Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Renova Zero (Vaporesso) - Pod

'Elektronik Sigara Modlar' forumunda hidr tarafından 31 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Renova Zero (Vaporesso) - Pod 3.5 5 2votes
3.5/5, 2 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Hitaf23

Hitaf23
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zero pod
    Arkadaslar merhaba ben de zero pod kullanicisiyim dharma marka wish salt likit aldım yeni başlık ile dolumunu yaptım 5 10 dk bekledim iyice ıslansın başlık diye sonra icmeye başladım 4 5 cekimden sonra cihaz calismamaya başladı bende başlık arizalandi diye diğer premium likit ile dolu başlığı taktım onda sorun yoktu bunu taktım sonra ama yinr 4 5 cekim sonra cihaz vermiyor dumanı neyse bende likiti şırınga ile başlıktan cektim su bastim başlığa ve suyuda çekip premium likiti doldurdum sorunsuz sekilde çalıştı her zaman alışveriş yaptığım site yani ama anlamadim likitin böyle yapmasi normal değil dedi satıcı aynı sorunu yasayan varmı

2. alulaborealis

alulaborealis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok vape pen 22
    zero pod aldım 3.levelde kullanıyorum ama cihaz çabuk ısınıyor ve dudağımı yakıyor bu durumda olan var mı?daha bugün aldım.

3. meminaraz

meminaraz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    42
    Ratings:
    +87 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Minifit-Therion+penodat
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    07.04.2017
    Işık yanan butona 3 kere basın modu değiştirin. Modlar 3 renktir. Yeşil en yüksek mavi orta kırmızı en düşük şeklinde. Ben mavide kullanıyorum hiç bahsettiğnizi yaşamadım

4. alulaborealis

alulaborealis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok vape pen 22
    kaç mg nikotin kullanıyorsunız ben 6 ile basladım

5. meminaraz

meminaraz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    42
    Ratings:
    +87 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Minifit-Therion+penodat
    07.04.2017
    Ben salt likit kullanıyorum 50 mg
    Sanırım siz normal likit kullanıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla normal likitler için çok uygun değil bu cihazlar

6. hidr

hidr
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    304
    Ratings:
    +730 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    zero pod // innokin IQ's
    29.04.2013
    6 mg nikotin kullanıyorsanız çok sayıda seri çekim de yapıyorsunuzdur bu cihaz seri çekime uygun bir cihaz olmadığı gibi seri çekim ve fazla tüketim podların çok hızlı bir sürede kullanılamaz hale gelmesine neden olur ve pod maliyeti de yüksektir. Bu cihazı salt likit için öneriyoruz, ya da yüksek oranlı nikotin içeren normal likitler için diyelim. kırmızı veya mavi modda kullanırsanız daha az ısınır.

7. czczcz

czczcz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech Ego Aio
    arkadaşlar bedelli askerlik için pod arıyorum. minifit, nord vs arasında en mantıklı bu geldi. sarj olsun, fiyat performans vs olarak en mantıklısı bu geldi. 1 ohm 9mg mtl icen birisiyim, önerir misiniz bu podu?

8. gan

gan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    61
    Ratings:
    +103 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Orion, Flint
    Pod için salt
    Pod için salt tüketmenizi öneririm. Piyasaki hemen hemen tüm podlar işinizi görür. Yedek tedariği kolay bir şey almanızı öneririm.

9. czczcz

czczcz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech Ego Aio
    kartuşları 1 ohmmuş. pil de 650 mah fena gelmedi. yogun kullanımla günde 2 sarjla powerbankten günü kurtarırım. nbase iciyorum zaten hocam salt likit alacagım evet. teşekkür ederim.

10. alulaborealis

alulaborealis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok vape pen 22
    Arkadaşlar acil yardım.. zero pod çekim esnasında yeşil ışığı yanıyor.. tam full şarj etsemde aynı. normalde hiç ışık yanmıyordu, sadece sarjı bitmeye yakın. ama simdi full sarj ediyorum 5 dk sonra yesil ısıgı yanıyor. sıkıntı ne olabilir?

11. Uğur Bolut

Uğur Bolut
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    62
    Ratings:
    +107 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Target Mini - Penodat
    Arkadaşlar selam, bir arkadaşım bana sordu ama bilgim olmadığı için cevap veremedim. Smoke nord ve vaporesso zero arasında kalmış. Sizce hangisini tercih etmeli artıları eksileri nelerdir? Bir de mutlaka salt likit mi alması gerekir normal likit işini görmez mi?

12. Quattrology

Quattrology
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Renova Zero
    Edit: bu konuya girme sebebim, hatta üye olma sebebim zero ile ilgili bir soru sormaktı onu sormayı unuttuk :)) Araya kaynamasın diye en başa alıyorum.
    Zero kullananlar likit boşaltmını nasıl yapıyor? Boş şişeyle şırınga mantığıyla çekiyorum ben ama içerdeki dolum noktası biraz yukarda kaldığı için tamamını boşaltamıyorum, yeni koyduğum likitle karışıyor bunu nası önleyebiliriz? Ayrıca cihazı sökmeden pamuğu temizlemenin bir yolu var mı? Hem eski likitin tadını yoketmek için hemde coil ömrünü uzatmak için temizlemek lazım bence bu pamuğu. Pamuğun yapısı buna uygun. Doğru bir yöntem midir bilmiyorum ama su basmıştım bir keresinde, suyuda tam boşaltamadığım için kalan suyla likit karıştı bu anlamda güzel bir yönteminiz varsa öğrenmek isterim.

Her çekişte şarj durumunu gösteriyor zaten yani ışık yanıyor daha önce farketmemiş olabilirsiniz, bir sıkıntı yok.
    %100-70 arası yeşil ışık
    70-30 arası mavi ışık
    30 altında kırmızı ışık ile şarj durumunu gösteriyor.

Podlarda normal likit kullanabilirsiniz, salt likit dayatmasını kimileri pazarlama taktiği olarak görür ancak işin şöyle bir boyutu var. Pod cihazlar malumumuz ufak likit kapasitesi, ufak pil, düşük güç ve bunların neticesinde ufak boyutlarda tasarlanır. Çünkü üretici bu cihazın çok daha az sıklıkla kullanılacağını varsayar, bu varsayımın sağlanması içinde salt likit kullanılması gerekir. Normal likit kullandığınız taktirde sizi yüksek ihtimalle doyuramayacaktır ve bunun neticesinde cihaz elinizde emzik olacak, ne piliniz yetecektir nede likitiniz. Yükselen likit tüketimi neticesinde coil/kartuş ömrüde gün sayısı bazında muhtemelen düşecektir. Bu sebeplerle ben pod cihazda normal likit kullanımını cihazın felsefesine ters buluyorum. He derseniz ki ben zaten çok likit tüketmem veya tüketirim ama kartuş/coil masrafı etkilemez, pilinide sürekli şarj edebilirim o zaman alıp normal likitle güzel güzel kullanabilirsiniz. Tabi bunlar benim doğruluğu tartışılabilecek şahsi düşüncelerim, farklı bakış açılarına ve bilgilere açığım.
    Nord kullanmadım, zero kullanıyorum ve içim sıkılığı, boğaz vurumu(likitede bağlı) ve aroma anlamında memnun olduğum bir cihaz. Uzun zamandır bendeydi kötü likitlerle kullanmışım koymuştum kenara bu ara yeni likitlerle tekrar başladım 1-2 haftadır doğru düzgün ateşli kullanmadım. Ancak likit doldurması, likit boşaltması zahmetli bir cihaz, hatta likit boşaltma imkansıza yakın. Tamamını boşaltmak için kartuşu parçalara ayırmanız gerek resmen. Buda bazen motivasyon düşürüyo(özellikle kötü bir likit denediyseniz) ve bunlarla uğraşacağıma yakayım bi tane diyorsunuz. Malum ateşliyi bırakmak psikolojik bir süreç. Hatta juul gibi cihazların sigarayı bıraktırmakta bu kadar başarılı olmasını buna bağlıyorum. Adam alıyo juul cihazını takıyo hazır dolu kartuşunu bitince yenisini takıyo ve devam, parası olan adama dert değil. Nikotin ihtiyacını karşılamak dışında bir soru işareti yok.

Nord’a gelecek olursak aslında benimde düşündüğüm bir cihaz çünkü 3ml likit kapasitesi ve görece büyük bataryası ile pod ve normal mod arası bir cihaz, bahsettiğim pod felsefesini karşılıyor hatta bunun üstünde. Zaten bu sebeple dl içim yapabileceğiniz bir coil sunabiliyor. Biri mtl için biri dl için iki kartuş dolaşıp hem salt likitle ateşli ihtiyacını gidermek hemde normal likitle keyfi içim yapmak mantıklı geliyor. Bazen boşta kalınca peşpeşe çekiyorum öyle yapıncada salt soğutuyor tabi kendinden. Sıkılığı konusu biraz muamma, havadar bi cihaz olduğu söyleniyor daha çok ama çözemedim. Komple kartuş değil coil değişimi yapılabilmesi maddi olarak artı gibi gözüküyor onun dışında pil ve likit kapasitesinde zero’yu ikiye katlaması, kartuşun kolay doldurulup boşaltılması diğer artıları. Tabi ben ancak kağıt üstü bir değerlendirme yapabiliyorum kullanmış tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Çünkü sıkı bir içim sunamıyorsa tüm bu artıları boşa gidiyor benim gözümde.

#132 Quattrology, 9 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 9 Temmuz 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  13. freeemre

freeemre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico melo 3
    Arkadaşlar selam cihazı bugün aldım likit salt halo tribeca , gün içinde sorunsuz olan cihaz akşama doğru 2-3 çekimden sonra ateşlemeyi kesmeye başladı, podu cıkarp siliyorum çok az bi nem oluyor düzeliyor 5-10 puf sonra aynı durm oluşuyor kronik bir sorun mu cihaz mı arızalı şimdiden teşekkürler

14. muro

muro
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    igo-l+ego twist
    18/02/1981
    Herkese selam bende yaklasik 3 senedir ecig kullaniyorum bugune kadar hep mod+dl kullanmistim bugun renova zero aldim ama bana bu pod işi teknolojide geriye donus gibi geldi şahin dogan ureten firmalar mercedes bmw uretirken tekrar şahin dogana donmus gibi geldi bu cihazlar performan olarak ilk cikan redkivi ce4 lere benziyor dl de aldigim keyfi alamadim acaba bendemi bi sorun var bilemedim

15. Yasincalis

Yasincalis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zero pod
    16.08.2019
    cumadan beri zero kullanıyorum. bugün ae den yedek seramik coil sipariş ettim. 3 adette kartuşum var. fakat pamuk olarak ne kullanacağımı bilemiyorum gratiste felan satılan pamuklar işimi görür mü acaba ?

Birde internette gördüm birisi 1.4ohm tel sarıyordu. seramik coil yerine tel sararakta cihazı çalıştırabiliyor.

16. Tahakoc

Tahakoc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Renova zero
    Boş bir likit şişesini bastırıp likit dolmurma yerine dayaraka şişeyi sıktırmayı bırakın bu ensada kartuştaki likitinde dolum yerinin üzerinde tutun bu şekilde boşalıyor hemde likit şişeye doluyor

17. Tahakoc

Tahakoc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Renova zero
    70/30 yada 50/50 salt olmayan bir likitte kullanabilirsiniz hocam ben öyle yapıyorum

18. Tahakoc

Tahakoc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Renova zero
    Vape band takarak içimi sıkılaştırıyorum ben hocam havayı kartuşun oturdukdan sonra etrafındaki ince alanlardan alıyor eğik bir şekilde birleşme yerine vape band takınca iki katı kadar sıkılık alıyorum

• Faydalı Faydalı x 1
  19. Onur Memiş

Onur Memiş
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    Zero renowa alalı 5 gün oldu birtane üstünde çıkan kartuşu kullanıyorum başkada elimde yok zaten fakat bugün çekiyorum ve çok zor çekiliyor sanki tıkanmış gibi bunun bir çözümü varmı acaba?

20. hidr

hidr
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    304
    Ratings:
    +730 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    zero pod // innokin IQ's
    29.04.2013
    eski bir cartomizer taktiğidir: 1 kürdan alın elinize çekim yaptığınız delikten içeri daldırıp 1 tur döndürüp çekin, +1-2 gün sağlar size.
    ama çekim yapmanız zorlaştıysa bu aromanın çok fazla yandığı ve coilinizin kirlendiğinin göstergesidir, yeni podlar edidiniz. 5 gün süre seramik coil için düşük bir süre ya aroma oranınız fazla ya da çok fazla tüketim yapmışsınız.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.