Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Reload Vapor USA - Reload RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda sepet tarafından 18 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Reload Vapor USA - Reload RTA 4.8 5 5votes
4.8/5, 5 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (5)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Bu sefer edebiyata girmemek adına kısa başlıklar halinde çiziktirme niyetindeyim, sonra okuyan olmuyor :sleep.:

* Hikaye kısmı:
    Aslında varlığından haberim vardı ama yazın tesadüfen deneyimlemem sonucunda ilk görüşte aşk durumu yaşandı ve listeye ekledim.Daha sonrasında bu vurulmanın boşa olmadığını ispatlar incelemeler izledim ve okudum.Ortak görüş ve iddiaları, aroma açısından gelmiş geçmiş en iyi dual-coil rta olduğu yönündeydi.Bir takım şanssızlık ve aksilikler sonrasında en nihayetinde aylar sonra gene şans eseri bir şekilde elime geçti, ben onu bulamadım ama o beni buldu denebilir :love.:
    Tankımız Amerika'dan çıkan nadir üreticilerden biri olan Reload Vapor firmasının ürünü, metal kutusu dışında Çin ile hiç bir bağı yok.Firmanın aynı isimde birde Rda'sı var (oda son derece iddialı bir ürün), bu ikisi dışında bilinen bir ürün şuan için yok ama mevcuda bakarak gelecekte çıkabilecek ürünlerinde iddialı olacağı düşünülebilir.
    Mazisi çok geriye uzanmayan firmanın ilginç bir şekilde resmi web sitesi yok, kendilerine ait bulabildiğim tek yer https://www.instagram.com/reloadvaporusa/ .
    İlk çıktığı zaman (2017 baharı) satışı yapılan tek yer bir telefon uygulamasıydı, zaman içinde çeşitli mağazalara yayıldı.Dünyanın kalanı için bulunabilitesi pekte zor olmayan tank, bizim ülkemiz için ulaşımı zor bir ürün.Fayatından kaynaklanıyor olsa gerek, varlığından pek haberdan olanda yok zaten.Getirtme sıkıntısı aşılabildiği sürece en ideal temin lokasyonu anavatanı.Fiyat aralığı şuan için 75-85 $/€ civarlarında, daha yüksek rakamlı fiyat etiketlerine de bolca rastlamak olası.

Üç renk seçeneği mevcut (black - gold - silver).

* Özellikler:
    304 Grade Stainless Steel / Pyrex Glass Construction
    24k Gold-Plated Deck
    Available in Black, Stainless Steel or Gold Finish
    3.5mL Juice Capacity
    Threaded Top-Fill
    Knurled Top Cap
    Postless Build Deck
    Allen Grub Screws
    Gold-Plated
    PEEK Insulators
    Fully Adjustable Airflow
    Air Intake
    Dual Cyclops Slots
    15mm x 1.5mm Each
    Bottom-Feed Output
    Dual Angled Cyclops Slots

Gold-Plated 510 Positive Pin
    Wide Bore Ultem 810 Drip Tip
    ID: 17mm
    10mm Bore Chimney
    Dimensions: 34mm x 24mm

* Kutu içeriği

1x Reload RTA by Reload Vapor USA
    1x Spare Pyrex Glass Tank
    1x Spare Parts Pack
    (o-ring'ler, 4x vida, 1x 510 pin/vida)

* Dizayn:

24mm çap ile dual-coil ve kompakt boyut düşünülerek tasarlanmış.İpini koparanın yaptığı ve çoğunlukla beceremeyip eline yüzüne bulaştırdığı üzere bir JFC yok (yaşasın!).Çünkü olmasını gerektirir bir durum yok, eksiliği hissedilmiyor ve bir soruna sebep olmuyor.AFC klasik olduğu üzere sağ-sol iki adet dikdörtgen format da ve yüzük için stopper mevcut, ayrıca temizlik için kolayca sökülebiliyor.Sıkılığı gayet makul ve mod üzerinde çevirmekle ilgi bir problem yok.Deck ve base kolayca ayrılabilir durumda, ancak bu opsiyonel deck'ler olduğu anlamına gelmiyor (belki ilerde çıkar veya yeni sürüm ile uyumlu olabilir).Deck ve base birleşimi press-fit yerine vidalı tercih edilmiş, gene bir temizlik kolaylığı.510 pin bağlantısı haricen vida ile yapılıyor ve boyu ayarlanabilir durumda, detay olarak "saat yönünün tersine" sıkılıyor.

Benzer ebatlardaki ürünler ile boyut kıyaslaması.

* Malzeme kalitesi ve işçilik:
    O-ring ve vidalar dahil her şey tek kelime ile "kusursuz".Adeta SvoëMesto ürünleri kıvamında, hatta yivli bölümler daha iyi bile denebilir :)
    Post vidaları küçük boyda ve hex olmasına rağmen ilk defa bu kadar düzgün ve sağlamını gördüm diyebilirim.
    Driptip 810 (goon/kennedy style) formatın da tercih edilmiş, takılan farklı driptip'ler sıkılık ve boy konusunda bir problem yaratmıyor.

* Deck:
    Yapı olarak dual-coil amaçlı tasarlanmış bir deck'e sahip.İstenirse 4-4.5mm ebatlı bir tel ile single olarak da kullanımı olabilir ama hava kanallarının yeri ve yapısı yüzünden bu bence büyük hata olur.Aroma konusunda iddialı olmasının sebebi hava kanallarının yapsından kaynaklanıyor, coil'in 1/3'lük bölümünü sarmalıyor diyebiliriz.

* Sarım ve pamuklama:
    Tel montajı ve pamuklama gayet kolay.Dikkat edilmesi gereken özel bir durum yok, kaprisleri olan bir tank değil.Tercihlere göre değişebilir ama ben her daim yaptığım üzere 3.5mm tel (ve CB2) tercih ettim.Yassı tel kullanılması halinde teli yamultup montajı zorlaştırmaması adına vidaların yönü doğru tercih edilmiş.

* Yorumlar ve notlar:
    Genel anlamda şimdiye kadar deneyimlediğim ürünler arasında dual-coil DL tank olarak en iyi ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Adeta diğer üreticilere ders niteliğinde yapılmış :D
    Asıl mesele olan aroma konusunda ise, çok fazla dinamik içeren değişkenler ve kişisel tercihler nedeni ile bir şeylerle kıyaslamayı pek doğru ve anlamlı bulmuyorum ama muazzam diyebilirim! Kıyaslama işlerini pek sevmeyen biri olarak boş geçmemek adına (tamamen kişisel düşüncelerim olduğunun altını çizerek) muhatabı "olabilecek" sadece iki ürün var diyebilirim;
    1- Kylin (Sızdırma sorunu var).
    2- Aromamizer Plus (Ebat sebebi ile tam dengi değil, kendi kategorisini oluşturuyor denebilir.Her mod ile kullanmak mümkün değil).
    Daha öncede dediğim gibi tadı tuzu etkileyen çok fazla faktör var ama aroma ve sorunsuzluk açısından değerlendirdiğimde, şimdiye kadar elime geçmiş olan en iyi dual-coil DL tank.
    Likit hacmi 3.5ml, düşük ohm ve yüksek watt ile kullanımda dayanma süresi pek uzun değil haliyle.Büyütmek için iki yol vardı; boyu uzatmak (tadın-tuzun olumsuz yönde değişmesi) veya bubble-tank kullanmak (tipin büyük ihtimalle kayıp çirkinleşmesi).Ben şahsen bubble-tank işinden pek hoşlanmıyorum, çoğu üründe estetiği olumsuz yönde etkiliyor.Bonus olarak camın kırılma potansiyelini de yükseltiyor.Alternatif olarak çeşitli üreticilerin bubble-tank'ları var (hatırladığım kadarı ile kapasite 5ml oluyor), dileyenler tercih edebilir.
    Kullandığım süre içerisinde (4 farklı sarım ve ~80ml likit) olumsuz olarak değerlendirebileceğim bir duruma denk gelmedim.Akma/sızdırma/terleme vb bir durum hiç olmadı.Dolum esnasında dikkat edilmesi gereken özel bir durum yok, işlem kapağı çevirmekten ibaret.Buhar tercihim her daim soğuktan yanadır, yaptığım ~15-20ohm'luk sarım ve ~70watt'lık kullanım ile soğuk-ılık arası bir buhar aldım.
    Sahip olduğu fiyat etiketi ve temin zorluğu hiç şüphesiz en büyük dezavantajları :confused:

* Final:
    Bu meret olmuş, hemde süper olmuş diyorum :ThumbsUp.: Benim açımdan kendi kategorisini yarattı, arkadaş etrafına tank geçirilmiş bir Rda gibin!.. :eek:
    Rta'sının bende bıraktığı etkiye istinaden Reload RDA da fena şekilde ilgi uyandırmış durumda, lakin squonk pin içermemesi benim için büyük bir eksiklik :(

Kıymelimissss :rolleyes:

#1 sepet, 18 Şubat 2018
    Son düzenleme: 18 Şubat 2018
    • Beğendim Beğendim x 28
    • Faydalı Faydalı x 14
    • Galip Galip x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    250
    Ratings:
    +425 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kayfun V4 Forever
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01 Nisan 2012
    Bu detaylı ve güzel inceleme için teşekkürler.Hiçmi sızdırmıyor?Almamak için bahane bulmalıyım :whistle.:

• Komik Komik x 2
  3. ExEiseiHei

ExEiseiHei
    Expand Collapse
    Büyük sorunlara küçük çözümler.

Alınan Beğeniler:
    248
    Ratings:
    +487 / 1
    Sen uzun uzun yaz üstat biz keyifle okuyoruz:ThumbsUp.:

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  4. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Maalesef hocam, likit namına ne varsa sadece tankın içinde :)

• Samimi Samimi x 2
    • Komik Komik x 1
  5. ExEiseiHei

ExEiseiHei
    Expand Collapse
    Büyük sorunlara küçük çözümler.

Alınan Beğeniler:
    248
    Ratings:
    +487 / 1
    Yok ama hiç beğenmedim ben bunu ya zaten pahalı, kesin takılacak.
    Önümüzdeki ay: (bir gold-bir silver aldı)

Normalde gold hiç sevmem hiç bir moda yakıştıramam ama bu bi ayrı olmuş, bu olmuş bu.

• Komik Komik x 2
  6. Gokhan08

Gokhan08
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    392
    Ratings:
    +574 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Warwolf + Troy
    29.11.2016
    Hava kanalları bayağı genişmiş.. ciğer lazım buna ciğerrr :D benim oğlana rakip demek bu :)

7. alse

alse
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    183
    Ratings:
    +462 / 7
    sızdırma yok diyorsun peki terleme varmı

8. Labuda

Labuda
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    206
    Ratings:
    +290 / 1
    2012
    Takip ettigim bir atomizerdi,eline emeğine sağlık.Hayırlı olsun.

#8 Labuda, 18 Şubat 2018
    Son düzenleme: 18 Şubat 2018
    • Samimi Samimi x 1
  9. outlaw

outlaw
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    435
    Ratings:
    +579 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec RX2/3 + Griffin 25
    Hayırlı olsun. Bu arada mantanın bubble tankı buna tam oturuyor diye biliyorum. Mike Vapes kullanıyordu o şekilde. Sizde varsa deneyebilirsiniz.

10. Cihank

Cihank
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Bir suredir Petri ve bunun arasinda gidip geliyorum, sizin incelemenizden sonra ibre Reload 'a kaydi gibi.
    Ellerinize saglik, keyifle okudum.

• Samimi Samimi x 1
  11. baycall

baycall
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    370
    Ratings:
    +811 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    |Comp|Knndy|Sqd|
    Hayda.. Ciddi manada şık bir atomizer olmuş. Yapısı olsun görselliği olsun çok beğendim. 5 yıldız.

12. Windshair

Windshair
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    623
    Ratings:
    +1,284 / 94
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lost vape Triade dna250
    İncelemeyi okuyan bir petri sahibi olarak ibreyi biraz daha reload yönüne kaydırma maksatlı yorum iliştireyim. Petrinin triple coil harici ciddi bir numarası yok garip bir kıyas olacak ama bilinen bir rta üzerinden tarif gerekirse ancak bir ammit kadar olabiliyor. Nasıl yani bir single coil ile triple coil nasıl denktir doktoru daha iyi yorumlar ama tipinden mi desem kurulum eziyetinden mi elim bir türlü gitmiyor merete.

İnceleme bende epey ilgi uyandırdı ama artık stop dediğimden evde ofiste oluşan mod ato çöplüğünde köklü temizliğe gitmeden edinemeyip bir kenara yazacağım bir ato olmuş.

Edit : kimse uyandırmadan kendim ayıldım azeroth ile petriyi karıştırdım. Pardon... Petri güzel bir ato özellikle tipi :) ama azeroth ile aynı kaderi paylaştığını üzülerek belirtmek isterim.

• Beğendim Beğendim x 1
  13. Jiabeas

Jiabeas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,523
    Ratings:
    +2,085 / 20
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smoant Battlestar
    Klonları 8 dolarla 14 dolar arası geziniyo malzeme kalitesi birebir aynı olamaz tabi ama içimde cok cok fark olur mu diye düşünüyorum orjinali nekadar bilmiyorum ama bukadar övmeden sonra belki bi klon edinebilirim.
    Ayrıyetten buble cam olayında görsel olarak kötü oldugu söylemişsiniz ama bu bence kişisel tercihtir ve benim epey hosuma gitti . Bi kac zamandır bazı atomizerlerde görüyorum standart dısı gözün alıstıgından farklı olunca nedense hosuma gitti benim.

14. craver

craver
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,902
    Ratings:
    +3,132 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Kiss
    Hiç de söylemiyosun bak kardeşim alıyorum sana da alam mı diye, o kadar yükselttin atoya bizi :( benden önce edindin :mad:
    Hayırlı olsun güle güle kullan, ben de yakında bir sürpriz gelişme yaşayabilirim :D

• Komik Komik x 1
  15. starmaster

starmaster
    Expand Collapse
    DEATHPOOL
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,396
    Ratings:
    +8,666 / 82
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaptio n1 pro,zeus
    Güzel yazı
    Elinize sağlık hocam

• Samimi Samimi x 1
  16. ISERLOHN

ISERLOHN
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    172
    Ratings:
    +203 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DOTMOD 200W-PETRİ 24MM
    Hocam bu mike in sayfasinda bulamadim bahsettiğiniz videoyu rica etsem link atabilirmisiniz acaba ozelden yada buradan ?

17. outlaw

outlaw
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    435
    Ratings:
    +579 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec RX2/3 + Griffin 25
    9 uncu dakikadan sonra hocam.

18. MuratU

MuratU
    Expand Collapse
    Buhharlı
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,431
    Ratings:
    +1,935 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Illusia + ION Jr.
    24.01.2015
    Emegine saglik Guzel İceleme olmus
    Clonunu cok severek kullandigim bir atomizerdi orjinali dusunemiyorum

• Samimi Samimi x 1
  19. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Bu durumdan haberim var ancak tam olarak uyumlu olmadığından incelemede özellikle bahsetmedim.

Sol-sağ Manta, orta Reload;

Manta'nın iç çap daha geniş ve boy daha uzun, ardaki farkı kapatmak için en az bir tarafa uygun ebatlı o-ring koymak gerekli.Böylesi mükemmel bir üründe gecekondu tarzı yapılaşmanın lüzumu yok diye düşünüyorum, hele ki 1.5ml extra kapasite için ;)
    Bir arayış veya ihtiyaç varsa çeşitli firmaların bu tank için ürettiği camlara bakmak daha mantıklı, onlar ne derece uyumlu bir fikrim yok ama.Ayrıca onlar kIlonlar baz alınarak da üretilmiş olabilirler.Alıp denemek lazım, uyarsa ne ala.FT'de bir kaç çeşit var gördüğüm kadarı ile..

• Faydalı Faydalı x 1
  20. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)

Alınan Beğeniler:
    2,736
    Ratings:
    +5,304 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    Bazı insanların hayatında simetri ve estetik önemli bir yere sahiptir ;) Tercihlerin kişiye göre değişken olabileceğini göz önüne alarak "tipin büyük ihtimalle kayıp çirkinleşmesi" yazmıştım zaten.
    Benim açımdan kabul edilebilir örnek Manta mesela, kesinlikle olmamış örnekler ise Blitzen ve Tvf12 Prince.Bubble tanklar bu yılın modası olduğundan, önümüzdeki günlerde daha çok sayıda örnek göreceğimizi düşünüyorum..

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.