Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Sizce ideal watt aralığında mı içiyorum

'Bir Bilene Sor' forumunda ClydeShelton tarafından 24 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +20 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Düz kanthal tel ile dual 5 tur sarım 0.28 ohm 55 58 watt aralığında içiyorum buhar ılık geliyor sizce nasıl normal wattlarda mı kullanıyorum ?

2. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,409 / 32
    Teliniz 24 ga galiba. Doğru mu? Eğer öyleyse normal sınırlar altındasınız. Endişelenmenizi gerektirecek bir şey yok. Gereğinden fazla sıcak olup olmadığını siz hissedersiniz zaten. Önemli olan o.

3. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +20 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Evet 24 ga, Geçen haftalarda 2 tane dişimin ucu çok hafif kırıldı dedim acaba elektronik sigara yüzünden mi oluyor ama buhar bana ılık hatta soğuğa yakın geliyor :)Yani sıcak buhar gelene kadar zararı yok mudur hocam ? öyleyse 80 wattlara kadar neredeyse ılık buhar gelmeye devam ediyor ama dilime doğru çekince buharı 55 wattlarda bile sıcak geliyor :D

4. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,409 / 32
    Bakın şöyle söyleyeyim, daha önce de çeşitli başlıklarda bu konu hakkında yazdım çizdim ancak pek kaale alan olmadı. Cehalet her seferinde galip geliyor ne yazık ki.

Buharın, dişlerimize ve diş etlerimize doğrudan bir etkisi yoktur! İçtiğiniz bir bardak sıcak çayın, bir kupa sıcak kahvenin daha ciddi zararı vardır dişlere ve diş etlerine.

Gerek DL gerek MTL olsun, zaten buharı çekişimiz itibariyle dişlerimize doğrudan bir temas söz konusu olmaz. Ha dişlerini bir tür filtre gibi kullanarak çekim yapan sıradışı insanlar varsa onu bilemem tabii ki.

Aşırı derecede sıcak buharın yapabileceği en fazla şey dişlerinizi sızlatmak olur. Bu da hali hazırda ağız sağlığınızın düzgün olmadığı anlamına gelir. E-sigaranın, ağız sağlığını normal sigaradan daha fazla bozduğuna dair bir bilgi mevcut değildir.

Dişler ve diş etleri, dışarıdan bakıldığında ne kadar düzgün ve temiz görünüyorsa görünsün, diş ipi kullanmadan tam anlamıyla yani çürümeleri ve deformasyonları önleyecek şekilde bir diş temizliği yapılması mümkün değildir ve bu kültür maalesef ülkemizde hiç ama hiç yaygın değildir. Fırçayla sadece görünen yüzeyleri temizlerken çürükler hep yanal noktalardan başlar, yani fırçanın giremediği, ancak diş ipiyle temizlenebilecek noktalarda.

İşin özü, dediğim gibi kişi kendisini bilir zaten. Söz gelimi buhar fazla sıcak geldi, bir hassasiyet oluştu, o zaman gerekeni yaparsınız. Bunun dışında bu konuda uyulacak bir kaide yoktur.

Ve son olarak, DL'de çekilen buhar çoğu zaman MTL'de çekilen buhardan çok daha soğuktur! Bunun tamamen yüzey alanı ve hava akış faktörüyle alakası vardır.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 1
  5. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-

Alınan Beğeniler:
    1,525
    Ratings:
    +4,725 / 86
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV 4.5 + Sbody Macro
    • Beğendim Beğendim x 1
  6. ClydeShelton

ClydeShelton
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +20 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 Merlin Mini
    Teşekkürler hocam baya detaylı anlatmışsınız

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.