Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Smok Alien Isınması Normal Mi?

'Bir Bilene Sor' forumunda onrerkc tarafından 24 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. onrerkc

onrerkc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Merhabalar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Bugün itibariyle elektronik sigaraya başlamış bulunmaktayım daha önce hiç kullanmadım. 22 yaşındayım ve lise 1'den bu yana sigara kullanıyorum. Üniversitede son 4. ve son seneme girmiş bulunmaktayım. Lise zamanlarında sigara alışkanlığım günde bir paket iken liseden mezun olduktan sonra 1 sene daha üniversite sınavına hazırlanma dönemimde günde 2 paket Camel Black içer oldum. Üniversiteye geçince hem maddiyat yönünden, hem de kessin diye tütün (sarma sigara) kullanmaya başladım. Günde bir paket tütünle üniversitede son seneme geldim. Fakat ağız kokusu, ne kadar fırçalarsam fırçalayayım beyazlamak bilmeyen dişler vesaire gibi sorunlar yüzünden elektronik sigaraya geçip nikotinli likit kullanarak sigarayı bırakma kararı aldım.

Babamın uzun yıllardan beri elektronik sigara kullanan bir arkadaşının yönlendirmesi ve öncü oluşuyla 2.el Smok Alien aldım. Yanında nikotinli tütün aromalı likit, ve internetten de T8 4 sarımlı coil aldım. Ciğer çekimi ve sigara çekimi olmak üzere iki çekim yoluna ayrılıyor sanırım buharlanma dediğimiz olay, ben ciğer çekimi yapıyorum. T8 coil 0.15 ohm, 50-110w arası çalışmakta ve 60-80 best özellikli ve 4 sarımlı. Cihazın ayar bölümünden (adjust ohm) 0.15 yaptım. Cihazda pcb ısı göstergesi bulunmakta. 45W gücünde 5 adet 4 saniyelik ciğer çekimi yaptığımda cihaz 37 dereceye, toplamda 10 adet yaptığımda ise 41-42 dereceleri görüyor pcb (anakart) sıcaklığı. Atomizer ise sanki alev topu gibi, el değmiyor. Atomizerin hava delikleri de tamamen açık vaziyette. Sorun 4 sarımlı coil olmasında mıdır, Cihazın kendisinde midir bilemedim. Bilen büyüklerimden veya küçüklerimden yardımlarını bekliyorum. Ek sorunuz olursa sorabilirsiniz. Fotoğrafları ekleyebilirsem ek olarak bırakacağım. Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.[​IMG][​IMG]

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. zeroopion

zeroopion
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,064
    Ratings:
    +1,853 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    ÇAYDANLIK-Kettle home end
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    13 nisan 2017
    ohm cok zorluyor hocam 0.15 lerde ne bılım bu havada ozellıkle cok fazla.elınızden geldıgınce 0.35-0.40 ohmlara dusmeye calısın dıycem ama dual coilden kurtulmanız sıngle coil bır atomızer almanız gerekıyor.bunun ıcın bır cok atomızer mevcut..ama yazın en temızı mtl kullanmak

3. Jiyanxx

Jiyanxx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Makine CLON olabilir. Teller clon pamuk clon olsa bu kadar isindigini sanmam. Alien sıkıntılı galiba

4. Superlative

Superlative
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    65
    Ratings:
    +89 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    GClass -Troyv3- Berserker
    22.05.2016
    2 yıl kadar 2 smok alien kullandım. Alien nedense çabuk ısınan bir mod. Yaz mevsiminin de etkisi var bunda. Tavsiyem single coil bir atomize geçmen ve dereceyi çok fazla kafana takmaman. Kafana çok takarsan içtiğinden bişey anlamazsın.

Pil olarak ne kullanıyorsun ?

5. vapelog

vapelog
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapor Storm PUMA
    Bence pillerden. Farkı bir pille denemelisin

6. dodelu

dodelu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    42
    Ratings:
    +58 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus Minikin
    Anlattığın hikaye neredeyse benimki ile aynı. ben üni de başladım sigaraya o ayrı. ilk cihazim benim de smok aliendi. o zamanlar en popüler makine idi. ama gel gör ki smok pişmanlıktir lafı da tam bu zaman çıktı. benim makine de cortladi.
    neyse....
    sonra asmodus minikin v2 aldım ve hala onu kullanıyorum.
    atomizer olarak ise zamanla evrildim.
    su an mtl kullanıyorum ve gayet memnunum.
    sana tavsiyem smok alien'dan uzak durman(mod olarak).
    eğer ki e-sig. devam edeceksen mtl ile devam etmeni öneririm. hem mtl'ler, dl'lere göre daha yüksek ohm olduğu için daha az pil yerler. tek pilli bir makina ve üzerine de güzel bir mtl ato alabilirsin.
    tel sarmayı pamuklamayi ogrenmelisin ama.(youtube ve forum sana yeterli olacaktir)
    örneğin (atomizer olarak)
    *penodat iyi bir mtl dir. seni üzmez. sıfırı 190tl olması lazım. yerli urun.ikinci eli 140-150civarinda.
    *troy ıyidir. o da yerli urun.sifir fiyatları 300tl
    ikinci ellerini 200-250 arasına bulabilirsin.
    lv2 öneririm.
    makine olarak forum sitesini karistirabilirsin. bir çok makina mevcut ama beni üzmesin dersen çipli ürünlere yonelmeni isterim. ama biraz tuzlular orası da bir gercek.
    ama ne olursa olsun pico ölümsüz markadır mod olarak. sadece ateşlemesi bir tık daha düşük ama hiç kimseyi su zamana kadar uzmemistir.
    mtl de ayrıca yüksek nikotin kullanacağın için o kadar hızlı likitin de bitmez. hem daha doyurucu bir için sunar sana hem de vapur gibi buhar çıkmaz( gerçi hangimiz öyle buhar çıkmasını sevmiyoruz )

biraz bölük pörçük oldu belki yazım ama kendine 500tl gibi bir bütçe ayarlarsan ilk başta, sonrasında üzülmezsin diye düşünüyorum. her türlü aklina takılan soru için ulaşabilirsin. forum da zaten tüm sorulara yanıt var ama bulamazsan yardımcı olurum.

iyi buharlar[​IMG]

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. onrerkc

onrerkc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Az önce cihazı komple söktüm, cihazın içine likit sızmış, anakartın altı komple likit durumda. Havyam başka yerde olduğu için anakartın altı hariç her yerini bir güzel silip cihazı geri toparladım. Şahsi düşüncem atomizer yüksek ısıya ulaşınca anakarta bulaşan likiti de ısıtıyor bu da cihazın çabuk ısınıp geç soğumasına yol açıyor, en kısa zamanda anakartın altındaki likiti de temizlemeyi düşünüyorum sizin düşünceleriniz nedir sizce bu yüzden olabilir mi?

Ayrıca pil soranlar için cevaplayayım, piller Samsung 18650 25r.

Ek olarak: Cihaz aşırı derecede likit canavarı, çözümü coili küçültmek midir yoksa gülü seven dikenine katlanır mı diyeceğiz

8. onrerkc

onrerkc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Öncelikle yazınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, niyetim yaz sonuna kadar bu cihazı kullanmak. Yaz sonunda foruma danışıp nasip olursa daha büyük daha profesyonel bir mod almayı düşünüyorum.

9. Berkalone

Berkalone
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    154
    Ratings:
    +438 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1x-Galaxies-Berserker
    29.08.2018
    Smok ve Vaperesso'dan uzak duruyorum çok huzurluyum son zamanlarda hocam :D Pico Primo se ve Yosta livepor 160 modlarım var nazar değmesin hiç birine mis gibi çalışıyorlar. Vaperesso'larda 510 pinini bir şekilde zorlarsanız sallanmaya başlıyor özellikle düşük bütçeli kitlerinde öyle içini açayım vida gibi sıkayım teslalardaki gibi bir şey yok lehimlemeniz lazım çünkü vida yok. Smok'ların çiplerinde bir sorun var sürekli ısınma yanma gibi şeyler yapıyorlar.

10. myrina

myrina
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    56
    Ratings:
    +97 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    21.02.2017
    Smok alien kendi atomizeri hengi coili kullanırsan kullan aşırı ısınıyor.Hele ki T8 çok daha fazla ısı üretiyor.
    Başka ato alamam diyorsan cihaz ile ato arasına soğutucu parça takarak atomizer ısısının moda geçmesini bir nebze önleyebilirsin.Atomizeri değiştirmek istemezsen rba coil alıp 32GA gibi ince telle yüksek ohmlu sarım yaparak düşük watlarda kullanarak ısının biraz önüne geçebilirsin.
    Şu anki fiyatlarını tam olarak bilmesem de 90-100 lira gibi bir paraya smok rba alacağına üzerine biraz daha ekleyip single coil bir atomizer almanı öneririm.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.