Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nicoticket - Virus H1N1 - İnceleme

'Likit İncelemeleri' forumunda blue tarafından 7 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. blue

blue
    Expand Collapse
    nutella
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,604
    Ratings:
    +7,275 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evolv DNA 30D+Troy 1x
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.03.2013
    Nicoticket - Virus H1N1 - İnceleme
    inceleme
    Inceleyen: verycurious

Nicoticket- Virus %65 PG-%35 VG
    http://www.nicoticket.com/eliquid/black-labels/the-virus-h1n1/

Nicoticket'ın Virus isimli likiti ECF forum üyelerinde hem 2013 hem de 2014'de en iyi tütün likiti seçildi. Virus Natural Extract Tobacco (NET) denilen doğal tütün yapraklarından aroması çıkartılan likitlerden. Nicoticket bu likiti demlenmesini beklemeden tüketmeye başlayın uyarısıyla satıyor. Zira iddialarına göre likit her aşamasında farklı tat verebildiği için uzun süre bekleyip kullanmak likitle ilgili yaşanacak olan deneyimin bazı yönlerinin kaçırılmasına yol açacaktır.

Neyse benim elime geçen, zorunlu olarak en az 6-7 hafta beklemiş 12 mg bir likitti yani ilk zamanları nasıldı bilmiyorum. Önce normal bir atomizer da deneyeyim dedim. ego one atomizerda 1.5 ohm civarı muji ile sarılmış coilde denedim. (18-20 w civarı bir güçle).

Her şeyden önce bu likit, RY4 tarzı aromalara benzer şekilde tatlı bir tütün tadına sahip. Ama sadece karamelimsi-fındığımsı bir tatlılıktan çok daha fazlası hemen hissediliyor. Ben kahve, çikolata, fıstık ezmesi ve siyah bal tadını daha belirgin aldım. Hatta tatlılığın temelini oluşturan şey, sanırım şurup ya da bal gibi olan bir aromaydı. Bu bal tadını, elimdeki black honey adındaki bir tpa aromasına da benzettim. Gerçi şu pankeklerin üstüne dökülen şuruplar gibi bir tadı da var. Ama şansıma altta bir tütün tadı da eksilmiyor. Şansıma diyorum zira fazla tatlı aromaları, çok tatlı tütünleri sevmeyen birisiyim. Hatta bu likit benim zevkime göre fazla tatlı geldi ve bu yüzden aromayı çok daha iyi veren rda ya da rba'larımda denemekten şimdilik vazgeçtim. Şimdi bile bir tür snicker tadındabenzeri bir aromalı bir tütün likiti tadında (hatta adını hatırlayamadığım bir yerli çikolata var içinde yer fıstığı parçaları olan ona daha çok benziyor sanki). Kısacası kuru, şekersiz ve baharatlı tütün sevenlere göre olmayabilir. Pastahane tarzı likitleri (ve bu tür aromalarla karışmış tütünlü likitleri) sevenler, virüs'ü daha fazla beğenecektir. Gerçi yine de bu tatlılığın beni çok baymadığını (belki tütün tadı sayesinde) söyleyebilirim.
    Ama kesin olan husus, virüs'ün kompleks bir tada sahip olduğu ve demlenmeye devam ettikçe hangi tadın daha baskın hale geleceğini kestirmek zor. Ama tütün tadının daha baskın hale gelebileceği ihtimalini kendi adıma umuyorum.
    Ayrıca genelde yüksek VG oranlı likit içmeme rağmen, bu likitin %65 PG olması hiçbir rahatsızlık vermedi. (kuruluk, fazla boğaz vurumu vb). Keza buhar performansı da bana uygun geldi, ama subohm ile çok fazla buhar çıkartmak yerine aroma peşinde yüksek direnç coil tercih eden bir kullanıcıyım ve bu likitin içimi bana gayet zevkli geldi.

Sonuç olarak, özet geç diyenlere, Virus oldukça karmaşık/zengin bir tada sahip, dengeli, ama belki de temel olarak şekerli (karamelli, ballı, kahveli, snicker tarzı çikolatalı, şuruplu) bir doğal tütün aromasına sahip olduğu söylenebilecek olan, bence denenmesi gereken ve çoğu kişinin farklı deneyime sahip olabileceği bir likit.

Edit: Şimdi bir arkadaşıma denettim, ballı vanilya ile armutumsu bir meyve tadı aldı, çikolatamsı tadı (yer fıstıklı çikolata tadını) hiç almadı yerine latte tarzı kahveye benzer bir tat aldığını söyledi. Neyse ağız tadı hakikaten herkesin bayağı değişik. Bu likiti deneyen diğer arkadaşlar ne kadar bu yorumlara katılacak merak ettim.

2. Gentléman

Gentléman
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +35 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok R Steam-Nautilus X
    01.04.2016
    Hocam nereden alabilirizbu likiti, webde biraz araştırdım ama sadece kendi sitesi üzerinden satış yapıyor galiba o da yurtdışı tabii. Gümrük sıkıntı olur mu acaba bunu alsak o_O

• İyimser İyimser x 1
  3. Alamut Şeyhi

Alamut Şeyhi
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    90
    Ratings:
    +174 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sony z
    02.10.2017
    epeydir ilanlarda takip ediyorum bu likiti rastlamadım.yurtdışı risk alıp denemek fayda var. Yurtdışından büyük ihtimal red yiyecektir. gümrük sınırı zaten 25 dolar ya da euro. üzerini geçince başakşehir ptt'de tonla vergi öde, bir de kaçakçı damgası ye :)

4. Gouki

Gouki
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    288
    Ratings:
    +449 / 3
    17.03.2016
    Nicoticket bildiğim kadarıyla kapandı, reçetelerine bir bakın belki işinize yarar.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. H@K@N

H@K@N
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru
    ESF Hakem Heyeti Platin Üye ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    296
    Ratings:
    +376 / 4
    15.02.2013
    Yaklaşık 1 yıldır kapalı olan siteyi ziyaret ettiğinizde "Geri geleceğiz" demekte. Yakın gelecekte tekrar faaliyete geçmeyi planlıyor olabilirler.
    Ncoticket'ın sadece Virus'u değil eğer custard seviyorsanız "Custard LastSatnd", Strawnilla gibi likitleri de ödül kazanmış likitlerdir.

umarım açılır stoklar bitmek üzere.

6. Alamut Şeyhi

Alamut Şeyhi
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    90
    Ratings:
    +174 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sony z
    02.10.2017
    Açsalar da alsak. Bu likitin taklidini yapan yok galiba

7. Satannica

Satannica
    Expand Collapse
    The man who sold the world

Alınan Beğeniler:
    3,923
    Ratings:
    +7,339 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros.
    Bu sene haziran temmuz aylarında son damlasını da içtiğim efsane bir likittir. Nedense burlarda çok kıymeti bilinmedi

8. flexnacht

flexnacht
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    59
    Ratings:
    +100 / 1
    Uzun zamandır yazılmamış :) firma tekrar faaliyete girdi ancak formülleri de sanırım FDA yüzünden güncellendi. 2 sene boyunca wokanda ile beraber severek kullandığım bir likit idi ve halen elimde eski derinden 30 ml mevcut. Yeni seri de bir sorun olmazsa 29 unda elimde olacak. Yorumlarımı tekrar yazarım

• Galip Galip x 1
  9. senyoraj06

senyoraj06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    193
    Ratings:
    +374 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75nano+serpent
    uzun zamandır benimde alıp denemek istediğim bir likit ama ne forum tedarikçileri zamanında getirdi nede şuan alabiliyoruz.gerçekten adını zamanında yabancı sitelerde çok duymuştum TR de keşfedilemeden sönüp gitti yazık oldu

10. Demlik

Demlik
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    208
    Ratings:
    +344 / 0
    Eski üretimlerini bilmiyorum ama yeni üretim the virus için bazı arkadaşlarım “tadı güzel lakin ağır bir kokusu var, çevredekiler beğenmiyor” deseler de benim damak tadıma göre gayet güzel ve yine bana göre rahatsız edici bir kokusu yok. Merak edenlere tavsiye ederim.

11. Usol

Usol
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +119 / 1
    01.10.2015
    Nerede bulabiliriz, TR de satan var mı

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.