Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

!!!...Sahte Premium Likitler...!!!

'Atomizer/Mod sohbet ve bilgi paylaşımı' forumunda gselcuk tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

!!!...Sahte Premium Likitler...!!! 4.7 5 10votes
4.7/5, 10 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (10)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. alp1354

alp1354
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +27 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    OBS engine v2 / Manta RTA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.12.2016
    Nasıl olur ya forum tedarikçilerinden başkasına güvenmeyin diyorlardı hep. Hatta bu sayfanın tepesinde bile birisi demiş yine :) Yazsam bir türlü yazmasan gönül razı değil.

Nerede yaşıyorsunuz arkadaşlar Alpler de Heidi nin kasabasında mı ? Adam eşeği boyamış babasına satmış, siz hala nasıl olur diye düşünüyorsunuz.

Bir kere bu forumda ya da değil ucuz maldan, sirkeci esnafından ve tobacco culardan uzak durun. 50 - 60 lira ya dinner lady satan ve buna inanıp alanlar var şaka gibi, açın yurtdışı satış sitelerini bu ürün ne kadardır diye bir bakın. Sonra bu adam bunu toptan alsa, şu kadardan getirtse, ee dolar şu kadar filan diye bir hesap çıkarın. Bir de bu herifler bu işi kar etmek için yaparlar en az maliyeti kadar da kar etmek isteyecekler. Bakın bakalım o sözde orijinal likiti bu herifler, 20-30 lira getirtebiliyor mu? İmkansız, likit firması babalarının dükkanı olsa o fiyatlara getirtip burada o fiyatlara satamazlar. Ee ne yapacaklar, şöyle yapacaklar;

- ya merdiven altında rezalet şekilde (burada küfür var aslında) bilmem kimin evlatları tarafından yapılıp, etiket yapıştırılan sahte likitleri satacak

- ya da çinden, malezyadan gelen nispeten daha iyi sahteleri satacaklar.

Maalesef bütün kötülüklerin anası! elektronik sigaraya savaş açan devlet büyüklerimiz sayesinde bu ülkede orijinal likit bulmak çok çok zordur. Onların fiyatı da yüksek olacaktır. Orijinal likit istiyorsanız yurtdışına çıkıp, kendiniz vape shop ta deneyerek ya da oradan gelecek bir yakınınıza aldırmanız gerekiyor.

Yarın ne olur bilinmez ama bugün için bizim memlekette izlenecek en güvenli yol EVYAP tır. Sahte işi henüz yaygınlaşmadığı için en güvenli yol budur diyorum. Daha güvenli ve ucuz.

Son olarak suçsuzun, garibanın, haksızlığa uğrayanın bu kadar sessiz bu kadar derdini içinde yaşadığı bir dünyada, zamanda yaşamak çok üzüyor beni.

Adam likit almış, sahte çıkmış, çıkıp diyemiyor filanca dükkan ya da forumdan şu satıcı, şu üye sahte likit satıyor uzak durun diye. Başkaları da yansın diye mi bekliyorsunuz arkadaşlar. Bu adamlar hırsız, milletin üç kuruş rızkında gözü olan, sağlını hiçe sayan namussuz bunlar. Ha bunlar ha yaşlı ninenin evine girip kolunda ki bilezik için öldüren namussuz. Yazın, söyleyin, uyarın! Bunların arkadaşları ve çevre esnaf taşlar belki sizi, alaya da alır ama günün sonunda gönlünüz rahat olur. Bakın bana, şimdi gönlüm rahat taşlanmayı bekliyorum :)

Hadi selametle kalın.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. vitocorleone

vitocorleone
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +131 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    AL85 - Spica Pro
    Müthiş bir güvensizlik ve çaresizlik görüyorum. Bu kadar güvensizliğe gerek yok. Bu kadar durduk yere üstü kapalı herkesi zan altında bırakmaya da gerek yok. Burada birisi laf atacaksa isim yazsın. İsim yazmayacak ise ortaya laf atıp kaçmasın. Bu kadar kolay değil insanları karalamak. Yorumlar içten. Samimi. Ancak faydasız. Premium alanların kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor. EVYAP malzemesi satanlar dışında. Zira bu tip yorumlarla EVYAP'ı öne çıkardığınızda, bu sefer EVYAP malzemesi satanları memnun ediyor. Aynı premium likitte ortaya attığınız güvensizlikleri, karalamaları o zaman ucu açık ve isim vermeden EVYAP malzemesi satanlar içinde yapalım. " O üzerinde MERC yazan, Sigma yazan, Tukuaz yazan, bilmemne yazan o VG ler varya, merdiven altında (ki aslında burada küf oluyor) tamamen size ithal diye, pharma kalite diye, yutturulan VG lerdir" diyelim. Asla böyle bir iddiam yok ironi yapıyorum. Madem bu kadar güvensiziz. O zaman elektronik sigarayı bırakalım arkadaşlar. Hazırı sahte, sahtesi hazır, orjinali merdiven altı merdiven altı orjinal. Tükettiğimiz herşeyi güvenle tüketmeyeceğiz elbette inceleyeceğiz. Ancak orinali budur, şudur şöyledir böyledir diye ambalaj paylaşıyorsunuz. O paylaştığınız ambala resimlerini firmaya gönderin, şu ülkedeki ambalajımız böyle bu ülkedeki ambalajımız şöyle ve orjinal görünüyor gibi yorumlar alacaksınız. Yok aksi bir yorum aldınız ve sahte ürün diye karşılık mı aldınız. Yada orjinalini tükettiniz ve aradaki farkı mı gördünüz? O zaman foruma bunu yazın ama İSİM de yazın. Yok öteki türlü yapacağımız bütün yorumlar klasik güvensiz ve çaresiz tüketici yorumu olarak kalıyor. Ne sizden sonra tüketecek olana, ne de üreticiye, nede size bir faydası olmuyor. Tabi burası özgür bir platform yazın. Ama 75 Liraya Lemon Tart mı olurmuş bak yurt dışına gibi yorumlar bana komik geliyor. Ben bildim bileli 75 Liraya alıyorum. Forum tedarikçisinden alıyorum. Yurt dışı satış fiyatından ucuz ve orjinal. :) Aksini bilen varsa paylaşsın diyorum. Kimsenin bildiği birşey yok. Sadece yorum. Biri bir bilgi ile gelir, ben yurt dışından getirttim orjinalini içtim. Şu satıcının sattığından da aldım. Alakası yok böyle bir şey olamaz der. Saygıyla eğilirim. Ve teşekkür ederim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 1
  3. MR.BERK

MR.BERK
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ratings:
    +620 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL CLASS STABWOOD+ION
    01.05.2017
    Bu hafta 2. kez öpüşüm :D

grrGdR.jpg

• Komik Komik x 1
  4. CeJIuM

CeJIuM
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    321
    Ratings:
    +641 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Five Pawns Orjinal mi?

Hocam ilk yorum bana ait başka bir tartışma ortamında yazdığım birşey. Bu konuda da yazdım çünkü bir olay oldu onun üzerine sinirliyken yazdım ama hala arkasındayım. Siz de takdir edeceksinizdir ki insanın her anı bir değildir; bir arkadaşınız vardır her sabah "naber lan ?" diye selamlarsınız 2 sene bi şey demez; kötü bi gününde olur adam gibi selam ver diye fırça atabilir.

Şimdi niye isim veremediğime gelirsek sebebi Five Pawns, konuşuyoruz diyorlar ki bu özel seri ve diğerleri kadar çok satılan bir ürün değil. Ne kadar şişe üretiyorsunuz diyoruz ? adam yuvarlak cevap veriyor. Nasıl kontrol edicez diyoruz ? yuvarlak cevap veriyor. Bu şişe sizin mi diyoruz ? diyorki sitemizde var nasıl olacağı. Şimdi benim koyduğum fotoğraf sitesinden alınma. Böyle mi olması lazım diyoruz diyor ki evet ? peki diyorum bu sizin şişeniz mi ? evet olabilir diyor ama olmaması lazım diyor. Şimdi bu kadar muallakta olan bir durumdan sonra ben nasıl isim vereyim.
    Buna karşılık orada yaptığım yorumda sadece ' Five Pawns - Castle Long Reserve ' için yorum yaptım.

Ayrıca Forumumuzda ' Sale Member ' diye bir üyelik çeşidi var. Bu üyeliği alabilmeniz için sattığınız ürünlerin orijinalliğini yönetime kanıtlamanız gerek. Ayrıca Gold üyelik 25€ Sale Member üyelik 29€ yani 4€ farkla güvenilir satıcı olabiliyorsunuz eğer kanıtınız varsa.

Bunlar dışarıdan hazır alınan ürünler ve kanıtlaması kolay. Sizin verdiğiniz örnekte ise evyapçılar mesela her bir ürünün orijinalliğini, son kullanma tarihini vs ispatlaması gerekir ki orası daha karışık ve ispatlaması daha zor. Orada tam güven ilişkisi ile yürür ya zaten ticaret denen şey güven üzerine kurulur aslında, neyse konu dışına çıkmayalım.

Şimdi üst tarafta alıntıda ilk yaptığım yoruma atıfta bulunarak yıllardır içtiğim likiti ayırt edebiliyorum ve kimin sahte kimin orijinal sattığına da değinmek istemiyorum. Verdiğim paranın karşılığı olup olmadığına bakıyorum ama hem çok para verip hemde sıkıntılı ürün çıktıktan sonra yaptığımız konuşmada rahatsız edici cevaplar alırsam moralim bozuluyor ve aslında yapmasam daha güzel olacak olan yorumları yapıyoruz.

Sonuç olarak size hak veriyorum, ben kendi söylediklerimi kanıtlayabilecek delile sahip değilim. Delilim var ama kanıt sayılmaz :) hani içince anlıyoruz az biraz.
    Ama diyorum ki onlarda kanıtlamıyorlar ki onların kanıtlaması bizim kanıtlamamızdan daha kolay ve satıcı onlar olduğu için onlar yapsa bu işi daha doğru olur.

Vaktinizi aldım, böyle bir tartışma ben tabanlı çıkmadı ama yine de hakkınızı helal edin.

Alıntı olan mesajımda yazdığı gibi devam ediyorum, forum ahalisi ve satıcılardan özür diliyorum ve tekrarlıyorum.

Tersi kanıtlanamamış her likit orijinaldir, ben orijinal olmadığını bilsem de oriinaldir.

İyi forumlar...

• Beğendim Beğendim x 6
  5. MR.BERK

MR.BERK
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ratings:
    +620 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL CLASS STABWOOD+ION
    01.05.2017
    Şöyle de bir durum var, sattığı ürünlerin orjinalliği kanıtlamış her satıcı "Likit Satış Forumu" başlığına taşınacak ve şu an 2 satıcı o bölümde satışa başladı :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  6. alp1354

alp1354
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +27 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    01.12.2016

Avrupa'ya her seyahatimde şişesini 20 eurodan aldığım Dinner Lady'i de, sizin 75 liralık Dinner Lady'nizi de iyi bilirim hocam, size afiyet olsun. Hızlı ve partizan bir yorum bekliyordum, beni yanıltmadığınız için ayrıca teşekkür ederim :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  7. alp1354

alp1354
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +27 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    01.12.2016
    Yazı da özellikle isim belirtmemin amacı da, agâh olmamız gerektiğini hatırlatmak için yazmış olmamdır. Kim ne almak istiyorsa gelir oradan alır. Herkese sevgiler saygılar.

8. alper23

alper23
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    217
    Ratings:
    +250 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic vtc mini
    Bu iyi olmuş haber için tşkler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  9. s0Lidfacti0n

s0Lidfacti0n
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +12 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75c
    Hocam bilginiz eksik teyit amaçlı firmaya 2 kez mail attım, ve aldığım cevaplar aşağıda :

Hello from turkey my name is ömer , is these black flag risen original? can u check it, thanks .
    Ekran görüntüsü almayı beceremedim black flag risen likitinin kutu ve şisesini yolladım. Kutuda ki ibareler aynı sizin paylaştığınız gibi. Gelen cevap:

Jessica Scott , 5 Şub 2019 Sal, 21:33 tarihinde şunu yazdı: Hi Omer, Looks good to me! Hope you enjoyed it! Jessica

Daha sonra web sitesinde ki fotoyu ve benim yolladığım kutu fotoğraflarını paylaşıp 2. mail attım o da şu şekilde:

hi jessica thanks for your interested in. The shape of the cover on your website is different. Can u check it ? İs this new bottling?

Gelen cevap:
    Hi Omer, Looks good to me! The bottle you are seeing on our website is an updated label to comply with the new FDA laws. Hope you enjoyed it! Jessica
    Kısacası daha önce bu kutu üretimi olmuş ve orjinal gibi duruyor diye teyit veriyor. Bu kutudan orjinal olup olmadığı kesin anlaşılma imkanı yok. Dileyen arkadaşa mail i iletebilirim.

10. vitocorleone

vitocorleone
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +131 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    AL85 - Spica Pro
    Bir taraf tutacak isek o forumumuzun sağlıklı olarak işlemesi için durmamız gereken taraf olur. Tam olarakta bu sebeple bu konu altında yazıyorum.

Bana ve herkese afiyet oluyor. Ancak biz tükettiğimiz ürünleri buradan orinallik iddiası ile alıyoruz. Bu orinal olduğu anlamına gelmiyor. Sorgulamak en doğal hakkımız. Bu cümleniz "herşeyi ifade ediyor" gibi algınalabilir. Ancak şahsınızı tanımıyorum. Ve bu forumda okuyan kimse tanımıyor. Birebir yüz yüze dostluğumuz olsa ben itimat eder size kullanmayı bırakırım. Ama bu sadece bana faydalı olur. Hayat önümüzde her zaman yolu çatallaştırır. Ve bizler bir tercih yaparız. Bir bildiğiniz ve tecrübeniz olduğunu ifade ettiniz. Şimdi o çatallaşan yolun ayrımındasınız. Herhangi bir yola girmediyseniz, gönül isterki tercih hakkınızı bütün foruma faydalı olacak yolu seçerek kullanın.

20 Euro'dan aldığınız likit numunenizle birlikte, forum yöneticilerine ihbarınızı yapın. Satıcıdan bir sparişte onlar geçsin. Sonra 3. bir numunede dışarıdan yine firmadan orjinal temin edilir ve 3 numune ile gerekli test yapılır. Varsa bir hile, hemen kapı gösterilir.

Ne geliyorsa başımıza bizim kendimizi çaresiz hissetmemizden geliyor. Bugün tespit edilen bir duruma karşı gösterilen sessizlik, bir arkadaşımızın sağlığından olmasına sebebiyet verebilir.

Diğer taraftan şahsınıza özel algılamayın. Forumda bir ürün 75 TL den satılırken ona sahte demek, aynı ürünü 130 TL ye satan kişinin işine yarar. Kar hırsı ile gözü dönmüş bir satıcının, foruma başka bir IP den açtığı hesapla, bu 75 Lira olanlar varya hepsi sahte diyerek, sizin yazdıklarınızın aynısını yazarak, reklamını yapması bedava. Fiyata göre karar vermek işte bu yüzden sağlıklı değildir. Bir ürün 50TL aynı ürün 100 TL iki farklı satıcıda satışta ise, 100 TL olan orinaldir mantığı yanlıştır. İkiside sahte olabilir. Ama 100 TL olanın sahte olma olasılığı 50 TL olandan az değildir. Zira bunu yapan kişi sahteci ise fiyattan yakalanmak en çok korkacağı şey olup, fiyatını olabildiğince yüksek tutacaktır. Ve yüksek fiyat tutulması bizim toplumumuzda beyin tutulmasına eşdeğer takıntı olup, bunu al bu gerçektir algısına yol açmaktadır. O sebeple sahte likit arıyorsanız, fiyatı en yüksek olanlar arasından deneyin. Bulma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Aynı şekilde fiyatı yükseklerin arasında %90 ı orinal %10 u sahte olabilir. Kimseyi zan altında bırakmayalım. Bu yazdıklarım tamamen farazi olup, forumda hiçbir sahte ürün tarafımca teşhis edilmemiştir. Ancak teşhis ettiğini söyleyen birinin üstü kapalı bırakıp, sessiz kalma hakkını kullanması, hiçbirşey yapmadan afiyet olsun demesi pek anlaşılabilir değil benim için. Burada birşey yazmak zorunda değilsiniz. Yetkililerle özelden yazışın. Gereğini yaparlar. Daha önce pek çok örneği mevcut olduğu gibi, bu forumun otokontrol mekanizması forumun kendi kullanıcılarıdır. Üstümüze düşeni yaptığımız sürece forum sağlıklı bir şekilde ilerlemeye ve kendi içinde farklı sahtecilik girişimlerini önlemeye devam edecektir.

• Beğendim Beğendim x 1
  11. alp1354

alp1354
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +27 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    01.12.2016
    Bir taraf tutacak isek o forumumuzun sağlıklı olarak işlemesi için durmamız gereken taraf olur. Tam olarakta bu sebeple bu konu altında yazıyorum.

Bana ve herkese afiyet oluyor. Ancak biz tükettiğimiz ürünleri buradan orinallik iddiası ile alıyoruz. Bu orinal olduğu anlamına gelmiyor. Sorgulamak en doğal hakkımız. Bu cümleniz "herşeyi ifade ediyor" gibi algınalabilir. Ancak şahsınızı tanımıyorum. Ve bu forumda okuyan kimse tanımıyor. Birebir yüz yüze dostluğumuz olsa ben itimat eder size kullanmayı bırakırım. Ama bu sadece bana faydalı olur. Hayat önümüzde her zaman yolu çatallaştırır. Ve bizler bir tercih yaparız. Bir bildiğiniz ve tecrübeniz olduğunu ifade ettiniz. Şimdi o çatallaşan yolun ayrımındasınız. Herhangi bir yola girmediyseniz, gönül isterki tercih hakkınızı bütün foruma faydalı olacak yolu seçerek kullanın.

-Tercih hakkımı bu forumdan yana kullanıyorum, o yüzden buralara bunları yazıyorum. Bilinçli alıcı olmamız gerekiyor, kimse burada babanızın oğlu değil diyorum millete. Test edin tüketin ve bir yamuk yakaladığınızda da ifşa edin diyorum. Ki satış alanını güvenli tutalım. Bunlar tamamen daha sağlıklı bir forum ve buharlama için yazılmış şeyler.

20 Euro'dan aldığınız likit numunenizle birlikte, forum yöneticilerine ihbarınızı yapın. Satıcıdan bir sparişte onlar geçsin. Sonra 3. bir numunede dışarıdan yine firmadan orjinal temin edilir ve 3 numune ile gerekli test yapılır. Varsa bir hile, hemen kapı gösterilir.

- Keşke bahsettiğiniz gibi bir sistem olsaydı buralarda maalesef yok :) Burada bir güvenlik mekanizması yok, tek mekanizma kişinin satın alım sonrası memnun değilse yorum yapabilme hakkıdır.

Ne geliyorsa başımıza bizim kendimizi çaresiz hissetmemizden geliyor. Bugün tespit edilen bir duruma karşı gösterilen sessizlik, bir arkadaşımızın sağlığından olmasına sebebiyet verebilir.

- Yazımı okuduysanız son ettiğim kelam bunun üzerineydi.

Diğer taraftan şahsınıza özel algılamayın. Forumda bir ürün 75 TL den satılırken ona sahte demek, aynı ürünü 130 TL ye satan kişinin işine yarar. Kar hırsı ile gözü dönmüş bir satıcının, foruma başka bir IP den açtığı hesapla, bu 75 Lira olanlar varya hepsi sahte diyerek, sizin yazdıklarınızın aynısını yazarak, reklamını yapması bedava. Fiyata göre karar vermek işte bu yüzden sağlıklı değildir. Bir ürün 50TL aynı ürün 100 TL iki farklı satıcıda satışta ise, 100 TL olan orinaldir mantığı yanlıştır. İkiside sahte olabilir. Ama 100 TL olanın sahte olma olasılığı 50 TL olandan az değildir. Zira bunu yapan kişi sahteci ise fiyattan yakalanmak en çok korkacağı şey olup, fiyatını olabildiğince yüksek tutacaktır. Ve yüksek fiyat tutulması bizim toplumumuzda beyin tutulmasına eşdeğer takıntı olup, bunu al bu gerçektir algısına yol açmaktadır. O sebeple sahte likit arıyorsanız, fiyatı en yüksek olanlar arasından deneyin. Bulma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

- Bu forumda kimseyi tanımam etmem, kimsenin ticari olarak faydasına, zararına iş yapmıyorum. Sahtekar olduğunu bildiğim varsa onun üzerine oynarım o ayrı bir konu. Ben bu ürünlerin 75 liraya kar edilerek satılamayacağını söylüyorum ve bundan eminim. Düşüncem bu katılırsınız katılmazsınız. Argümanımı da yazdım! He bu likiti o fiyata kullanan sizsiniz, kendi ve arkadaşlarınızın sağlığını düşünüyorsanız Dinner lady ile irtibata geçerek bu konuyu açıklığa kavuşturabilirsiniz. Şöyle sorabilirsiniz mesela, ben Türkiye de 60 ml dinner lady'i yaklaşık 9 Sterline satın alıp afiyetle tüketiyorum ne dersiniz bu işe diye sorabilirsiniz. Yani bu urünü bir satıcı toptan olarak almak isterse, Türkiye için 4-5 sterline mal edebilir mi? Size düzgün ve açıklayıcı bir cevap vereceklerine eminim :)

Aynı şekilde fiyatı yükseklerin arasında %90 ı orinal %10 u sahte olabilir. Kimseyi zan altında bırakmayalım. Bu yazdıklarım tamamen farazi olup, forumda hiçbir sahte ürün tarafımca teşhis edilmemiştir. Ancak teşhis ettiğini söyleyen birinin üstü kapalı bırakıp, sessiz kalma hakkını kullanması, hiçbirşey yapmadan afiyet olsun demesi pek anlaşılabilir değil benim için. Burada birşey yazmak zorunda değilsiniz. Yetkililerle özelden yazışın. Gereğini yaparlar. Daha önce pek çok örneği mevcut olduğu gibi, bu forumun otokontrol mekanizması forumun kendi kullanıcılarıdır. Üstümüze düşeni yaptığımız sürece forum sağlıklı bir şekilde ilerlemeye ve kendi içinde farklı sahtecilik girişimlerini önlemeye devam edecektir.

- Bir problem yaşadıysanız, sessiz kalmayın, ifşa edin diyen benim zaten :) Ben bu forumdan 2 ya da 3 kez likit aldım, onlarda da sorun yaşamışsam ilgili konunun başlığına yazdım. Rica ederim, cevap yazdığınız yazıyı, baştan aşağı okuyun. Sonra bu herif bunları gevelemiş ama niye gevelemiş diye bir düşünün. Ondan sonra benim niyetimi daha iyi anlayacaksınız.

12. Puff

Puff
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    283
    Ratings:
    +657 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sxmini G class, Reload
    Premium likit dediğiniz şey, satışı yasak ülkelerde bir veya bir kaç kişinin aroma karıştırıp lezzet yakaladıktan sonra girişimcilik yaparak satmaya başlamasından ibaret. Avrupada insanların gelir seviyesine göre 20 euro'ya mağazalarda alıcı bulabiliyorken bizim gibi gelir seviyesi düşük ülkelerde o fiyattan satamayacağını bilmiyor mu? :)
    Altı üstü ufacık bir şişede 60ml aromalı nbase. Buraya da 100'lerce satıp para kazanmak istememesi mümkün mü?

Ohw likitlerinin diy kitleri var ve bizim gibi yasak ülkeler için nefis çünkü içinde nikotin yok, özel olarak üretilmiş ama sitesinde gözükmüyor. Eğermail atarsan sana sitenin normalde gözükmeyen bir uzantısını yolluyorlar. Yani diyor ki biz yaptık. :)

13. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,918
    Ratings:
    +11,106 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Ben ohw için sormuştum,

Sitesinde 24 dolar (120tl)
    Forumda 110tl,
    Toptan alırsan indirim kodu ile 8 dolar (40tl)

Screenshot_2019-02-10-18-08-31-577_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-02-10-18-11-50-417_com.android.chrome.png

• Faydalı Faydalı x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  14. cs875

cs875
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,424
    Ratings:
    +3,824 / 15
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  15. Puff

Puff
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    283
    Ratings:
    +657 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sxmini G class, Reload
    • Komik Komik x 2
  16. vitocorleone

vitocorleone
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +131 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    AL85 - Spica Pro
    Bir girişimde bulundunuz mu da yok diyorsunuz?

Ben sizin yazınızı sonuna kadar okudum. İyi niyetinizden de şüphem yok. Zaten sizi istisna tutmamın sebebi budur. Ancak sahte olduğunu iddia etmek o kadar kolay olmamalı. Üstelik isim vermeden.

Fiyat takıntınıza anlam veremiyorum ne yazık ki. İşletmeci zihni ile örtüşmüyor.

Benim Güney Amerikada bir üretim tesisim olsun.

60ml likiti 3 USD'ye mal ettiğimi düşünelim.

Bu likiti tedarikçilerime toptan 6 USD ye satarken aşağıdaki gibi bir anlaşma yapabilirim:

İngiltere pazarında 30 USD altında satışa çıkamaz yakalarsam sana bir daha ürün satmam diyebilirim.
    Tedarikçim onu alır 30 USD den satışa çıkar.

Ama aynı ürünü Hindistanda piyasaya sürerken, ülkenin gelir seviyesine bakarım. Orada üst sınır değil alt sınır koyarım derim ki; Bu ürün 8 USD'nin altında satılamaz. Şimdi Hindistanda ürünü satan tedarikçim isterse 10 USD ye satar, isterse 30 USD ye. Ancak bu 10 USD lik ürünü sahte yapmaz.

Bu benim üretici olarak satış stratejimdir.

İngilterede alım gücü yüksektir ve fiyat düşük olursa kalitesizlik algısı olsun istemem ve diğer likitlerle aynı fiyata pazara çıkmayı tercih ederim.
    Orada tedarikçi daha fazla kar kazanıyor onun fiyatını yükselteyim demem, yoksa Türkiyede ucuza verdiğim tedarikçiden benim sattığım malı toptan çeker, ve ingilterede istediği fiyata satarak benim tavan limit kotamı aşağı çeker. Genel satışımı düşürür. Onun yerine malı toptan alan tedarikçim başka tedarikçiye satamaz derim, total sattığım satışa bakarım.

İngilterede bu ürünü;
    10 USD den satışa çıksaydım 1000 kişi tüketecekti.
    30 USD den satışa çıktığım için 10.000 kişi tüketecek, fiyat düşsün istemem. Çünkü düşük fiyat kalitesiz ve sağlıksız algısı oluşturuyordur.

Ama Hindistanda zaten 8 USD oldukça yüksek bir fiyattır ve bu yukarı çıkarsa satışımı artırmak yerine düşürecektir.

Firma olarak stratejime ben karar veririm. Uluslararası pazar böyle birşey. Bazı ülkelerde düşük fiyat satışınızı düşürür. Bazı ülkelerde artırır.

Ama tavsiyenize uyup Firmaya mail atıyorum. Gelecek cevabı burdan paylaşacağım.

• Faydalı Faydalı x 1
  17. alp1354

alp1354
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +27 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    01.12.2016
    Bir girişimde bulundunuz mu da yok diyorsunuz?

-
    Bulunmadım siz bulundunuz sanırım, burada işlerin nasıl yürüdüğünü de iyi bildiğinizi görüyorum. Öyleyse ilk yurtdışı seyahatimden bir adet numuneyi bu işe ayıracam. Allah rızası için ucuza çalışan bu esnaflardan alınan numunelerle karşılaştıralım. Yalnız! bana özel mesajdan, felanca adamdan likit aldım rezaletti hocam yazan mağdur arkadaşlardan alacaz numuneleri. Satıcının ilanına on numera satıcı, harika süper satıcı gibi kopya değerlendirmeler yazanlardan değil. Siz buluşmayı ayarlayın, likiti getirdiğimde karşılaştırmayı yapıp buradan paylaşalım.

Ama tavsiyenize uyup Firmaya mail atıyorum. Gelecek cevabı burdan paylaşacağım.

Çok teşekkür ederim böyle bir hizmette bulunursanız :)

18. vitocorleone

vitocorleone
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +131 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    AL85 - Spica Pro
    Bende hiç böyle bir girişimde bulunmadım. Bulunmama gerek olmadı, kıyaslama imkanım hiç bir zaman olmadı. Ancak geçmişte girişimde bulunanlar oldu. Ve bu konuda forumda dolaştığımda okuduğum konularda şahit oldum. Kullanıcıların gözünden hiçbirşey kaçamaz. Yeterki kullanıcı arkasında dursun. Hakkında şikayetçi olunan satıcıların forumdan uzaklaştırıldığına, okuduğumuz konularda şahit olabiliyoruz. Bu forumda satıcı olduğunuz zaman işler öyle dışarıdan göründüğü gibi yürümüyor. Güven çok zor oluşuyor. Uzun zamandır aktif olarak satış yapanların müşterisi çok, ancak tedarikçi olmak zor. Forumun tedarikçi olarak sunduğu kişiler de kendi içinde uzun zamandır tedarikçi olan ve yeni tedarikçi olan olarak değişiyor. Biz satıcı olmadığımız için bunu göremiyoruz. Orası kolay bir platform değil. Para ile üyelik alan kişi ürünü satışa çıktığı zaman forum tedarikçileri arasına giremiyor. Satıcı olarak ilan açıyor. Tedarikçiler bölümüne baktığınız zaman orada yok. Tedarikçileri incelediğiniz zaman ise kimin hangi tarihten beri tedarikçi olduğunu yine kendi tedarikçi sayfasından görebiliyoruz. Bu kadar uzun süredir tedarikçi olup, güveni oluşturmuş bir satıcı, müşterisine kazık atıp, oluşan o güveni sarsmak istemez. Zira dışarıdan yine kurallarına göre kendini temiz göstererek başka bir isim altında tedarikçi olmak istese onay süreci çok uzun. Ve yeni tedarikçilere forum çok cepheli. Kendilerini kabul ettirmesi çok uzun süre istiyor. Kullanıcı tarafına geldiğimizde ise, bizler tükettiğimiz ürünleri güvendiğimiz satıcıdan tüketmeye devam ediyoruz. Gidip yenilerini denememiz çok istisnai bir durum. Tedarikçi olmayan yeni satıcılardan ürün almak zaten başlı başına bir risktir. Hepimiz bu foruma araştırmak ve öğrenmek için üye oluyoruz. Ancak bu araştırma saatlerimizi alıyor. Bunu ayırma imkanı olmayanların, bilinçsiz tüketim yapma ihtimali çok yüksek. Yeni satıcılardan ürün alırız sahte çıkar ispat ederiz ama o başka bir isimle yine girebilir. Riski de yok çünkü zaten bir müşteri kitlesi yok. 20-30 satış yapar ve onu kar görür. Burada bilinçli tüketici olma görevi de bize düşüyor.

Ancak forumun güvenilir tedarikçilerinde bile sahte ürünlere rastlanmış olabilir, farkında değildir, orinal olarak almıştır. Ürünü satıştan çeker, ücreti iade yapar iyi niyetli deriz. Olay kapanır. (Misal olarak söylüyorum) Bütün forumu okuma imkanım olmadığı için neler yaşandı tam olarak bilmem benimde imkansız. Ama biraz okuma araştırma bile, bu forumda otokontrol mekanizmasının biz müşteriler olduğunu söylüyor.

Ben Dinner Lady Lemon Tart sürekli tüketiyorum. Elinize yurt dışında numune ulaştığında keyifle tatmaya ve karşılaştırmaya hazırım : ) Eğer bir tespitimiz olursa, geçmişte ilgilendikleri gibi forum yöneticileri gerekli duyarlılığı gösterirler. Onların bir tavır alması için bizim bir iddia da bulunmamız gerekiyor. Sistem gördüğüm kadarıyla bu şekilde işliyor. İspat kısmında neler yapmamız gerektiği noktasında yönetimden gerekli bilgiyi alırız. Yeterki önce bir iddiamız olsun.

19. Starcraft

Starcraft
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +27 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso
    Bu sahte likitlerle ilgili olarak benim anlamadığım şey şu: atıyororum dinner lady in birisi formülünü bulmuş 2 ml limon 3 ml turta.....harbiden bilmediğim için soruyorum?

20. vitocorleone

vitocorleone
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ratings:
    +131 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    AL85 - Spica Pro
    İnternette evde likit yapmak isterseniz, oldukça fazla likit tarifi mevcuttur. Uluslararası binlerce tarif sitesi var. Kendinizi oişe verip denemek isteseniz, ömür yetmez hepsini yapmaya. Şimdi biri Dinner Lady Lemon Tart'ın aromasını bulmuş diyebiliriz. Dinner Lady Lemon Tart İnternetteki aromalardan birini almış yapmış markasını basmış diyebiliriz. Dinner Lady de çalışan biri başka bir firmaya satmış diyebiliriz. Ne desek tahminden öte gidemez. Bilemeyiz. Ancak Dinner Lady değil, bütün markaların formülleri internette mevcut. Binlerce klonu var. Hangi aromadan nekadar kullanmanız gerektiği yazıyor. Aromaların markalarına kadar oranlarına kadar bir sürü reçete var. Özetlemek gerekirse, üretici firmanın içinde neler kullandığını bilirseniz, onları temin edip evde bir şişeye doldurup çalkaladığınız zaman aynı likiti evde demleyebiliyorsunuz.

Önemli olan buradaki tartışmaya konu tat değildir. Premium iddiasıdır. Premium likit kişiye göre tarifi değişebilen bir kelime. Olması gereken ise, Vape sektörünün legal olduğu ve yasalarla denetlenen bir iş alanı kabul edildiği bir ülkede, sağlık bakanlığından tutun, tarıma kadar pek çok kurumun onayına ve denetimine sahip işletmelerin ürünleridir. Bugün Amerikada ki bir firma üretince ona Premium dememizin sebebi budur. Aynı aromayı merdiven altıda kullanabilir. Ama 1) hiyenik midir koşulları. 2) içinde NBase diye ne kullanıyor? sağlığımızı riske atıyor mu? Yoksa aynı tadı aldığımız zaman güzel likit deriz içeriz. Sahtemi gerçekmi mevzu'nun en önemli olduğu kısım, aromalar aynı bile olsa, içinde kullanılan VG ve PG dir. Devlet kontrollü üretim olan ülkede, sağlığımız bazı kurumların denetimine emanet diyebiliyoruz. Öteki türlü kime emanet ettiğimiz belli olmuyor.

• Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.