Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Obs Engine Bilgi ?

'Bir Bilene Sor' forumunda JesusArrow tarafından 25 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. JesusArrow

JesusArrow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +8 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    12.04.2019
    İyi günler, bir arkadaşım obs engine hediye etti bana, ve bunun baya araştırmasını yaptım pamuklama, tel yerleştirme felan herşeyini inceledim, fakat ben ilk defa bir rta ile ilk defa sarım ve pamuklama yapıcam, piyasada hangi tel iyi hangi pamuk iyi acaba bilgi verirseniz sevinirim, cihazım vaporesso revenger kit :)

2. caganizm

caganizm
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ratings:
    +317 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla Punk 85 w+Penodat
    30.10.2016
    Alien clapton tellerle aroma performansı çok artıyor

3. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,732
    Ratings:
    +5,423 / 32
    OBS Engine RTA (özel olarak belirtmediğiniz için 25 mm çapa sahip olan standart versiyonunu baz alıyorum) özellikle clapton tellerle iyi performans verebilen bir tank. İçim hissiyatını severseniz baya uzun kullanırsınız.

Fakat; pamuklama konusunda yanlış işler yaparsanız sizi çıldırtabilir. Dolayısıyla sarımlarınızın kılavuz çapı 3.0 mm'den aşağı olmasın ve pamuğu yeterince bol kullanın. Ek olarak, pamuğu tabana da değdireceğim diye uğraşmayın. Pamuk yuvalarından girsin, o yuvaları kapatsın, kafi.

• Faydalı Faydalı x 1
  4. JesusArrow

JesusArrow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +8 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    12.04.2019
    Peki hocam, bu clapton tellerde bir numaralar felan var, 25ga 26ga onlardan hangisini seçmeliyimki,böyle kafam ağırtmadan, güzel aroma tadı alabileceğim bir tel olmasını isterim :)

Clapton tel al diyorsunuzda hocam,hangi markanın clapton telinden almayılıyım, böyle hazır olmasın,kendim bir sarmayı deniyim öğreniyim felan

5. JesusArrow

JesusArrow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +8 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    12.04.2019
    Peki hangi marka alien clapton telleri hocam,birde kantha telleri olmazmı ?

6. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,732
    Ratings:
    +5,423 / 32

Şimdi burada bir "Fused Clapton" coil görmektesiniz.

Rakamların ilk kısmı olan "2-26" bu Fused Clapton'ın çekirdeğinde iki adet yanyana duran 26 ga kalınlığında tel olduğunu bize belirtir. İkinci kısmında bulunan "/36" ise, çekirdekte bulunan iki adet telin üzerine 36 ga kalınlığında bir telin sarıldığını belirtir.

ID:3mm "Inner Diameter" yani kılavuz çapını belirtir. 3 mm kılavuz çapında olduğunu anlarız bu coil'in. Hemen devamında bulunan 0.34 ohm ise bize paket içerisinde bulunan her bir coil'in 0.34 ohm direnç değerine sahip olduğunu söyler.

Bazı firmalarda bazı rakamlar yer değiştirse de (örneğin 2-26 değil de 26-2 ya da 2x26) anlatılmak istenen şey aynıdır. Bu mantığı öğrendikten sonra her teli kavrayacak durumda olursunuz.

Staple coil'ler de ise "ribbon" yani düz tellerin enden ve boydan boyutları verilir.

Burada bir örneğini görebilirsiniz. "4-.1*.3" 4 adet 0.1 mm genişliğinde ve 0.3 mm uzunluğunda ribbon tel kullanıldığını bize anlatır.

Gibi gibi. Örneğin ilk örnekte hazır sarılmış teller söz konusuyken ikinci örnekte makara görmektesiniz. O yüzden ikinci örnekde "ID:" gibi bilgiler bulunmaz. Makara uzunluğu "10ft" ve ft başına toplam direnç değeri "1.41 ohm" olarak gösterilir.

İşin seçim kısmına gelince...

Bu çok ama çok kişisel bir konu. Tellerin materyali yani Kanthal mı SS316L mi Ni80 mi, sonra kalınlıkları, sonra sarım tarzı... Her şey tamamen sizin zevkinize uygun olacak şekilde seçilir. Ben merkezinde 28ga Ni80 teller bulunan Tri-Core ya da Quad-Core Fused Clapton'lardan hoşlanırım örneğin. Bir başkası Staple'lardan hoşlanır. Bir diğeri Juggernaut'tan hoşlanır. Size "şunu alın" diyemem yani. Beğenmeme olasılığınız var.

Ancak hiç fikriniz olmadığı için size forum tedarikçilerinin hazır yaptıkları coil'lere yönelmenizi ve kendileri OBS Engine RTA için uygun olabilecek, çekirdek tel(leri) kalınlığı en düşük 26 ga olacak bir şeyler önermelerini istemenizi söyleyebilirim. En uygunu bu olur.

• Faydalı Faydalı x 2
  7. JesusArrow

JesusArrow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +8 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    12.04.2019
    Hocam ellerinize, sağlık çok güzel anlattınız, teşekkür ederim

• Samimi Samimi x 1
  8. JesusArrow

JesusArrow
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +8 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    12.04.2019
    Hocam peki bir şey sorcam, normal standartda tel sarsam 5 yada 6 tur şeklinde, bir denesem, onun için hangi tel markasını öneririeiniz, ben aromayı yoğun istiyorum onjn için ayrı tel varmıdır

9. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,732
    Ratings:
    +5,423 / 32
    TEMCo. :)

10. AlyHydr

AlyHydr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    İphone
    İyi günler OBS Engine RTA Rebuildable Tank Atomizer 5.2ML v2 önerirmisiniz ilk atomizerim zeus x mike vape önermiş amerikadan alıcam veya önerdiginiz başka bir atomizer varmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.