Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nasıl ya?

'Bir Bilene Sor' forumunda berk1o tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. berk1o

berk1o
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VAPORESSO REVENGER
    Merhaba Buhardaşlar, uzun zamandır kafamı kurcalayan bir durum var. Daha önceden e-sigara aroması satan kimyager bir tanıdık vardı? Söyledikleri içime dert oldu. Bu arkadaşa içinde alkol olmayan örneğin bir kola veya meyve suyu vs olsun. Onu bazı sıvılar ve ekipman ile damıtarak birebir aromasını yapıyordu. Dediki diğer firmalarda öyle yapıyor. Örneğin capella 13ML 1 veya 1 galon(3.7LT) 255 USD olarak satılıyor kendi sitesinde ve 13ML bu gün baktım 3.29 USD 19 Lira küsür bir şey yapıyor. Fiyatlar böyleyken nasıl indirimle vs capella aromaları 10-13 TL arası bulabiliyoruz?. Zaten cam şişeye 1 TL desen 9 TL ye Capella aroma mı olur diye düşün düşün delirme noktasına geldim. Bana dediği şey. Sadece 1 tane orijinal alıp onu sürekli kulonlayıp dolum diye satıyorlar piyasaya. Bana haklı olabilir gibi geldi. Kendiside aroma satışı yapıyor veya Bir Premium likiti verince İçersindeki Aromaları ayrıştırıp yüzdelerini söylüyordu. Etrafımda evyapcı ve yıllardır evyap likit üreten tanıdıklar markalaşmış olanlar var. Hiç birinin likiti örneğin bir Loaded likit kadar doyurucu veya en ufak notalardaki tatları alabildiğin şekilde değil. İlk önce dedim Nbase'den dir. Sonra düşündüm ve Merck-Basf-Sigma hepsi aynı kaynaklardan gelmiyor mu bu firmalara. O zaman premium likitlerdede Merck-basf içerikleri var. İçimi rahat buharı gene bol iken neden tadı öyle değil evyaplarda? Lütfen bilgisi olan biri yardımcı olsun.Evyap'a dönmekten vazgeçmeyi düşünüyorum.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  2. fourgreatangels

fourgreatangels
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +74 / 4
    Sitesindeki son kullanıcı fiyatı, dağıtıcılar, bayiler vs en az %50 indirimle alıyor.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. berk1o

berk1o
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VAPORESSO REVENGER
    Hocam Peki tat konusunda neden yeterli değil evyaplar. Veya Türk likit üreticilerinden nasıl böyle güzel likitler çıkmıyor? Bunlarda kafamı kurcalıyor.

4. Şevketinho

Şevketinho
    Expand Collapse
    Sevketinho

Alınan Beğeniler:
    1,045
    Ratings:
    +1,767 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kesinlikle Tesla ve Pico
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.10.2018
    Geçtiğimiz aylarda 44 çeşit aroma alıp, neredeyse 2 günümü ayırıp farklı markaların premium klonlarını reçetesine harfiyen umarak yaptım. Sonuç tabi ki dediğin gibi. Yani Naked-Amazing Mango orjinalini içmiştim enfesti, benim yaptığım Amazing Mango sidikli suya benzedi. Hata bende değil, inanmıyorum.

Bu partiyle ben de harman aroma işini bıraktım ve mix aroma alıp en sevdiğim likitlerin mixini demledim bekliyorum. Allah şahit uzun hayaller sonrası Reload aldım kıyamıyorum. Şu likitleri de yakim de onda bırakırım sonra.

• Komik Komik x 8
  5. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    589
    Ratings:
    +1,266 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico, Puma Baby, Flint
    26/08/2017
    1- e sigarada kullanılan aromalar suda çözünebilen sentetik aromalardır. (Tütün extract ları hariç. N.E.T aroma grubu yani)
    2- Yerli tedarikçiler aromaları galon olarak toptan alıp dolum yapıyorlar. Düşük fiyatın sebebi de bu.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. thermo

thermo
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    459
    Ratings:
    +1,079 / 37
    Kullandiginiz Cihaz:
    troymini troy1x
    Çok afedersin ama senin arkadaşın halt etmiş.
    Kullandığımız aromaların tamamı sentetik aroma. Sanmaki fabrika muz kullanarak muz aroması yapıyor. Bir çok kimyasalın karışımından aromalar üretiliyor ve emin ol o muz aromasının içinde zerre muz yok.
    Misal;
    http://www.thegoodscentscompany.com/demos/df1004992.html

• Beğendim Beğendim x 4
    • Faydalı Faydalı x 2
  7. berk1o

berk1o
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VAPORESSO REVENGER
    Hocam içinde muz var demiyor.Zaten kimyasal hepsi.Dediği şey TR'de orinijal aroma bulmak samanlıkta iğne bulmak gibi.

8. Ciginix

Ciginix
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    246
    Ratings:
    +485 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer v2.1
    Sitede gördüğün fiyatlar toptan alımda geçerli olmuyor, yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi %50 lere dayanabiliyor hatta alım miktarı çılgın miktarlara ulaşınca belki daha da aşağılara iniyordur.
    Premium likitlerin çoğunun klonunu denedim, hatta bazılarında (castle long vs gibi) 10 veya daha üzeri karışım denedim. Evet orjinali gibi olmuyor ama çok yaklaşıyorsun, tam olarak orjinali gibi olmamasının sebepleri de zaten bariz belli.
    Kullandığın bileşenlerden biri farklı olsa dahi direk tat farkı çıkıyor ortaya, keza yapılan ortam (sıcaklık vs) ve kullanılan demleme malzemeleri (Şişe, tüp veya bidon v.b.) de tat farkına katkı sağlıyor.

Yani demem o ki o tadın aynısını yakalamaya çalışmayın, zaten beceremezsiniz. İstediğiniz tadın çok yakınına geldiğiniz an olay tamamdır, birebir aynısı olmasını beklemeyin.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
  9. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    589
    Ratings:
    +1,266 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico, Puma Baby, Flint
    26/08/2017
    Bu hususta yanılıyorsunuz hocam. Bir çok tedarikçi orijinal aroma satıyor. (Hepsi değil ama, piyasada sahtekar satıcılar da oldukça fazla.) Forum tedarikçilerine güvenebilirsiniz. Tekil aroma grubu ekonomiktir. Esigara firmalarının kendi özel patentli aromaları pahalıdır.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. tongarse

tongarse
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +61 / 1
    1 galon 255 USD yani 1477 TL yuvarla 1500 TL de kur fiyatinda.
    1 galon toplam 3785 ml burda da 10 ml den 378 adet cikiyor yani. Hepsini dediğin gibi 9 TL ye satsa şişe ciktitan sonra 3402 TL. %126 kar ile satış çok iyi rakam çoğu serbest piyasa işi bu değere yaklasamaz bile. Ki direk 255 dolara alıyorsa yani iskonto yoksa.

• Katılıyorum Katılıyorum x 5
    • Faydalı Faydalı x 4
  11. gabamarul

gabamarul
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,876
    Ratings:
    +4,345 / 63
    likiti içip içinde şundan bu oranda bundan o oranda var diyen arkadaşınıza naked içirip aynısını yaptırın sorun çözülsün.
    türkiyede orjinal aroma yok diyip aroma satandan da aroma alırsınız sorun kalmaz :)

ben orjinal şişe aroma alma taraftarıyım. bulamıyorsanız sek için. tad ve keyif konusunda ben de seçiciyim özellikle yemek konusunda, ama severek yediğim bir yemeği evde daha ucuza aynı lezzette yapabilir miyim diye uğraşmayı bırakalı seneler oldu. herkes kendi işini en iyi şekilde yapıp hak ettiği kadar kazanıp harcarsa bu pis ekonomik düzen işlemeye devam eder :)

• Galip Galip x 6
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  12. GrandMaster

GrandMaster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    34
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL - Gus & Flash
    Hocam sorunuz bana garip geldi. Her şeyden önce evyapta efektör yok. Bu durumda nasıl aynı olsun ki zaten

• Faydalı Faydalı x 2
  13. Silisya

Silisya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +54 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag
    Evde demleme işine bir kere girdim ortaya rezalet çıktı :):) Zaten bu iş bir çeşit hobi. Ekonomi yönünden yapan varsa bence kendini boşuna yıpratıyor.

Az önce 30 ml Mtl likitin indirimle 14 liraya düştüğünü gördüm. Kendim üretsem bu kadar uyguna yapamam ziyanları da sayarsak :whistle.::whistle.:

14. GrandMaster

GrandMaster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    34
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL - Gus & Flash
    ORJİNAL halo tribeca aroması ile likit yaptım ve sonuç...

naked cuban blend ne kadar tribeca ise anca o kadar tribeca oldu o_O:ROFLMAO.:

• Beğendim Beğendim x 1
  15. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +815 / 14
    1 yil boyunca İngiltere'de Darkstar ve Rainbow vapes'den sayisiz aroma aldim ve cesit cesit tarif denemeleri yaptim.

Turkiye'ye dondugumde Turkbuhardan aldigim aromalarla yaptigim demlemelerin zerre farki yoktu. Ortak noktalari hepsinin çöp olmasiydi.

Sorun aromalarda degil, tariflerde. Verilen aroma yuzdeleri cok abartili, aroma oranlari cok abartili ve "orjinaliyle birebir ayni klon" dedikleri tariflerin orjinalleriyle alakasi yok.

Yoksa aromalar sahte falan degil. Yani en azindan benim tad alma duyumla fark edebildigim en ufak bir farklilik yok. Turkbuhardan aldigim aroma nryse, Rainbow Vapes'in sattigi da o.

Litrelerce nbase çöpe gittikten sonra artik sadece tek aroma demliyorum.. RY4 double, FA RY4, FA Soho, FA forest fruits, FA tutti frutti, Keyf Parliament... Size de tavsiye ederim.

#15 neyzen, 19 Ekim 2019
    Son düzenleme: 19 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  16. Lastcapture

Lastcapture
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +68 / 0
    23.08.2019
    Efektörde ne oluyor acaba?
    Nedir? Ne işe yarar?:ThumbsDown.:

17. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    494
    Ratings:
    +1,499 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class, Siren 24v2
    Demleme hormonu :ROFLMAO.:

• Komik Komik x 4
  18. GrandMaster

GrandMaster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    34
    Ratings:
    +65 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL - Gus & Flash
    Efektör aromaya etki eden en önemli unsur.
    Likitin içerisinde vücuda zararı en çok olduğu söylenen madde aynı zamanda.
    Efektörün türleri var, kimi aromayı berraklaştırır kimisi şekerlendirir, kimisi yükseltir.
    %10 aroma + efektör, efektörsüz %20 aromadan daha güzel gelir damağa genelde.
    premium likitlerin %95’inde efektör kullanılır. Pamuğu çabuk karartan da kendisidir.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  19. Vapour of İzmir

Vapour of İzmir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    261
    Ratings:
    +715 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elektrikli buharlaştırıcı
    31,12,2019
    Hocam geçen gün bir menemen yaptım tavuklu hayatımda yediğim en güzel menemen oldu ama gel gör ki bir tabak kaldı şimdi aynı tuz tavuk domates soğan biber oarını nasıl tutturacağım ciye düşünmeye başlamıştım.Kalan bir tabak menemeni sizin kimyager arkadaşa yollayalım bana bir oran reçetesi çıkarsın hep aynı oranda kullanırsam mutlaka aynı lezzeti yakalarım muhtemelen ama unutmadan pişme ısısı ve süresi gibi etkenleri de mutlaka hesaplasın

• Komik Komik x 4
    • Beğendim Beğendim x 3
  20. berk1o

berk1o
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    VAPORESSO REVENGER
    Hocam sesli güldüm. :D Bende bir ara rastgele bir tavuk sote yapmıştım.Bende böyle düşümdüm.Ulan bu iyi güzelde içine neyi ne kadar attığımı bilmiyorum bir daha yemeyi nasip et yarabbi dedim :D

• Komik Komik x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.