor 0.6coil ile. 1.5 hafta sonrasında likitin renginde sararma oluyor, ki bu da pamuğun yandığı anlamına geliyor. Ekleme yaptığım likit bile bir süre sonunda rengini değiştiriyor.

Fakat yinede nbase kullanmak daha mantıklı bu doğrultuda. Abartılı bir içim şekli ile bile, bir coil 15 gün sorunsuz kullanılır gibi duruyor şuan.

8. sphene

sphene
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso revenger
    27.03.2013
    sanırım yanlış anlaşıldım, yazdıklarımla bir tez savunmasına öte sadece bir durum tespiti yapmak istedim. Sizden gelen mesajı okuyunca sabah ilk işim yaklaşık üç haftadır nbase ile (25-30 watt aralığında) kullanılmış bir NRG coili parçalamak oldu. Meshin ısınmadan kaynaklı karardığını, pamuğun ise kahverengimsi bir halde olduğunu gördüm. Pamuğu su ile yıkadığımda yeniden ağardığını ve yanık izine benzer bir oluşumun olmadığını tespit ettim.
    Tezim ...
    Likitin içerisinde bulunan safsızlıkların pamuk yüzeyinde birikmesi sonucu pamuğun emiciliğinin azalmasına sebep olduğu tespitiyle uzun süre aynı coilin kullanılması durumunda ise yeterli miktarda likitin ısınma yüzeyine temas etmemesi sonucu pamuğun yanmaya başlaması olduğu yönündedir.
    sonuç likit ne kadar saf olursa coilin ömrüde bir o kadar uzayacaktır.
    hypnotic34 buhardaştan bir anti tez beklerim artık :) keyf dolu buharlamalar

• Beğendim Beğendim x 1
  9. Hypnotic34

Hypnotic34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV4.5 + Flint
    12.03.2019
    Yanlış anlaşılma yok hocam. bu cihazın pamuğu 3-4 gün içinde yanıyor normalde. Sizin söylediğinize göre yoğun kullanım halinde en az 15-20 gün sorunsuz kullanılabilir. Sırf bu coil/pamuk olayından dolayı pod mod teknolojisinden nefret eder oldum.

Yahu cihazın kendisi 20-25 dolar, 5'li coilinin fiyatı 10-12 dolar. Bir coil 3-4 gün sonra iptal oluyor. Saçma sapan bir teknoloji yani. Bu saçmalıkla uğraşamayıp, gidip ateşli sigarayı yakan iki arkadaşım var :)
    Siz, 1 aydır sorunsuz kullanıyorum diyince idrak edemedim olayı bir anda :)

Umarım tadını severim. Hiç nbase denememiştim. Nbase siparişi veriyorum ilk fırsatta. tespit ve teziniz için çok teşekkürler.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. gan

gan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +32 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Orion, Flint
    Eski mesajlara bakıyordum. Mesajınuız dikkatimi çekti.
    Yarı MTL seviyorsanız Lost Vape Orion ilaç olur size.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.