Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

RBA Giriş Rehberi

'Yeni Başlayanlar' forumunda likitloverr tarafından 8 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

RBA Giriş Rehberi 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. likitloverr

likitloverr
    Expand Collapse
    :)

Alınan Beğeniler:
    947
    Ratings:
    +1,204 / 13
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    22.07.2015
    RBA Giriş Rehberi
    inceleme
    Inceleyen: esTFyz

Yeni başlayan ya da başlayacak olan arkadaşlarımıza bir RBA nasıl sarılır, pamuk nasıl yerleştirilir, coil nasıl sarılır gibi temel basit konuları ele almaya çalıştım. Bende yeniden yeni bir giriş yaptığım için bu süre zarfında nerelerde takıldığımı iyi bildiğimden siz yeni başlayanlara elimden geldiğince yalın bir dilde RBA sarımını anlatmaya çalıştım umarım faydalı ve yararlı olur.

İyi günler dilerim :)

Konu Başlıkları

1-) Expromizer v1.3 tanıtımı
    2-) Coil Sarım
    3-) Fiber Freaks Organik E-Sigara Pamuğu Yerleşimi
    4-) Pil ve Çip konusu

• Beğendim x 16
    • Galip x 2
    • Katılıyorum x 1
    • Faydalı x 1
    • Samimi x 1
  2. suha

suha
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +21 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vtc dual,Just 2,Tarot Pro
    Emeğinize sağlık güzel ve yararlı video olmuş.
    Bizim Karabük ü duyunca bir gülme aldı nedense. Şu okul bitsin bir daha asla uğramayacağım. Sanki sayı biraz daha artı bu aralar okulda görüyorum , arkadaşlar meraklı tavsiye ediyorum

3. nightfalcon

nightfalcon
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Arkadaşlar Merhabalar,
    ilk defa e sigara almak istiyorum, günde 1 pk. sig. tüketiyorum, Kanger evod2 sizce başlangıç için uygunmudur,
    yada başlangış olarak önereceğiniz bir marka yada model varmıdır?
    (daha çok ağız tiryakisiyim, bu yüzden nargileyide pek sevmiyorum,)

4. zafer_ist

zafer_ist
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok
    @esTFyz bu uzun video için çok teşekkürler.. tümünü izledim ve şuan bitti , haliyle soru sorma ihtiyacı duyuyorum :) esigaraya henüz başlamadım ama en az 8-10 gündür ilgili tüm haberleri okudum fakat kafam çok daha fazla karıştı, günde 2 paket sigara içen birisi olarak, ağız çekimi ile sigara zevkini sorunsuz yaşayabileceğim bir sistem arayışındayım.. nargile tarzı ciğer çekimine daha sonra geçebilirim eğer gerek olursa tabi.. ama RDA, RTA,RBA kavramları, ayrıca birisinin memnun olduğu ( örneğin suptank) bir tanktan diğerinin memnun olmaması, coil direnç değerleri vs vs .. sizin video ile RBA olayını çözdüm, ama ilk etapta RBA yerine hazır coilleri kullanmam gerekir diye düşünüyorum, zira önce uygun sistemi bulup, daha sonra kullanım maliyetini düşürme yöntemlerini aramam gerekir sanırım. Size bir kaç sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim..
    1. hafta başında çinden 2 adet ( birisi yedek olur düşüncesiyle) ego one 2200mah batarya siparişi verdim.. sadece batarya istememim nedeni gümrükte takılma riski olmasından dolayı.. ego tip bir sistemle olayı çözebilirsem ev dışında taşınması kolay diye düşündüm.. ev içinde de uygun güçlü bir mod ile devam edebilirim. acaba sizce bu tip ego one batarya için en uygun sigara zevkini hangi tür bir tank ile alabilirim, tavsiyeleriniz nedir?

2. yukarıda dediğim gibi ayrıca bir de mod almak istiyorum, ama 75 watt ın üstüne de çıkmaya pek niyetim yok.. bunun için kafamda, subox nano kit 50 watt vardı ( aynı zamanda bu nano tankı ego baratyada da kullanabilmek avantajdır diye düşünmüştüm, ikisinin de çapları 18mm) ama son bir kaç gündür smok xcube mini, 75 watt mod da kafam belirdi.. bir arkadaşım bu mod için smok TFV4 tankı önderdi ama bilemiyorum, belki suptank mini de olabilir..bu durumda hem yukarıdaki sistem için hem de bu modlu sistem için farklı hazır coil tipleri ile uğraşmamış olabilirim, hepsi birbirine uyum sağlayabilir diye de düşünüyorum.. suptank nano RBA ya uygun değil ama mini tipi uygun diye biliyorum..

3. şuanki amacım kesinlikle bulut dumanı yaratmak değil, yeterki sigara zevkini bana yaşatabilen bir sistem olsun, ev dışı ortamda taşınması kolay olsun, akıtma yapmıyor olsun.. yaklaşık 15 gün sonra avrupan bir arkadaşım türkiyeye gelecek, o nedenle bir an evvel karar verip onunla beraber siparişlerimi getirtmek istiyorum.. malum iç piyasada fiyatlar havalarda uçuyor.. tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

--- Mesaj Birlestirildi, 28 Nisan 2016, Orjinal Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2016 ---
    @likitloverr yanlışlıkla esTFyz olmuş mesajımın başı, acemilik yani :)

5. likitloverr

likitloverr
    Expand Collapse
    :)

Alınan Beğeniler:
    947
    Ratings:
    +1,204 / 13
    22.07.2015
    Yok dogru kişiye yazmışsınız sıkıntı yok :)

6. zafer_ist

zafer_ist
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok
    @likitloverr sizden yardım isteyecem.. gerek bu forum gerek yabancı forumları okudukça sürekli fikir değişikliği yaşıyorum.. pek çok sigara tiryakisinin başlangıçta sigara içim zevkini alamadığını, yanlış seçimler yaptığını okuyorum.. ve çok fazla kişi sigara içim zevki için taifun GT2 yi önermiş görünüyor, bazı sitelerde de aspire triton2 ilk sıralarda görünüyor.. SMOK xcube mini(75watt) ve ego 2200 mah olmak üzere 2 farklı kaynak kullanmak istiyorum.. Triton2 yi SMOK ile, taifun gt2 yi de ego ile kullanmayı düşünüyorum.. sizce bu tercihler doğru mudur?

7. abb

abb
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +12 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Cuboid + Griffin25 Plus
    15.11.2016
    Merhaba, coil sarımına yeni başladım. Griffin25Plus RTA'ma çift coil sarıyorum 26GA tel ile ortalama 6 tur olacak şekilde iki adet tel sararak hazırlıyorum. Fakat direnç hep 0.50 ohm civarı çıkıyor. Daha düşük ohm'larda sarmak için ne yapmalıyım daha çok tur atsam direnç düşer mi tek coil mi sarmalıyım? Yüksek watt'lara çıkamıyorum ohm değerim yüksek olduğundan 4Volt'u da geçmek istemediğimden ötürü.

8. PARDUSLinux

PARDUSLinux
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    50
    Ratings:
    +109 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aio
    Daha kalın bir tel kullanırsınız ohm düşer daha fazla watt verebilirsiniz. Tur sayısı artarsa ohm artar. Kalınlık artarsa ohm düşer. Ohm ne kadar düşük olursa görece buharda artacaktır. Anroid için vape tool uygulamasını indirirseniz değerleri değiştire değiştire kendiniz mantığını anlarsınız zaten.

• Beğendim Beğendim x 2
  9. kara hasan

kara hasan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +49 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    troy 1x v2
    13.04.2016
    Ufak bir ekleme ;

Aynı tur sarılı coil'de ;
    Tel kalınlaşırsa ; ohm düşer - Watt artar -Buhar artar - Likit sarfiyat artar , Pil sarfiyat artar

Tel incelirse de tam tersi olur .

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  10. İlkTantana

İlkTantana
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +16 / 0
    Ben istick pico ile melo III ato sipariş ettim bu atomizere sarım yapmak istedğimde rba coil mi almam gerekiyor tam anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

11. Wewill

Wewill
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ratings:
    +81 / 1
    Ecr coil alman gerekiyor

12. Rx-joker

Rx-joker
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    968
    Ratings:
    +1,308 / 3
    Bu işinizi görecektir hocam;
    [​IMG][/url][/IMG]
    --- Mesaj Birlestirildi, 1 Mart 2017, Orjinal Mesaj Tarihi: 1 Mart 2017 ---

13. İlkTantana

İlkTantana
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +16 / 0
    İlk defa duydum hocam sağol iyi bari rba rta vs çok aklımı karıştırmıştı iyi ki sormuşum

14. İlkTantana

İlkTantana
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +16 / 0
    Hocam fotoğrafı göremiyorum

15. Rx-joker

Rx-joker
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    968
    Ratings:
    +1,308 / 3
    Hocam hızlı resimde bir problem var herhalde yüklemiyor fotoğrafı.

google a direkt " Eleaf ECR Coil " yazın görseller de hemen çıkıyor.

16. İlkTantana

İlkTantana
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +16 / 0
    Sağol yardımlarınız için hocam hemen aradım zaten nasıl sarıldığını flnda izledim e-sigaraya biraz alıştıktan snr sarıma geçerim teşekkürler

• Beğendim Beğendim x 1
  17. Rx-joker

Rx-joker
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    968
    Ratings:
    +1,308 / 3
    Ne demek hocam, sarım konusunda hiç çekinmeyin, hem daha keyifli hem daha ekonomik. :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
  18. tuner_32

tuner_32
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Pico
    Arkadaşlar merhaba Şuan iStick Pico kullanıyorum Tanklı olan tel sarımlı atomizer geçiş yapmak istiyorum uyumlu kolay ve uygun fiyat olan hangisi olur Sanırım RDA olarak geçiyor tanklı atomizerler

19. ORA-06550

ORA-06550
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +3 / 0
    buhara geçeli 2 ay olacak ama hala bu konudan biraz çekiniyorum. Fakat hazır coillerden bıkkınlık gelirse mutlaka deneyeceğim rehber için teşekkürler

20. AliA

AliA
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    136
    Ratings:
    +319 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fuchai 213
    Eger amaciniz heppimizin baslama sebebi sigarayi birakmak ise hic rba ya girmeyin hocam. Rba ya girince is fantaziye donusuyor yok rda yok rba yok bu atomizerin buhari daha fazla efendime soyliyeyim bu atomizerin aromasi daha netmis gibi gibi sonu gelmek bilmeyen bir suru fuzuli ihtiyac doguyor olay hobiye donusuyor ve bi bakmissiniz ki evinizin bir kosesi vape shop olmus. Bu yuzden kendinizi sartlayin elimdeki hazir coiller bitince e sigarayi birakacagim diye. Tavsiyem bu yondedir

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.