Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

!!!...Sahte Premium Likitler...!!!

'Atomizer/Mod sohbet ve bilgi paylaşımı' forumunda gselcuk tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

!!!...Sahte Premium Likitler...!!! 4.3 5 12votes
4.3/5, 12 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (12)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. gselcuk

gselcuk
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    801
    Ratings:
    +1,393 / 51
    Kullandiginiz Cihaz:
    Provari Radius&V.GiantM5s
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    13.03.2014
    Merhabalar, yaklaşık olarak 1 haftadır açmayı düşündüğüm bir konuyu bugün müsait olup sizlerle paylaşmak isterim. Öncelikli olarak Fiwe pavns, Cosmic fog, Cuttwood, OHW, Beard vape, The Milkman, Charlies, BMI, ANML, House blend..... Gibi Bir çok likit markasını denediğimi belirtmek isterim.
    Olay 1 Ay önce Ukrayna'dan gelen bir abimin boss reserve getirmesi ile başladı. Likiti içtiğim de boss reserve tadını %40-50 Tutan fakat arpa maltı tadının daha yoğun olduğu üstünde üretim yada son kullanma tarihi yazmayan BATCH numarası bulunmayan bir likitle başladı. Daha sonra Ukrayna, Rusya, USD gibi ülkelerin vapeshoplarında müşterinin önüne 2 farklı liste sunulduğunu öğrendik. 1. liste clone olanlar fiyatları orjinaline göre yarıyarıya ucuz 2. liste orjinal olan fiyatlar... Ürünü koyduk kenara devam ediyoruz.
    3 Hafta önce sevdiğim bir arkadaşımın premium likitler getirdiğini görmem üzerine kendisinden resimlerdede görüldüğü gibi anml unleashed (beast), bmi chocomilk, the milkman crumbleberry gibi likitler aldım. Likitleri ilk aldığımda üzerlerinde son kullanma, üretim tarihlerinin olmadığı dikkatimi çekti kendisine durumu ilettim görüştük vs. orjinal olduğu konusunda ikna oldum diyebilirim. Fakat likitleri içerken örneğin The Milkman serisini herkes bilir aroma oldukça yoğundur fakat aldığım crumbleberry de neredeyse aroma oranı %5 bile yok denecek kadar az. Tat aşağı yukarı tutuyor vs. derken likitlerin sahte olduğunu araştırdık bulduk öğrendik...
    Son zamanlarda premium likit satışları patlama denilecek noktaya gelmiş durumda herkesinde bileceği üzere herkes premium satar oldu ve orjinalleri ile aynı fiyatta Premium Likitlere yabancı olan ülkemizde ise bu durum oldukça tutmuş durumda.

Premium Likit Satıcılarından Orjinal Olup Olmadığını Sorduğunuzda alabileceğiniz Ortalama Cevaplar Şu Şekildedir;

*...... Ülkeden Gittim Kendim Aldım.(Uçak biletini isteyin)
    *...... Ülkeden akrabam getirdi.(Uçak bileti, satın alınan dükkan faturasını isteyin)
    *...... Yav ben bilmem kimden aldım kesin orjinal dedi (Banko Sahte Uğraşmayın)

Peki Asıl Önemli Olan Şu Nasıl Anlarız ?

1-Sanırım ilk olarak anlaşılabilecek nokta üretim/son kullanma tarihi yada batch numarası aranmasıdır batch numarası hemen hemen her likitte olmaz ancak üretim yada son kullanma tarihi bütün premium likitlerde mutlaka vardır.
    2-Bazılarında üretim yada son kullanma ve batch numarası olup, baskı kalitesi düşüklüğü de gözlenebiliyor.
    3-Daha önce içtiğiniz likite göre tadı %50-60 tutuyor ancak boş bir tat, aroma azlığı vs gibi durumlar varsa.

Aşağıda Size Birkaç Link Vereceğim Bu Linklerde Premiumların Klonlarını Bulabilirsiniz. Ürünler 100-1000 li alımlarda 0,66 USD'ye kadar düşebiliyor tekli alımlarda ise 1-8 usd arası.

http://www.china-sells.com/en/item.php?id=2925

http://m.made-in-china.com/product/USA-Cutwood-Unicorn-30-Ml-E-Liquid-Ejuice-751576755.html

SON SÖZLER;
    *Piyasadaki premium diye bilinen likitlerin ortalama %99 unun klonu mevcut bütün markaların.
    *Piyasada şu anda premium likit satanlarında %90 ı sahte likit satıyor kendileride bu konuda fazla bilgi sahibi olmadıkları için size orjinal sattıklarını savunacaklardır inanmayınız.
    *OHW serileri için zaten birşey söylememe gerek yok sanırım ülkede orjinali yok artık.
    Resimlerde orjinal,sahte boss reserve ve orjinal ve sahte fiwe pavns, orjinal baie creme sahte baie creme resimlerini göreceksiniz. toplu resimdekilerin ise hepsi sahtedir...
    Çekirdeği kapan gelsin saygılar. Bol Buharlar.

Ekli dosyalar:

• Beğendim x 83
    • Faydalı x 29
    • Samimi x 28
    • Galip x 11
    • Katılıyorum x 3
  2. Dumanov61

Dumanov61
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +19 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec2'3- Griffin25 Plus
    01.12.2016
    Hocam çok teşekkürler her harfi bilgilendirici bir yazı olmuş.

Kendimce yaptığım tespitlerde klon aromalarda yapayımsı bir tad oluyor genellikle klon üreten markalarda örn twisted solub gibi bunlar bana yapay geliyor ama ekonomik durumdan dolayı içiyoruz ne yapalım. Fiyattan bahsedermisin birazda orjinallerin üstad ? Kendim gidip alamadım ancak hostes bir arkadaşım USA den aldıklarını deneme şansım oldu fiyat soramadım .

Teşekkürler

#2 Dumanov61, 16 Şubat 2017
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Haziran 2017
  3. İbokarakaya

İbokarakaya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    61
    Ratings:
    +79 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    İpv8+OBS Engine
    09.11.2015
    Ohw milkman de yaşadım , satıcılar orijinal desede tadına baktıktan sonra kesinlikle değildi. Zaten renginden bile belliydi :( Aldık bir kere ve ders oldu gibi? ilk içtiğim milkman şişelerini atmamıştım , yan yana koyunca çok küçük değişiklikler olduğunu gördüm . Artık almadan ayrıntılı resim isteme sebebim bu; çaremi ? bilmiyorum valla.

4. Madenci

Madenci
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +9 / 0
    Hocam elinize sağlık yazınız çok iyi olmuş. Gerçekten bilgilendirici. Fakat benim memnuniyetsiz olduğum bir konu var. Bizim gibi yeni başlayan ve öğrenci geliri ile geçinen kişiler için kesin bilgiler bulamıyorum. Hani kimse çıkıp şu kişiden şu likitleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz diye bir yazı yazmıyor. Forum kuralları ve etiği için ne kadar doğru bu dediğim bilemiyorum ama. En azından ben sizin gibi elektronik sigaraya yıllarını vermiş kişilerden özeldende olsa yardım istiyorum. İnanın araştırmadan kolaylık olsun diye size sormuyorum. Aksine en güvenilir yerlerden bile sahte diye şikayetler olduğu için neye güveneceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Tekrardan elinize sağlık

• Katılıyorum Katılıyorum x 5
    • Samimi Samimi x 4
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 1
  5. tealc

tealc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    94
    Ratings:
    +207 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Spica
    Anlamadığım 30 ml likit nasıl 0.80 usd mal oluyor? Şişe, vg pg ,nikotin ,aroma ,etiket imkansız değil mi?

İçine ne koyuyorlar hiçbir fikrim yok..

• Komik Komik x 1
  6. Fuat Abi

Fuat Abi
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,121
    Ratings:
    +2,901 / 66
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico 25 + Troy x1 v3
    10.09.2014
    Zaten orjinal ürün satan yok ki,ben bi camia ile ilişkimi tamamen kestim. Orjinal seyreltilmemiş aroma satan bile yok,forum dahil. Hatta seyreltilmeyi geçtim çoğu TPA/TFA veya CAP değil piyasada ki aromaların. Herkese kolay gelsin

• Beğendim Beğendim x 7
    • Katılıyorum Katılıyorum x 6
    • Galip Galip x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  7. srgnbsk

srgnbsk
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +142 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    istick pico+taifun gt+ti
    özellikle ohw serisinden çok sahte alan arkadaşa denk geldim dikkat etmek lazım ..

8. Skazi

Skazi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    365
    Ratings:
    +748 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Likitkere güvenemiyoruz keza nbase ve aromalara da. Cihazların da kolonları orijinal diye satılır olmuş. Devlet koysun Ötv yi parası neyse verelim. Büyük ithalatçı firmaların garantisi altında pahalı ama en azından içimiz rahat puflayalım şunu artık.

• Katılıyorum Katılıyorum x 15
    • Beğendim Beğendim x 2
  9. Dunrose

Dunrose
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    219
    Ratings:
    +495 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Anatolian + ION Rba
    Çok güzel bir inceleme olmuş, az paranoyaktık biraz daha olalım:) Ben tüm iyi niyetim ile forum tedarikcilerinin bu tarz bir yaklaşımda olacagini düşünmek istemiyorum.

Ama bazı ilanların da yönetimden nasıl aktivasyon aldığını çok merak ediyorum.

Adam 30ml parfüm sisesine kahverengi bir sıvı koyup, üzerine my man logosunu yazıcıdan cıkartıp yapıştırmış ve los angestan getirdim diye satıyor ve bu ilan onay alarak aktif oluyor:(

• Katılıyorum Katılıyorum x 10
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  10. Karabulut

Karabulut
    Expand Collapse
    Jewellery Designer

Alınan Beğeniler:
    404
    Ratings:
    +673 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    Crypto, Expromizer V2.1
    Evyap candır, diyecemde aromlarda ya sahteyse :confused:

• Komik Komik x 7
    • Katılıyorum Katılıyorum x 6
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Samimi Samimi x 2
  11. Hermes

Hermes
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    362
    Ratings:
    +682 / 38
    Arkadaşı tebrik etmek lazım :clapping: ve aynı zamanda bu yazıyı forumda sabit konu olarak belirlemek çok ama çok faydalı olur.

• Katılıyorum Katılıyorum x 9
    • Beğendim Beğendim x 1
  12. Zikkimin koku

Zikkimin koku
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +16 / 8
    Ustadim yazı cok guzel olmuş. Zaten e sigara ısının en keyifli tarafı guzel likit. Likit guzel olunca dumanlamasi da keyifli. Ben cok uzun zamandır kullanmiyorum ancak yine de hala ağız tadıma göre likit bulamadım. En büyük farkındalığım tatlı likitleri sevmiyor olmam. Bu yazıdan sonra da gidip premium diye satılan bir likiti almam. Kime güveneceğiz ne alacağız cok kafam karışıyor.

13. napterz

napterz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    123
    Ratings:
    +161 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Vt75 Nano + Spica
    Bende ilk başladığım günler insanlar bu likitlere nasıl güzel diyor diye sorardım kenidme... daha sonra bu şekilde olduğunu çözdüm ve hala içtiğim likitlerin sahte ya da orijinal olduğu hakkında bi fikrim yok çünkü tatmin edebilen bir cevap bile yok.
    Bunu bir konuda tartışmıştım son zamanlarda. Liqua likit almıştım bir siteden arkasında doğrulama kodu var fakat 1 kerelik değil yani her zaman onu yazıp sitede orjinal olarak görüyorsun ama adamın onu kopylamadığı ne malum. Maalesef bu şekilde kandırılıyoruz. Bende en yakın zamanda evyapa başlayıp biraz masraf yaptıktan sonra kendi damak tadıma uygun bir aroma ya da direk olarak içinde adam akıllı ne bulunduğunu bileceğim bir nbase içmeyi düşünüyorum. Konun cidden çok başarılı hocam bilgilendirmen için sağol.

14. magicli

magicli
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +45 / 0
    Ohw için Şişeden anlaşılmıyor bire bir aynısını yapıyorlar.Bi 180ml milk man bir tane de 180ml myman aldım.Forumda arkadaşın biri detaylı olarak anlatmıştı sahte ile orjinal arasında ki şişe farklarını.Benim aldıklarım orjinal şişeydi herşeyiyle ama aromaların alakası yoktu.Milkman de ne süt tadı vardı ne de çilek.Mymande de alkol tadı geliyordu resmen.

Bu resimde doğubanktan ikisi de sahte

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  15. Eastwood

Eastwood
    Expand Collapse
    Eski nick: Supose
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    524
    Ratings:
    +1,077 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    DaniBox&Tilemahos
    Çoğu satıcıdan bu yüzden likit almaya çekiniyorum. Teşekkürler bilgilendirici olmuş

16. R.Y

R.Y
    Expand Collapse
    Dışarıdaki hayvanlar için 1 kap su, 1 kap mama...

Alınan Beğeniler:
    5,670
    Ratings:
    +9,669 / 15
    Bilgilendirici yazınız için teşekkürler bir çok kişinin yararına olacaktır.:ThumbsUp.: Premium likit alışverişim hiç olmadı bu saatten sonra da olacağını sanmıyorum. Evyap candır.:whistle.::)

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  17. mush

mush
    Expand Collapse
    Köy meydanında boş yapan dayı
    ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    1,183
    Ratings:
    +1,958 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Q + K
    21.07.2016
    Hocam bir de cuttwoodda barkod kabartmali oluyor ayni sekilde batch numarasi da.

18. eLzzem

eLzzem
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    101
    Ratings:
    +181 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    eXp V2.1
    10.11.2016
    Ne içecez :cry.:

19. Ebya

Ebya
    Expand Collapse
    Likit Gurmesi

Alınan Beğeniler:
    160
    Ratings:
    +355 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Aspire Nautilus
    Yazıyı okuyunca döktüm çekmeceyi, çok şükür sahte yok. Türk tedarikçilerden aldığım kezzapları saymazsak iyi durumdayız.

Ben forumda sahte satan birileri olduğunu düşündüğünüzde derhal yönetime bildirmenizi rica ediyorum. Yönetim fatura isteyecek kontrol için.

Daha önce şişenin yarısı bitmiş satan gördük de sahte olan görmek gerçekten üzücü olur.
    ohw resmen çok bulunan hint kumaşı oldu sanırım adamlar bu kadar likit üretmiyordur ama cutwood ve cosmig fog da da bunların çıkması kötü.

Bu arada fiwe pawns ta barkod yok, cutwood, kilo ve cosmiglerde 85 ile başlayan barkod var.
    85 ile başlayan barkod amerika barkotudur. Her ülkenin kendi barkod kodu var.
    Ama neticede o barkod da taklit edilebilir?

Büyük üreticilerin (aspire ürünleri gibi) internet sitelerinden kontrol edilebilir bir barkod koymaları lazım.
    Yapacaklardır da eminim. O zamana kadar forumdan almanız ve forumdan alırken de fiyat konusuna dikkat etmeniz gerekiyor.
    Sonuçta burada satan kimse %50 altında karla mal satmaz diye düşünüyorum.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  20. BEŞİKTAŞK

BEŞİKTAŞK
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,105
    Ratings:
    +2,201 / 23
    05.10.2016
    Sahtenin çok olduğu gerçeği yadsınamaz. Kesinlikle dikkatli olunmalı. Ancak paranoya yapmaya gerek yok. Forumda güvendiğiniz satıcılar zaten orjinal ürün satarlar onlardan alın kafanız rahat etsin. Bu arada firmaların bazen şişe ve etiket değişikliğine gittiğini unutmayın.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.