Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Ne kadar aroma koymalıyım?

'Bir Bilene Sor' forumunda Tippaa tarafından 13 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Tippaa

Tippaa
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapresso Revenger
    Elimde 70e 30 15mg'lık nbase var. 9 tane de 2ml'lik küçük aromalar aldım. 20ml'lik 5 tane likit yapacağım. Aklıma takılan şey likit reçete sitelerine girdiğimde aromanın oranını yazmıyor. Bunu nasıl hesaplamam gerekir?

2. Physicing

Physicing
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +97 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1xV3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.10.2016
    Çok kişisel bir soru aslında, denemekten başka çareniz yok gibi ama benim önerim total aromanın %15 i pek geçmemesi. Aromaları yazarsanız yardımcı olacak kişiler mutlaka vardır ben bu konuda çok deneysel olduğum için güncel likitlerin tariflerini pek bilmiyorum.

3. Bay Ülgen

Bay Ülgen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    179
    Ratings:
    +355 / 12
    Aroma marka ve içeriğine göre değişir.
    Bu bilgileri girerseniz daha net yardım alırsınız ama bu damak tadı meselesi.

Şahsen ben hiçbir aromayı %3den fazla koymam. Hele ki yaz sıcağında likitler demlenmekten yıllanmış şaraba döner nbase ile devam ederim.

Likit konusunda en akılcı çare malesef biraz maliyetli olan dene yanıl metodu hocam.

4. burakgoksel

burakgoksel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +18 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    1 hafta önce deneme amaçlı 2 ml lik aromalardan aldım. kullanım önerisi 8 - ile 15 arası. ben hep 10 demliyorum. 20 ml lik likitler hazırladım. nbase im 90 vg 10 pg 4 nic. 18 ml nbase 2 2 ml lik aromaları koydum. bu şekilde aroma çok yogun gelirse daha sonra nbase ile seyreltiyorum. eliquid sitesinde create recipe yapınca bilgilerini giriyorsun aroma kısmında da x aroma yazıp oranını belirtiyorsun. eğer ekstradan vg pg eklemeyeceksen ayarlamalarını ona göre yapıp çıkacak olan mahsulu tam olarak görüyorsun.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. Tippaa

Tippaa
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapresso Revenger
    http://prntscr.com/ku4rm7 Aldığım likitler bu şekilde. Youtube'da bir videoda gördüm kavun karpuz ve mentol birleşimi yapmak istiyorum mesela. 20 ml'lik likite 1ml kavun 1ml mentol ve 2ml karpuz koysam bu birleşim nasıl olur ?

6. ERAULU

ERAULU
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +30 / 0
    Bu şekilde çok daha masraflı ve muhtemelen içimi çokta hoş olmayan bir likit elde edersiniz. Harcadığınız zaman, çaba ve maddiyatta cabası. Nargile tütünü yapımı gibi bir profil var sanırım gözünüzde :) mentol diğer aromalardan tat olarak daha baskın olduğu için diğer aromaları örtecektir veya bir diğeri diğerini :) Mix aromalar kullanmayı deneyebilirsiniz :) yok illa bana özel birşeyler olsun derseniz: http://e-liquid-recipes.com/ gibi sitelerdeki tarifleri deneyip kendi zevkinize göre arttırıp bir miktar azaltadabilirsiniz :) kolay gelsin

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.