Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nerden başlasam bilemedim (:

'Bir Bilene Sor' forumunda Dantesaurz tarafından 24 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Dantesaurz

Dantesaurz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Arkadaşlar merhaba,

E-sigara kullanmaya başlayacak birisiyim. Günde 2 paket marlboro light içiyorum ve son dönemde gerek maddi gerekse iğrençleşeceğim ama sabah uyandığımda ki ağzımın çamurluğu her hapşurduğumda balgam atacakmiyim korkusu kokusu vs vs. O yüzden tanıdığım bir kac arkadaş aracılığı ile buradayım. Tavsiye uzerine revenger x modeline bakıyorum. Ama araştırdıkça armour pro daha mantıklı gelmeye başladı. Şimdi sorum şu şekilde bu işten hiç anlamayan ama araştırmasını severim başlangıç ürünüm ne olmalı. Gerek f/p gerekse beni başlangıçta yormayacak birşey arıyorum. Desteğiniz konusunda şimdiden teşekkür ederim.

Iyi forumlar.

2. srhnk

srhnk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +201 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    ...
    Minikin miniye bir bak istersen, asmodus kaliteli firmadır üzmez, likit olarak kaliteli “premium” likit al, diğerleri başlamadan bıraktırır sana :)
    Ya da çok araştırır uğraşmayı severim dersen gear rta al single coil kurulumu basittir videolardan alışırsın mod olarakta uygun kaliteli bir mod al yürü hocam, inşallah sigaradan kurtulursun, iyi günler.

3. Kadirturhan

Kadirturhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,047
    Ratings:
    +4,770 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye 85 penodat
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.12.2016
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  4. allen

allen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    96
    Ratings:
    +199 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Profile RTA + Aegis
    Armour pro var bende, yazın tek pilli çabuk ısınıyor pek tavsiye etmem, revenger x veya luxe modelini alabilirsiniz, uzun pil ömrü olur başlangıç için iyidir.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. toranaga

toranaga
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    667
    Ratings:
    +1,772 / 44
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro & Skyline
    02.08.2016
    Sigaradan e-sigaraya geçen biri için başlangıçta tel pamuk sorunu ile boğuşturmayacak, sigara içimi yani mtl dediğimiz hazır coilli bir atomizer ile ufak tek pilli bir mod, en iyi seçim olacaktır. Forumun ikinci el kısmından vapefly nicolas atomizer ile isticik pico, swag, al 85 vb. ufak bir mod alırsanız, acemiliği atlatana kadar sizi götürür.

#5 toranaga, 24 Haziran 2019
    Son düzenleme: 24 Haziran 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  6. tonytjunc

tonytjunc
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    294
    Ratings:
    +735 / 87
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX Mini G Class & Asmodus
    İlk olarak "ne almalıyım?" sorusunu sormamayla başlayabilirsin =)
    Bir soru 1001 çeşit cevapla gelecektir...

• Komik Komik x 1
    • Galip Galip x 1
  7. Ozuma

Ozuma
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    660
    Ratings:
    +1,727 / 31
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ijoy Shogun Univ
    23.04.2018
    Pico ile başla sonrası gelir

8. newestone

newestone
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +100 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    justfog c601 - smok 220
    Konu basligini gorunce Love Story sarkisini hatirladim hemen :) Where do i begin sozleriyle basliyor o da.

Bir yerden baslayin hocam, Sigaraya olan ozleminizi illa ki azaltacaktir ne alirsaniz alin. Eleaf pico olur pod mod minifit olur yeterki baslayin.

Ayrica pamuk ve coil sorunu olmayan veya az olan bir cihaz almanizi onermisler. Ne yazik ki yok oyle bir dunya :)

9. Dantesaurz

Dantesaurz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Bilgilendirmeler için çok teşekkür ediyorum. Biraz uğraşıp üstüne düşücem. 2.el belirtilen ürünlerle başlamaktansa bir tık daha üstü başlamak daha mantıklı geldi işin açıkcası. Gerek 2. el güvenilirlik temizlik gerekse sağlık için aldığım ürünün ilk benim kullanmam mantığı ağır basıyor. Revenger X alarak başlayacağım serüvene. Forumdan satıcı bir arkadaş ile görüştüm. Tek sorunum şu anda likit ve alacağım ürünün detayları. Araştırmaya devam edicem bir arkadaş kapsamlı yeni başlayanlar bilgilendirmeleri atmış. Eksik birşey kalırsa yine sizlere danışacağım. İlginiz için teşekkür ediyorum.

10. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,584
    Ratings:
    +8,896 / 18
    Öncelikle içim şeklinizi belirleyin:
    1- Ciğer çekim (DL): Bildiğiniz nargile içimi. Bol buhar ve aroma verir. Çok likit ve pil tüketirsiniz.
    2- Sigara içimi (MTL): Sigara gibi buharı önce ağıza, oradan ciğere çekiyorsunuz. Sigaradan kurtulmak için tercihiniz bu olmalı bana göre.

Cihaz seçimi:
    İlk yatırım maliyeti düşük bir kit seçmelisiniz. Başarısız olabilirsiniz, hoşunuza gitmeyebilir vb. İlk aşamada çok para harcamayın.
    1- Mod: Eğer mtl kullanacaksanız çift pilli modları unutun. Büyük ve ağırdırlar. Taşınmaları problem olur. Ayrıca mtl için gereksizdir.
    2- Atomiser: Sizi bunaltmayacak, sorunsuz ve kolay bir atomizer seçmelisiniz. Burada içindeki tel ve pamuk hazır, çevir-tak şeklinde olan hazır bobinli ürünlere yönelmekte fayda var. Hoşunuza giderse, devam ederseniz değiştirirsiniz.

Önerim:
    1- Hazır kit: Aspire Zelos 2.0. Mod dahili pillidir. Böylece pil ve pil şarj aleti masrafınız olmaz. Dezavantajı, şarjınız biterse sıkıntı olabilir. Normal kullanımda bir günü çıkartır. Sıkıntı olursa powerbank taşımak gerekebilir.
    Kitteki atomizer ise Aspire Nautilus 2S. Hazır bobinli, bobinleri rahat bulunur ve çeşit vardır. İlk versiyondaki sorunlar çözülmüştür. Dikkat edilecek husus, mutlaka Zelos 2.0 almaktır. İlk versiyon sorunludur.

2- Setup kurmak: Mod olarak dahili pilli bir mod istenmiyorsa tek pilli bir mod iş görecektir. Eleaf Pico, Vaporesso Swag veya Tarot, Tesla wye gibi birkaç alternatif değerlendirilebilir. Atomizer olarak yine Nautilus 2S öneririm.

Likit:
    Amaç ateşliden uzak kalmak ise sek nbase ve/veya tütünlü likitlerle başlamak ideal olur. Nic seviyesi en az 12mg tercih etmek ateşliden kolayca uzak kalmanızı sağlar.

Umarım yardımcı olur. Selamlar.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.