Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nikotin ihtiyacımı likitten karşılıyorum ama ...

'Bir Bilene Sor' forumunda Prof.esigaracı tarafından 18 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    98
    Ratings:
    +196 / 6
    günde 1 paket sigara içerdim. Şuan 5-7 dal içiyorum. Likitlerimin boğaz vurumu ve nikotini güzel . Yemek sonrası ikilemde kaldığım zaman fazla düşünmeden elektronik sigarayı alıp çekmeye başlıyorum kesiyor beni sigara içme isteği gidiyor. Sabah uyandığımda ilk iş yüzümü yıkamadan sigara içerdim elektronik çekiyorum yine kesiyor fakat gün içerisinde özellikle moral bozukluğu , mutsuzluk veya huzursuzluk varsa elektronik sigara pek işe yaramıyor .Çok darlandığım zaman psikolojik açıdan , elektronik sigara işe yaramıyor .
    Çeyrek paket eskiye göre daha az zarar verir bana biliyorum fakat ciğerimde olan pislik günde 5 sigara içerken ciğerim kendini temizleyebilir mi ? Onu merak ediyorum . Azalmışta olsa hala pislik zift gönderiyorum içeri çünkü . 3 günde sadece 1 paket bitti . Öksürüklerim azaldı ciğerde hırıltı azaldı. İçerideki pislik bu şekilde temizlenir mi ? Tamamen kesmem mi gerekli ?

#1 Prof.esigaracı, 18 Nisan 2019
    Son düzenleme: 18 Nisan 2019
  2. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,718
    Ratings:
    +5,433 / 90
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV v4.5 + Sbody Macro
    Tamamen bırakınız. Ateşli içmeye devam ettikçe tat alma duyunuz düşük kalmaya da devam edecektir.
    Sabahları özellikle ateşli isteğinizi kesiyorsa bence tatmin konusunda bir eksikliği yok cihazınızın ancak sanırım nargile tarzı içim yapıyorsunuz (DL), belki sigara içim bir tank ve sigara içimine uygun nikotin oranı denerseniz çok daha iyi olabilir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    98
    Ratings:
    +196 / 6
    hocam dl içiyorum evet . Şunuda merak ediyorum yediğim içtiğim yemeklerin tadını çok iyi alabiliyorum ama likiti alamıyorum yemekle likit arasında neden fark oluyor ?

4. Berkalone

Berkalone
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ratings:
    +347 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1x-Galaxies-Berserker
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    29.08.2018
    Hocam sorunun sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemiyoruz tat alma konusunda. Başkasına bir fırt çektirin e sigaranızdan o alıyorda siz alamıyorsanız sorun sizdedir. İkinizde alamıyor iseniz sorun Likitte olabilir kullandığınız coil'den yada sarım yapıyorsanız yaptığınız sarımdan olabilir yada atomizerin aroma performansının azlığından olabilir bir çok nedeni olabilir bu durumun kimse kesin bir cevap veremez.

5. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    98
    Ratings:
    +196 / 6
    hocam onu sileyim ben en iyisi asıl sorum şuan ciğerler kendini temizler mi ? onu zamanla çözücem arkadaşlara denettim yazılan tadı alamadılar en son bi atomizeri değiştirmek kaldı onuda deniycem.

6. Berkalone

Berkalone
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ratings:
    +347 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1x-Galaxies-Berserker
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    29.08.2018
    Hocam konunun uzmanı değilim ama 1 paket içmeye göre 5 adet içmek daha iyidir her türlü. Bence tamamen kesmeniz iyi olacaktır. Çok canınız istediğinde ayda 1 paket alırsınız içersiniz dünyanın sonu değil bir sürü içmeyen insan varlar bu gibi sorunların üstesinden de gelebiliyorlar. Zaten 1-2 ay içmeden dayanırsanız sonunda öyle tadı da güzel gelmemeye başlayacak kaçamaksız şöyle 1-2 ay hiç içmeyin sigara.

• Samimi Samimi x 1
  7. DeXters

DeXters
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +116 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag / Blitzen Rta
    Hocam ben öğrenciyken para bulamazdık ve sinir stresten günde 2 paket sarma içerdim bazen tabakada kullanılan ufak sarım kağıtları olur ondan puro yapar öyle içerdim. (hardcore yani)

Şükürler olsun 3 aydır 1 paket bile bitmemiştir. İşin sırrı sinirinizi stresinizi bastırmak (bence) bişeyler ile uğraşın vakit geçirmeye çalışın ben yorulduğum zaman pek aklıma sinir ve stres yaratacak şeyler gelmediği için spora başladım hem işin güzel tarafı kan dolaşımı hızlandığı için nikotin vücuttan daha hızlı atılmış oluyor.

Bunun yanında günde 2 kupa sek kahve içiyorum kan dolaşımını hızlandırmak için. (şekersiz ve süt tozsuz)

Eğer bunların yanında nikotini hızlı bir şekilde vücuttan atmak istiyorsanız önerebileceğim şeyler Istırgan otu, kivi ve çam iğnelerinden çay.

Sigarayı bırakmaya çalışırken amacım hızlı bir şekilde nikotini temizlemekti sanırım başarılı oldum ve bunları da araştırarak ve deneyerek keşfettim.

Saygılar.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  8. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,718
    Ratings:
    +5,433 / 90
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV v4.5 + Sbody Macro
    İkinci el ucuz yollu sorunsuz bir sigara içim tank alıp deneyin derim. Sonuça 100TL civarına bulabilirsiniz, 10 günlük cugara parası. Yanına da çakıverin 12mg likiti görün bakalım. İlla tat almanız da gerekmiyor açıkçası, nbase içen bir sürü kullanıcı var. Ateşliye yaklaştırmasın yeter.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. oceanx

oceanx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +109 / 0
    hocam dl de genele yaydığınızda nikotin ihtiyacınızı karşılasada özellikle aşırı heycan veya sinir yaptığınızda anlık ihtiyacı bastıramayabiliyor beyinde yak yak diye baskı yapmaya başlıyor :) ya şuanki kullanımla beyin ve bünye unutana kadar inat edeceksiniz direneceksiniz yada mtl veyahut yine dl olarak yüksek nikotinli bir likit elinizin altında olucak kısa birkaç çekim yapıp yatışıcaksınız.bir süre sonra zaten sigarayı yaksanızda tadı iğrenç geldiğinden niye yaktım ki diye pişman oluyorsunuz.ama püf noktası aldığınız nikotin.sigara istetiyorsa içtiğinizden daha yüksek oranlısıda bulunsun elinizde

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  10. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    98
    Ratings:
    +196 / 6
    teşekkürler dostlarım

11. Veyselkanacx

Veyselkanacx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +68 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye
    Uzun yıllar sigara içen birisi olarak Yaklaşık bir sene oldu sigarayı bırakalı ilk sekiz dokuz ay ağzıma sigara sürmedim ya tekrar başlarsam korkusuyla hep uzak durdum. gecenlerde bir deniyeyim dedim bir iki dal içtim ama kesmedi canım esigara istemeye devam etti. Yaklaşık bir aydır da mtl sigara içimin başladım bakış açım daha da değişti ve bıraktığım güne şükrediyorum.. Bırakın sigarayı hiç içmeyin bence ve en kısa zamanda bir mtl setup ile hayatınıza devam edin. Koku ve tad alma bir yana hayatınızda çok şey değişecektir. Tamamen bırakmamanız için hiçbir sebep yok bence

• Faydalı Faydalı x 1
  12. Veyselkanacx

Veyselkanacx
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +68 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye
    İlk mtl tankı sizden edinmiştim yeriniz bende başka çünkü mtl ile e sigaraya bakış açım daha da farklı bir hal aldı mtl bana göre bu kulvarda olgunlaşma halidir :)

• Samimi Samimi x 1
  13. sefasen1996

sefasen1996
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Bence tamamen birakmaniz daha iyi ama illa iciyorsaniz atesliyi tabiki gunluk 1 paketle 7 tane arasinda fark vardir zarari yoktur demiyorum yine zararlidir fakat 3 te 1 kullandiginiz icin duz mantik daha az zararlidir en azindan e sigara sixi kesiyor ben 18 mg mtl kullandim kesmedi dl kullanayim dedim bogazdan gecmedi bu aralar 6mg a kadar indim 12 mg mtl deneyecegim bende sizin gibi gunluk bir paket iciyodum suan 5 dal yeterli oluyor sabah uyandigimda yemeklerden sonra uyumadan once bunlarda aliskanlik bir anda birakilmiyor tadindan nefret ettirsede icmeden olmuyor bakalim yavas yavas birakacaz artik benim korkum elektronige bagimli kalmak ama onu bir sekilde hallederiz diye dusunuyorum.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.