Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

DigiFlavor İnceleme Karşılaştırma Pharaoh Mini RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda etaoinshrdlu tarafından 14 Mart 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. etaoinshrdlu

etaoinshrdlu
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +644 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75D+PharaohMini..
    Edinebilirseniz MKWS alien deneyin mutlaka @Mordor Buharcısı hocam, Pharaoh Mini ile yakaladığım en iyi kombinasyon bu telde.

Ben 5 tur sarıp bacakları altta bırakıyorum 0.25ohm çıkıyor, siz 6 sararsınız 0.30 olur deck müsait :ThumbsUp.:

@Cekimkuweti hocam bu şekilde yapmıyor ama bence bacakların altta olması pamukların hava kanalından uzaklaşmasında faydalı ve akıtma önleyici olmakla beraber coil yüzeyine de yerçekimi yardımı ile daha çok likit bulaşmasını sağlıyor.

Siz zaten bu şekilde yapıyorsunuz biliyorum ama genele faydalı olsun diye paylaşmak istedim :)

------ ------ ------ ------ ------ ------

Bu arada konudan bağımsız ama elimde 24ga ve 27ga olmak üzere Kanthal A1 mevcut, madem sizin de bi' MTL geçmişinz var :rolleyes: Le Zephyr için bi' sarım tavsiyesi alabilir miyim hocam? Mümkünse iç çap minimum 3mm olacak şekilde, daha da mümkünse orijinal klavuzu olan 4mm genişliğinde.

Ne yaptıysam beceremedim, mtl de bilmiyorum baya baya kör cahil :monkeysee: Aradığım tek çekişte MTL deneyimi(Böyle bi'şey mümkün mü onu da bilmiyorum ya işte :smiley:) Basılı tutarken bi' kere çekip üfleyip ikinciyi ağıza alıp sonra ciğere çekmeli oluyor ben ne yaptıysam :ThumbsDown.: Le Zephyr'in konusu vardır eminim ama böyle dar havalı ve yanma odalı bi' atomizer için belirli standartlar vardır diye düşünüyorum, yamuluyorsam düzeltin :rolleyes: Muji ya da Cotton Bacon V2 ile pamuklayacağım..

2. Mordor Buharcısı

Mordor Buharcısı
    Expand Collapse
    Haklısın hocam
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,660
    Ratings:
    +10,976 / 22
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros
    @etaoinshrdlu le zephyr kıvam tutturması zor bir atomizer aslında hocam, benim en memnun olduğum sarım 3mm kolavuza, 27ga tel ile aralıklı 6 tur atıp bir deneyin derim hocam, ben bitişik sarımları sevmedim hiç zephyr’de

• Faydalı Faydalı x 1
  3. bekir02

bekir02
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +42 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Muhendislik calismasi gibi olmus

• Samimi Samimi x 1
  4. etaoinshrdlu

etaoinshrdlu
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +644 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75D+PharaohMini..
    Teşekkürler @Mordor Buharcısı :ThumbsUp.: Ben de MTL inşalarda aralıklı denemiştim, her ne kadar MTL diye lanse edilse de aralıksız clapton ile falan fena DTL oluyor :rolleyes: Mini mini Pharaoh gibi Le Zephyr :D..

------ ------ ------ ------ ------ ------

Eyvallah @bekir02 hocam :ThumbsUp.: Performansı da tek SS Clapton'a göre daha iyi ama işte inşası biraz zor olduğu için bi' daha ne zaman yaparım bilemiyorum :)..

• Beğendim Beğendim x 1
  5. misterek0

misterek0
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Vt75d + Ammit dual
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    28.04.2018
    Öncelikle çok güzel bir konu, özellikle @etaoinshrdlu ve @Cekimkuweti üstadların emeğine sağlık. Dün akşam itibatiyle konuya denk geldim ve sabaha kadar 32 sayfayı tek tek okudum, 10. Sayfalarda gruplardaki ilanımı değiştirerek bir proaroh mini ilanı verdim yurtiçinden temin edeyim diye (drop rda yolda zaten ikisini birden bekleyemem kalbim dayanmaz). Son sayfalara kadar herşey çok güzeldi açıkçası ama son sayfalarda kafam oldukça karıştı. Özellikle tel önerisi isteyen kişilere sabırla tekrar ve tekrar verdiğiniz tavsiyeler ike kullanacağım coili kafamda oturtmuşken herşey birbirine girdi. Benim gibi acemiler için sorayım ni80 ve ss316l ler wat modda kullanılıyor sanırım Mkws alien lar da Wat modda kullanılır mı? Bu saydıklarım tiplerden 0.30 0.35 arası bir sarım ve 35 40 wat içim ideal gibi gözüküyor sanırım değil mi? Çok uzun oldu kusura bakmayın ama hevesim ile kafa karışıklığım birleşti beynimde filler tepişiyor.

Bir de @etaoinshrdlu hocam modunuz Vt75d mi acaba, benim moda benzettim ama Wat ı ayarla bas çekden başka birşey den anlamadığımız için Replay modu çok anlayamadım.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  6. misterek0

misterek0
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    28.04.2018
    Nihayet ben de kavuştum krala, gözüm kesmedi aliamcadan sipariş geçmeye, bekleyemezdim de zaten. Uygun coillerim yok yel bulamadım onu siparil geçtim. Bu durumda bile çok iyi maaşallah tü tü tü. [​IMG]

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Galip Galip x 1
  7. Ashes and Snow

Ashes and Snow
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    45
    Ratings:
    +165 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    Provari Mini Eg
    31.12.2012
    konuda paylaştıklarınız bayağı bilgilendirici ,öncelikle teşekkürler, atoyu sipariş verdim,tel de sipariş vermek istiyorum,geekvape in ni80 ve ss telleri için en iyi aroma ve soğuk buhar için hangilerini tavsiye edersiniz.

daha önce ni80 için 28*3+36 tavsiye etmiştiniz, bu fikriniz halen geçerlimi ni80 için, bide ss için tavsiye verirseniz çok memnun olurum.

8. Cekimkuweti

Cekimkuweti
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,045
    Ratings:
    +1,328 / 26
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla WYE85 Pharaoh Mini
    10.07.2016
    hocam ben tesla modda direk watt modunda N80 le fused claptonla kullanıyorum @etaoinshrdlu dostumuz Dna mod da replay moduyla Ss316L alien claptonla kullanıyor o şekilde daha çok seviyor o yüzden bişey diyemem :blush: seçim sizin ama kanthal A1 fusedlerle alienlarla sıcak buhar veriyor tavsiye etmem aklınızda bulunsun

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. deepveed

deepveed
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +57 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    drop,zeus,blitzen,siren2
    28.03.2018
    Hayırlı olsun. Keyifle buharlayın.

Ama o cam nereden? Kıskandım.:)

Hoş görünüyor.

10. misterek0

misterek0
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    28.04.2018
    Teşekkür ederim, 2.el aldım üzerindeydi 2 ml lik tankın yerine bunu hediye etti sağolsun. Başta bombeli cama gerek yok dedim ama bombeli yapısından dolayı 5ml lik tank kadar uzun olmuyor ve hemen hemen o kadar likit alıyor. Keşke size hediyelik 2. Bir camım olsaydı...

Bu arada iki ustanında tavsiyelerini dinleyerek hem ss316 hem ni80 coillerden sipariş geçtim, gelirse inşallah ikisini de deneyecem. Replay modu beceremedim galiba bende ne save çıktı ne playing. Ss telleri de wat modunda kullanıcam sanırım :) [​IMG]

11. etaoinshrdlu

etaoinshrdlu
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +644 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75D+PharaohMini..
  12. etaoinshrdlu

etaoinshrdlu
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +644 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75D+PharaohMini..
    Aynen @Cekimkuweti 'nin dediği gibi, soğuk buhar zor biraz bu coiller ile. Lakin sıcak ama buharı dil yakmıyor yani :) Oda sıcaklığından yüksek diyelim :rolleyes: Ya da "Su olsaydı, kaynamış da soğumuş lıkır lıkır içilecek kıvamda olurdu" gibi bi' benzetme yapayım :whistle.:..
    3mm iç çap 6 aralıklı tam tur, bacaklar altta. UD 24ga Stainless Steel 316L ile 0.3ohm elde ettim.

Pamuklamayı yine son dönem favorim olan kesilmemiş Muji'den ince bi' katman ayırıp rulo yaparak uçlarını inceltmeden yerleştirme şeklinde yaptım. Tavsiye ederim çok başarılı likit besliyor, egzotiklerde normal besliyor ama bu aralıklı inşada her yer baloncuk :ThumbsUp.: İnceltmeden yerleştirildiği için likit kanallarına neredeyse sıkı sıkı giriyor, bacaklar altta kalınca da pmauk dikey yükselip coil'e gidiyor, akıtma sızdırma ihtimali yok.

Bu inşa Pharaoh Mini'de daha soğuk ve havadar buhar arayışında olanlara gelsin :rolleyes:

30watt'ta referans olması açısından Replay açmadan kullanıyorum, atomizer ılık, sıçratma yok, aroma ve buhar neredeyse egzotikler ile aynı ama tabi çok az daha düşük, daha içilebilir baymayan bi' hal aldı bana sorarsanız :ThumbsUp.:..

DSC_1116.JPG
    DSC_1117.JPG
    DSC_1121.JPG

Not: Daha geçen gün soğuk buhar zor Pharaoh Mini'de demiştik :monkeysee: Ama bu inşa kanıtlıyor ki egzotik olmayan 24ga SS316L teller ile de oldukça başarılı performans mümkünmüş :ThumbsUp.:..

• Beğendim Beğendim x 2
  13. Savaş42_42

Savaş42_42
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    50
    Ratings:
    +122 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX mini mx-Siren v2
    Arkadaşlar selamlar
    Pharoah ile bir kaç gündür takılıyoruz aroma konusunda gerçekten hoşuma gitti. Akıtma problemi de yok. 3*28 ga + 36 ga Ni80 tel ile 0 32 ohm 25 watt ile kullanıyorum. Tek problemim ato ile mod arasında likit birikiyor. Hava kanalında terleme yok ama ikisi arasında likit görüyorum. Önerisi olan var mı acaba?

#633 Savaş42_42, 15 Haziran 2018
    Son düzenleme: 16 Haziran 2018
  14. Mordor Buharcısı

Mordor Buharcısı
    Expand Collapse
    Haklısın hocam
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,660
    Ratings:
    +10,976 / 22
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros
    Hocam deck’i base’e iyice sıktığınıza emin olup bir de öyle deneyin derim

• Beğendim Beğendim x 1
  15. Savaş42_42

Savaş42_42
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    50
    Ratings:
    +122 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX mini mx-Siren v2
    Aslında decki kargaburunun ucunu likit besleme kanallarına sokarak sıkıyorum iyi sıkılması gerek ama bir sonrakinde daha çok sıkmayı deneyeceğim

• Beğendim Beğendim x 1
  16. King Jr.

King Jr.
    Expand Collapse
    Yönetici
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    34
    Ratings:
    +86 / 0
    Ek olarak bir de prebuilt coil kullanmanızdan ötürü buhar olarak düz tele göre fazla buhar alıyorsunuz. Ateşleme tuşundan elinizi çektikten sonra atomizerde kalan veya tel tam soğumadan kalan son buharı da çekip öyle dener misiniz?

• Beğendim Beğendim x 2
  17. Mordor Buharcısı

Mordor Buharcısı
    Expand Collapse
    Haklısın hocam
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,660
    Ratings:
    +10,976 / 22
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros
    Anladım hocam siz yine de normalden fazla sıkmayın bu sefer de çıkartırken sorun yaşarsınız, @King Jr. ın söylediği ihtmali deneyip gözlemleyin derim, umarım problem çözülür

• Beğendim Beğendim x 2
  18. etaoinshrdlu

etaoinshrdlu
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +644 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75D+PharaohMini..
    @Savaş42_42 hocam öyle kargaburun ile sıkmaya gerek yok, elinizle sıkın yeterli. King Jr. hocamın dediğini de yapın kullandığınız atomizer ne olursa olsun.

Hava kanalında terleme olmadan o hale gelmesi pek mümkün değil, 510pin'i kaynaklı bi' sorun da görünmüyor fotoğraflarda.

Aklıma gelen tek ihtimal özellikle hava kanalı yüzüğünü sonuna kadar açık kullanmıyorsanız ve direk içe çekmek yerine önce üfleyip sonra içe çekme gibi alışkanlıklarınız varsa bu da sebep olmuş olabilir..

Ek olarak...

Deck'in altından uzanan pozitif demirinin ortasında bi' o-ring var minnak, onu bi' kontrol edebilirsiniz, yerinde olduğundan emin olun, yerinde değilse yedekler arasından yenisini alıp yerleştririn..

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Savaş42_42

Savaş42_42
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    50
    Ratings:
    +122 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX mini mx-Siren v2
    Problem rda tarzı içimden dolayıymiş arkadaşlar:) önce dışarı üfleyince böyle oluyormuş :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.