Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nautilus AIO Pod Kit ve Regular bvc coil

'Bir Bilene Sor' forumunda gemini05 tarafından 25 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. gemini05

gemini05
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    nautilus aio
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    08.03.2016
    1 hafta önce forumdaki satıcılardan birinden Nautilus aio pod kit satın aldım ve içinden biri nic salt (yeşil) diğeri regular olmak üzere 2 adet 1.8ohm coil çıktı. Bir başka tedarikçiden 70/30 oranlı salt nic ve free base olmak üzere farklı likitler satın aldım. Önce salt nic likiti denemek istedim ve yeşil halkalı coili takıp kullandım. Bu arada cihazda regular bvc coil kullanılabildiği ve diğer cihazımda nautilus2 atomizer kullandığım için yine forumdaki satıcılardan birinden 5li regular 1.8ohm bvc coil satın aldım.

(Not:Satın aldığım kişilerin ismini vermem gerekirse yazabilirim)

Öncelikle nautilus aio pod çok kullanışlı geldi bana hem hafif, hem küçük hem de likit haznesi geniş olması, pilinin 1000ma olması benim günü rahatlıkla çıkarmamı sağlıyor ki 1 tankı 1,5-2 günde tüketiyorum ama her akşam şarja takıyorum. Likit dökülmesi falan yok şu ana kadar. Tanka likit koymak, coil değiştirmek falan çok kolay. Tek eksi yanı belki de hava ayarının coilin takıldığı yerde ve cihaz içinde kalması ama klipsler ile tankın açılıp ayar yapıp takmak da çok kolay sonuçta.

Gelelim benim yaşadığım soruna;
    Salt nic olan likitli tankı bitirdikten sonra normal likit koyup ns coili değiştirmeden kullanmaya devam ettim. Bu arada 2 coil arasındaki tek fark ns coilde 4 delikten 2 tanesi biraz daha geniş olması. Dün ns coili salt nic likit ile kullanmaya devam ederim diye cihaz içinden çıkan regular coil yerine forumdaki satıcıdan aldığım coil taktım, tankı doldurdum ve nefesi çektim ama hava gelmiyor likit sıçrıyor sıkışıklıktan. hava kanalı ayarını sonuna kadar açtım ama sonuç değişmedi. Acaba normal coil kullanılmıyor mu diye araştırma yaptım normal coil ile kullanan birine sordum (youtube kanalında normal coil ile çok rahat çekim yapabiliyordu) onda bir problemle karşılaşmadığını söyledi. Ben de kutu içerisinden çıkan regular coili takınca anladım ki benim aldığım coilde bir farklılık var. Aldığım coili nautilus 2 atomizere taktım hiçbir sıkıntı olmadan kullanılıyor ama pod cihazda hava gelmiyor. Coilleri inceleyince gördüm ki 2 coil de dıştan aynı görünseler de içlerinde farklılık var. Fotoğraflarda farkı göstermeye çalıştım. Kutu içinden çıkan coilin pamuk kısmı satın aldığım coile göre biraz daha aşağıda kalıyor. Poda takınca pamuk kısmı yukarıda olduğu için hava çekimi maalesef yapılamıyor.
    Satın aldığım coil kutusunu aspire sitesinden kontrol edince lisanslı olmadığı da ortaya çıktı. Ama Nautilus 2 atoda bu fark edilmiyor.

Nautilus AIO pod kullanan varsa coil alırken buna dikkat edilmesinde fayda var. Yoksa benim gibi bvc coil kullandığınız başka atomizeriniz yoksa ya iade etmeniz gerekir ya da çöp olur. Çünkü kesinlikle kullanma şansınız yok pod kitte.

Fotoğraflarda sağdaki kullanılmış coil kutudan çıkan, soldaki ise satıcıdan aldığım. Yükseklik farkını görebilirsiniz.

Ben poduma uygun coili nasıl temin edebilirim bunu öğrenmek istiyorum. Yoksa aynı sıkıntı ns coillerde de varmıdır?

Kod:
    <blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/EOzHD1y"><a href="//imgur.com/a/EOzHD1y"></a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

#1 gemini05, 25 Haziran 2019
    Son düzenleme: 25 Haziran 2019
  2. alperingo

alperingo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    forumda orijinal olmayan coil vb. ürünlerin satışı yasak ; şayet orjinal olmadığından eminsen durumu bildirebilirsin.

3. gemini05

gemini05
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    nautilus aio
    08.03.2016
    Fotoğraf koydum aspire sitesi orijinal olmadığını söylüyor

4. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    411
    Ratings:
    +1,079 / 38
    Ürün orijinal değilse ve buradan alındıysa satıcı ile iletişime geçin hocam. Gereğini yapacaktır, yapmaz ise yönetime bildirirsiniz.

5. gemini05

gemini05
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    nautilus aio
    08.03.2016
    iletişime geçtim kendisiyle

6. outlawwanted

outlawwanted
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    439
    Ratings:
    +657 / 51
    15.10.2015
    Satışı yasak değil eğer clone ürün ise söylemesi gerekiyor...

7. Saldıray Abi

Saldıray Abi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    388
    Ratings:
    +781 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    kararsızlıklar içinde.
    bırakamadım :(
    Satıcı ile iletişimden öte yönetime bu durumun bildirilmesi gerekiyor şahsi fikrim @CızBız @Circumduction inşallah doğru etiketlemişimdir.

• Samimi Samimi x 1
  8. gemini05

gemini05
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    nautilus aio
    08.03.2016
    Teşekkür ederim. Ekran görüntüsü isteyip kontrol edeceğini söyledi. Ben de haber bekliyorum. Dönüş olmazsa yönetime bildiririm.

9. alperingo

alperingo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    düzeltme için teşekkürler.

10. gemini05

gemini05
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    nautilus aio
    08.03.2016
    Konuyu/ilk mesajımı düzenleme seçeneğini bulamadım.

Coili satın aldığım kişi ile görüştük ve cep telefonundan değil de bilgisayardan kontrol ettiğimizde coillerin orijinal olduğu anlaşıldı.

Nautilus AIO kullananlar varsa regular coilleri aio cihazlarında sıkıntısız kullanabiliyorlar mı yazarlarsa sevinirim.

11. alperingo

alperingo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    Aio ile bvc regular coil gayet keyifli kullanılıyor. ben 1.6 ohm kullanıyorum şu an 70/30 12mg likitle. Boğaz vurumu ve aroması tatmin ediyor. Enteresandır aio'da 1.6 ohm coil, 1.8 den daha soğuk buhar veriyor. fiziğie aykırı işler var burda :) Ayrıca salt likit ile de kullanıyorum bu arada aynı coili.

Ancak 3 gündür sıcaklar bastı, inceden fokurdama ; hava yüzüğüne likit kaçmalar başladı...

12. gemini05

gemini05
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +25 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    nautilus aio
    08.03.2016
    Bende nedense nefes bile çekilemiyor, fotoğrafları görebiliyor musnuz bilmiyorum ama pamuk sizdeki coilde de aşağıda sanırım. Ben bir de 1.6ohm coil ile deneyeyim dediğiniz gibiyse.

13. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    411
    Ratings:
    +1,079 / 38
    Nautilus aio alalım bi deneyelim dedik maşallah pırlanta gibi değerlenip değerlenip fiyatı artıyor ;)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.