Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Piller kac v ta sarj edilmeli

'Bir Bilene Sor' forumunda cuneytergul tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. cuneytergul

cuneytergul
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +23 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nobacco prestige, Penodat
    kullandigimiz vct5 ,5a ve 6 piller 3.7piller.bazi sarj cihazlarinda 3.7 ve 4.2 gibi secenekler var, 3.7 de sarj edip mod a taktigimizda tam dolu gozukmuyor.4.2 de sarj etmenin herhangi bi sikintisi var midir,pili daha cabuk yormasi veya patlama catlama gibi...

2. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,502
    Ratings:
    +4,642 / 29
    3.7 volt değeri 18650 pillerin maksimum voltaj değeri değil "nominal" voltaj değeridir (4.2v maks - 3.2v min - 3.7v nom).

Kısacası 3.7 olayını bir unutalım. :)

3.7, 4.2 ve 5 volt gibi seçenekleri bulunan şarj aletleri kullanıyorken 18650 piller için 4.2 seçeneğini seçmek doğrusu olacaktır.

3,7 az doluma 5 ise fazla doluma sebep olur. 18650 piller için bu seçenekler (istisnai piller dışında) uygun değildir.

Zaten kullanılmakta olan pillerin fabrika teknik verilerine bakıldığında da maksimum şarj voltajı olarak 4.2 volt'un yazmakta olduğu görülebilir.

• Faydalı Faydalı x 3
    • Galip Galip x 1
  3. cuneytergul

cuneytergul
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +23 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nobacco prestige, Penodat
    anladim 3.7 e aliyorum tam dolmuyor,fabrika verilerinde max 4.2 yazinca biraz iliski kurdum aslinda ama emin olmak istedim,pil siser miser dedim ne bilim yabanci oldugum konular.Tesekkurler

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.