Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Sarım için Watt nasıl hesaplanır?

'Elektronik Sigara Yedek Parça ve Aparatları' forumunda url tarafından 29 Mart 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. futureinmydreams

futureinmydreams
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +37 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger X Kit
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    02.03.2018
    Elektronik ve akım/direnç mantığının bu basit anlatılması ilginç geldi :D .

Örn : 28awm/Ka1 telde 0.31Ohm değeri nasıl yakalanır?

Hesaplanması gereken o kadar çok şey var ki anlatılamaz derecede çok. Bunun yerine bizler deneme yanılma yöntemini seçiyoruz. Bu yüzden bana göre bilmeniz gereken en önemli 2 şey var ;

1) Kullandığınız telin, ısı durumuna göre moleküler salınımı.
    2) Kullandığınız güç ünitesinin uzun vadede uyguladığı akım/direncin > ısıya göre oranı.

Moleküler salınım, bir cismin yanma (oksitlenme) durumunda ve bundan sonra ki korlanma evresine kadar olan zamandaki moleküler buharlaşması temsil eden durumdur. Bu süre ne kadar uzarsa, çekim esnasında o kadar fazla gaz-metale maruz kalırsınız ve bu da uzun zamanda ciğerleriniz için riskli.

İkinci olarak:

1.5 saniye ilk çekim için likit ısıtma
    3. saniye likit çekimi.
    Toplam 7 saniye chain smoke yaptığınızı düşünün > Tel 65 derece, sürekli olarak tel likit yakmaya devam ediyor ve atomizerde oluşan ısı cihaza dağıtılıyor.

Bunun yerine kullandığınız teli daha uygun değerlerde, 10 15 saniye chain smoke'da ısınmayacak (ideal ısı) şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu da ufak bir not olsun benden.

#41 futureinmydreams, 7 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 7 Temmuz 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.