Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Revenger Coil Değişikliği Sonrası Sıçratma

'Bir Bilene Sor' forumunda zidane123 tarafından 6 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. zidane123

zidane123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico milo
    Selamlar iki hafta önce Revenger cihaz aldım.

GT8 coil takılı olarak geldi likit doldurdum ve 2 hafta boyuncu sorunsuz kullandım.

Bugün coilimi değiştirdim kutu içeriğinde yedek olarak gelen GT4'ü taktım.

GT8 de 60-80 watt arası kullanıyordum fakat GT4 45-60 arası ideal. Hazır coil değiştirecekken suyla bir temizleyim dededim cam vs. parçaları. Kalorifer üzerinde iyice kuruttuktan sonra gt4'ü taktım likiti koydum 20 dk bekleme rağmen acı bir tat oluştu ve 1,5 saattir durum aynı sebebi nedir? Hatta bir damlada yukardan likit bıraktım pamukların üstüne belki çözülür diye ama sonuç aynı.

2 haftadır sıçratma yapmayan revenger 60 watta alınca şuan sıçratma yapıyor sebebi nedir?

Likitten olacağını düşünmüyorum sürekli dinner lady kullanıyorum zaten ve aynı şişe. Ayrıca coil 15 ohm fakat mod üzerinde 19 okuyor. Aroma tadı hiç gelmiyor bu arada.

#1 zidane123, 6 Aralık 2018
    Son düzenleme: 6 Aralık 2018
  2. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +57 / 1
    Hocam öncelikle kalorifer hiç önermiyorum, normal oda sıcaklığında kendi kendine kurumaya bırakırım her zaman, genelde gece bırakırım sabaha kurur.

Acı tada gelecek olursak, coili yakmış olabilir misiniz, yanık tadı gibi mi?

Başka wattlarda da denediniz mi?

Coili yıkamadınız değil mi?

Tank tamamen kurumamıș ve damla da olsa su kalmış olabilir mi?

Sıçratma ise watt yüksekliğinden olabilir, daha düşük wattları da deneyerek içiminize en uygun değeri bulabilirsiniz.

3. zidane123

zidane123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico milo
    Hocam Gt8'de 60-80w hiç farketmez hiç sorun yaşamadım sıçratma vs. zaten şuanda yeni taktım gt4ü sıfır coil yıkama vb. bir durum yok
    --- Mesaj Birlestirildi, 6 Aralık 2018, Orjinal Mesaj Tarihi: 6 Aralık 2018 ---
    Fikri olan yok mu acaba
    --- Mesaj Birlestirildi, 6 Aralık 2018 ---
    Fikri olan yok mu acaba

4. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    135
    Ratings:
    +291 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    livepor 160 & blitzen
    0,19 ohm okuması normal. Sürekli aynı likiti kullanmaktan “buharci dili” ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu coillerin prime işlemi çok uzun sürüyor diye hatırlıyorum. 15 dakika az bir zaman. Öte yandan radyatör petekleri o-ringleri eritmiş olabilir. Yani deneme yanılma ile çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Bir de hazır coiller yerine rtalara geçerseniz, en azından coil derdinden kurtulmuş olur, enerjinizi rtanın sorunlarını çözmek için kullanabilirsiniz :)

5. merhabadunyalidostum

merhabadunyalidostum
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +110 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Stick Prince
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.04.2018
    Ben de smok cihazda aynı sorunu yaşıyordum. Kullandıkları coiller aynı, denemedik yöntem kalmadı. Titiz biriyimdir, her coilde temizlerdim. Bir gün üşendim, dedim zaten sek içiyorum, direkt taktım. Ve bahsettiğiniz sorunu yaşamadım. Ayrıca o güne kadar bir hafta giden coili üç hafta kullandım, en son yeter deyip çıkardım. Coilin pamuk kısımlarını likit ile ıslatıp coilleri direkt takın, atomizeri temizlemeyin sorun devam etmezse bundandır. He nereye kadar temizleme temizleme onu bilmiyorum.

6. zidane123

zidane123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico milo
    Atomizeri temizledim ve biraz kullandım sıçratma %90 derece azaldı.

Fakat fokurdama GT8 takılıyken dahi yoktu şu an GT4 takılı hala fokurdama devam ediyor.

Birde daha düşük watta kullanmama rağmen likiti sanki daha fazla emiyor.

70-80 watta GT8 ile çekme sürem 1-1,5 saniye civarlarındaydı şu an 1,5-1,8 arası daha az likit emmesi ve fokurdamaması gerekirken nedne böyle oldu anlamadım.

Yanık tadıda gelmiyor yepyeni coil, parçaları ayırdıgımda fener tutup baktım yanma vb. bir durumda söz konusu değil.

Coili ilk taktığımda ıslatmadım sadece 3 ml kadar likit ekleyip 20 dakika kadar bekledim acaba bundanmı kaynaklanıyor sorun?

Aam fokurdama olayı genelde coilin fazla ıslanmasından dolayı diye biliyorum.

7. Gökhan 26

Gökhan 26
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +24 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger x Expromizer
    10.05.2018
    İlk revenger kiti 2 arkadasimla beraber aldık. Üçümüzde de yedek gelen gt4 coilde aynı problem olmustu. Sıçratma sorunu yavaş yavaş azalıp duzelmisti 1 gün sonunda. Daha sonrada gt4 coil kullandim hiç bi sorun olmamisti.

8. zidane123

zidane123
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico milo
    Sıçratma oalyı bitti gibi hocam dediğim gibi sadece çıtırdama var şuanda. Fakat canımı sıkan GT8de bu sorun hiç yoktu ve likit daha çok gidiyordu.

Siz ilk aldıgınızda GT8 nasıldı birebir aynı sorun mu yaşadınız hocam?

Yarın smok t8 alıp takmayı düşünüyorum, sıfır yanmamış gt4 çöp oldu gibi.

9. Gökhan 26

Gökhan 26
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +24 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger x Expromizer
    10.05.2018
    Gt8 in likit tüketimi fazla zaten hocam bi problem yok. Smok t8 de aynı sekilde tuketir. Zaten gt8 de 60wattdan sonra iyi aroma ve buhar alabiliyorsunuz.Fiyat olarak smok hesaplı olsada aroma ve buhar performansı olarak gt8 daha önde. Birde smok coillerde çok fazla clon ürün var piyasada alirken dikkatli olun forum dışı almanızı tavsiye etmem.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.