Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Samsung ICR 18650 30A ve pico yardım

'Bir Bilene Sor' forumunda Burakcet tarafından 24 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Burakcet

Burakcet
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yeni başlayacagım
    Arkadaşlar yeni.pico ve penodatla aranıza katıldım 3 günlük esigara kullanıcısıyım.
    Sizlere sorum var. samsung powerbankim bozuktu ve aylardır çekmecemde duruyordu, içini açtım kodunu girdim bir baktım

Kullanmalı mıyım? Patlar mıyım?

2. mygse

mygse
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    43
    Ratings:
    +112 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vstorm Eco Pro+Spica Pro
    Çok geçmez bir kaç dakikaya felaketçi tayfa gelir.
    -Patlarsın, ölürsün, başımıza iş açma, canından değerlimi
    gibi yorumlar alabilirsin.

Onlar gelmeden söyleyeyim, pico da pile akıtma yapmadığın sürece herhangi bir şekilde patlatamazsın. Kesiyor zaten Wattı
    Mech mod kullanmıyorsun sonuçta.

Aynı şeyi bende yapıyorum, samsung köşede duran powerbankten 2200mAh batarya çıktı, 1 haftadır sorunsuz kullanıyorum. Yeterki pilin sağlığı iyi olsun, orası burası yırtık ezik büzük olmasın.
    MTL de yüksek amper değerleri kullanmadığımız için pil de fazlasıyla yeterli gelcektir.
    örn senin bu pil 6 A kadar akım sağlayabiliyor.
    0.8 ohm da 20W bile çeksen (ki cayır cayır sıcak olur buhar penodatta) 5A oluyor.

Neyse kaos severler gelmeden ben kaçayım :)
    Edit: sadece bu yorumuma kaç adet "Katılmıyorum" gelecek onu bile merak ettim şimdiden.

• Beğendim Beğendim x 4
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  3. desless

desless
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    son zamanlarda 18650 pillerde ısı sibobu kullanılıyor yüksek akım geçtiğinde sibop şişerek akımı durduruyor bence güvenli

4. trafomerkezi

trafomerkezi
    Expand Collapse
    iel

Alınan Beğeniler:
    206
    Ratings:
    +388 / 4
    Hocam felaketçilik, kaos severlik başka şey de şunu merak ettim.

Tüm uzmanlar (bu sitedekileri demiyorum. Mesela Mooch gibi pil üreticilerinin yeni çıkardıkları pilleri teste yolladıkları uluslararası uzmanları söylüyorum.) özellikle ICR kullanmayın INR tipi pil kullanın derlerken neden riske giriyorsunuz?

Bir pil 45 lira.

Bu aleti içerken yüzünüzün 5-6 santim önünde tutuyorsunuz. Patlamaz tabii ama kul yapısı... Niye bu riske giriyorsunuz? Milyonda bir ihtimaldir ama ya birşey olursa? Gözünüzün 5 santim önünden bahsediyorum.

Dahası hadi siz bu riski aldınız, kendi tercihinizdir. Başkalarına riski anlatmadan nasıl tavsiye edebiliyorsunuz? Onlar bu riski bilmeden size güvenirse başlarına bir şey gelirse ne hissedersiniz?

Sırf merakımdan soruyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. vapelog

vapelog
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapor Storm PUMA
    Icr piller neden tavsiye edilmiyor?

6. trafomerkezi

trafomerkezi
    Expand Collapse
    iel

Alınan Beğeniler:
    206
    Ratings:
    +388 / 4
  7. Burakcet

Burakcet
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yeni başlayacagım
    Arkadaşlar tüm cevaplar için teşekkürler.
    Bir kaç konuyu okumam kafamdaki soru işaretlerini sildi.

Doğru anladıysam belli limitler içerisinde kullanılabilir, ama riske gerek yok.
    Hele ki eski ömrünü tamamlamış bataryaların içinden sökülmüş bir pil olduğunu göz önünde bulundurursak, risk değil bile bile lades olur. Bunlar ya pil atık kutusuna gidecek ya da ufak tefek sıkıntısız cihazlarlarda kullanılacaktır. Vtc6larımla huzurlu huzurlu buharlamak en dopru karar olacaktır.

• Faydalı Faydalı x 1
  8. mygse

mygse
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    43
    Ratings:
    +112 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vstorm Eco Pro+Spica Pro
    Şöyle özetleyeyim o halde sizin için,

Bahsettiğiniz Mooch (ki her kararımda incelemelerine bakarım) hemen hemen piyasadaki bütün tüketici serisi Li-on pilleri test ediyor, yazıyor şurda kullanılır şurda kullanılmaz diye.

ICR piller yüksek kapasiteli, düşük Amperli piller, bu yüzden genelde laptop bataryası, powerbank gibi cihazlarda karşılaşıyoruz. Mooch'un önermeme sebebi de zaten genelde DL kullanımlar için gereken amperlere çıkamayacağı için özellikle kulanmayın diyor.

Ben Endüstri Mühendisiyim, fakat bu matematiği yapmak için mühendis olmaya gerek yok, hesap ortada.
    Kul yapısı, milyonda bir konusu zaten burada geçerli değil. VTC6 da üretim hatası olamıyor mu? Bütün VTC serisi sorun yaşadığında kendini kapatıp temiz temiz emekliye mi ayrılmış bu güne kadar?
    Kaldı ki özellikle belirttim, pico gibi regule bir modda discharge değerinin üstünde çekim yapamazsınız, bu yüzden de patlatamazsınız.
    45 lira 10 kişiye göre para değil belki ama 11. ye göre 2-3 günlük yemek parası belkide.
    Durumu olan var olmayan var öğrenci var, sigarayı bırakamamış, masraf düşürmek için esigaraya başlayan var.
    Kesinlikle "sağlıksız" diyip kesip atamayacağınız bir konuda adam neden boşuna para harcasın?

Forumda çoğunuza göre yeniyim, çok şey öğrendim, çok şey kattı bana fakat anlamadığım ve anlayamayacağım bir ezbercilik var. Sanki sınırları belli ve dışarı çıkan linç ediliyor.
    -abc.com sitesinden şunu coili alayım diyorum?
    +FORUM DIŞINDAN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN. DERDİNİZ NE ANLAMIYORUM
    -abc2.com sitesinden nbase alayım
    +FORUM DIŞINDAN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN DELİRDİNİZ Mİ
    -Şu pil nasıldır?
    +VTC6 VARKEN NE SAÇMALIYORSUNUZ
    -Şu pamuk nasıldır?
    +COTTON BACON PRIME VARKEN SAĞLIĞINIZA YAZIK MI DEĞİL
    -Ni80 tel ile ilgili sorum var?
    +NİKEL TEL EVİNE SOKMA, İNTAHAR MI ETMEK İSTİYORSUN
    -3.8V da içiyorum,
    +3.7 ÜSTÜ ÖLDÜRÜR, YÜRÜ GİT AZ İLERİDE ÖL
    gibi gibi abartarak uzatabilirim daha. Soru soranın ağzına vurma huyu çok gelişmiş. Karşıt görüştekilerin %80i tamamen ezberden, konunun detayını bilmeden, başka bir topicde birkaç yorum okuyup ahkam kesiyor. Detay sorduğum zaman, "niye" dediğim zaman bana cevap olarak "ne halin varsa gör" diyen insanlarımız var. Çünkü o da bilmiyor cevabı, görmüş biryerde, yazmış kafaya, bitmiş öyle.

@trafomerkezi size çok teşekkür ediyorum bu yukarıda bahsettiklerim gibi saçma sapan bir üslup kullanmak yerine, nezaketi elden bırakmadan eleştirdiğiniz için. Umarım bütün karşıt görüşler bu üslup ile konuşulur ve kimse birbirini kırmadan, saygısızlık etmeden kapanır.

• Beğendim Beğendim x 3
  9. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,184
    Ratings:
    +11,777 / 104
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    04.02.2013
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.