Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Sigarayı Bırakma Hikayeniz

'Bir Bilene Sor' forumunda mrharman tarafından 18 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. mrharman

mrharman
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +31 / 25
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    05.04.2019
    Arkadaşlar bu başlık altında herkes sigara bırakma hikayesini anlatırsa hem bırakmak isteyen kişiler hem de bırakıp yeniden başlayan kişiler için motivasyon kaynağı olabilir. Sigaranın bunca zaman size verdiklerini, sizden götürdüklerini de eklerseniz daha iyi olur. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum.

(Kategori olarak konuyu burada açtım, eğer başka bir yerde açmam gerekirse sayın moderatörler konuyu doğru yere taşırsa sevinirim.)

• Faydalı Faydalı x 1
  2. makinal

makinal
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    152
    Ratings:
    +416 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    minifit
    Sigarayı bırakmayı çok denedim. Nikotin sakızı vs. kullandım ama hepsi en fazla bir kaç hafta ara vermeyle sonuçlandı, sonrasında yeniden başladım.
    2017 yılında Londra'da sigara alıyordum rafta e-sigara ile ilgili bir afiş gördüm.
    Kalem gibi kartuşlu birşey. Aldım kullandım, bir kaç günde bitti tabi kartuşu.
    Sonra bu kartuşu doldurmanın yollarını aradım Bursa'da merdiven altı tütüncülere gittim onlardan ne olduğunu bilmediğim likitler aldım ama başarılı olmadı.
    Tabi ben bi kere kafaya koydum ya araştırdım ve bu forumu buldum.
    Heee tabi "ben yeni başladım ne yapmam gerekir" gibi bir başlık açmadım, onun yerine okudum, araştırdım.
    Kasım 2017 den beri de ağzıma ateşli sürmedim. Bu arada hiç DL işine de bulaşmadım.

Sigarayı bıraktıktan sonra hızla kilo verdim, sonradan anladım ki fast food'dan sonra sigara içmek çok hoşuma gidiyormuş. tabi ateşliyi bırakınca fast food da kendiliğindne bitti.

Ayrca kendimi daha zinde hissediyorum, yediklerimden daha fazla tat ve keyif alıyorum. Sabahları çok daha rahat uyanıyorum vs..

• Beğendim Beğendim x 6
    • Samimi Samimi x 1
  3. NYMX

NYMX
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ratings:
    +482 / 24
    Bundan uzun zaman önce üniversite öğrencisi bir genç olarak maddi durumdan ötürü sigaraya para yettiremeyip tütüne başlamıştım birgün tütüncüde esigaralara takıldı gözüm dedim ne bunlar dediki aromalı duman çıkıyor işte gençler alıyor falan dedim ver banada bitane bakim nasıl bişey eleaf i just s vardı onu verdi tabi ben bilgisiz halimle 18 mg çakma joyetech likitlerle kendimi zorluyorum ciğer çekimi yaparak akşamları keyiflik bi kaç nefes sonra coillerin hepsi yandı likitler bitti attım kenara aradan baya zaman geçti forumu keşfettim o zamanlar melih abi vardı youtubede onu izlemeye başladım falan araştırdım ettim derken en sonunda pico+siren v2 de karar verip başladım tekrar chembase 12 mg likitler demledim falan sigara aklıma bile gelmedi hiç 3 sene olucak neredeyse sanırım hala aynı kombinasyonla tek dal sigara içmeden devam ediyorum ne pico bozuldu nede siren v2 sorun çıkardı bugüne kadar chembase 12 mg ile tütün likitleri zaten çok iyi oluyor heralde bi 5 sene daha böyle devam ederim :)

• Beğendim Beğendim x 4
    • Galip Galip x 1
  4. Uğur Bolut

Uğur Bolut
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    62
    Ratings:
    +107 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Target Mini - Penodat
    En çok özlediğim şey Melih abi'nin videoları heralde. Hepsini baştan sona 4-5 defa izlemişimdir. Keşke tekrar başlasa..

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  5. NYMX

NYMX
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ratings:
    +482 / 24
    Evet bende öyle bu arada bi adam melih abinin videolarını tekrar yükledi youtube'a

6. sencan

sencan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    181
    Ratings:
    +547 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    18650 kalp pili
    01.01.2017
    Bırakmayı hiç düşünmedim , buharada hanım istiyor ne olduğunu öğreneyimde, soruları cevaplıyayım diye başladım. Baktım birsürü mod ato vs olmuş,ilgisiz kalınca sigara beni bıraktı, pişmanım sigaranın beni affetmesini istiyorum...

• Komik Komik x 2
  7. berkk777

berkk777
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    99
    Ratings:
    +254 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy 1x-Doggy-Berserker
    29.08.2018
    Okulda kafede oturup sigara sarıyordum. Kapalı ithal tütünlere doların artması ile inanılmaz zam gelmiş, favori tütüncüm kapandığı için sevdiğim bitlis tütününden de olmuştum. Bayadır başka başka tütüncülerden tütün deniyordum bulamayınca sigara içmeye devam ediyordum bir yandan paramda eriyordu. Neyse o gün işte sigara sarıyordum okulda kafede bir arkadaşım geldi ara ara sohbet ettiğim dersleri benim gibi çokta iyi gitmeyen bir arkadaşımdı. Tütüne mi geçtin kanka dedi. Bende ara ara deniyorum ama hiç biride hoşuma gitmiyor dedim. Sonra dedi ki benim gibi e sigara kullan likiti kendim yapıyorum çok ucuza geliyor. Bende yav ben öyle nargile gibi sevmiyorum dedim beni rahatsız ediyor direkt ciğere çekmek. Ben sigara içimi içiyorum kanka sana da öyle bir şey ayarlarız dedi. O ne ola ki dedim anlattı falan. Sonra bana bir pico birde fakir ida concept rda sattı. Fiyatıda baya uygun fiyata vermiş tabi sonradan öğrendim o sırada piyasayı bilmiyordum. Neyse başlattı işte beni sonuç olarak verdiği cihazlarda efsaneydi bir insanı anca bu kadar keyifli cihazlarla başlatabilir bir insan gerçekten helal olsun. Kendisine sevgim çok artmış durumdadır şu an. Hatta yanında biraz pamuk tel 30 ml likit verdi sen kendine bulana kadar idare etsin diye. O kral arkadaşım sayesinde 6 ay falan oldu işte e sigara kullanıyorum. Şöyle hazır bir kit alıp dl ile deneseydim bırakırdım muhtemelen.

#7 berkk777, 18 Nisan 2019
    Son düzenleme: 18 Nisan 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  8. antitu

antitu
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,433
    Ratings:
    +3,878 / 46
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro&Sbody Macro 75
    14.11.2016
    14 Kasım 2016 günü öğle sularında bir arkadaşımın elinde gördüğüm e-sigaradan almak için (Ijust S idi cihazı) Doğubank'a gittim. İlk olarak 2012 yılında da denemiş ancak sevmemiş ve sigaraya geri dönmüştüm. Bu kez kararımı verdim ve son sigara paketimi (Marlboro Light) buruşturup çöpe attım (yarısından fazlası dolu idi.)

Ijust almaya gittim, Pico ve Melo ikilisini sevip onu aldım. O gün bugündür sigara içmiyorum. Sadece 4. ve 10. aylarda ne durumdayım diye birer sigara ateşledim ama tadı bana iğrenç geldiğinden ikinci nefesi alıp söndürdüm ikisini de.

Allah düşürmesin bir daha.

O günden bugüne bana kalan en güzel hatıra bu Pico mod oldu. Sanırım Vape hayatımın sonuna kadar da hatıra kabilinden bende kalacak. Hâlâ taş gibi hizmet ediyor.

IMG_20190418_180335.jpg

• Beğendim Beğendim x 3
    • Samimi Samimi x 1
  9. Rio

Rio
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ratings:
    +359 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Var bir iki tane...
    08.09.2016
    Bi gün Yılmaz hocalarla lokalde oturuyoruz Namık abi nasıl içiyor ........öhüm neyse konuyu dağıtmiyim ;

Arkadaşlarla oturuyoruz bir arkadaş elinde vtc-mini ile geldi , bu ne dedim " elektronik cuğara " dedi . Sinkaflı bir küfür ederek hadi len ordan sigaranın elektroniğimi olur dedim elimdeki kısa malbuşdan bir fırt çekerken ,sonra konu buralara geldi ...

• Komik Komik x 2
  10. Slashing

Slashing
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    254
    Ratings:
    +376 / 3
    07/08/2017
    - Zaten bronşitim vardı, iki sene önce ağrı şikayetiyle doktora gittiğimde astıma döndüğünü ve sigarayı bırakmazsam bana hava tüpü ile dolaşacağımı söyledi iki tane de astım ilacı yazıp yolladı. O günden sonra sigarayı direkt bıraktım, sonrasında baktım olmuyor nargile felan içiyorum daha zararlı en son aklıma e sigara geldi ve güvenilir bi siteden kazık fiyata(200₺) ego aio edindim sonrasında da büyüye büyüye bu günlere geldik şimdi de dolap doldu taştı :D

• Beğendim Beğendim x 1
  11. mtb

mtb
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,069
    Ratings:
    +6,342 / 213
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hotcig R150 TroyaM TroyaS
    İştee bu bizim hikayemizzz, öyle saff öylee temizz, kenetlenmiş ayrılamazz, kalbimizde ellerimizz :D

• Komik Komik x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  12. wersaf

wersaf
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Merhaba ;Arkadaşlar ben de e sigaraya yeni başladım .Başta likit kötü olduğu için çok kullanamadım neyse likit buldum sonra .Bu defa limiti atomizere doldurdum cihazı açtım 3-4 nefes çektikten sonra kesinlikle buhar gelmiyor ve tıkanık birşeymiş gibi oluyor yardımcı olur musunuz

13. Xence

Xence
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    93
    Ratings:
    +223 / 33
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico siren v2 22mm
    11.02.2019
    Sigarayı bırakma hediyeniz okudum ve girdim.

• Komik Komik x 1
  14. NYMX

NYMX
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ratings:
    +482 / 24
    Özelden yanıtladım hocam burayı kirletmeyelim :)

• Beğendim Beğendim x 1
  15. berkk777

berkk777
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    99
    Ratings:
    +254 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy 1x-Doggy-Berserker
    29.08.2018
    Sigarayı bırakma hediyeniz temiz bir akciğer hocam daha ne olsun :D

• Beğendim Beğendim x 2
  16. Restefes

Restefes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    103
    Ratings:
    +135 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    19.12.2017
    Benim çevremde baya bi e sigara kullanan vardı hiç heves etmedim zaten hepsi ateşli ile ikisini beraber içiyordu sonraları bir tane de sen al takılırsın felan pico aldım bi tane sonra istemeden sigarayı bıraktım çünki tadı çok kötü geliyordu sonra mtl için siren expromizer v3 aldım burda her yeni başlayan arkadaşlar gibi atomizer önerisi postu açtım burdan tecrübeli bi arkadaş dedi ki hiç unutmam böyle olmaz bu işler zaten piyasada herkesin aşağı yukarı beğendiği atolar var onlardan dene kendine uygun olana karar verirsin o arada troya m ile tanışmamız oldu sonra bi de mv2 şu an sigarasız günlerim devam ediyor (bu süreç 1,5 senelik yaşadıklarım) saygılar

• Beğendim Beğendim x 1
  17. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +221 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag
    28.11.2018
    tam olarak 140 gündür, elime vaporesso swag'ı alır almaz bıraktım bir daha da sigara içemedim. :)

• Beğendim Beğendim x 1
  18. ExploTooth7304

ExploTooth7304
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ratings:
    +227 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Armour pro spica pro
    22.01.2018
    Bu seviyeye gelmiş arkadaşlar 100metre engelli koşu gibi bütün engelleri teker teker aşıp bence sigara illetinden kurtulup mutlu sona ulaştılar, ciğerlerde su topluyormuş, patlıyormuş o, yak bi sigara ya elektrikli sigara mı olur , falan filan. İyiki araştırmışım, iyi ki sabit fikirli değilmişim, iyi ki bu forumu ve değerli kullanıcılarını bulmuşum.

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Serky

Serky
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +60 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Luxe, Zeus X
    01.04.2017
    2012 den beri daha ziyade keyif amaçlı buharlardım 1 2 ay sigaraya ara verir geri başlardım. Hanımda kronik astım çıkınca 3 sene önce komple bıraktım sigarayı.

• Beğendim Beğendim x 1
  20. Skalpel

Skalpel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +10 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico + aspire nat.2
    25.12.2016
    Altı kez sigara bırakma denemelerimden sonra(rekor 12 gün) iki arkadaşım ın kullandığı ve o zamana kadar hiç merak etmediğim ecig hakkında sorular sormaya ve kafalarını ütülemeye başladım.
    Arkadaşlardan biri grifin diğeri troy kullanıyordu ve ilk denemelerimde troy çok hoşuma gitti ve banada bi ecig alın dedim.
    İlk cihazım just s ti ve likitim de 0,9 nik. tütünlüydü.Üç gün hiç aklıma sigara gelmedi ve bi deneme yapmak için bitane yaktım ve ilk fırttan sonra 20 sene ben bu şeyi nasıl içmişim dedim ve söndürdüm.
    Sigara paketinin üzerine 25 Aralık 2016
    yazdım ve çakmağım ile birlikte kitaplığımın kenarına bıraktım.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.