Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Sigarayı bıraktım, nikotinsiz likiti ne zaman bırakmalıyım?

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda pegasus tarafından 1 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. bugrea

bugrea
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    294
    Ratings:
    +643 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Magma RDA
    Üstadım günleri sayıyorsan dönüşün yakın gibi geldi bana :) Çıkart kafandan günleri de sigarayı da forumu da.. Bence tabi..

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    83
    Ratings:
    +216 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    28.11.2018
    konuyu hortlatayım dedim merak ettim, sonuç ne oldu acaba ? :D 1. Ayımdan sonra bende 3mg'ye düşürdüm nikotini.

şimdilik yaklaşık 800ml 3mg evyap likitim var. Kız arkadaşımla birlikte içtiğimizi düşünürsem 2-3 ay gider sanırım bunlar bana. sonrasında sıfır nikotine geçmeyi düşünüyorum bende. Sonuçta içimize çektiğimiz birşey psikolojik olarak rahatlatır diye düşünüyorum. Zorluğu hissettireceğini düşünmüyorum ama deneyenler varsa neler yaşadı anlatabilirse sevinirim.

• Faydalı Faydalı x 1
  3. cruyff14

cruyff14
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    Ben de 8 ay önce sigarayı bıraktım, 6MG nikotin ile MTL içime başladım. 5 ay aromalı likit tükettikten sonra 3 aydır sek nbase tüketiyorum. Günlük tüketimim 4ML 6MG şu an, şimdi nbase siparişi geçtim 5MG'a düşürdüm, bakalım devamı nasıl seyredecek. :)

4. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    83
    Ratings:
    +216 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    çok güzel, bende 1 ay oldu başlayalı 6 mgden 3mg'ye düşürdüm. Dl içiyorum
    günde 2 paket kent switch içerdim

5. thrones

thrones
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +36 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico melo+revenger+just2
    18.05.2018
    ben de 100 pg 0 vg 0 mg nic sipariş verdim, n base. deneme yapıcam, tatmin etmezse, bir ton n base var evde, doldurur doldurur karıştırıp içerim kış boyunca.

6. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    83
    Ratings:
    +216 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    %100 pg zararlı değil mi? ya da vg mi zararlı olan? buhar performansını merak ediyorum bu arada 100'ün. Ben 90/10'u çok sevdim

7. thrones

thrones
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +36 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico melo+revenger+just2
    18.05.2018

hocam üstadlar daha iyi bilir ama sanmam zararlı olduğunu. 100 vg 9 mg nicotin kullandım bir şey anlamadım, içinde pg olmayınca bi anlamı olmuyo.. 100 vg 0 pg benim coilleri tıkıyor, vg yoğun olduğu ve akışkan olmadığı için, sırf pg ve 0 nikotin merak ediyorum, nasıl deneyip göreceğiz, zararlı olsa, öyle bi seçenek olmazdı muhtemelen, 80 pg 30 vg istesek öyle bi seçenek yok mesela olsa ondan alırdım, 90,80,70,60 vg ler benim coili tıkıyor, çabuk yakıyor pamuğu teli. ama % 100 pg ve 0 nikotin i çok merak ediyorum, mesela nikotin olmayınca pg nin varlığı da hissedilmiyor dediler ama bakalıp deneyip göreceğiz.

8. pegasus

pegasus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    30
    Ratings:
    +75 / 5
    Aylardır ilk kez foruma girdim. Ne ateşli, ne de buharlı bir şey içmedim bu sürede. Sanırım ben konuyu ben kapattım. Tekrar size hatırlatıyorum. Amacınız en kısa sürede 0 mg'a düşüp, sonrasında psikolojik bağımlılığı kırmak için buharı komple bırakmak olmalıdır. Ne yazık ki fiziksel bağımlılık çok hafiftir, yani 3-5 gün sabırla 0mg likit içer hala gelirisiniz, ama psikolojik kısmı 10 gün yorar sizi. Ever 0 mg nikotinsiz buhar bile kafanızda bir etken ve onu bile bırakmak zor.

Özetle önce 0 mg'a düşün mesela 3 ayda, sonra 3 ay 0mg kullanıp, komple bırakın.

• Faydalı Faydalı x 1
  9. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    541
    Ratings:
    +1,111 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    TeslaWye85+Flash23+Hussar
    Hocam bıraksanızda forumda kalın mazi uzun yıllara dayalı bilgide çok ama yazı ya dökmemişsiniz gib

10. KIZAGAN

KIZAGAN
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Breze2 sikary
    Hocam 100 pg de durumlar nasil yasadiginiza dair tahmin yuruttugum problemler varmi atodan patirdi catirdi sesi sizinti sicratma sivilce ve bogazda kuruluk ?

11. svkttrz

svkttrz
    Expand Collapse
    Sevketinho

Alınan Beğeniler:
    463
    Ratings:
    +746 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla_PumaBaby_BirsürüAto
    01.10.2018
    Valla hocam her şeyden önce ateşliyi komple bırakmış olmanıza çok sevindim bir bırakan olarak. Ben de günde 2 paket içiyordum ve bunu yaklaşık 16 yıl sürdürdüm. 1 Ekim 2018 günü bıçak gibi kesip attım içmeyecem ateşli dedim e-sigara aldım. İlk aldığımda adam zorlanabileceğimi o yüzden 6MG nikotinli likit içmemi tavsiye etti. Tabi yeniyiz, önce hazır aldığım 3 adet 60ml 6mg nikotinli likitleri bitirdim sonra forumla tanışınca evyapa geçtim.

İlk siparişim 3MG nikotinli Nbase'di. O gün bugündür 3mg nikotinli evyap yapıp tüketiyorum ve toplamda 1Lt likit demlemişim. İlk içtiğim tütün Tribeca'ydı ve çok hoşuma gitmişti çünkü ateşliyi 1 gün önce bırakmıştım cazip geldi. Ancak; ateşliyi 15 gün içmeyip tribeca bitiminde pastane aromalı likit kullandım ve sonra evyapta ilk işim tütünlü likitler yapmaktı ve bir çoğu bana iğrenç geldi çünkü tütün isteğim kalmamış hatta kokusundan, tadından nefret eder olmuştum.

Velhasıl artık hayatımda tütün namına, ateşli namına bir şey kalmadı ve tam 5 ay 1 gün oldu çok şükür. Şimdi yaptığım tüm likitler pastane veya meyve aromalı bazılarını ekmeğe döküp yiyesim geliyor hatta. 1 ay 6mg tükettim geri kalan 4 ay 3mg tükettim. 500ml Nbase alıp likit demliyorum bu bana DL'de 2.5 ay kadar gidiyor. 3.parti üretime dün başladım 2.5 ay kadar daha 3mg kullanacağım ama ondan sonraki süreçte bahara da gireceğimiz için yapacağım ilk şey 0 nikotin ve mentollü fresh meyve aromalı likit demlemek akabinde önümüzdeki kışa nasipse komple bırakacağım veya zevkine yine içerim bilemem :)

Şunca yazının özeti ve anafikri; cümlelerin içinde geçen '' bıçak gibi kestim attım '' yani beyninize mukayet olmanız ve kararı net bir şekilde verip geri adım atmamanız. Beynin 21 gün kuramı ise en önemli etkendir eğer konuya uzaksanız ilgili belgeselleri izleyebilir veya makaleleri okuyabilirsiniz. 21 gün bir şeyi yapmazsanız beyin onu unutur :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  12. thrones

thrones
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +36 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico melo+revenger+just2
    18.05.2018

dediğiniz şeyler hiç olmadı, 100 pg 0 mg nic aldım içtim, bitirdim, hiç bir etkisi olmadı, arkadaş ile birlikte tükettik. merakımı gidermiş oldum, bir daha almam :) pg nikotin ile güzel oluyor. nikotin de pg ile güzel oluyo :)

• Komik Komik x 1
  13. BilgeHan35

BilgeHan35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    109
    Ratings:
    +181 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico&nautilus 2
    @pegasus tebrikler hocam ben de 50 gündür e-cig kullanmıyorum 45. güne kadar her şey çok güzeldi ama nolduysa 46. günden itibaren bi istek var anlatamam hem de nerdeyse günün çoğu zamanı yokluyor ne pis bişeymiş bu nikotin

14. mtb

mtb
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,066
    Ratings:
    +6,331 / 213
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hotcig R150 TroyaM TroyaS
    Paşa gönlün ne zaman isterse.. :D

15. KIZAGAN

KIZAGAN
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Breze2 sikary
    Sagolun hocam sasirdim ama

16. Floydiian

Floydiian
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    197
    Ratings:
    +285 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IPV8 - Berserker MTL RTA
    25.01.2017
    3 yıl oldu bende elektronik sigaraya başlayalı. Başlar başlamaz sigara icmeyi bırakmıştım. Uzun sure buharladıktan sonra nikotin oranını azaltarak buhara da son vermiştim. Yaklaşık 6 ay hiç kullanmamama rağmen 2 aydır tekrar elektroniğe döndüm. Cihaz ve atomizerleri elden çıkarmamakla iyi yaptığımı düşünüyorum. Tekrar bıraktığım zaman yine de 1 setup hep bir kenarda duracak. Umarım tekrar bırakır ve ihtiyaç duymam.

17. mrharman

mrharman
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +25 / 20
    05.04.2019
    E sigarayı sigarayı bırakmak için bir alet olarak görüyorsanız tamam ama e sigarayı bir zevk olarak görüyorsanız bırakamazsınız. içmeyi bıraktıktan sonra geri dönebilirsiniz. o yüzden kesinlikle bir araç olarak görün.

18. Zopatudekfuy v2

Zopatudekfuy v2
    Expand Collapse
    A.k.a Zopatüdekfuy & Çöpçü
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,437
    Ratings:
    +6,369 / 149
    doğru zaman evden çıkarken elektronik sigarayı almayı unutmalarınız sıklaştığı zamandır.

19. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    83
    Ratings:
    +216 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    ben %100 vg'ye geçtim nikotin de yok :D ama serpent mini'de seri çekimde %100 vg olduğu için sanırım, arada bir dry hit alıyorum :( eve yağmur yağdırmak için şöyle güzel bir rda'ya mı geçsem etkisi olur mu dry hit'e :D? var mı önerebileceğiniz 22mm'lik bir single coil rda :D

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.